Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Hej! U nas raz lepiej, raz gorzej. Na szczęście noce się unormowały. Szymon przesypia je z jedną przerwą na karmienie po 2.00. Kolejne jest ok. 6.00-7.00, jak tatuś wychodzi do pracy., ale wtedy najpierw robimy masaż brzuszka, rowerek nóźkami i dopiero jedzonko, więc wszystko trwa nieraz nawet ponad godzinę. Jak nam się uda, to ucinamy sobie jeszcze małą godzinną drzemkę i wstajemy ok. 9.00. Nasz szkrab już w pierwszej dobie zaczął ssać smoczek, bo miał bardzo silny odruch ssania. Z tym smoczkiem jest jeden jedyny problem jak jest marudny, a smoczek mu wypadnie, to jest ryk na pół bloku. Z kolei jak uśnie już tak konkretnie, to sam wypluwa smoka. Karmię go przez nakładki, bo mam problem z brodawkami - robią się wklęsłe. Ale tak się nauczył przez nakładki, że jak próbuję mu przystawić sutka, to nie wie, o co chodzi :) Dzisiaj mój maluch jest coś marudny, ale to pewno przez moje wczorajsze wybryki kulinarne :) Właśnie jedną ręką piszę, a drugą bujam go w leżaczku. Mam do Was pytanie dziewczyny, czy Wasze dzieci potrafią się już na dłużeć zając same lub zabawić? Nasz Szymon jedynie w leżaczku interesuje się obrotową kulką. Na macie nie lubi leżeć - wręcz go parzy :) Karuzelka jest dobra na chwilę. Najlepszą zabawką są żyrandole - oczywiście zapalone :) Choć wczoraj złapał grzechotkę i jakież było jego zdziwienie jak poruszył ręką, a grzechotka wydała dzwięk. Oczy miał jak 10 zł :) :) :) Najbardziej lubi leżeć w wóżeczku, a nie ma mowy, żeby gdzieś poleżał sam. No i oczywiście uwielbia jak się z nim chodzi po całym mieszkaniu, bo wtedy to już ma tyle bodzcy wzrokowych, że nie nadąża obracać głowy. Nie wiem, czy powinnam go jakoś specjalnie stymulować do tego, żeby zaczynał interesować się zabawkami, czy to po prostu przyjdzie samo. A może to już jest taki typ. Napiszcie jak jest z Waszymi pociechami. No i usnął. Zmykam poprasować ciuszki, bo miałam to zrobić wczoraj, ale trzeba było korzystać z tego, że mąż był w domu i spędzić z nim trochę czasu :) A tak na marginesie, to był bardzo przyjemny, rodzinny weekend. Oby takich więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś ostatnio jest nie tak z tymi serwerami. Miśka 🌼 intuicja matki to podstawa. Skoro widzisz i czujesz, że wszystko jest ok, to napewno tak jest. Życzę Ci w takim razie wytrwałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandzia b.
maja 1980 - mam podobny problem z moim synkiem , też myślałam, że to wina smoczka (odstawiłam smoczek na 4 dni poprawa była minimalna) ale położna, którą w przypływie paniki poprosiłam o poradę powiedziała, że to nie smoczek tylko ból brzuszka (podobno krzyczał, jakby go coś bolało) ale teraz sama już nie wiem - dostał od lekarki Debridat lek przeciwbólowy i nie ma żadnej poprawy, ja jestem załamana i chyba też przejdę na butelkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Miśka26-współczuję ci tych nerwów, ale wierzę że wszystko będzie dobrze, doskonale cię rozumiem, bo ja z Patrykiem przechodziłam to samo, urodził się z dużą główką i jeszcze w szpitalu zrobili mi usg główki, jak zobaczyłam minę lekarki to wiedziałam, że jest coś nie tak, okazało się że Pati ma powiększone komory boczne w mózgu i na moje pytanie co to znaczy pani doktor odpowiedziała że to może nic nie znaczyć, dopiero jak naciskałam to powiedziała mi że może to świadczyć o wodogłowiu.Boze co ja się nabeczałam, a potem ciągłe kontrole, na szczęście wszystko się unormowało i dzisiaj to zdrowy , duży chłopiec. Na pewno Mati też jest w 100% zdrowy. Vanilam- mój Kubatek potrafi już dosyć długo zająć się zabawkami, nie