Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutasek22222

Endometrioza

Polecane posty

Gość smutasek22222
Cześć dziękuję za odpowiedzi na mój topic, właśnie się pogubiłam trochę bo nie wiem czy przy endometriozie są krótkie czy długie miesiączki???ja mam krótkie bardzo i bolesne oj mówię wam strasznie się zmartwiłam, bo jak sobie pomyślę że mogę kiedyś nie mieć dzieci to aż mi się płakać chce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutasek ---> po pierwsze to nie wolno Ci nawet myslec , ze nie bedziesz mogla miec dzieci ;) nawet jak sie okaze, że masz endo to wcale to nie jest zaden wyrok i mozesz spokojnie kilkoro dzieci urodzić ;) moja kolezanka ma endo i 2 ślicznych synków a co do tego czy okresy sa krotkie czy dlugie to nie wiem, wiem jedynie , ze bardzo bolesne jak sa to można podejrzewac Luiza ---> hmm no moje endometrium mialo 8 mm wiec chyba jednak nie takie duze jak u Ciebie a powiedz mi jak gin stwierdzil u Ciebie brak endometrium na innych narządach ?? wiesz tak z ciekawosci pytam bo moj gin powiedzial, że samo USG dopochwowe to za mało, aby ocenić czy nie ma czegos na jajnikach lub innych narządach wiec teraz juz sama nie wiem :( i mowil tez że endometrioze mozna tylko za pomoca laparoskopii zdiagnozowac na 100 % a Ty piszesz, że jej nie mialas a mimo to gin wykluczyl endo moja mama nie miala zadnych problemow z zajsciem ani zadna kobieta w rodzinie mojej nie miala ale mi sie wydaje ze to nie jest sprawa genetyczna tylko wina warunkow w jakich zyjemy, jak sie odzywiamy, jakim powietrzem oddychamy itd ;) pozdrawiam również 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku ginekolog stwierdził to na podstawie USG dopochwowego, tylko i wyłącznie. U mojej mamy kilkanaście last temu na podstawie USG przez fałdy brzuszne. Chodzimy do innych ginekologów. Dostałam też skierowanie na badanie poziomu hormonów, ponieważ ginekolog stwierdził że pogrubienie endometrium występuje w wyniku zaburzeń hormonalnych oraz właśnie jeśli mama lub jakaś kobieta w rodzinie miała taki lub podobny problem bardzo prawdopodobne jest że Ty lub Twoja córka bd miała to samo :-( U mnie na szczęście obyło się bez łyżeczkowania macicy i laparoskopii. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja ginka choc robi mi usg dopochwowe niemal za kazydm razem..powiedziła, ze tlyko laparoskopia, ew. wczesniej hsg moze dać odpowiedz :(...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutasek22222
Ja miałam badane hormony w ubiegłym roku i wszystko było ok wszystko w normie, krótkie okresy mam raczej od zawsze a takie bolesne dopiero od jakichś 2 lat, już sama nie wiem raczej od wizyty się nie wymigam pójdę dla wlasnego spokoju żeby mieć pewność czy coś mi jest czy nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vall ---> no właśnie mój też powiedzial, że USG dopochwowe nie wykryje endometriozy, jedynie laparoskopia albo CA 125 jajnika wiec zastanawia mnie dlaczego Luizie powiedziała, że ma skoro jej tylko usg zrobiła hmm nie czaję tego :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutasku ---> ja bolesne zaczęłam mieć jak rozpoczęłam współżycie a wczesniej mialam normalne ale najwodoczniej u nas endo (jesli oczywiscie ją mamy) mogla wystapic akurat wtedy a wczesniej moglysmy byc zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie 2 lekarzy wykluczyło endometriozę i 2 (tych samych) potwierdziło pogrubienie endometrium. Wcześniej 2 inne kobiety bez zrobienia mi USG twierdziło że mam zapalenie jajników ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luiza ---> ja wszystko rozumiem tylko nie wiem jak mogli ją wykluczyć bez laparoskopii, ktora daje 100 % pewnosci inne badanie nie daje aż tak dokladnego wyniku a może to moj ginekolog sie myli tak twierdzac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"nie wiem jak mogli ją wykluczyć bez laparoskopii, ktora daje 100 % pewnosci inne badanie nie daje aż tak dokladnego wyniku\" DOKŁADNIE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak powiem ---> link nie działa nawet po wykasowaniu procentów :P :D Vall ---> ej a moze jednak sie da tylko nasi ginekolodzy o tym nie wiedzą ?? może samo USG dopochwowe wystarczy ?? kurde sama już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teroia - ja za kazdym razme jak jestem u gina mam usg i zawsz emi mwoi, zmian na jajnikach nie widac, ale więcje nie da sie powiedziec... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vall - moje opisy z badania USG są też zawsze idealne tzn macica ok, jajniki ok wszystko ok kiedyś nawet mi powiedział, że dawno tak zdrowych i ładnych jajników nie widział :D :D :P jedyne co mnie niepokoi to na samym końcu po łacinie pisze podejrzenie endometriozy więc nie wiem skąd on to wie skoro niby takie wszystko idealne mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie identycznie - ostatnio usłyszłam, ze gdyby nie jej podejrzenia i to co wie - to stwierdizłaby, ze okaz zdrowia !! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie okres minął i ból ustąpił więc jak narazie przestaje myśleć o tych chorobach ale pwenie wizyta u ginekologa mnie nie ominie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okurcze
współczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ! Podobnie jak u Was moj lekarz postawil diagnoze o podejrzenie endo.Wczul ja w szwie jaki mam po cesarskim ciecie,jest to male zgrubienie ktore bardzo boli podczas miesiaczki i przed.Bole sa nie do wytrzymania ,mam tez problemy z wyproznianiem,bol w tych momentach jest nie do zniesienia,oblewa mnie pot i mam wrazenie ze zaraz zemdleje.Jak narazie mam sie zglosisc do gin w pierwszym dniu miesiaczki,zobaczy jaka ma strukture zgrubienie .Wspominal cos o leczeniu hormonalnym...Piszecie ze mialyscie cala mase roznych badan poczawszy od usg dopochwowego poprzez laparoskopie, w jakim momencie gin przepisal Wam skierowania badz sam je wykonal??Czy tez czekal na miesiaczke??Jestem zalamana ....Brdzo sie boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotkapolna79 ---> Ty raczej sie nie masz czego bać bo z tego co rozumiem masz już dziecko a my możemy nie mieć :( :( co do tych potów i bóli podczas wypróżniania to masz to w czasie okresu tak ?? ja laparo nie miałam bo właśnie gin nie chce mi dać skierowania, miałam tylko USG dopochwowe ale po tym nie da sie w 100 % stwierdzić endo także najważniejsze to nie panikuj bo zanim nie postawią diagnozy nie ma sensu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teoria:)-,tak te bole mam w trakcie miesiaczki ,sa potworne ,za kazdym razem gdy zbliza sie termin miesiaczki cala sie trzese na mysl o koszmarze jaki mnie czeka.Z tego co mi ginekolog tlumaczyl w jaki sposob umiejscowila sie ta edometrioza ,to bylo to na skutek cesarskiego ciecia ,w trakcie zszywania rozciecia wszczepil sie malutki fragment macicy .Mam dwoje dzieciaczkow ,pierwszy synek przyszedl na swiat poprez cesarskie ciecie ,corcie urodzilam naturalnie.Dziwi mnie fakt dlaczego nie wykryl tego zgrubienia wczesnie j ,podczas drugiej ciazy .Jest to ten sam lekarz ktory leczyl mnie wczesniej i prowadzil obie ciaze.Wtrakcie USG ktore przeprowadzal mi podcas drugiej ciazy ,kontrolowal tez blizne gdyz byl to bardzo krotki odstep czasu i obawial sie ze moze dojsc do rozwarastwienia blizny.Mam straszny metlik w glowie,chce miec jeszcze jedno lub dwoje dzieci :) ale to za jakis czas ... dlatego obawiam sie najgorszego.Juz sama teoria na temat endo jest przerazajaca...brrr Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutasku ---> na pewno obfity i bolesny ale ile trwa to nie mam pojęcia Stokrotko ---> ;) ;) hmm wiesz nawet jakbyś miała endo to jesteś w dużo korzystniejszej sytuacji bo masz dzieci ale z drugiej strony to jakies pocieszenie dla nas, że majac endo można zajść w ciąże i urodzic zdrowe dziecko :) mój gin tez mi to niby mówil ale zawsze milej się robi jak ktos to potwierdza swoją osobą :D a co do tych bolesnych miesiączek i endo to pierwsza rzeczą jakiej nalezy spróbowac sa tabletki antykoncepcyjne nie dość, że likwidują prawie całkowicie bolesne i obfite miesiączki (ja przez 2 lata ich zażywania nie wiedziałam co to jest okres) to jeszcze mogą wyleczyć endometriozę i nie masz żadnego napięcia przedmiesiączkowego, znikają te dolegliwości typu biegunki podczas okresu itd także zapytaj swojego lekarza czy to nie było by jakieś rozwiązanie ? a jak jeszcze karmisz to Cerazette sa specjalnymi tabletkami dla matek karmiących :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moje @ sa krótkie czyli 2 dni i prawie bezbolesne i też się martwie. Robiłam badania hormonalne i wyszły ok, monitoring owulacji był ok. Niby w porządku a ciąży brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No witam właśnie moje okresy trawją 2 do 3,4 dni i pierwszy dzien jest straszny tak boli że zwijam się z bólu a już kilka razy brzuch pobolewal mnie jeszcze z dwa tygodnie przed okresem i to nie bylo w czasie owulacji i boli tak do samego okresu jest to nie wielki ból ale trochę dokuczliwy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niemka
