Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

funky mama

kosmetyki dla malenstwa

Polecane posty

prosze mamy o rade jak pielegnowac skore noworodka. zaopatrzylam sie w nastepujace kosmetyki : * sudocrem * wazelina * puder * oliwka * mydlo * chusteczki odswiezajace. wiem ze po zmianie pieluchy pupke trzeba wytrzec chusteczka i posmarowac wazelina lub w przypadku odparzen sudocremem. natomiast nie bardzo sie orientuje czego uzywac i w jakiej kolejnosci po kapieli. mam nadzieje ze temat nie jest glupi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza tym
Odradzam kosmetyki Johnsona i Nivea bo uczulają... Kąpiel w oilatum, potem ciałko nasmarowac olivka lub balsamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza tym
a po co wazelina poza tym potrzebna jeszcze sól fiziologiczna do przemywania oczek i zakraplania noska, oraz spirytus do pępuszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa346
a tak na marginesie jak czesto sie kapie dziecko ?rano i wieczorem czytylko wieczorem ,a moze tez przy kazdym zmienianiu pupy ,myje sie pupke czy wystarcza same husteczki nawilzajace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pupy: krem- pentakrem- moj synek mial straszne odparzenia- 3 tygodnie meczylam sie z rankami na pupie - tylko ten krem pomogl. starszemu zawsze pomagal linomag a wtym przypadku zawiodl zasypka, wazelina- nie uzywam- uznaje za niepotrzebne chusteczki nawilzajace- moga powodowac odparzenia. najlepiej w domu przemywac pupe wacikiem z woda potem wysuszyc wacikiem i posmarowac kremem do kapieli: ja uzywam oliatum(b. dobre)- nie musze po tym smarowac oliwka) mydlem tylko myje pupe, pachwinki , siusiaka. oliwka- do smarowania glowki szampon- narazie nie uzywam bo myja glowke woda z oliatum kapiel: myje w oliatum, wycieram, smaruje pupe kremam, zakladam pieluszke, ubranko, smaruje glowke i twarz oliwka, biore na cyca , jak ssie to czesze wloski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przez 4 miesiące do kąpieli sotosowałam Oilatum potem wycieraliśmy i zaypywaliśmy zgięcia rąk, nózek, szyjkę itd mąką ziemniaczaną. W tej chwili uzywamy płynu do kąpieli Nivea i jest ok i dalej zasypujemy mąką. Dodatkowo rano samruję całe ciałko kremem Nivea. Przy zmianie pieluszki myłam pupcię wacikiem kosmetycznym z przegotowaną letnią wodą i smarowałam bepanthenem od czasu do czasu jak zauwazyłam zaczerwienie sudocremem. w tech chwili robię tak samo chyba że jest kupka, wtedy uzywam chusteczek do mycia. Z kosemtyków nivea jestem zadowolona. Polecam też bepahten maśc bo można go też używać jak ma się problemy z brodawkami przy karmieniu. Przyda ci się jeszcze krem ochronny na wysjcia z maluszkiem. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa-- dziecko wystarczy wykąpać wieczorem przed snem, nalepiej robić to o tej samej porze, potem amu i spać. Wtedy tworzy się pewnego rodzaju rytuał i dzicko wie ze przychodzi pora spania. A przy zmianie pieluszki wystarczy oczyścic pupkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej używać jak najmniej kosmetyków też nie polecam Johnsona ani Nivea dla mojej córci najlepsze są Bambino i Mustela, z tym że te drugie są niestety dosyć drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×