umie ich jescze chwycić, udaje nmu się to na razie nieświadomie, tyle że on należy do grzecznych dzieci, jak nie boli go brzuszek to grzecznie sobie leży na macie, albo na leżaczku. maja 1980-może rzeczywiście jest inna przyczyna, może coś zjadłaś, bo czytałam , że czosnek na przykład zmienia smak mleka i dzieciaczki nie chcą pić. Jeżeli chodzi o laktatory to polecam Medela Mini Electric, jest rewelacja , szczególnie dla takich kobiet jak ja, które odciągają mleko i podają z butelki., ale próbuj podawać pierś, bo na dłuższą metę takie odciąganie jest bardzo kłopotliwe. Sakahet, aneta76,eve81,to-tylko-ja,małagocha333,fabia22,ewciau,ziarnko-piasku i wszystkie nie piszące mamusie🌻 Katusiu-bo normalnie obniżymy ci ocenę z zachowania za te nieobecności;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. U mnie po staremu. Karmię małą co 2,5 - 3 godz. tylko piersią. Smoczka wciąż nie chce. Czuję się uwiązana dlatego tak ciężko mi zasiąść do kompa. W dodatku mała jest rozpieszczona i uwielbia rączki. Przez cały tydzień jestem sama więc nie wiem w co mam ręce włożyć. Kochane wiem że temat kupek już przerabiałyśmy ale powiedzcie mi o czym świadczył śluz w kupkach. Moja Wiki robi kupę raz dziennie albo raz na 2 dni. I jak już zrobi to w środku są takie kawałki śluzu. Wiem że to nie dobrze, ale poza tym nic jej nie dolega. Poradźcie. Choć odzywam się rzadko to czytam regularnie - piszcie dziewczyny o wszystkim. Ważnym, nieważnym - miło się z wami tak połączyć we wspólnych problemach i podobnych nastrojach (choć wirtualnie) I jeszcze jedno: zazdroszczę wszystkim które przesypiają noce, mają na miejscu mężów i mamy. No i te którym udało się użyć smoczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja w przyszłym tygodniu wreszcie ide na szczepienie. Jednak zdecydowałam sie nw 6 w 1 choc im wiecej czytałam tym bardziej głupiałam i do tej pory nie jestem pewna na 100 % która szczepionka jest najlepszym rozwiązaniem, ale przynajmniej jedno ukłucie. Ktoś juz o to pytał a ja powtórze gdzie podają to szczepienie w udo czy w ramie? Mam jeszcze jedno pytanie - czy któras z Was zdecydowała sie na szczepienie przeciw rotawirusowi? W moim regionie podobno jest teraz bardzo duzo przypadków biegunek rotawirusowych i lekarka kazała rozważyć to szczepienie a ja juz sama nie wiem. Pomijam koszt 280 zł za jedną dawkę ( trzeba wziąć dwie). Najbardziej niepokoi mnie to ze to szczepionka do poicia niby 1 ml ale wiadomo ze takie małe dzieci czesto ulewają, wypluwają iroche szkoda tych 280 zł jakby miała jej nie wziąc. Poza tym przez ileś tam dni ten wirus jest wydalany wraz z kupką i trzeba zachować szczególną ostrożność ( niby zlecają tylko myc rece po zmianie pieluszki , ale znając mnie to pewnie bede dezynfekować wszystko i wpadac w nieuzasadnioną panike z byle powodu) Vanilam Natalka podobnie jak Szymonek . Karuzela jest dobra na góra 10 min, najlepsze sa zyrandole i cienie na suficie wieczorem. Sama tez nie chce lezec, najlepiej zeby ktos cały czas do niej mówił ale tez nie zawsze bo czesto i to ją wkurza - i bądz tu mądry :) Czasami tak marudzi ze juz sama nie wiem co jej robic. Tak spojrzałam ze synus Elżwiry jest prawie o miesiąc starszy wiec moze chodzi tu o wiek ? grako96 niestety nie pomoge Ci w sprawie tego sluzu. A jeszcze pytanie do dziewczyn które mają termometry douszne - czy mierzyłyscie swoim dzieciaczkom temp. w uchu i czy wyszły Wam normalne wyniki, bo jak ja mierze Natalce swoim to mam temp. 35,7 36 stopni i nie wiem czy on jest uszkodzony . W ulotce pisze ze niby mozna nim mierzyc dzieciom dopiero po 2 roku zycia i całkiem zgłupiałam. Zastanawiam