Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sama-mama

Zmiana nazwiska dziecka!!!

Polecane posty

Gość Mini porada
Jeśli ojciec dziecka kompletnie się nim nie interesuje, proszę wnosić do Sądu Rodzinnego wniosek o pozbawienie go władzy rodzicielskiej, z takim postanowieniem należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego i złożyć oświadczenie przed Kierownikiem USC odnośnie zmiany nazwiska dziecka. Oczywiście pozbawienie władzy rodzicielskiej ojca nie oznacza, że nie może być obciążony alimentami, należy również założyć sprawę o alimenty. Ponieważ są to odrębne tryby - procesowy - alimenty i nieprocesowy - pozbawienie władzy, to muszą być odrębne sprawy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby toczyły się równolegle. Przy zmianie nazwiska, w przypadku pełnej władzy rodzicielskiej ojca, czyli tak jak jest dotychczas w Pani przypadku, w braku jego zgody na zmianę nazwiska należy złożyć wniosek o zmianę nazwiska dziecka do sądu rodzinnego i uzasadnic , dlaczego żąda Pani zmiany. jest to bezpłatne, tak jak pozew o alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, tutaj znalazłam artykuł, który wyjaśnia trochę jak zmienić nazwisko dziecka, jeśli jego ojciec się nie zgadza, może się komuś przyda http://www.eporady24.pl/zmiana_nazwiska_dziecka _bez_zgody_ojca,pytania,3,61,3511.html ja mojego byłego faceta postraszyłam sądem i kosztami i naszczęście zrozumiał że jeśli będzie chciał uprzykrzać życie mi i mojej córce, to wkońcu dopnę swego i pozbawię go praw rodzicielskich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×