Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość groszeek

Co to za skróty w morfologii?

Polecane posty

Gość groszeek

WRHBsAg ToxoIgGlgM Czy ktoś może to rozszyfrować? Taka wersja oryginalna :O Moja ginekolog wpisała mi to w karcie ciązy że takie badania mam zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokiloki
to nie morfologia . Te skróty dotyczą badań stwierdzających czy chorowałaś na żółtaczkę zakaźną , kiłę i toksoplazmozę. Są wykonywane standardowo u każdej ciężarnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszeek
Ale to be badania wykonuje się z krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszeek
podnoszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszeek
to chyba u mnie nie będzie standardowo :( bo w karcie ciązy prywatny ginekolog mi to wpisał, ajak poszłam do rejonu to mam tylko zwykła morfologię :( czy NFZ nie refunduje tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocica_17tc
prywatny ginekolog jak ci przepisuje takie badania, jakiekolwiek, to musisz za nie zapłacić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocica_17tc
zrefundował by ci, gdybyś poszła do państwowego lekarza (ginekologa) bo rodzinny to się racej nie szarpnie na taki gest serca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszeek
ginekolog prywatny państwowy dała skierowanie tylko na badanie ogólne krwi i moczu a np za gr.krwi musze płacic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszeek
chodziło mi o państwowego gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocica_17tc
znaczy to ten państwowy dał ci to skierowanie? dziwne, ja miałam dostać od państwowego na gr. krwi i miało być darmowe, niestety nie załapałam się, bo się wyczerpały się kontrakty i zrobiłam w końcu na własną rękę. Ale przypomnniało mi się, że na HBs i Wr miałam od gina państw. i było za darmo. wiesz co dopytaj o to najlepiej w tym lab. w którym robiłaś/robisz , dlaczego tak jest, jestem zdziwiona w tym momencie.....Może zaszła pomyłka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszeek
tak, państwowy dał skierowanie na badanie gr.krwi, za które musze płacic, pobobno w ogóle NFZ nie refunduje tych badan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już Ci odpisuję: WR - odczyn Wasserrmana- czy nie masz kiły. Hbs Ag - antygen s wirusowego zapalenia wątroby - czy nie chorujesz na WZW typu B (choć teraz się robi raczej badania w kierunku WZW typu C) Toxo IgG i Toxo IgM - poziom przeciwciał przeciwko toksoplazmozie. IgG - czy w ogóle kiedyś przeszłaś to zakażenie, a IgM - jest markerem świeżego zakażenia. NFZ refunduje u ciężarnych Wr, Hbs Ag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×