Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dedede

robaki w doniczce

Polecane posty

Gość dedede

Moze ktos z was wie, jak można się pozbyc takich malutkich białych robaczków, co mi sie w ziemi w kwiatkach doniczkowych zalęgły, i co to wogole jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam problem. Na mojej Palmie pojawiły sie małe białe robaczki, które tworzą takie jakby białe wełniaste kokoniki. Dużo tego jest. Roślinka się męczy a ja nie wiem co robić. Proszę o pomoc. Palma jest przyniesiona z dużego centrum handlowego i tam najprawdopodobniej się tym \"czymś zaraziła\". piopik@op.pl Piotrek (pytanie z dnia 15.04.2005 r.) Cześć. To wełnowce. Ich występowaniu sprzyja zbyt wysoka temperatura i zbyt suche powietrze. Wełnowce na ogół zwalcza się skrapiając je olejem jadalnym. Po ich wyginięciu miejsca przecieramy mokrą szmatką. Jednak przy uporczywym występowaniu należy użyć preparatu chemicznego i nanieść na kolonie wełnowców płaskim pędzlem (nie stosować preparatów w aerozolu w małych pomieszczeniach). Jurek http://podszarotka.republika.pl/index1.html?http%3A%2F%2Fpodszarotka.republika.pl%2Fproblem4.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniam mniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejkujej
ja spryskałam (na balkonie) ziemie w kwiatku Raidem, takim na komary i inne stwory. pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzona bellla
podnoszę bo mam to samo co autorka. kupiłam w ogrodniczym drogi środek,podlewałam kilka razy a te cholery sobie i tak wyłażą (z tego co mówiła pani pracująca w sklepie miał byc to bardzo silny srodek działający na wszystkie robaki i rośliny). moze któras z Was ma sprawdzony srodek na te białe robaczki które zyja w ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te robaczki to ziemiórki, a konkretnie ich larwy. Szukaj środków które w zwalczanych owadach maja właśnie larwy ziemiórek. One zjadają szczątki organiczne znajdujące się w ziemi i nie szkodzą bezpośrednio roślinom. Dopiero jesli podłoze robi sie bardzo suche, moga zacząć podgryzać korzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzona bellla
Cebulkaa to co zalęgło się w mojej doniczce to na 100% nie są ziemiórki. na innym forum przeczytałam ze one sa przezroczyste z czarnymi główkami i po pewnym czasie zaczynają latać. te moje są mniejsze,białe i nie latają. chyba wypróbuję ten Decis,jest niedrogi a może pomóc,z drugiej jednak strony nie chcę traktować rośliny silną chemią której skuteczność jest wątpliwa,dlatego w dalszym ciągu proszę o rady Panie znające się na kwiatach doniczkowych i ich szkodnikach. bardzo chciałabym uratować moją cytrynkę,jako że urosła mi z pestek do pokaźnych rozmiarów i każdy mi zazdrościł;) pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje robaki to nie ziemiórki, właśnie taki lekkie, latające, osiadały na roślinie. Decisem potraktowałam całą roślinę, bo inne środki nie pomagały. Jak kupisz malutie opakowanie, to może się też przydać na mszyce. Możesz spróbowac słabszym roztworem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzona bellla
jestem pewna że to nieloty są;) wyglądają mi raczej na grzebiące niż skaczące,ale pewnosci nie mam,muszę się przyjrzeć.są bardzo małe,ledwo widoczne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzona bellla
Cebulkaa z linka który podałas dowiedziałam się o parowaniu ziemi. wypłukanie korzeni i wsadzenie rośliny do nowej,poddanej parowaniu ziemi bedzie powinno być skuteczne,no i chyba nie osłabi rosliny w takim stopniu jak chemia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że powinnaś zacząc jednak od ustalenia, co właściwie masz, żeby skutecznie z tym walczyć. Ja z moimi ziemiórkami naraie żyje w zgodzie - one sobie siedzą w ziemi, najlepiej to to może nie wygląda, ale rośliny mają się bardzo dobrze i rosną zdrowo - a cholera wie, co sie będzie działo, jak je podleje jakąs chemią :o Natomiast teraz mi się przypomniało, ze na ziemiórki jest też ze środków ekologicznych przydatny rumianek - podlewasz ziemie herbatką :) Na pewno nie zaszkodzi to roślinom - myslę że spróbuje :) Parowanie ziemi też dobry pomysł, tylko jak to zrobić, żeby pozbyć się wszystkich? A czy nigdy nie spotkałaś takich muszek małych, czarnych przy kwiatkach? Wyglądaja jak chude owocówki - a owocówek o tej porze roku jeszcze nie ma, to latwo je zauwazyć. Bo jesli tak, to to ziemiórki. Dziwne tylko, że tak mało ich lata, bo larw to wygląda, że mam sporo :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak aż poszłam moje ziemiórki oglądnąć, skoro rozmawiamy i teraz to się zastanawiam - moje też wcale nie wyglądaja jakby miały czarne głowy - są białe i bardzo małe, mają nogi i czułki :) Ale widziałam takie dorosłe muchy fruwające... No to juz nie wiem. Ale rumiankiem je popodlewam tak czy inaczej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzona bellla
czułki :D właśnie moje mają czułki! jak na razie to nie udało mi się ustalić co tak własciwie pomieszkuje sobie z roslinkami. są całe białe i jest ich niestety od groma.muszek nie zauważyłam,i jestem pewna że ich nie ma. moze dlatego że podlewałam tym srodkiem kilkukrotnie z 14 dniową karencja i one nie zdołały osiągnąć takiego stadium rozwoju zeby latać? tzn.po podlaniu i spryskaniu rosliny nie ma ich,niestety po krótkim czasie zauważam na powierzchni nieliczne sztuki,a potem to już całe stado;) dodam że mieszkam blisko parku i niektóre rosliny wystawiam na balkon. równiez odnoszę wrażenie że ich obecność (jak do tej pory)nie przeszkadza roslinom,ale wolałabym sie ich pozbyć. spróbuję podlewać je rumiankiem, prawdopodobieństwo że zaszkodzi znacznie spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te robaczki to skoczogonki.Mozna zwalczyć je roztworem 1:10 denaturaru z wodą. Nie mozna więcej denaturatu bo popalicie rośliny przez was hodowane. Powtórzcie zabieg po kilku dniach. Powinno pomóc za pierwszym razem. Nie podlewajcie swoich roslin dość obficie, bo skoczogonki lubią mokrą ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalaputa
to sa przedziorki i zalewa sie je wywarem z herbaty mocnym , albo zalewa sie tabake wrzatkeim i po ostygnieciu podlewa sie kwiatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michaaaaaaa
a u mnie wyglądają jak białe króciutkie nitki i skaczą po ziemi, jak dałam obok druiego kwiatka to sie zaraził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ancorek
Moje sposoby: - do każdej z doniczki wetknąć po ząbku czosnku - podlewać tylko do podstawki, bo larwy lubia wilgoć na gorze - u gory posypac troche herbata (fusami) - pryskac kwiaty i liscie woda z cebula - powinna moczyc sie minimum dobe (radze robic to na balkonie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Białe robactwo w doniczce, to mogą być różne szkodniki. Takie białe, płaskie, wyglądające i robiące takie kłębki waty to wełnowce, oprócz tego tworzą taką śliską, klejącą powłoczkę na roślinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×