Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bombonierka

Czy ktoś musiał oddać Rodziców do Domu Opieki?

Polecane posty

Gość DominikaPE
Bardzo ciężka do podjęcia decyzja. Nie da się na ten temat zdecydować w parę minut, bo jest to za poważna sprawa. W mojej rodzinie jeden z moich wujków musiał przebywać w takim ośrodku i może to kontrowersyjne co powiem, ale prawdopodobnie wyszło mu to na dobre. Był w domu opieki finezja w dąbrówce k. warszawy. Miał zagwarantowaną opiekę medyczną, dostęp do zabiegów oraz wsparcie psychologicznie. Nikt z naszej rodziny nie był mu w stanie tego zagwarantować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niestety byłam do tego zmuszona, to byla bardzo trudna decyzja :( Mama jest tak chora, ze czesto mnie nie poznaje, wychodziła z domu sama i musiałam jej poźniej szukac, ciezko bylo... A ja mam prace, sama utrzymuje dom, dwójkę dzieci.... Jak to pogodzić z opieka nad mama? Nie dało się. Teraz mama jest w ZOL Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim. Tam ma dobrą opiekę, jest bezpieczna. A ja ją po prostu odwiedzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata

Czasem jest taka konieczność i trzeba  oddać najbliższego członka rodziny do domu opieki.  Moja koleżanka miała w domu babcie z zanikami pamięci, która uciekała non stop z domu.  Jej rodzie nie mogli sobie z babcią poradzić i taka osoba wymagał stałej opieki.  Z tego co wiem jej mam w tym czasie chorowała na raka wiec sami rozumiecie. Z tego co wiem oddali tą babcie do domu opieki w miejscowości Konstantynów Łódzki Dom Seniora 70 Plus i ma tam stałą i profesjonalną opiekę. Rodzina odwiedza babcię i widzą, że jest jej tam dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynka

jeśli jest taka koniecznosć i nie ma innego wyjscia, to mogę polecić ośrodek Samarytanin. ja tez mialam z tym duzy dylemat i wiem ze wazne jest aby powierzyc ukochana osobe komus zaufanemu. dlatego polecam ten osrodek, potrafia zadbac o wszystko a ty nie musisz sie niczym martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila

Tak - dla ich dobra. Trzeba sobie uświadomić, że często oni zwyczajnie tego potrzebują., Moja mama mieskza w Magdalence (Duszniki Zdój) pół roku i zauważyłam znaczną poprawę w jej samopoczuciu, odkąd tam jest. Ma świetną opiekę i warunki mieszkania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura

Polecam osrodek Samarytanin w razie konieczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alina

Niestety tak, nie mam rodzeństwa, a więc sama niestety nie mogłam wziąć wszystkiego w swoje ręce, sama mam  dzieci, dom na utrzymaniu, mnóstwo obowiązków, więc po rozmowie z rodzicami  stwierdziliśmy, że zaufamy polecanemu ośrodkowi- Samarytanin. I faktycznie, jego rekomendacje - muszę przyznać, że są trafne. Rodzice są zadowoleni, mają stałą, stabilną opiekę i dozór doświadczonych lekarzy i miły uprzejmy personel. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Robię duży projekt o osobach, które stoją przed podjęciem trudnej decyzji, poszukuję osób, które nie wiedzą czy zdecydować się na oddanie rodzica do domu spokojnej starości, boją się, że jaką decyzję by nie podjęli będą się źle z nią czuli, jeśli ktoś z Was jest w takiej sytuacji i chciałby niezobowiązująco porozmawiać to proszę odezwać się na maila: zuzannakasterka@gmailc.com ja się na pewno do Ciebie odezwę! Za udział w projekcie przewidziane jest honorarium!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×