Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*******illa

POTRZEBUJĘ TEST INTELIGENCJI WECHSLERA

Polecane posty

hejka, miałam kiedyś zajęcia z psychologii i tam robiłam sobie ten teścik, jest bardzo fajny i podobno w Japonii w wielu firmach robią go ludziom, którzy ubiegają sie o pracę :D Wtedy mój wykładowca nie pozwolił mi skserowac i powiedział, że na pewno w necie nigdzie nie znajdę :( A ja bym bardzo chciała mieć ten teścik...Czy ktoś ma dostęp do takiego teścku, jakaś strona internetowa? Bardzo proszę o linka lub o przesłąnie na miala: gospel82@wp.pl Będę bardzo wdzieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Hayne :( Myślałam że mi wysłałaś/eś :( A Ty chyba też czekasz :) No cóż, ponawiamy więc...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chce cie obrazac,ale chyba nie zbyt dokladnie uwazalas na tej psychologii :( wlasnie to studiuje i az przykro mi sie zrobilo jak to przeczytalam :/ po pierwsze tego testu nie da sie tak o dostac, musisz miec papiery ze jestes studentka psychologii lub ze masz uprawnienia psychologiczne aby go dostac, po drugie nie ma go w necie (oszalalas?) tylko jedyne miejsce gdzie mozesz go dostac to Polskie Towarzystwo Psyhcologiczne, a tam chyba trzeba za niego zaplacic.to nie jest test do wypelniania go sobie bo ma sie taki kaprys,tylko powazny test psychologiczny. chyba troszke brak ci wyobrazni i wiedzy przede wszystkim :( pozdrawiam i zycze owocnego poszukiwania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm Maniu nie rozumiem dlaczego zrobiło Ci sie przykro :) Nie wiem czy to obraza majestatu że zapytałam o test wechslera i próbuję go znalezc? Nie mam zamiaru wykorzystywać go do jakichś niecnych celów :D Po prostu chciałabym go jeszcze raz rozwiazać, dowiedzieć sie czegoś o sobie, bo na zajęciach to tak na chybcika było (bardzo edukacyjne nie ma co).Rozumiem mojego wykładowce, że podszedł do sprawy formalnie i nie mógł i go dać itd.Rozumiem też, że to poważny test psychologiczny, ale powiedz mi czy ja kogoś skrzywdzę mając taki test? :D Skoro wykładowca kazał nam rozwiązywac i podawał wyniki to chyba nie jest zabronione wykonywanie tego testu? Paranoja, dziewczyno :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no niezle
Psychologowie to swiete krowy a sprawa andrzeja s. to co? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może jeszcze się dowiem, że posiadanie testu Wechslera jest niezgodne z prawem :O Niedługo z drżeniem ręki będę odbierać maile z pogrózkami od PTP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale o co chodzi z
z tym testem??? To jakis zakaz jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno ten test mogą przeprowadzac tylko psychologowie by określić poziom inteligencji, umiejętność myslenia abstrakcyjnego itd. Ale w takim razie nie rozumiem dlaczego np. standardowe testy na IQ może sobie każdy rozwiązywac a tego nie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba dziewczyno nie rozumiesz po polsku...marna z ciebie byla sluchaczka tej psychologii... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup go i wypelniaj ile chcesz, ale powiem ci jedno-tak latwo go nie zdobedziesz dla byle glupot,powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dlaczego się tak unosisz. Test z całym \"oprzyrządowaniem\" można kupić przez internet, jest to dość spory wydatek ale można. Mogą z niego również skorzystac studenci psychologii m.in. na Uniwersytecie Łódzkim. Być może po prostu znajdzie sie tu ktoś taki kto zechce go udostępnić, poruszyć tą tematykę. Jaki jest cel Twoich wypowiedzi? Przeciez to nie jest szkodliwe dla zdrowia, zakazane powszechnie. Jest narzędziem diagnostycznym, owszem i żeby uzyskać miarodajny wynik nie należy testu powtarzać w okresie krótszym niż rok. Co Ci szkodzi że przyszły psycholog się zajmie tą tematyką, chce się czegoś dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniu z wykształcenia jestem polonistką ale uczestniczyłam w ścieżce pedagogicznej i tam miałam zajecia z pedagogiki i psychologii - dziedziny te bardzo mnie pociągają, poza tym jestem osobą ciekawą świata i siebie, a wiadomo że te kilkanaście godzin zajęć to za mało. Test mnie zaciekawił, założyłam topik bo być mjoże ktoś ma i mógłby udostępnić. Dowiedziałam sie dzięki wypowiedzi hayne gdzie można go dostać i za to dziękuję - skoro można go dostać za pewną odpłatnością to chyba nie jest testem zakazanym :D Teraz ja napisze Tobie Maniu, że nie chcę Cię obrażać, ale twoje podejście do Ludzi jako przyszłego psychologa pozostawia wiele do życzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mgadooosia_85
