Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iwosia

Sprawiedliwość - co to jest?

Polecane posty

Bez tłumaczenia na przykładach, (bo to jest najprostsze) - czy potrafilibyście wytłumaczyć co to jest SPRAWIEDLIWOŚĆ? :) Wolny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleeeeeeeee
znowu ty :o????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleeeeeeeee
no walsnie, i to jest najgorsze w tym wszystkim.....:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawiedliwość
jak np. wczoraj ja dostalam od męża po gębie,to Ty też powinnaś dostać i wtedy to będzie sprawiedliwe. Jesli np. Jasio ukradł dziś radio a auta sasiada, to Jan też powinien to zrobić. No ale sprawiedliwości to nigdy nie było i nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawiedliwość
Jan nie ma radia i jest pokrzywdzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są zle jej odmiany jak i dobre...ta zla, to ktos ci robi krzywde a ty bez zweryfikacji przycyzny tej krzywdy robisz to samo,a nawet gorzej., dobra to takie podejscie do problematycznej sytuacji,ktore hmm problem jakos rozwikla lub ukarze w nalezyty sposob.... ja tej zlej doswiadczylam niedawno..... (przez swą porywczosc i glupote:O) jak chcesz to mozemy na gg pogadac...choc nie bede ci glowy zawracala....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgodnie z moją tradycyjną naiwnością odnoście Kafeterii, poczekam jeszcze na normalne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmm.............
Ok mozna by odpowiedziec ale napisalas,ze pytanie retoryczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleeeeeeeee
idz ugotuj pierogi mezowi, zamiast tu ludziom d...* zawracac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Some Bizarre - :) A pokusiłabyś się na ulozenie definicji? Gdyby ktoś Cię poprosil o ulozenie takiej definicji - co byś napisala? Oczywiscie bez przepisywania definicji ze slownikow i encyklopedii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Some Bizzare ---> błąd logiczny - jeśli ktoś zrobi Ci krzywdę, a Ty tej osobie zrobisz coś jeszcze gorszego, to w ogóle nie jest to sprawiedliwość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra, ale to caly czas jest mowa o przykladach. Kazdy wie, jak wytlumaczyc na przykladzie sprawiedliwość. Ale wlansie chodzi o to, jak to wytlumaczyc NIE POSIŁKUJĄC się przykladem :) Ktoś się pokusi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilao
Traktowanie innych tak jak siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowsza
milo cie widziec iwosia, tesknie sa starymi wyjadaczami kafeterii ;) sprawiedliwosc ....... stan rzeczy, kiedy wszystkie osoby nalezace do tego samego zestawu okolicznosci sa tak samo traktowane przez siebie nawzajem lub kogos spoza ........ albo: dobra materialne i niematerialne zalezace do danego zestawu ludzi sa rozdzielone rowno miedzy wszystkimi (w tym ostatnim mialam na mysli moze nawet cala kule ziemska). ciekawe pytanie i nie jestem wcale usatysfakcjonowana swoimi odpowiedziami, ale milo bylo przez chwile przegimnastykowac umysl, do czego nie ma zbyt wielu okazji na kafeterii, czasem nawet w zyciu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprwiedliwość to jest
coś czego nigdy nie będzie- proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowsza
swietna definicja :P wczoraj to jest tez cos,czego nigdy nie bedzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie o tę gimnastykę umysłu mi chodzilo :) Bo kazdy wie co to jest sprawiedliwosc - używamy ttego slowa, potrafimy podac setki przykladow, wiemy kiedy ktos jest sprawiedliwy, a kiedy nie. A jak przychodzi do opowiedzenia polskimi, zwyklymi slowami, co to znaczy, jaka jest tego definicja - to ... nie mozna jakos... :p trudno jest :P Ilekroć próbuję na to pytanie odpowiedziec, mam problem juz z pierwszym słowem! :) Jak zacząc? I chyba najlepsze wydaje mi się słowo \"stan\" wlasnie, lub \"zjawisko\" pomaranczowsza - a Ty kim jestes łachudro, że mnie znasz? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowsza
iwosia, jestem wieloletnia bywalczynia forum, znam cie w widzenia i z glupiego gadania forumowych debili ... nie nalezalam nigdy do zadnego rozpoznawalnego grona, udalo mi sie przetrwac na pomaranczowo, acz bywalam i w kilku czarnych kreacjach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> iwosia 🖐️ Co do tematu. Zastanawiałem sie wiele razy w zyciu nad tym. Jedyna sensowna(bo bez sensu) odpowiedz to ; nie wiem. Wraz z nabywanym tz.doświadczeniem życiowym trochę to inaczej wygląda. Mając lat 20 przekonany byłem o słuszności kary smierci. Dzis jestem zdecydownym przeciwnikiem takiego rozwiązania prawnego. Wymiary sprawiedliwości sa bardzo niesprawne. Dla tego ze ich sprawność opiera sie na ludzich, którzy sa ułomni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawiedliwośc jest wtedy kiedy wszyscy są zadowolenie...a że to niemozliwe, więc wniosek taki, ze nie ma sprawiedliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mając lat 20 przekonany byłem o słuszności kary smierci. Dzis jestem zdecydownym przeciwnikiem takiego rozwiązania prawnego. Wymiary sprawiedliwości sa bardzo niesprawne. Dla tego ze ich sprawność opiera sie na ludzich, którzy sa ułomni. Kara śmierci jest praktyczna jeśli nie ma gdzie upchnąć więźniów, ale wtedy są to praktyki nie humanitarne. Prawdziwym rozwiązaniem jest rozwiązywanie problemów tam gdzie się zaczynają, w głowach ludzi. To jest najtrudniejsze, bo każdy ma inne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowsza
poza tym, jak juz o karze smierci mowa, to nawet patrzac pragmatycznie: taki chocby zloczynca, jak ostatnio usmiercony s. h. - pomijajac zlozonosc spraw skladajacych sie na jego proces - chlop prawdopodobnie zabral do groby skarbnice informacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowsza
calkiem dobrze ujete ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×