Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama Jeremiaszka

imię Sofia

Polecane posty

Gość Sofia to bułgarska stolica!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie chodzilo jej o Sophia
albo Sophie :P eeech, tak to jest jak sie plebs bierze za nazywanie dziedzi. jak slyszy tak pisze. :P i stad mamy pozniej takie kwiatki jak Brajany, Dzesiki i Andzele :P rodzenstwo moze miec z powodzeniem: Belgrad, Skopje i Bukareszt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie chodzilo jej o Sophia
dzieci *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajjajajaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Mam siostrzenicę zosię i często mówię na na nią sofii;) Fakt,ze to są odpwiedniki polskich imion,ale jesli komus sie podobają??? nie rozumiem w czym problem.Kied sama leżałam na patologii,razem ze mną leżaly przyszle mamy tristana i natalii (nie natalia a natalii-jakkolwiek to się pisze??), z tego co wiem,po urodzeniu dzieci tak własnie maja na imie;)i też ładnie.A ja mam syna maksymilianka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psotuszka5
no i ? imiona KUBA czy MAX nadaje się również psom, i to jest dopiero dramat, a Sofia razi, że stolica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hadia
ciemnota polska! ja nazywam się Estera. I zawsze imię to mimo, iż oryginalne to jednak wywoływało zachwyt otoczenia a nie jakieś negatywne emocje. Jestem dumna ze swojego ciekawego i niebanalnego imienia. Troche tolerancji ludzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola123456789
Od lat podoba mi się imię Sofia i nie pochodzę z biednej rodziny niewykształconych ludzi. Kiedyś chodziłam do prywatnej szkoły i jedna z dziewczyn miała na imię Sonia, wszystkim się podobało, że oryginalnie ale bez przesady w stylu Sandry czy Kewina (i z tym się spotkałam, było to dziecko faktycznie z patologicznej, zabiedzonej rodziny). Ale z drugiej strony kiedy się mała Sonia rodziła to też ludzie musieli mówić że to straszna ekstrawagancja i krzywdzenie dziecka. Sofia znaczy mądrość, a u mnie w rodzinie zawsze ważne było wykształcenie. Po wtóre pięknie brzmi, tak delikatnie a nie jak kwadratowa Zocha ze wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość movika
tak sobie czytam posty na temat imienia Sofia i wierzyć mi się nie chce jakie w PL sa skojarzenia związane z tym imieniem - tanie wino. No to pogratulować. Prawda jest taka że imię Zofia pochodzi właśnie od jego greckiego odpowiednika tj.Sofia (w tłumaczeniu "Mądrość") i według mnie brzmi cudownie. Mój mąż jest grekiem i mimo, że mieszkamy w PL to taką właśnie wersję imienia planujemy dla naszej córki. Zgadzam się, że mieszanie imion i nazwisk różnych narodowości jest troszkę śmieszne, no ale w naszej sytuacji wydaje mi się zupełnie naturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polecam Ci....
Dac jednak moze Sophie.....o wiele ladniej.czyt. Sofi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miom zdaniem bez sensu jest nadawanie dzieciom imion, ktore maja swoj odpowiednik w jezyku polskim. A matkom tylko chodzi o fajne brzmienie imienia w obcym jezyku chyba. Nie mowie, ze sie mieszka zagranica, to takie imie jest ok, ktore w danym jezyku i w j. polskim istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość movika
zgadzam się - Sophie to świetna wersja, tylko już widzę jak to funkcjonuje w polskiej rzeczywistości. Problemy w pisowni przez urzędników, nauczycieli itp. jak w banku. Wystarczy już chyba, ze nasze greckie nazwisko jest dosyć abstrakcyjne, no a nazwiska się nie wybiera:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ładne imię
Sofia to bardzo ładne imię. Rozumiem że komuś się nie podoba, ale jest to imię lepsze(według mnie) od np. Tytusa, Vanessy i może Maksa. Nie rozumiem dlaczego ludzie się czepiają takich imion jak Sofia, znam jednego Dragana na początku myślałam o tym imieniu źle ale potem stwierdziła że to całkiem ładne imię. Jestem przeciwna spolszczaniu imion jak np. Angelika, Jessika. Podoba mi sie wiele imion Sofia, Sara, Samanta, Antonina i Jan. Nigdy nie nazwę dziecka np. Katarzyna, Aleksandra, zadużo Oli i Kasi po tym świecię chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ładne imię
Inez, Roksana,Violetta,Vanessa, Jeremiasz, Samuel, Bernard, Greta,Balbina itp. Nie są (według mnie) ładnymi imionami, ale jak się komus podobają to niech se tak dzieci nazywają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sofia.