sie czy nie lepsze sa te do czoła albo zwykłe elektroniczne do pupci . W ogóle napiszcie jakie macie termometry i czy jesteście zadowolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azazella moja dieta podobna do Twojej :D Kurczak gotowany, rosołki, gotowana marchewka , pieczone lub gotowane jabłuszka i niewiele ponad to . Jedyny plus - waze o 10 kg. mniej niz na poczatku ciązy :D ale to dlatego ze mało przytyłam w ciązy a dziecko rosło wiec czerpało ze mnie. Teraz mam wage dla mnie idealną bo wczesniej maiłąm troche za duzo ( własnie o te 10 kg wazyłam 65 a teraz 55 zebyscie nie pomyslałay ze jakaś anorektyczka jestem, wzrost 165 ) Mogło by tak zostać ale cos mi sie zdaje ze jak skończe z dietą i zaczne jesc wszystko to waga szybciuuuuutko wróci , moze nawet z nadwyzką :( Co do witamin ja daje cebion multi 3 krople 1x dziennie i vigantol 1x dzienie 1 kropla ( vigantol zamierzam zmienic teraz na devikap)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i skończyło się na laktatorze i moim mleczku z butli. I wiecie co... zamiast przygnębienia poczułam wielką ulgę. Mała zjadła wreszcie bez marudzenia, potem obdarzyła mnie promiennym uśmiechem a na koniec solidnie sobie beknęła i zaczęła się bawić rączkami. Na pewno jest więcej roboty ale przynajmniej dziecko spokojne i ja też. :) miśka - na pewno wszystko będzie dobrze, wiesz jak to jest z lekarzami - wszędzie węszą chorobę, takie zboczenie zawodowe. Skoro Mati dobrze się rozwija i nie widać po nim nic niepokojącego to na pewno nic mu nie jest. 🌻 wandzia b. - u mnie to ewidentnie wina smoczka bo takie jazdy miewałam już wcześniej i zawsze po użyciu smoczka właśnie. Poza tym nie pojawił się żaden nowy czynnik który mógłby mieć wpływ na jej zachowanie. Nie zjadłam nic nowego, nie użyłam kosmetyku o nowym zapachu, to samo co zawsze miejsce i pozycja karmienia itp. U Ciebie może być inaczej ale na stronie propagującej karmienie naturalne czytałam że smoczek może zaburzyć mechanizm ssania piersi. Vanilam - moja Wiki też uwielbia być noszona na rękach, a telewizor to normalnie hit, tuż za nim jest komputer, w ostateczności świecący ekranik komórki. Oczywiście tego rodzaju bodźce ograniczam i staram się zabawiać tradycyjne, tj. grzechotką. Ma takiego ulubionego niebieskiego misia-grzechotkę i sięga już do niego rączkami, robiąc wielkie oczy jak jej się uda go schwycić :) Myślę że można stymulować rozwój dziecka i zachęcać do poznawania otoczenia tylko trzeba uważać żeby nie zmęczyć go nadmiarem bodźców. Elżwira - qrcze no nic mi do głowy nie przychodzi czemu Wiki tak reaguje, czosnku nie jadam poza tym ona nie czeka aż mleczko poleci tylko nie daje się w ogóle przystawić, więc nawet nie czuje smaku. A laktator mam właśnie Medela Mini Electric :) Jest rzeczywiście super. A napisz mi, czy w Twoim zestawie był smoczek do butelki? Bo u mnie nie ma, dobrze że miałam na wszelki wypadek inną butlę. Katusia - gdzie się podziewasz? 🌻 dla wszystkich mamuś i ich pociech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla wszystkich przesylam buziaczki , musze tez iść na łatwizne, bo przez godzine wam malowałam takiego posta i mi go wcieło, a potem z neta wywaliło i nic nie pomogło kopjowanie więc, z buziakami kilka słów aniołekjg konwalia10 Laura_28 Szczęściara28 Wisniowa LuKrEcJa buziaki justme missarajevo Vanilam Edyta79 Kasiak* syliak iza iza ziarnko_piasku fajnie ze się odezwałaś super daria123 NINKA78 syska esa sakahet super ze się odezwałas eve81 buzkai tristeza soophiee Tofikowa anja2525 gdzie się schowałaś? mysza3 kasiek78 ***niunia*** ewapiano Diana 24 Kaja 72 Shira23 Granini kaska0110 lea76 