Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość adsaad

nigella gryzie - deser czekoladowy/przenoszę

Polecane posty

Gość adsaad

nigella gryzie - deser czekoladowy [19.01] 11:16 adsaad w dzisiejszym odcinku byla wykonywana min ryba z cieciorą oraz deser czekoladowy ktorego przepisu nie moge nigdzie znalesc a nie zapisalam go bardzo prosze o podanie jesli ktos go ma!! [19.01] 13:36 adsaad [19.01] 13:55 nic dziwnego że nie możesz znaleść, bo pisze się znaleźć [19.01] 14:08 adsaad ja bede miec pytanie o pisownie to napewno sie do ciebie zwroce ale chodzi mi o przepis piszac szybko nie zwaracam uwagi na bledy jesli juz mnie poprawiasz to przed ŻE pisze sie przecienk [19.01] 14:10 strach sie bać ona ma zaj**iste przepisy niestety trzeba szybko notowac bo nigdzie nie mozna znalezc chyba ze w jej ksiazce bo widzialam ze w epiku sie pojawila [19.01] 14:13 musztarda Jest strona z Jej przepisami, zaraz poszukam może uda mi się znaleźć. To moim zdaniem najlepszy program kulinarny. [19.01] 14:25 strach sie bać i ogolnie zaj**ista z niej babeczka [19.01] 14:31 musztarda Jest super, to fakt. W ogóle ciekawa z niej postać. http://www.nigella.com/recipes/index.asp [19.01] 14:36 strach sie bać o super dzieki nie umialam znalezc tej stronki [19.01] 14:46 adsaad dzieki za stronke poszukam tego deseru ale jakby ktos wiedzial o co mi chodzi konkretnie to prosze o pomoc, w tym przepisie wiem ze byla czekolada gorzka jedno jajko gorace mleko no i nie wiem reszty i jakie ilosci tych skl maja byc przygotowywane bylo w malakserze (chyba tak to sie nazywa ) i pozniej zostawione do zastygniecia w lodowce [19.01] 14:48 strach sie bać hmm nie wiem ja ostatnio spisalam sobie przepis na fajne ciasto mandarynkowe tylko trzeba miec 250 gr migdalow grrr [19.01] 15:27 adsaad ciasto mandarynkowe hhmmm...moze byc dobre prosze o przepis [19.01] 15:28 ppp 333 ttt Chcę zwrócić koleżance autorce uwagę, że w pseudonimach nie da się wstawiać znaków interpunkcyjnych- stąd brak przecinka. Pozdrawiam wylewnie [19.01] 15:29 strach sie bac napisze jak wroce z pracy bo nie pamietam go w calosci ale jest bardzo proste tylko dosc drogei z tymi midalami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczka pchnięta nożem
Nie wiem czy to chodzi akurat o to, ale podaję: Deser czekoladowy: 125g gorzkiej czekolady rozkruszyć i stopić 125g rozpuszczonego masła Utrzeć 3 żółtka + 3/4 szklanki cukru + 3 łyżki mąki Dodać roztopioną czekoladę z masłem, wymieszać. Rozlać do foremek. Piec w kąpieli wodnej [woda do 3/4 wysokości foremek] 10 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strach sie bac
25 dkg migdałów 25 dkg cukry 6 jaj proszek do pieczenia 2 lyzeczki 4 ugotowane mandarynki w skorach ugotowane mandarynki razem ze skorami miksujemy na papke dodoajemy wszystkie inne skladniki i miksujemy na dobra mase pieczemy godzine w 190 stopniach C jeszcze nie probowalam ale na pewno bedie supe pozdrawiamm :) jesli znajdziesz te ciasto czekoladowe to rzuc przepisem bo ja uwielbiam czekoladowe ciasta a ona robi takie boski kiedys widzialam jak robila beze czekoladowa ohhh :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adssad
dzieki za przepis napewno wyprubuje jak znajde przepis na ten deser to napewno napisze pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adssad
mam przepis na deser czekoladowy! 175g czekolady 150ml smietanki 100ml gorącego mleka laska wanilii lub aromat 1 jajko składniki mieszamy w malakserze w takiej kolejności jak sa podane (rozkruszyc czekolade dodac smietanke mleko wanilie i jajko na koncu do polaczenia skl - zrobi sie bardziej gesta masa) wlac do pucharkow lub szklaneczek zostawic do zastygniecia w lodowce (nigella zostwila chyba na 6h nie jestem pewna) i smacznego!! nie wiem jaka to ma byc smietanka ale pewnie kremowka 30 zeby byla slodka masa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adsaad
przepis na deser czekoladowy sprawdzony wyszedl bardzo dobry polecam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strach sie bac
