Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mój czarny nick

Atopowe Zapalenie Skóry

Polecane posty

Gość gość
AZS jest chorobą przewlekłą, objawiającą się suchą skórą, świądem i zmianami skórnymi o typowej lokalizacji i wyglądzie w zależności od wieku. Charakteryzuje się okresami remisji i zaostrzeń, które mogą być spowodowane różnymi czynnikami np. pokarmem lub alergenami wziewnymi. AZS często współistnieje z inny chorobami alergicznymi. Podstawą terapii jest codzienna odpowiednia pielęgnacja skóry oraz identyfikacja i eliminacja czynników zaostrzających. W wielu przypadkach pozwala to dobrze kontrolować chorobę. W razie zaostrzeń stosowane są maści z inhibitorami kalcyneuryny (Protopic, Elidel) lub maści ze sterydami. Maści ze sterydami mogą być używane jedynie na miejsca zmienione chorobowo, nie na twarz. Ze względu na możliwe działania uboczne stosuje się je jak najkrócej, nigdy przewlekle. W razie nasilonego świądu pomocne bywają leki antyhistaminowe. Do pielęgnacji skóry zalecane jest regularne stosowanie emolientów (kosmetyków, zawierających substancje natłuszczające i nawilżające), które mogą łagodzić świąd i podrażnienia. Emolienty powinny być stosowane kilka razy dziennie, w tym zawsze po kąpieli. Kąpiel w ciepłej, nie gorącej wodzie powinna trwać do 5 min, następnie należy wysuszyć skórę przykładając delikatny ręcznik, nie pocierać i w ciągu 3-5min nałożyć emolient. Paznokcie powinny być krótko obcięte, by minimalizować uszkodzenia skóry podczas drapania. Zalecane jest noszenie przewiewnych, bawełnianych, najlepiej bezszwowych ubrań, bez metek i pranie ich w hipoalergicznych środkach. Trzeba unikać przegrzewania, gdyż pot może zaostrzać zmiany skórne. W razie pytań zachęcam do skorzystania z usługi eMedi24 oferowanej przez Medipark. www.medipark.pl/oferta/emedi24/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przypadku tego typu schorzeń skuteczne okazują się metody naturalne. Gdy te nie działają, można sięgnąć po jakieś preparaty, jednakże najlepiej byłoby, gdyby nie zawierały sterydów (te, są niebezpieczne). Ze swojej strony mogę polecić dermokosmetyki "dr. Michaels", które zaliczam do jednych, z najbardziej skutecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz rację - także je stosowałem i rzeczywiście, są bardzo dobre. Jedyny ich minus to cena, jednakże poza nią nie ma się do czego przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko i ja męczymy się z azs. w tym roku u mnie jakaś masakra. rany na zgięiach łokci i nogach po jakieś 25-30cm....i widzę, po każdej nocy że są kolejne czerwone miejsca. smaruję smaruję smaruje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacperowa
do wiwin: poruszył mnie bardzo Twój komentarz, popłakałam się, ale też dał wiele spokoju.. często do was wracam myślami, dziękuję i pozdrawiam. dużo zdrówka !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SWWWWWWWWWW
Kochane nie używajcie w ciąży żadnych chemikaliów do mycia, nalepjsze szare mydło są też w płynach, czytajcie skład, nie smarujcie brzucha masciami na rozstępy - to wszytsko przenika do naszego krwioobiegu i też wpływa niekorzystnie na dzidzię w brzuchu, żadne hybrydy, żele - naprawdę lepiej jeść tylko jajka kupoione na wsi i mleko od krowy niż faszerować się tym czym nas karmią w marketach - to trucizny, dlatego jest tyle chorób tzm. cywilizacyjnych. Do tego szczepionki z rtęcią, formaldechydem itd - pomyślcie przeanalizujcie, zadbajcie o siebie i swoje dzieci. Dzisiejsza konsumpcja, przemysł famaceytyczny to wszytko biznes, im bardziej bedziemy chorować tym lepiej dla systemu bo będzie kasa. Jestem osobą z wykształceniem wyższym, oczytaną i wiem co piszę. dbanie o siebie