azazella buziaki julllka zielony_talerzyk gdzie jesteś? destiny Jolla25 Greta78 buziaki i dużo dobrzego chumoru Aneteczka1976 fajnie ze sie odezwałas dzidzia1975 Pola40 Peppetti diana shanti Monia18 malagocha333 ja kochana podaje cebion i vit przed samym cycusiem i mały jakos to połyka Rinka84 aneta76 fajnie ze sie odezwałas Sisterone Irysek irysku zazdroszcze ci wagi ja mało przytyłam w ciązy ale przed ciążą strasznie się spasłam na hormonach, wifajnie ze sie odezwałasc waze teraz 70kg i mam też 165 koszmar Miśka_26 kochana bardzo mocno trzemam kciuki za twojego Matiego Shiva24 where are yuo hihihhi Dotex82 you too ksemma co się dzieje kochana to-tylko-ja jak po powrocie mężulka ??? grako96 buzkai kamyczek-80 joasia_ Luiza342 Samara zekanna kofii Magda7184 fabia22 niom kochana i jeszcze wkleje sowjego pyska bys wiedziała jak na mnie wpyneła ciąża i poród, bo moje fotki w ciązy i przed ciążą są na forum a tu wklejam aklualną ewciau buziakija kochana podaje cebion i vit przed samym cycusiem i mały jakos to połyka azallia balbi77 wrześniowka2007 Ania1978 _maja_1980 buziaki Elżwira niom kochana i jeszcze wkleje sowjego pyska bys wiedziała jak na mnie wpyneła ciąża i poród, bo moje fotki w ciązy i przed ciążą są na forum a tu wklejam aklualną. wiem ze powinnam dostac za nieodzywanie się ale w sobote miałam mega akcje w domu rodzinnym mojego M. normalnie mały stresik 2 noce nie przespane, kuba na butelce bo ja nie jadłam i cyce puste. już wszystko powloli przerabiam w moje główeni i wracam do formy, a nawet na zdjęciu widać, ze ja jestem mega wariat i mały nerwusek i oczy non stop podkrążone, bo wszystko przeżywa,m po 1100000000 razy hihihihihihihihbuziaki jesli kogoś pominełam prosze mnie poprawić!!! ogromne buziaki dziewczynki moje kochane a tu mozna zobaczyć moją gebuchę hihiihih http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6ba1b12ad805ce7c.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki DAWNO sie odzywałam ale...brak wytłumaczenia...nie mam na NIC czasu! dziecko kupno mieszkani i ogromny remont zabieraja mi cały moj czas siły i zdrowie! postaram sie nadrobic zaległości w czytaniu o ile mi moja córcia pozwoli... moja niunia ma juz prawie 11tyg duza zniej dziewczynka! ma 66cm i 6650! wyrasta mi z ciuszków za szybko nie nadążam z z ałożeniem niektórych! i pakuje do kartonów... poza tym jest kochana...spokojna jak jej pierdki nie dokuczaja...bawi sie zabaweczkami zdziwiona ze wydaja dzwieki śmiej sie juz od ucha do ucha i coraz głosniej powoli poznaje twarze-na obca sie krzywi i popłakuje...owszem na czasami gorsze dni ze trzeba z nia siedziec i rozmawiac i znosic jej humorki ale generalnie jest grzeczna spokojna dziewuszka! no i powoli sie normuje jej z jedzeniem i przesypia juz noce z 1 karmieniem o 3-4 potem rano o 7 ispi do 8,30... no to sie pochwaliłam... ja nadal \'brak diety\'... jakoś nie moge sie zmobilizowac...ale musze te 4 kg zrzucic...tylko kiedy???? dzis juz zmykam bo niuńka wołam \"mama\" i maż wrocił z pracy wiec czas obiadu... pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam. Czy po CC mozna zakładać spirale? Moja lekarka powiedziała że trzeba odczekać rok. Czy któraś po CC zakłada spiralę? Bo moze pójdę do innego lekzrza Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane:):):) Długo się nie oddzywałam,ale wiele razy zabierałam się do napisania paru słow i nie wychodziło.Pozdrawiam Was serdecznie na początku.Wielkie buziaki dla mam i dzieciaczków. U nas wszystko dobrze,Kacperek rośnie i daje nam wiele radości.Jego pierwsze uśmiechy są rozbrajające.Ale też przeszyłam troche stresu dwa tygodnei tmeu,kiedy