Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ethyrox

ETHYROX a chudnięcie

Polecane posty

Gość gość
biore euthyrox 50 41 dni i juz schudlam 10,5 kilo , wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to znow ja juz 14 kilo mniej na euthyroxie 50 w polaczeniu z dieta oniskim indeskie glikemicznym :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ethyrox to lek regulujacy poziom tarczycy, a nie środek na odchudzanie. Od 13 stycznia przyjmuje ethyrox 50 i schudlam 4 kg. Jestem niska (160cm) wiec każdy kg bylo widac. Od dnia w ktorym endokrynolog potwierdzil niedoczynnosc zmienilam wszystko! Tabletki codziennie 30 min przed sniadaniem, regularne, lekkie posiłki aktywnosc fizyczna, odstawilam nawet kawe, herbate, slodzone soki - teraz tylko woda mineralna, rzucilam palenie, kupilam rower... Trzeba naprawde ciezkiej pracy zeby w tej chorobie utrzymac wage i dobre samopoczucie, nie czekajcie az za 6 miesiecy wyznacza Wam termin, zapiszcie sie prywatnie pokazcie endokrynologowi gotowe badania, morfologie, TSH, nawet usg tarczycy zrobilam i dzieki temu szybko moglam zaczać sie leczyc a przy okazji dowiedzialam sie o malym guzku, ktory teraz musze kontrolowac... W koncu nie puchne, nie jestem senna, mam lepsze samopoczucie, nie tyje z tygodnia na tydzien... Czasami dawka 50 jest za mała trzeba ja zwiekszyc i sie pilnowac -powtarzac badania, dlatego tyjecie bo mała dawka nie daje sobie rady, ale nie straszcie mlodych dziewczyn ze od tego leku sie tyje. Zamiast nowej sukienki zrobic badania i do lekarza bez czekania! :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, ja również biore te tabletki nim dowiedziałam się, ze mam tarczyce wazyłam 70kg na 165.. Gdy zaczęłam je brać po 3 tygodniach schudłam i waze 64 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny, Oszaleć można, gdy się czyta na tych forach o wzroście wagi... Ja od 21 roku życia mam problemy z wagą. Przy wzroście 176 ważyłam zawsze 58 kg, więc nie narzekałam. Pierwsze leczenie hormonalne torbieli jajnika sprawiło, że przytyłam ponad 30 kg... Przez rok nie mogłam z tym nic zrobić, leczenie okazało się niewłaściwe i stąd takie skutki uboczne. Później schudłam, ale włożyłam w to ogrom wysiłku - dieta, ćwiczenia. Rok temu wylądowałam z ostrym, obrzękowym zapaleniem trzustki, lekarze nie mogli ustalić co było przyczyną. Po dwóch tygodniach wylądowałam znów pod kroplówką po zjedzeniu banana. Przez 7 miesięcy rygorystycznej diety trzustkowej schudłam 13 kg. W ciągu ostatnich 4 miesięcy znowu przytyłam 20 kg - myślałam, że mój metabolizm zwolnił z powodu diety dla trzustki, a tu jednak wyszła niedoczynność tarczycy. Jestem przerażona. Nie chodzi o sam wygląd, chociaż to też mnie dołuje. Mam 27 lat i od ponad 5 mój organizm przeżywa katusze od ciągłego, drastycznego tycia, na które nie mam wpływu - a później chudnięcia, które kosztuje mnie mnóstwo pracy. Siadają mi stawy i skóra, nieprzygotowana na tak szybkie tycie, posiekana jest już rozstępami. Mam też genetyczną wielotorbielowatość nerek, boję się jak ta huśtawka na nie wpłynie. Jutro odstawiam tabletki antykoncepcyjne, które miały chronić jajniki przed nowymi torbielami, zaczynam brać też euthyrox 25. Mam nadzieję, że pozwoli mi to odzyskać dawną siebie i dzięki ćwiczeniom i diecie osiągnąć swoją poprzednią wagę. Jeśli któraś z Was może się jeszcze podzielić jakimiś doświadczeniami będę wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem żarłokiem, a waga o kolejne 10 kg do góry. Mimo, że TSH zeszło do 1,7 nie chudnę. Mam dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzustkowa
To znów ja - od historii z trzustka, nerkami i torbielem. ja dopiero tydzień na Euthyroxie. Nie widzę żadnych pozytywnych zmian w samopoczuciu ani wyglądzie, ale wiem, że to zbyt krótki okres przyjmowania leku. Daję tylko znać, że tu jestem i postaram się pisać regularnie, żeby ktoś, kto kiedyś zacznie leczenie miał łatwiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Ethyrox25 przyjmuje od dwuch tygodni, lekarz poinformowal mnie ze ten hormon zaczyna dzialac po ok 6 tygodniach przyjmowania go. Niedoczynnosc sprawia szybki przyrost wagi nie poprzez obrzarstwo !!! To czy schudniemy zalezy w duzym stopniu od nas samych ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzustkowa
Hej, Od miesiąca biorę euthyrox. To jeszcze niedługi okres, więc nie mogę zbyt wiele powiedzieć o działaniu. Nadal nie moge zrzucić wagi, ale dzięki diecie (po prostu mniej jem) udaje mi się utrzymać obecną wagę. Po 8 czerwca dam znać co powiedział endokrynolog. Trzymajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelaemma19
Ja euthyrox biore od 3 miesięcy najpierw 25 mg teraz 50 i jestem załamana bo wg mi nie pomaga. Tsh stale rośnie waga mimo diety i ćwiczeń też co za tym idzie moje samopoczucie jest fatalne wręcz depresyjne. Nie mam siły energii mogłabym spać po 16 godzin dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzustkowa
Wiem, że jest trudno. Ja biorę tabletki ponad miesiąc i też nie widzę efektów diety. Przytyłam w tym czasie kilogram do i tak już ogromnej wagi ale ten kilogram udało mi się zrzucić... i tyle. nic więcej. Tsh spadło ale podejrzewam, że organizm potrzebuje czasu... Powiem Wam tak: kiedy niewłaściwe leczenie hormonalne na torbiel jajnika zrujnowało mi organizm potrzebował on roku żeby cokolwiek z wagą ruszyło. I waga nie spadła sama. Tak sobie to teraz tłumaczę z niedoczynnością tarczycy... Potrzeba czasu, żeby organizm po uzupełnieniu tyroksyny zaczął prawidłowo działać a waga...? Może i kilogramy same wpadły, ale już są i żadne leki nie sprawią, że będziemy chudnąć. Tylko dieta w tym pomoże i ćwiczenia, kiedy będziemy już mieć więcej siły. Pamietam chudniecie z 30 dodatkowych kilogramow i to była niesamowicie trudna i wyczerpująca walka... Jestem zmęczona i nie mam sił. Ale zrobiłam to raz zrobię i drugi. Wy też dacie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od dwoch tygodni biore ten lek od tygodnia na diecie waga poczatkowa 112kg wlaczam cwiczenia i mam nadzieje ze z dnia na dzien bedzie coraz lepiej ale wiem ze czeka mnie ciezka i dluga praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja odkąd mam niedoczynnosc tarczycy (3 lata) przytyłam około 30 kg :( w pierwszym roku choory i brania leków, waga totalnie mi skoczyła w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość hihi
oczywiscie ze sie chudnie.....przy niedoczynnosci obniza sie hormony a za tym idzie obnizenie masy ciala. wredne zazdrosne kom, co poniektórzy moga sobie darować. nie znam zadnej osoby ktrora by po tych tabletkach nie chudła...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś mi może powiedzieć czy ethyrox to ta sama substancja co thyronajod? Mieszkam w Niemczech i lekarka przypisała mi thyronajod 50, substancja czynna levothyroxin czyli jak się domyślam ta sama substancja.czynna co w ethyrox? Dodam że nie mam niedoczynności tarczycy tylko przerosnieta tarczyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Rece opadają poprostu jak się to wszystko czyta... Ja jestem po 2 latach od wycięcia połowy tarczycy, biore euthyrox 100, wyniki ok. Branie lekow bez potrzeby to szczyt glupoty, a schorzenia tarczycy to nic fajnego... od pol roku jestem na diecie plus bieganie srednio 4-5 razy w tygodniu po ok 4 km. W tym czasie schudlam tylko 6 kg, co doprowadza mnie do szalu. Nie poddaje sie, wazne ze nie tyje. Niedoczynnosc tarczycy to nie tylko walka z kg, to także wypadajace wlosy, łamiące sie ciagle paznokcie i sucha pekajaca skóra. Nie ma czego zazdrościć,a tym bardziej brac leków bez potrzeby. Inni muszą je brac do konca zycia nie z wlasnej woli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ETHYROX25

Ręce opadają, jak czytam te wpisy. Jeśli nie masz problemów zdrowotnych, to po co trujesz się hormonami? One nie odchudzaja!!! Zdrowym tylko dieta M. Z. ( mniej żryj) i SPORT. 

Nam, chorym na niedoczynność tarczycy, pozostaje łykać prochy i M. Z. i SPORT.... Osobiście i tak odczuwam przyrost wagi, włosy sypią się jak jesienne liście, paznokci nie ma ;( , skóra jak papier ścierny ;(

Panienki które chcą tym lekiem odchudzać się, polecam psychiatrie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×