Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość colombinka

14 tc - brac jeszcze folik?

Polecane posty

Gość colombinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eulalia lipecka
juz a pozno...to sie przed ciaza bierze !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CiekawskaTesciowa
no własnie, ja mam 17 tc i cały czas jem folik, a nie wiem czy jeszcze musze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CiekawskaTesciowa
przeciez to oczywiste. ale mi lekarz kazal jesc folik takze w trakcie ciazy wiec pytam do kiedy go nalezy w ciazy jesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz kazał brać kwas foliowy do 18 t.c. ... a potem same witaminki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colombinka
ja tez ciagle lykam, wlasnie skonczylam opakowanie i nie wiem, czy kupowac jeszcze, czy juz wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CiekawskaTesciowa
ok to bede dalej go jadla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czytalam w wielu miejscach, że nalezy brać 3 miesiące przed zajscie w ciążę i pierwszy trymestr ciąży. To samo powiedziala p.ginekolog na ostatnim badaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwas daje jakieś rezultaty do 12tc,póżniej to już witaminy.A co do tej wypowiedzi ,że kwas jest tylko przed zajściem to chyba troche za mało wie żeby sie wypowiadać.Kwas foliowy pomaga wykrztałcić układ nerwowy i kręgosłup.dziecka.A także wykłucza wade cewy nerwowej więc jak możesz pisać że kwas bierze się tylko przed zajściem w ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwas foliowy powinnaś przyjmować co najmniej 4 tygodnie przed ciążą aż do 12 tygodnia ciąży, aby mieć pewność, że w twojej krwi jest dostatecznie dużo kwasu foliowego we właściwym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CiekawskaTesciowa
Bulabula ale to prawda. kwas foliowy ma takie wlasciwosci jak ty piszesz ale tylko jesli sie go bierze na 3 miesiace przed zajsciem w ciaze. pozniej moze tylko zapobiegac poronieniu. tak mi powiedzial moj lekarz. Mi juz 1 trymest minal ale jakos przyzwyczailam sie do foliku i chyba bede go dalej jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest prawda,układ nerwowy płodu rozwija się właśnie w pierwszych tygodniach ciąży,to jak możecie pisać ,że wtedy kwas nie pomaga.Owszem,przed planowaną ciążą powinno się brać kwas ale TAKŻE w trakcie pierwszego trymestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colombinka
no to tesciowa bedzie dalej jeśc :) a ja sama nie wiem. trzeba chyba lekarza zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CiekawskaTesciowa
ale chyba nawet na ulotce tak pisze. ja tam nie jestem lekarzem i sie nie znam. napisalam tylko co moj mi powiedzial. mozed ty masz racje, nien wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jeżeli nie znacie się na takich sprawach to chyba wystarczy wpisać w wyszukiwarke dane słowo i czytać.Gdybyśmy wszystkie liczyły tylko na to co nam powie lekarz(bo nigdy nie wiadomo na kogo trafimy) i czy przypadkiem znajdzie czas żeby wszystko wytłumaczyć to byłybyśmy bardzo ograniczone co do wiedzy na temat ciąży. Po to są odpowiednie artykuły i np INTERNET.Czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×