pojawiły się śluzowate kupki z delikatna domieszką krwi.Po tym nawiazaniu przechodze do odpowiedzi, bo przerobiłam temat Grako 96 śluzowata kupka jest objawem stanu zapalnego i pojawia się przy biegunce.Ale wystarczy wprowadzic do diety coś nowego i śluz tez może się pojawić.Jesli jest to przejściowe to nie masz powodów do zmartwień.Kacperek tez robil takie kupki, nie miał temperatury,nic go nie bolało.Pediatra wysłała nas nawet do laryngologa, aby wykluczyć uszy.Stwierdziła ,ze mógł to być rotawirus,bo jest w powietrzu.Mały nie wygladał na chorego,tylko ja wpatrywałam się w kupki.A jaki kolor jest tych kupek?Zmykam, mój skarbik wzywa...Odezwe się jeszcze,tymczasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia1975 bzuaki i ciesze się ze jesteś Aneteczka1796 kochana gin. w szole rodzenia mółwił na temat antykoncepcji po porodzie, ze po mozna załozyć spiralkę w srode ide do gina to się zapytam, bo też mnie to interere buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku Katusiu! to Tobie kochana słuzy ta waga bo wyglądasz świetnie, gdzie Ty chowasz te kilogrmy? miśka trzymam za Was kciuki , wiem jak to jest cały czas wszystko kreci sie wokół lekarzy, świetnie Cie rozumiem , na pewno wszystko bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No katusiu,ekstra mamusia wspaniałego Kubusia!Właśnie, nie widać,że z Ciebie taki nerwus, ale coś czuję że mamy podobne charakterki;-) grako96-śluz w kupce świadczy o alergii, ale mój Kubulek robi takie non stop i pediatra nie kazała się tym przejmować. maja_1980-jeżeli teraz czujesz się lepiej to nie ma o czym mówić, laktator medeli jest super, ale ta firma nie ma smoczka. Butelki mam tommee tippee, ale na razie podaję małemu z buteleczek medeli(dokupiłam jeszcze dwie, tobie też radzę, bo nie zawsze odciąganie zgrywa się z karmieniem)używam smoczków nuby, ale pasują wszystkie do butelek o wąskich szyjkach. Napisz mi ile odciągasz za jednym razem i musisz pamiętać, żeby robić to regularnie mniej więcej co trzy godziny bo inaczej pokarm zacznie zanikać. irysku-rzeczywiście mój synek jest grzeczny, wiek na pewno ma znaczenie, ale każde dziecko ma też swój temperament, mam nadzieję, że już mu tak zostanie bo pozostała dwójka wystarczająco dała mi w kość:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneteczka1976 - po cc mozna założyć spirale dopiero albo juz po 3m-c od porodu...jestem w temacie bo sam zakładam ... i Ktusiu duzy i śliczny ten Twoj synuś sama słodycz te nasze dzieciaczki, słoneczka naszekochane ktore kazdego dnia dodaja nam sensu życia i samych radosci... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie do tych które karmią tylko piersią. Jak najdłużej wasze pociechy nie robiły kupki? Bardzo proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malagocha333 moj nie robił 1 dzień, ale mam koleżanke ktora tez karmi piersią i jej synek kiedyś 7 dni nie robił a pozniej zrobil mega wielką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elżwira- pierwszy raz odciągnęłam 140 ml z jednej piersi ale to było po długiej przerwie więc się nazbierało. 2 godziny później już niestety tylko 40 ml z obydwu!!! Mam nadzieję że to chwilowy skutek stresu i braku snu. Zawsze miałam dużo pokarmu i mała nie wyjadała do końca. No i może tak długo piersi nie były opróżniane, więc poszedł sygnał że \"trzeba mniej\". Wypiłam dużo wody i herbatkę laktacyjną, zobaczymy jak będzie. Napisz proszę czy w nocy też odciągasz co 3 godziny? I czy za każdym razem wyparzasz laktator i butelki? I ile może stać mleko w butelce medeli w temp. pokojowej? Sorry za tyle pytań ale jestem początkująca w tej kwestii. 