Sama mam na imię Sofia . Chodzie do gimnazjum .. Tak dla świadomość nikt się ze mnie nie śmieje, a nawet słyszę same komentarze , że noszę bardzo ładne imię . Nikt nie powiedział jeszcze , że nazywam się jak "tanie wino" . Czasem zdarza się , że ludzie pytają się czy przez " s " czy prze " z " , ale już się przyzwyczaiła. Więc komentarze typu : "Będą się naśmiewać" wsadźcie se w dupę . XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi się podoba Zosia (Ale Zofia już nie zresztą to stare imię), Sofia niezbyt. Po Rosyjsku Jest Sonia (ale sąsiedzi mają psa o tym imieniu) a najbardziej podoba mi się angielska forma tego imienia Sophia (sofija)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wyzsze wykształcenie, mój mąz tez ..nie pochodzimy z patologicznej rodziny ...a mimo to nasz syn ma na imię Alex !!! Nie uważam, żeby nazywanie dziecka imieniem zagranicznym czyniło mu krzywdę...moję imię piszę się przez dwa L i na całym świecie jest tak pisane po za polską ;-(.... Przestańcie skakać sobie do gardeł i obrażać się na wzajem ...Moje kuzynki to Angelik, Jacqueline, Emanuela i Nicole i żadna z nich nigdy nie była skrzywdzona (jak można przeczytać w jednej z wypowiedzi) Mam kuzyna Adriana i też nie był katowany !! Co to w ogóle za brednie -masz ochotę nazwij dziecko Kasia, Magda, Zosia, a druga nazwie Cathrine, Sofii... I co Cię to obchodzi....????!!! Obudźcie się .. to nie te czasy ,że tylko niziny społeczne nadawały imiona typu Esmeralda....tak było kiedyś...Dziś mamy prawo nadać dziecku takie imię jakie nam się podoba! Mnie osobiście Sofia bardziej się podoba ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość movika
brawo , izabellkab! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaNaMedal
Wczoraj dowiedziałam się, że w moim brzuszku wbrew przeczuwań leży sobie dziewczynka :) Już wcześniej planowałam imiona na obu płci . Wybrałam imię również zagraniczne - Sonia jednak z uwagi na powracającą mode starych imion na drugie mam zamiar nazwać moją Sonię - Stefania ;) . Jeżeli jednak okazało by się,że miała bym synka nazwała bym go Olaf Stanisław. Imię Sofia jest piękne i bardzo podobno do Sonia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo mi sie podoba imie Sophia(Sofija). Zastanawiam sie nad nazwaniem tak corki. Czy sa tu mamy ktore sie zdecydowaly na te imie i nie bylo problemow w urzedach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta piosenka jes bardzo fajna polecam To tylko wszystkim kobietom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka- lat 6 ma na imię Sofia. Świadomie ją tak nazwaliśmy. Zofia było dla nas zbyt twarde. Nie mieliśmy problemów w urzędzie. Zdarzają się źle napisane recepty przez lekarzy. Przeżyliśmy żłobek, przedszkole i zerówkę w szkole. I muszę rozczarować co po niektórych, gdyż ani razu nikt się z niej nie śmiał, ani nie dziwił. Na co dzień co prawda jest Zosią, Zośką, ale nauczyciele zwracają się do niej Sofia. A... jesteśmy Polakami, niestety wykształconymi i mieszkamy w dużym mieście. Mąż nie bije mnie, dzieci też nie. Naszym marzeniem jest aby nasze dzieci ( syn ma na imię Leon- to już chyba trochę lepiej, co? ) miały kontakt z całym światem, w kwestiach oświaty, później zawodowo, więc z takimi imionami będzie im lepiej. Choć sama nie nazwałabym dziecka Jessica czy Alex, szanuję to, że ktoś inny tak zrobił i nie mam z tym problemu. Pamiętajmy o tym, że nasze dzieci wynoszą z domu pierwotną kulturę i szacunek do innych. Więc może nie do końca jest tak, że to dzieci się śmieją z imion, może usłyszały, jak rodzice robią to w domu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sofiaxdd
dzieki kurde, ja mam na imie sofia, grunt ze chłopakom sie podoba xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brawo Tolerancja
Cieszę się, że dobrnęłam do 4 strony tematu. Nareszcie światłe wypowiedzi tolerancyjnych mam ! A nie pań powołujących się na swoje wykształcenie czy dobrze oceniona pracę "naukową". Nauka również ewoluuje, warto być otwartym. Sofia - ładnie brzmi, przychylam się też do pisowni Sophia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka ma imie Sofia.To imie jest bardzo popularne w Portugali.nie rozumiem skad sie biora te bzdury i komentarze obrazliwe Na temat tego pieknego imiemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niewiem o co niektórym chodzi. Mój mąż ma na imię Adrian, zresztą znam trzy osoby o tym imieniu i uważam że jest bardzo fajne i dobrze brzmi. Tak samo uważam że imię Sofia jest ok. Mogłoby się wypowiedzieć więcej Sofii jak się żyje z tym imieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×