Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ja_i tylko ja

Renta po zmarłej mammie a praca na umowę zlecenie

Polecane posty

Gość ja_i tylko ja

Jestem studentką, pobieram rentę po zmarłej mamie, mam okazję podjąć pracę na umowę zlecenie- czy mogę, nie ryzykując, że renta zostanie mi zabrana? Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Ja mam rente po zmarłym tacie(co prawda ja mam umowę na czas okreslony), a więc tak: mozesz podjąc pracę ale musisz o tym powiadomic ZUS (potrzebne jest pisemko o zarobkach z zakladu pracy), no i oczywiscie jest limit - bodajże 1400 lub 1600 - jesli zarabiasz wiecej to nici z renty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_i tylko ja
Będę zarabić o wiele mniej- około 600 zł, czyli muszę miec jakieś pisemko z zakładu pracy taK? I zanieść je do ZUS-u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_i tylko ja
ale po co? Głównie przecież chodzi o Urząd Skarbowy, chyba dostanę jakiś PIT do rozliczenia? Jak to jest w końcu? Ktoś zna jakiś konkretny paragraf z Kodeksu pracy np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zanioslam to pisemko z pracy (z data nawiazania stosunku pracy i info o zarobkach) zeby miec spokoj. Jesli chodzi o pit to rozliczasz sie sama - nie rozlicza Cie zakład pracy, dadzą Ci tylko zaswiadczenie o zarobkach, spytaj sie dokladnie kadrowej, powinna sie na tym znac. Ja zaczelam prace we wrzesniu i wiem ze tak to wlasnie ma wygladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_i tylko ja
To dobrze, pit na pewno dostanę itd. 600 zł to chyba mało, więc renty chyba nie stracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×