nie oznacza pomalowanych paznokci i włosów sztywnych od lakieru, ale schludności i dbałości o nasze ciało i zdrowie fizyczne i psychiczne. Wyobrażcie sobie te całe tony formaldechydu i konserwantów przenikających przez skórę - czy myślicie że nie ma to wpływu na dziecko w brzuchu, nie wierzcie że owodnia aż tak chroni dziecko, to wszytko przenika do wewnątrz, a potem się dziwimy skąd alergie i inne choroby cywilizacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masakra z tym atopowym zapaleniem skóry. Ja musze szczególnie dbać. Dobrze, ze mam dobre kosmetyki z atopis, inaczej nie wiem jakbym sobie poradziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćwef
moja córka jak ją swędziało to przemyłem woda utlenioną i zaraz przestało, nie wiem o co chodzi ale działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefanbarak
Robiąc to często na pewno będziecie mieć albo macie problemy z wydzielaniem dopaminy - hormonu odpowiedzialnego za efekt nagrody, chęć do życia, motywację, samopoczucie oraz napięcie mięśniowe. Żeby ustabilizować wyrzut dopaminy a tym sam poprawić jakość swojego życia i próby wyjścia z nałogu można brać korzeń kudzu w tabletkach, dziurawiec, oraz l-dopa oraz pić yerbamate. Jeżeli chcecie o tym pogadać i poznać inne sposoby jak wyrównać ten hormon to zapraszam na stefanbarak@o2.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaryska89
a jesteś pewna, że chorujesz na azs a nie na zwykłą alergię skórną? poczytaj sobie o jednym i o drugim na alergia expert najlepiej. sama zmagam się z tym pierwszym czyli z azs i powiem Ci szczerze, że o ile latem jest okej i zapominam o chorobie o tyle jesienią i wiosną cierpię niemiłosiernie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy atopowym zapaleniu skóry trzeba na prawdę o tą skórę dbać, najlepiej dobrymi kosmetykami. ja mam te z atopis.pl i są bardzo fajne, delikatne, łagodne, łagodzą wszelkie zaczerwienienia, używam od 2 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane nie używajcie w ciąży żadnych chemikaliów do mycia, nalepjsze szare mydło są też w płynach, czytajcie skład, nie smarujcie brzucha masciami na rozstępy - to wszytsko przenika do naszego krwioobiegu i też wpływa niekorzystnie na dzidzię w brzuchu, żadne hybrydy, żele - naprawdę lepiej jeść tylko jajka kupoione na wsi i mleko od krowy niż faszerować się tym czym nas karmią w marketach - to trucizny, dlatego jest tyle chorób tzm. cywilizacyjnych. Do tego szczepionki z rtęcią, formaldechydem itd - pomyślcie przeanalizujcie, zadbajcie o siebie i swoje dzieci. Dzisiejsza konsumpcja, przemysł famaceytyczny to wszytko biznes, im bardziej bedziemy chorować tym lepiej dla systemu bo będzie kasa. Jestem osobą z wykształceniem wyższym, oczytaną i wiem co piszę. dbanie o siebie nie oznacza pomalowanych paznokci i włosów sztywnych od lakieru, ale schludności i dbałości o nasze ciało i zdrowie fizyczne i psychiczne. Wyobrażcie sobie te całe tony formaldechydu i konserwantów przenikających przez skórę - czy myślicie że nie ma to wpływu na dziecko w brzuchu, nie wierzcie że owodnia aż tak chroni dziecko, to wszytko przenika do wewnątrz, a potem się dziwimy skąd alergie i inne choroby cywilizacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na atopowe zapalenie skóry fajne są kosmetyki z atopis.pl Sama je często zamawiam i są jak najbardziej okej. Łagodzą podrażnienia i są delikatne dla skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabitkas
równeż choruję na AZS i najgorzej jest w sezonie wiosennym i jesiennym, stosuję maści ze sterydami i widzę znaczną poprawę, ale jeśli chodzi o pielęgnację twarzy i makijaż to muszę strasznie uważać i używam tylko naturalnych kosmetyków które kupuję w sieci np na skin79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaZuzy
moja nastoletnia córka ma atopowe zapalenie skóry i stosujemy tylko i wyłącznie kremy z naturalnych składników, np benton, niestety są dość drogie ale jeszcze nigdy nie zdażyło się by miała po którymś uczulenie czy podrażnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej mi atopowe zalalenie skóry pojawiło się jak przez jakis czas nie smarowałam sie balsamem po kąpieli. Skóra bardzo mnie swedzała piekła i była podrażniona. Wtedy nie wiedziałam ze było to spowodowane własnie tym że moja skóra nie była nawilżana. Poszłam do dermatologa dostałam jakieś balsamy bardzo drogie, fakt pomogły, później zmieniłam na zwykły balsam drogeryjny z ziaji kakaowy, lub oliwkowy i do tej pory jest ok. Ale jesli ktoś ma atopowe zapalenie skóry polecam przed wizytą u dermatologa spróbować używania kremu BAMBINO najlepiej dwa razy dzienie, moim zdaniem wyleczy on wszytskie objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jneiejekeizielarz2
Mi pomagają mieszanki ziołowe do kąpieli z tej strony http://zielarzradzi.pl/ warto spróbować nie są drogie a można się wyleczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No faktycznie azs może być na prawdę uporczywe :( niestety to nieprzyjemna przypadłość. Ale ważne żeby regularnie chodzić do lekarza. No i ja stosuje też odpowiednie dla nas kosmetyki od Latopic - są bardzo delikatne i przeznaczone dla skóry z azs :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja do lekarza udałam się w tedy,że zaczynają mi się straszne placki na skórze robić, a to był wynik azs, niestety dopadło mnie to jak moją mamę :( Kupiłam sobie też balsam do ciała cetaphil md dermoprotektor, który bardzo ładnie skorelował się z moją skórą, dzięki czemu po czerwonych plackach, spowodowanych azs ani śladu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety mam atopowe zapalenie skóry. Ale od niedawna używam całkiem fajnych kosmetyków z atopis.pl Moja skóra bardzo fajnie na nie reaguje. One świetnie łagodzą zaczerwienienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszkodowany/poszkodowana Zbirowe odszkodowania Dobry prawnik.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbiorowe odszkodowania dobry prawnik.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem! WON z tym spamem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igafel

mnie pomogła neoglandyna. Bardzo dobry suplement diety 🙂 Polecam na atopowe zapalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ja długo szukałam odpowiedniej pielęgnacji aż została mi polecona seria kosmetyków Atopis, u mnie sprawdzają się super 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzoana

Na atopowe zapalenie skóry najlepsze wapno i odczulający zyrtec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że atopowe zapalenie skóry ma podłoże zapalne wewnątrz organizmu - ja testuję suplement z lunazyną ostatnio i widzę poprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tami123

Moje dziecko ma atopowe zapalenie skóry, od małego sie z tym męczymy, bywają lepsze i gorse okresy, traz jest gorszy, lato, skóra się migiem wysusza, akualni testujemy kosmetyki atoperal, emulsja do ciała i pianka do mycia są bezkonkurencyjne, bardzo łagodne dla delikatnej skóry i na długo nawilżają i przynoszą ulgę skórze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na AZS stosuję emolienty exomega control. Długo szukałam odpowiednich środków do pielęgnacji dla siebie. Codzienne mycie to pieniący się żel do mycia, który bardzo dobrze i skutecznie nawilża suchą skórę, oraz łagodzi podrażnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×