Czołem Dziewczyny!Endometrioza to faktycznie przerąbana sprawa!ja na to dziwactwo choruję od 2 lat. A zaczęłosię bólami brzucha i biegunkami. Trafiłam na oddział ginekologiczny - tam mnie rozcieli zeszyli i powiedzieli że mam jakiegoś kobylastego guza na jelicie grubym. Dalej więc trafiłam na chirurgię - Wiecie jak to jest każdy czegoś szukał- jedni raka a inni przyczyny!miałam dość. Trafiłam w końcu do Wrocławskiej Kliniki Chirurgicznej, tam usunięto mi tego guza - miał prawie 11cm- mieścił się na esicy i prostnicy, założyli mi stomię - taki sztuczny odbyt na jelicie grubym, teraz jestem po kolejnej z kolei czyli 5tej już operacji i mam worek znowu na j cienkim, czyli ileostomię - w październiku wszystko mi zrobią jak ma być- okazało się po wielu badaniach że mam endometriozę jelita grubego. Biorę Duphaston- markery miałam bardzo wysokie aż 32 teraz 11 - więc się nie Załamujcie! głowy do góry! faktem jest że nie rodziłam, ale trzba jakoś żyć, w najgorszym wypadku zaadoptuję kiedyś jakiegoś maluszka! pozdrawiam! Beata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykre te wszystkie historie. Moze lepiej tego nie czytac, nie wiem. Za kazdym razem, gdy zagladam na to forum, od razu mam spadek formy. Jestem w podobnej sytuacji, podejrzenie endo, tyle ze nic jeszcze nie jest pewne na 100 procent. Wyhodowalam sobie torbiel i teraz czekam na operacje. Najbardziej obawiam sie tego, ze bedzie trzeba usunac to g..... razem z jajnikiem, a wtedy jak wiadomo szanse na bobasa spadaja maksymalnie.Pozostaje tylko czekac i nie panikowac. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykre te wszystkie historie. Moze lepiej tego nie czytac, nie wiem. Za kazdym razem, gdy zagladam na to forum, od razu mam spadek formy. Jestem w podobnej sytuacji, podejrzenie endo, tyle ze nic jeszcze nie jest pewne na 100 procent. Wyhodowalam sobie torbiel i teraz czekam na operacje. Najbardziej obawiam sie tego, ze bedzie trzeba usunac to g..... razem z jajnikiem, a wtedy jak wiadomo szanse na bobasa spadaja maksymalnie.Pozostaje tylko czekac i nie panikowac. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kassandra29
cześć dziewczyny!!jestem 3 tyg.po operacji endometriozy..a zaczęło sie od tego że zmieniłam lekarza.Mój poprzedni gin 2 razy w roku robił mi cytologie i usg i wszystko zawsze było ok(tak twierdził)Na moje pytania odnośnie co raz bardziej bolesnych miesiączek odpowiadał-"juz pani uroda,przy tyłozgięciu to normalne,proszę brać No Spę.." Ale moja ostatnia miesiączka po prostu była nie do wytrzymania!wyłam z bólu 2 dni,to była masakra.Nie pomagały juz nawet silne czopki przeciwbólowe które zawsze pomagały..to mnie przerosło..Prawie na czworakach doczołgałam się do najbliższej przychodni a potem wszystko już potoczyło się błyskawicznie-natychmiast do szpitala,szybka konsultacja najpierw chirurgiczna(podejrzenia internisty-zapalenie otrzewnej wyrostka) a następnie konsultacja ginekologiczna,rozpoznanie-silny stan zapalny otrzewnej miednicy małej.. Natychmiast zostałam podłączona do kroplówek,podawano mi co jakis czas jakieś zastrzyki i tabletki.Zostałam dokładnie zbadana przez panią ordynator która stwierdziła endometriozę.Po dwóch dniach leżałam już na stole operacyjnym.Na początku miałam miec robioną tylko laparoskopię ale w trakcie okazało się że endo jest tak przerośnięta że zdecydowano się na laparotomię.Operacja trwała 2 godziny,operowało mnie 2 wspaniałych lekarzy.Po operacji pani ordynator wzięła mnie na rozmowe i powiedziała że takiego bałaganu to ona dawno nie widziała.Przerośnięta na maxa endo zaatakowała jelita,pękniety lewy jajnik którego treść rozlała się wewnątrz i pełno zrostów...masakra:(((Na szczęście ci wspaniali lekarze uratowali oba moje jajniki i doprowadzili wszystko do porządku.Jestem im niesamowicie wdzięczna..Od dwóch lat staraliśmy sie o dzidzię,nic nie wychodziło.Mój były lekarz zganiał to na blokadę w głowie!Boże..co za konował!Dziś była na kontroli u mojej pani doktor,wszystko ładnie się goi wewnątrz i na zewnątrz.Za 5 dni zaczynam kurację Diphereline w 3 dawkach co 4 tygodnie a pózniej(jak to powiedziała p.doktor) -będziemy pracować nad dzidziusiem:)))Trzymam kciuki na Nas wszystkie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×