🌻 katusia - jeee, ale laska z ciebie!! :) No ale temperamencik to ci widać w oczach bez dwóch zdań. A Kubuś jaki duuuży! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🖐️ przepraszam ze nie odpisze kazdej z osobna ale dawno mnie nie bylo i duzo by pisac ja nadal mam kupe problemow, ze nawet najgorszemu wrogowi takich nie zycze ale to nic, wazne ze moj Synek jest zdrowy, kochany i ze z nim nie ma jakos wiekszych problemow:) wiecie co ??? musze sie wam pochwalic !!! moj Maks od paru dni robi kupke na nocnik ;) znaczy sie ja Go podtrzymuje tak jakby siedzial - czyli ja Go trzymam pod udami i opiera cialko o mnie i nie siedzi sam ale wazne ze kupka laduje w nocniku ;) juz mam o wiele pieluch wiecej bo tylko robi tam siusiu ale musze napisac do Miśki_26 Kochana nie martw sie - wiem ze latwo sie mowi - ale Mati jest z tego samego dnia co Maks i musi byc zdrowy na 100000000% bo skoro Maks jest to Mateuszek tez❤️ a poza tym to musi byc ok i juz jutro napisze wiecej bo dzisiaj juz mam w dup..... wymieszane pozdrawiam i przesylam dla Was Wszystkich i Waszych Dzieci ogromne 👄 ode mnie i od Maksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🖐️ przepraszam ze nie odpisze kazdej z osobna ale dawno mnie nie bylo i duzo by pisac ja nadal mam kupe problemow, ze nawet najgorszemu wrogowi takich nie zycze ale to nic, wazne ze moj Synek jest zdrowy, kochany i ze z nim nie ma jakos wiekszych problemow:) wiecie co ??? musze sie wam pochwalic !!! moj Maks od paru dni robi kupke na nocnik ;) znaczy sie ja Go podtrzymuje tak jakby siedzial - czyli ja Go trzymam pod udami i opiera cialko o mnie i nie siedzi sam ale wazne ze kupka laduje w nocniku ;) juz mam o wiele pieluch wiecej bo tylko robi tam siusiu ale musze napisac do Miśki_26 Kochana nie martw sie - wiem ze latwo sie mowi - ale Mati jest z tego samego dnia co Maks i musi byc zdrowy na 100000000% bo skoro Maks jest to Mateuszek tez❤️ a poza tym to musi byc ok i juz jutro napisze wiecej bo dzisiaj juz mam w dup..... wymieszane pozdrawiam i przesylam dla Was Wszystkich i Waszych Dzieci ogromne 👄 ode mnie i od Maksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maju, w nocy nie odciągam, robię to ostatni raz około22.30, mój mały z reguły budzi się o 6 na karmienie, ale wtedy na śpiąco daję mu cyca, jak jest taki zamulony to pije. Potem odciągam, bo mam piersi pełne po nocy, ja co trzy godziny odciągam 150 ml, z obydwu piersi, tylko u mnie jest trochę inaczej ponieważ ja już prawie zupełnie straciłam pokarm(nie karmiłam małego w oggóle piersią przez trzy tygodnie).Odciągam pokarm za każdym razem po pół godziny(15 min. na jedną pierś)nawet jak nie leci, tak mi mówiła babka z poradni, bo wtedy jest to sygnał dla mózgu żeby produkować więcej. Laktator i butelki za każdym razem przelewam wrzątkiem,a dokładnie nie pamiętam, ale mleko może stać 6 godzin w temp. pokojowej , a w lodówce trzy dni. Dobranoc wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Maju specjalnie dla Ciebie skopiowałam informacje o przechowywaniu pokarmu z dwóch niezależnych żródeł. Jesli chcesz poczytać wiecej to któras z dziewczyn , przeraszam ze nie pamietam która,podawała mi kiedyś adres www.mlekomamy.pl Mozna tam znależć przydatne informacje. Od sposobu przechowywania mleka zależą nie tylko jego wartości odżywcze, ale także bezpieczeństwo. Dlatego trzeba wiedzieć jak to się robi. W czym? Najlepiej w plastikowych przeznaczonych do tego pojemnikach i butelkach wysterylizowanych w temperaturze przynajmniej 80 st.C. Dla najmłodszych dzieci bardziej praktyczne są małe 125 ml butelki. Większe 250 ml są lepsze dla starszych