Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Martinella

HIPERPROLAKTYNEMIA- czy ktos choruje?

Polecane posty

Miesiaczkuje od 13 roku życia( ok 5 lat). Mój okres od poczatku był bardzo nie regularny ( co 3-6 mies). Byłam z tym niedawno u ginekologa który zrobił mi badanie USG które nic nie wykazało, powiedział natomiast ze moze to byc ukryta hiperprolaktynemia... strasznie sie boje słyszałam, ze moze ona prowadzic do niepołodnosci! Lekarz przepisał mi tabletki o nazwie \"agufen\" powiedział ze jak dalej nie bedzie mi sie regulował okres dostane skierowanie na dalsze badania;/ Czy któras z was choruje na ta chorobe i moze mi powiedziec cos wiencej ? czy da sie z tego całkiem wyleczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martinella- tak jak mówi Lusia proponuję zajrzeć na ten topik http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1567694&start=7680 jesli moge coś poradzić to ja zaczęłabym od zbadania poziomu prolaktyny (pobranie krwi w 4 dc na czczo) - oczywiście nie musisz mieć skierowania jak idziesz prywatnie do laboratorium a potam to leki ja też brałam ten Agufem- u mnie nie bardzo mi pomógł- są to ziołowe tabl. jak dla mnie za słabe po 3 miesiącach ich brania zmieniłam na Bromocorn- i z miejsca poskutkowało prolaktyna zaczęła spadac ze 100 ng/ml na 48 i pewnie jest już inna ale badam kontrolnie ja w styczniu (jak będę miałą 4dc) jak zaczęłam brać Bromocorn z miejsca wyregulował mi się też cykl na 28 dniowe! wcześniej było różnie 56, 30, 60 dni itd. jeśli chodzi o mnie ja się tak szybko nie poddaję -da sie ją wyleczyć (niestety biorąc leki) zależy też czy masz ją od streu czy od guza przysadki ale to już poczytaj dokładnie na wspomnianym topiku-temat rzeka..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×