Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość JUSTA1979

cholerna zgaga

Polecane posty

Gość JUSTA1979

umieram, może któras z Was ma jakis cudowny srodek na zgage, reni i malox na mnie nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tepilta
tepilta w plynie albo maalox to co w plynie szybciej lagodzi !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewciadan
Kobiety szklanka mleka!!!Mi zawsze pomagała,a ze zgagą borykałam się każdego dnia:)Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bylam w ciazy lekarz na zgage kazal brac validol albo gume mietowa...na mnie to dzialalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i migdały
podobno są bardzo dobre na zgagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mame kiedys zgaga meczyla codziennie, nic jej nie pomagalo, zadne tabletki, nawet sode oczyszczana jadla, az kiedys przeczytala o soku z surowego ziemniaka. Co rano na czczo wypijala szklanke soku ze startego surowego ziemniaka, po tygodniu po zgadze nie bylo sladu i do tej pory ma spokoj. Wyprobujcie, co wam szkodzi, napewno krzywdy wam to nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvaaa
no i herbata z cytryną, Moja ciotka, która jest chemikiem polecila mi herbate z cytryna na zgagę. Tłumaczyła to tym, ze podobo cytyna ma w żoładku odzyn zasadowy. Zdziwiłam sie ale pomogło. Moja koleżana, która ma problemy z przewodem pokarmowym icierpi na zgagi zapytała o to swojego lekarza, potwiedzil tą teorię. On róznież twierdzi, ze herbata z cytrna przyosi jej ulge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvaaa
ja kiedys próbowałam z tym ziemniakiem bo nie chcialo mi sie isc do szkoly i nic .. nawet mnie brzuch nie bolał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvaaa
paulka ... no chyba jestem twarda sztuka :-), bo moja koleznaka po zjedzeniu surowego ziemiaka dostala wysokiej gorączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvaaa
a tak liczyłam ze nie pójde do szkoły ... nigdy tego nie zapomnę ... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migdały na mnie też działąły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvaaa
paulka .. tych metod tez probowałam :-). Ale moje dzieci nie nabiorą mnie na to :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(surowe ziemniaki sa niezdrowe dla ludzi i zwierzat !) hmm moj kot uwielbia surowe ziemniaki i jakos nic mu nie jest :-) podalam wam sprawdzona i bardzo dobra metoda na pozbycie sie zgagi, ktora moja mama wyprobowala na sobie. Zawsze mozna zapytac lekarza albo poszuakc o tym w necie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaczekbbb
mnie wczoraj tez dopadła mega zgaga ciazowa, jak zwykle w takiej sytuacji wypijam pół szklanki gorącej wody z kilkoma plasterkami cytryny. Po godzinie przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest super RANITIN-300
na zgage jak dla mnie jest super RANITIN-300 NA ZIOŁACH i nie drogi zażywam od 3 lat i mi pomaga zażywam wtedy gdy mam zgage po 15 min jest spokuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miewam od czasu, do czasu zgagę i przyznam szczerze, że jest to nie do wytrzymania. W zasadzie wszystkie domowe sposoby zawiodły, tabletki z apteki regulujące perystaltykę jelit też niewiele dały. Może znacie jakiś dobry i skuteczny, podkreślam, produkt, który byłby dobry na zgagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno proszek zasadowy dobrze działa na zgagę. I ogólnie na odkwaszenie organizmu - możesz spróbować. Czytałam o tym na langsteiner.com jak Cie to interesuje, to sobie wejdź i poszukaj informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie ostatnio Pani Farmaceutka poleciła tani (około 7zł) i bardzo skuteczny Gastro up , podobno substancje w nim zawarte tworzą swego rodzaju kożuszek i wtedy treść pokarmowa się nie cofa do przełyku; muszę przyznać , że bardzo mi pomógł, może nie jest za dobry w smaku , ale za to pomógł i najważniejsze, ze już zgaga nie piecze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikokako
Ja mam zgage non stop juz od kilku miesiecy. Wczoraj postanowilam ze ide na leciutka diete, zero tluszczu slodyczy, sera i pomidorow. No i stal sie cud. Jem tylko krupnik i pieczywo dietetyczne z szynka i poki co nic mi nie jest. Troche mi sie kwasno odbija po krupniku, ale mnie nie piecze. Tylko boje sie siegnac po co innego.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość covenanter
Mleko, lody, kawałek chleba czy inne wymysły, to tylko środki doraźne i nie wyleczą zgagi na dłużej. Jeśli u kogoś występują nawracające lub przewlekłe zgagi, to trzeba zmienić dietę i zastosować odpowiednie leki/suplementy (polecam tutaj http://drlucas.com.pl/pl/p/Novipaye/74 mus z owoców papai - naturalny, ale bardzo skuteczny, głównie za sprawą enzymów zawartych w owocach) a w skrajnych przypadkach wybrać się do lekarza, bo to może być objawa refluksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amaanda
z częstą zgagą nie ma żartów, może to być już refluks albo jeszcze coś gorszego jak choroba przełyku, najlepiej szybko udać się do lekarza.... jak trochę o tym poczytacie np. tu http://www.przelykbarretta.pl/gerdabarrett.html to przekonacie się że nie ma na co czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dosc
wez łyzczka sody i popij, odbije ci sie a wraz z beknieciem pozegnasz zgage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MAM DO WAS OGROMNĄ PROŚBĘ !!! Przeczytajcie koniecznie !! Pisze właśnie pracę magisterską odnośnie schematów stosowania leków wpływających na wydzielanie kwasu żołądkowego. I niestety bez Waszej pomocy się nie obejdzie. BARDZO PROSZĘ o wypełnienie ankiety (link poniżej) osoby, które stosowały leki na zgagę lub refluks, nadkwasotę ,niestrawność lub osłonowo itp. takie leki jak np. Ranigast, Piastprazol, Bioprazol, Controloc control, Omeparol max itp. Oto link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1JMY...ewform?c=0&w=1 SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJE !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MAM DO WAS OGROMNĄ PROŚBĘ !!! Przeczytajcie koniecznie !! Pisze właśnie pracę magisterską odnośnie schematów stosowania leków wpływających na wydzielanie kwasu żołądkowego. I niestety bez Waszej pomocy się nie obejdzie. BARDZO PROSZĘ o wypełnienie ankiety (link poniżej) osoby, które stosowały leki na zgagę lub refluks, nadkwasotę ,niestrawność lub osłonowo itp. takie leki jak np. Ranigast, Piastprazol, Bioprazol, Controloc control, Omeparol max itp. Oto link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1JMYap8eqwwBlAUkUZzmwjE6m9w9sIiwO1laQ7_1amM0/viewform?c=0&w=1 SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJE !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×