Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

patiko

jak przekonać 9 mieś. niemowlę do picia mleka modyfikowanego???? Ratunku!!!!!

Polecane posty

Mam synka, który do tej pory pił tylko moje mleko, w krótce szykuje mi sie powrót do pracy, dlatego tez chciałam nauczyc synka pic mleko z butelki. aby podczas mojej nieobecnosci mógł być karmiony przez babcię, dodam,ze nie mam juz tyle pokarmu aby go odciagnąć, a wpracy szykują mi sie takze słuzbowe wyjazdy, wiec wprowadzenie mleka modyfikowanego jest konieczne. do tej pory próbowałam juz 3 rodzai mlka, poprzestałam na NAN 3 bo wypił na raz 100 ml, ale na tym sie skonczyło. Proszę o rady doswiadczone mamy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam kiedyś podobny problem z tym, że moja Amelka nawet nie potrafiła pić z butelki. Próbowałam wszystkich metod tj. mieszałam moje ze sztucznym , posiadałam wszystkie rodzaje smoczków i butelek, każde mleko modyfikowane. Niestety nic :( . Wkońcu postanowiłam ją przegłodzić (ostatnia deska ratunku) . W porze jej posiłków podawałam tylko modyfikowane, jedynie na kolację dałam kaszkę, bo lubiła. W sumie przez cały dzień zjadła ok 120 ml mleka !!! W nocy też się przemęczłam no i dopiero rano załapała, tzn dałam jej pół na pół tj. pół mleka modyfikowanego zmieszałam z moim pokarmem :) no i załapała, odrazu pochoneła 160 ml i od tej pory zmniejszałam jej ilość mojego a dawałam więcej sztucznego ( żeby nie było niestrawności ) Od tej pory nigdy nie miałam z tych problemów/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale czy mozna tak głodzic niemowlę, ja chyba nie dała bym rady. na razie podaję mu to mleczko w zupkach mlecznych i z tym nie ma problemu. to dlacxzego nie chce pic z butelki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam głownie taki problem że moja wogóle nie chciała butelki, za nic w świecie nie chciała wziąść smoczka do buzi. Taka głodówka napewno jest niezdrowa, ale niestety musiałam wrócić do pracy a w tym czasie moje dziecko musiało pić mleko i basta a tylko ta metoda poskutkowała. A może twój synuś poprostu nie lubi tego samku ??? a próbowałaś mieszać twoje z modyfikowanym po to aby łatwiej się przyzwyczaił do nowego smaku ? Spróbuj najpierw dolać do twojego troszkę modyfikowanego i stopniowo zmniejszaj ilość twojego pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki za radę, ale z tym moze byc problem bo wstyd sie przyznac, ale ja nie potrafie odciągnać pokarmu. na raz uda mi sie moze z 10 a moze 25 ml i to wszystko. od samego poczatku miałam z tym problemy. będe nadal próbowała w zupkachto moze wkoncu łaskawie wypije z butli. dzieki za rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedz a kaszki mleczno ryżowe lubi ???????? Bo jak tak to może spróbuj podać mu przez butelkę, stopniowo zmiejszaj mu ilość kaszki a dawaj więcej mleka. Musi być sposób na małego uparciucha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradzam
hej ja mam młodszego synka i tez en sam problem z rad ,ktore przeczytałąm tu na forum to moge jeszcze napisac aby mleczko podał ktos inny niz ty-coby nie byłoczuc zapachu cycusia:)albo dawac na spaniu-z tym ze u nas zadna z tych metod nieposkutkowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tego problemu u swojej córki nie przeskoczyłam mimo wielu prób ;) mała po prostu za nic nie chciała ani smoka, ani butli, przegładzać jakos nie miałam sumienia, chociaz próbowałam; jak miała pół roku piła z kubka, niekoniecznie mleko ;) natomast bardzo szybko uczyłam jeśc łyżeczką, żeby po moim powrocie do pracy dziecko cokolwiek jadło... moje dziecko nigdy nie piło mleka modyfikowanego w takich ilościach, jakie wydawały mi się prawidłowe, około roku zaczęłam podawać serki wanliowe, , ale z tym oczywiście trzeba uważać, czy dziecko nie ma alergii, oraz kaszki na mleku modyfikowanym; teraz ma 4 lata i pije mleko, krowie, ze szklanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba zostanie ci karmienie łyżeczką!!!!!!!!!!!!!!!!! Przeszłam przez to samo.Moja mała sama się odstawiła,też potem próbowałam różnych mlek przez rózne smoczki- wkońcu wypijała ale mało; rano 50ml a wieczorem 100ml..Kaszki zjadała wiecej bo ok 150.I tak w tej chwili wszystko je tylko łyzeczka i po problemie. Chimerko - pozdrawiam.!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam moze to troche za wczesnie ale czy probowals jej dac zwykle mleko krowie? wiesz moj synek zaczal pic krowie mleko w wieku 10 miesiecy i bardzo dobrze je trawil, lekarka mi powiedzila, ze to super, ..moze sprobuj malutko, zobacz reakcje czy nie ma rumieni lub bolu brzuszka..moze akurat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam podobny problem. Mój 7 miesięczny synek w ogóle nie chce mleka modyfikowanego. I nie chodzi o butelkę bo pije niej soki i herbatki. Przerabiam już trzecie mleko modyfikowane i nic! Pluje, grymasi i odpycha ręką:-( Natomiast po kaszkach ma odruch wymiotny i też nie chce:-( Nie mam pomysłów co dalej robić. Próbowałam dawać mu łyżeczka, na śpiku i nic nie przyniosło efektu. Pomozcie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A próbowałyście kubek niekapek? Mój maluch też nienawidzi butli i smoczków, ma 7 miesięcy a czasami muszę z domu wyjść to swoje mleko zostawiam w niekapku (takim z dozownikiem 6m+) i bez problemu pije z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×