Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasia_S

Kiedy drugie dziecko???

Polecane posty

no właśnie wszystko się kręci wokół kasy, jakby mąż zarabiał wiecej to bym już była zapłodniona albo w najbliższym czasie (mała zaczęła 11 miesiąc) ale tak za jakiś czas wróce do pracy by on mógł zrobić aplikację i dopiero jak dochapie sie kasy (jeżeli wogóle się dochapie) to zaczniemy myślec o drugim. Szkoda, że tak jest bo mogłabym dwoje wychowywać za jednym zamachem a tak trzeba czekać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska_ kawiatuszka
mam podobnie..synek ma 11 mcy i mimo, ze ja mam 31 lat, to musze poczekac ze 3, 4 lata zdrugim, raz kasa, dwa, boje sie, ze sobie nie dam rady, bo miszkamy za granica i nie mam zadnej pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam synka 19 miesiecy i chce miec drugie dziecku tylko u mnie nie chodzi o kase tylko o to czy dam rade jak wytłumacze małemu zeby nie skakał po mnie z enie moge go podniesc i td. poczekam 2 lata jeszcze i zaczne starania poruszłam jzu ten temat na pocztku mojego wejscia na kafe i wiele dziewczyn wypowiadało sei ze najlepiej jak mały ebdzie maił4 latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn o ciaze sie boje bo mały jest energiczny bardzo i duzo energi musze miec do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska_ kawiatuszka
4 latka mowisz? no to good bo wlasnie tak planuje zaciazyc..jak wszystko bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym tez chyba chciala juz........ale wlasmnie te obawy czy podolam no i co z praca...za 2 lata koncze studia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same dziecioroby
do pracy dupe ruszyc, coś robic a nie tylko w ciąże zachodzie, no ale skoro tylko tyle potraficie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choc jestem młodą mamą chcę miec 2 lub 3 dzieci. Mój synek skończył właśnie 3 latka i stwierdziliśmy z mężem, że pora na rodzeństwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Elena o kto
Ja mam 25 lat i nie stac mnie nawet na 1 dzicko pomimo ze bardzo chcemy je miec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Elena o kto
Marika a ile masz latek? obecnie pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla dzieci najlepsza różnica to 2-2,5 roku. Dla rodziców to nieco gorzej, bo jest dwoje małych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość combi
Przesadzace. Dziecko wcale dużo nie kosztuje. To ciekawa wymówka jest ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja urodzilam jak drugie dziecko jak starszy mial 3 lata i 3 misiace. Chcielismy miec drugie dziecko ale troszke pozniej. Teraz mysle,ze to byl doskonaly moment bo chlopaki sie moga razem bawic i roznica wieku nie jest za duza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w ciąży dopiero z pierwszym dzieckiem, ale jeśli będę mogła to chciała bym mieć jeszcze dwoje. Co do odstępu wiekowego to mi odpowiadałby tak ok 3 lata bo starsze mogła bym już posłać do przedszkola i spokojnie w ciągu dnia zajęła bym się bobasem i sobą, bez uszczerbku na starszym dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysmy od poczatku planowali różnicę wieku 2-3 lata MArtynka będzie miała 2 lata i 4 miesiące, jak urodzi się jej braciszek Mój brat jest ode mnie tyle młodszy, siostra mojego męża też tyle młodsza - sprawdziło się, więc tak zdecydowaliśmy. Nie było problemów z wytłumaczeniem córce, że już nie może po mnie skakać i że nie mogę jej nosić - waży niemal 20 kg :O Nawet jak się czasem zapomnę i ją podniosę, sama woła \"mama, nie podnoś mnie, bo masz dzidziusia w brzuszku\" Ubranka i inne akcesoria w większości są po pierwszym dziecku, jeszcze nie zdążyłam zapomnieć, co to znaczy zmiana pieluchy, czy zarwana noc, więc dużego szoku nie będzie. Boję suę tylko, jak córka zareaguje na niemowlę - czy nie będzie niegrzeczna i zazdrosna, ale to wyjdzie już niedługo. W razie czego są babcie i dziadek :) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanaska
ja mam juz synka stac nas na dzieci i drugie zajscie planujemy na poczatek 2008 bo jak narazie troche latamy i czesto ja sama z maluchem a z 2 byloby mi ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha - z tym posłaniem do przedszkola - ja właśnie chciałam, żeby różnica wieku wypadła tak, żeby córeczka albo jeszcze nie chodziła do przedszkola, albo już jakiś czas chodziła - żeby nie wiązała faktu pójścia do przedszkola z tym, że jest nowe dziecko w domu - znam ją i na pewno wtedy by się poczuła odrzucona... Dlatego jak mały się urodzi, posiedzimy razem w trójeczkę do września w domu a we wrześniu MArtynka dopiero pójdzie do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli widze ze nie tak zle,ze jednak sa kobiety co myslaa o drugim ziecku powiem no dosc szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój syn w sierpniu skończy już 7 lat i jest mi naprawdę ciężko zdecydować się na drugie planuje ,że w przyszłym roku na wiosne będe chciała urodzić okaże się czy mi się uda bo zawsze coś naprawdę załuje ,że wcześniej nie postarałam sie o rodzeństwo dla mojego synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam prawie półroczną córeczkę i kolejne dziecko planujemy za 4-5 lat. Mieszkamy w dwupokojowym mieszkaniu, chciałabym, żeby dzieci miały oddzielne pokoje, a dokładnie za 4 lata kończymy budowę domu. Gdyby dom udało się wykończyć wcześniej, to pewnie urodziłabym kolejne dziecko za 3 lata. Jestem na urlopie wychowawczym i dopóki Oliwia nie pójdzie do przedszkola, ja nie wrócę do pracy. Nie wiem czy różnica wieku 3-5 lat jest odpowiednia. Wiele zależy od charakteru. Między mną, a moją siostrą są 3 lata różnicy. Kiedy ja byłam nastolatką, ona była jeszcze dzieckiem, nasze relacje były fatalne, nie mogłyśmy się porozumieć. Teraz nasze kontakty są bardzo przyjacielskie, rozumiemy się bez słów, aż trudno uwierzyć, że kiedyś tak bardzo się nie lubiliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×