niemowląt. Można też zaopatrzyć się w specjalne torebki do przechowywania pokarmu. Gdzie? Pokarm musi być przechowywany w lodówce, zamrażalniku lodówki lub zamrażarce. Jak długo? Mleko matki przechowywane w lodówce powinno być zużyte w ciągu 48 godzin, w zamrażalniku lodówki zachowuje świeżość do dwóch tygodni, a w zamrażarce do trzech miesięcy. Rozmrażanie Należy to robić powoli, najlepiej pod strumieniem letniej wody z kranu. Możesz też przełożyć pojemnik z pokarmem z zamrażarki do lodówki i podać go dziecku przed upływem trzech godzin. Nie rozmrażaj go natomiast w temperaturze pokojowej i nigdy w mikrofalówce! Gdy dziecko nie wypije całej porcji, wylej resztę. Nie wolno powtórnie zamrażać już raz rozmrożonego mleka. Przede wszystkim pokarm należy przechowywać w pojemnikach przeznaczonych specjalnie do tego celu. Mamy wtedy pewność, że żadna z substancji wchodzących w skład materiału, z którego wykonano taki zbiorniczek, nie będzie miała negatywnego (lub wręcz szkodliwego) wpływu na pokarm, np. szkło może niszczyć część żywych komórek. Na rynku dostępne są butelki i torebki do przechowywania i zamrażania pokarmu lub plastikowe pojemniczki. Ponieważ nie możemy przewidzieć ile dziecko zjada pokarmu w czasie jednego przystawienia do piersi (nawet, gdyby dało się to zbadać dokładnie nie można tego porównywać do ilości odciągniętego pokarmu za pomocą laktatora) lepiej jest mieć przygotowanych kilka mniejszych porcji pokarmu niż np. dwie większe. Pokarmu raz użytego (z otwartej torebki) nie wolno używać ponownie, więc jeżeli dziecko nie wypije całości podanego mu mleka, resztę pokarmu trzeba wylać. Każde opakowanie z pokarmem powinno mieć datę. Gdy potem podajemu maluchowi porcję pokarmu zaczynamy od tej, która ma najstarszą datę. Jeżeli odciągnięty pokarm nie jest zużywany na bieżąco, należy go przechować według określonych zasad:/wg.*M.J.Okrzesik \"Piersią spoko\", str.89/ Miejsce przechowywania Czas przechowywania temperatura pokojowa do 12 godzin torba-lodówka do 24 godzin lodówka 4 stopnie C 2-5 dni zamrażalnik wewnątrz lodówki minus 10 stopni C 2 tygodnie zamrażarko-lodówka minus 14 stopni 3 miesiące zamrazarka -18 stopni C 6-12 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja - poza włoskami (długością i kolorem), nie widzę za bardzo podobieństwa między twoją Wikusią a moją Esterką 🌼 może nie jestem aż tak spostrzegawcza w tej dziedzinie ;) w wyborze imienia dla córki miałam super inspirację :) to prawda, że imię Estera jest niecodzienne i rzadko spotykane :) pozdrowienia dla wszystkich Mamuś i ich dzieciaczków 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elżwira, dziękuję bardzo za rady. Obejrzałam zdjęcia, dzieci fajniutkie a Ty jesteś naprawdę śliczną kobietą . Jak Ty to robisz że tak wyglądasz przy trójce dzieci? Ja nie wiem czy dwójkę bym ogarnęła a marzy mi się drugie dzidzi jak Wiki będzie miała ok. dwóch latek. Mleka dziś już wyciągnęłam 85ml i myślę że jestem na dobrej drodze. Na wszelki wypadek odciągnęłam też raz w nocy. Mała wreszcie spokojna, tylko troszkę nie dojadła ale liczę że do jutra produkcja będzie już wystarczająca :) 👄 dla Ciebie i dla gromadki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja- jasne, że się naprodukuje, psychika i podejście też jest bardzo, bardzo ważne i właśnie nocne karmienie(odciaganie) najbardziej stymuluje laktację. Dzieki za takie komplementy od rana;-), sama niewiemjak ja to robię;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elżwira ale masz śliczne dzieciaczki..wow, no ale wcale sie nie dziwie bo mamusia jak modelka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×