dzieki za przepis wyprobuje w weekend a powiedz ile tych pucharkow wychodzi i jakie duze? bo nie wiem czy starczy dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thhghnnn
przepisy nigelli były na stronie tvnstyle... podaje link: http://tvnstyle.pl/1302079,1,0,13850,programy.html oby komuś pomogły... tam tez jest forum o tym programie może tam Wam pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adsaad
niestety z tej ilosci wychodzi bardzo malo deseru, ja mialam 4 male pucharki 3/4 wysokosci, lepiej robic z podwojnej ilosci lub nawet wiecej zeby bylo duuzo deserku bo naprawde jest pyszny!! lepiej zrobic dzien wczesniej zeby siedzialo cala noc w lodowce bo masa jest zadka i dlugo gestnieje. uwielbiam slodka czekolade wiec dodalam cukier puder i tez bylo dobre, nastepnym razem uzyje nie gorzkiej czekolady tylko mlecznej zobaczymy co wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adsaad
thhghnnn na tej str sa nie wszytkie przepisy z programu ale dzieki napewno sie przyda komus link :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thhghnnn
niestety wszystkich nie ma. ale ludzie na tym forum to pasjonaci jej jedzenia wiele jedzenia jest w watkach, wiele maja internauci zapisane, pewnie chetnie pomogą... sama bardzo lubie jej przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strach sie bac
tu jest moje ciasto ktore jak zobaczylam to az mialam pelno sliny w ustach mam zamiar robic je w ten weekend :) http://tvnstyle.pl/1302079,1,1325001,programy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adssad
to jest to ciasto co byly 2 biszkopty i wszystko oblozone dookola kremem czekoladowym, nigella kroila go pod koniec programu w nocy w pizamie?? to jest to ciato?? ja wlasnie tez szukam przepisu na to ciasto tylko nie wiem ktore to jest dokladnie :) wiem tylko te szczegoly z programu :) a deserek czekoladowy podany wczesniej z mlecznej czekoldy wyszedl rownie pyszy tym razem robilam z podwojnej ilości i wyszlo zdecydowanie wiecej jednak trzeba przestrzegac ilosci dokladnie powniewaz za malo czekolady a za duzo mleka i smietanki to krem nie zgestnieje, bedzie rzadki!! zastanawiam sie nad dodaniem odrobiny zelatyny zeby jeszcze bardziej zagescic mase :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starch sie bac
tak to wlasnie to tylko wydaje mi sie ze inaczej szedl ten przepis ze do tej masy czekoladowej ona dodawala smietane i mieszala z czekolada a ta smietana jest w ciescie tutaj w przepisie i nie wiem co teraz :o a chce je zaraz robic :( Ciasto czekoladowe deser Składniki: Ciasto: - 175 g masła - 125 ml oleju roślinnego - 300 ml wody - 400 g mąki - 250 g brązowego cukru - 50 g kakao - 2 łyżeczki proszku do pieczenia - 1 łyżeczka sody oczyszczonej - 3 jaja - 250 ml śmietany - esencja waniliowa Polewa: - czekolada deserowa - 250 cukry pudru - masło - esencja waniliowa Przygotowanie: Masło topimy w rondelku i odstawiamy do wystudzenia. Zimny tłuszcz mieszamy z olejem i wodą. Dodajemy mąkę, cukier, kakao oraz proszek do pieczenia i sodę. Wbijamy jajka, wlewamy śmietanę i esencję waniliową. Pieczemy w 180 stopniach przez ok. 60 min. Czekoladę rozpuszczamy i studzimy. Miksujemy z masłem, cukrem i esencją waniliową do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Polewę wylewamy na ciasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starch sie bac
chyba ze to nie to ciasto ale ona rozpuszczala tam maslo na poczatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strach sie bac
a wiec to nie te ciasto niestety co ona kroi ten kawalek wieczorem jest na stronie angielskiej ale niestety tak podany ze nie ma dokladnych proporcji i nie chce ryzykowac a to ciasto nie wyszlo :( wyszedl zakalec nie wiem czemu ale ogolnie podejrzane mi jest to ze miesza sie maslo z olejem i woda :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylla
Matko, jakie pyszności. Będę musiała je wypróbować. Mam nadzieję, że w praktyce nie jest to bardzo skomplikowane. Jeśli chodzi o desery to przeważnie jadłam na mieście. Teraz dojrzałam do tego by samemu coś upichcić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×