Test można powtórzyć najwcześniej po 5 czy 10 latach, a nie po roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do illa
bardzo pięknie przyłożyłaś tej, pożal sie Boże, pani psycholog:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kniucha
Witam wszystkich piszących wcześniej. Jestem psychologiem i chciałabym wyjaśnić kilka kwestii. Mianowicie test jest najbardziej miarodajnym testem do pomiaru IQ inne ogólnie dostępne testy w internecie są po prostu większym czy mniejszym żartem :) Co do osób uprawnionych do robienia testu to sytuacja wygląda tak, że jeżeli chce się mieć zaświadczenie i opinie wystawioną na podstawie testu mogą to zrobić tylko osoby upoważnione do tego, a test może kupić każdy. W internecie nie ma go gdyż potrzebne są różnego rodzaju sprzęty do jego wykonania (klocki, obrazki, itp.) może gdzieś na zakazanych stronach pojawić się podręcznik do tego testu (nie mała lektura). Kwestia powtarzania testu i okresu po jakim można ponownie go zrobić to waha 1,5 roku - cały szkopuł w tym, że wcześniej nie można powtórzyć polega na tym, że można się powiedzmy go wyuczyć w pewnych pod testach i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ensecret
Do Kniucha Witam, Mam do Ciebie pytanie. Właśnie jestem na III roku psychologii i otrzymałam do interpretacji wyniki jednego z pacjentów, który miał przeprowadzonego Wechslera. U pacjenta wykryto guza mózgu, jego sprawność intelektualna znacznie spadła, gdyż w teście wyszło upośledzenie umiarkowane, a pacjent przed chorobą uzyskał wykształcenie wyższe. Czy mogłabyś mi doradzić jakimi innymi testami mam sprawdzić hipotezy dotyczące pamięci, spostrzegania, uszkodzenia organicznego, etc?? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a triady organicznej
nie znasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaagusia
Witam. Triada organiczna czyli: Benton, Bender i Graham-Kendall :) a do weryfikacji diagnozy inteligencji możne Raven standard lub - jeśli osoba starsza i spore uszkodzenie - kolorowy. Co do zagorzałej dyskusji... Również jestem psychologiem i pracuje głównie z Wechslerem (diagnoza dzieci). Jeśli test ten byłby powszechnie publikowany to można by darować sobie badanie bo wyniki nie byłyby nic warte... A tak naprawdę jest to jedne z niewielu rzetelnych narzędzi naszej pracy!!! A żeby go kupić to faktycznie trzeba mieć dyplom psychologa (na nasze szczęście :)). I prawda to - sama nie mogłabyś go sobie ot tak "zrobić" - wymaga on bowiem zastosowanie wielu pomocy (klocki, układanki, obrazki) i osoby posługującej się nim ze sporą wprawą :) A powtarzamy go po minimum roku... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenig
zgadzam sie w stu procentach z Mania i pozdrawiam:) widac ze naprawde studiuje psychologie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M@M
Mania ma chyba problemy z wlasna osobowoscia. uwaza sie za osobe lepsza od innych. co ciekawe jest psychologiem ktory nie zdaje sobie sprawy z wlasnej ulomnosci. ludzie !!! psycholog nie jest lepszy od innych. tak samo jak gornik czy rolnik. ale w naszym kraju sporo osob wykonujacych pewne zawody uwaza sie za swiete krowy. takie testy to kompletna bzdura. kazdy moze nauczyc sie algorytmu ich wykonywania. stwierdzam to ja M@M osoba ktora zarowno w tescie Wechslera jak i standardowym IQ otrzymala punktacje klasyfikujaca w najwyzszym przedziale. i nie uwazam sie za kogos lepszego. nawet nie dostrzegam roznic pomiedzy wami a mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M@M
test byl swojego czasu na chomikuj.pl teraz go nie ma. samemu jednak go nie przeprowadzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikol
"Przeciez to nie jest szkodliwe dla zdrowia, zakazane powszechnie" - otoz wlasnie jest. Testy psychologiczne moze kupowac tylko osoba posiadajaca dyplom ukonczenia studiow psychologicznych. Wejdz sobie na przyklad na strone Pracowni Testow Psychologicznych. "przy pierwszym zakupie testów należy przedstawić dyplom ukończenia magisterskich studiów psychologicznych (ksero dyplomu można do nas przesłać pocztą, faxem na nr 22 636 52 10 lub skan mailem na adres testshop@practest.com.pl)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościk
Testu Wechslera nie dostaniesz bez papierów mgr. psychologii, poza tym jest dość drogi. Poza tym przeprowadzenie go, interpretacja pytań i wreszcie przełożenie na wynik są bardzo trudne i trzeba naprawdę znać się na psychologii by zrobić to dobrze. A potem nie będzie go można powtórzyć przez rok lub nawet 2-3 lata. Lepiej idź do poradni PP i pozwól, by zrobili to profesjonaliści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aby dostać test Wechslera trzeba mieć dyplom mgr psychologii. Do mamy martwiącej się o dzieciaka i test WISC: wyniki testu przyporządkowane są danym grupom wiekowym, więc nie martw się o to, że córa wypadnie gorzej niż faktyczny stan rzeczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani_F
lol ludzie nie macie pojęcia co niektórzy jak wygląda ten test. Kwestia kupienia go to co innego, ale jak wy go chcecie znaleźć na necie? Jak tam są klocki do układania, obrazki... Co najwyżej można znaleźć instrukcje jego wykonywania. Ale nie test...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkdshjhsfgsj
Nigdzie w Internecie ani w sklepie tego testu nie kupisz z bardzo prostego powodu - obejmują go prawa autorskie. A w przypadku testów psychologicznych prawa te mówią, że możesz je kupić tylko w określonych, autoryzowanych miejscach i tylko, jeśli posiadasz DYPLOM psychologa. Czyli ukończyłeś/aś studia psychologiczne. A czasem i to nie wystarcza. W Polsce jest to Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Dostęp do testów jest ograniczony ponieważ żeby umieć przeprowadzić test Wechslera należy przejść odpowiedni kurs. I z drugiej strony - gdyby był ogólnodostępny, ludzie by się z nim zapoznawali i nie byłby już rzetelnym narzędziem mierzącym, ponieważ można by było przed 'oficjalnym' podejściem do testu sprawdzić sobie pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxim25
Nie jestem psychologiem, ale interesowałem się jakiś czas temu tą tematyką. Gdy bym był psychologiem to było by mi wstyd za niektórych którzy oczerniali tą panią. Psycholog nie ma prawa oczerniać kogo kolwiek, nawet jeśli jego przyszła koleżanka/kolega dopiero zaczyna staż i studia. Rozumiem znaczenie testu na IQ, są różne formy, ale wszystkie z nich mierzą w pewien sposób poziom wiedzy i intelektu. Jednak zgadzam się z tym że takie testy są ściśle tajne, aby nie wydostał się do obiegu na internecie, bo wtedy każdy mógł by sobie go wyćwiczyć, i jak to jedna z tych osób powiedziała, przestał by być miarodajnym testem. Również prawdą jest że test można wykonywać w odstępie 1 roku. Ale to jest maksymalnie minimum. Lepiej robić odstępy dłuższe niż rok. Nie dziwię się i rozumiem postępowanie lekarzy psychologów że strzegą te testy jak "święty Grall" jednak się nie zgadzam z tezą niektórych osób które są po studiach z tym że inne testy nie dadzą miarodajnego wyniku. Test na pamięć i na Inteligencję nie powinien być sumowany, jednak jedno z drugim jest zależne. Inteligencja jest rzeczą logicznego rozumowania. Dodawania, mnożenia, zwracanie uwagi na zbieżności, wykrywanie zależności. Do tego pamięć długotrwałą jest wcale nie potrzebna. O dziwo kilka lat po moim odkryciu, jeden z naukowców potwierdził moje przemyślenia, kiedy to o tym temacie informowali w wiadomościach. Pamięć długotrwała przydaje się do gromadzenia informacji potrzebnych do logicznego myślenia i porównywaniu, jeśli w nowej sytuacji będziemy potrzebowali rozwiązania. Wtedy sięgamy pamięcią do wcześniejszych doświadczeń. Jednak czasami zdarza się że trafiamy na sytuację z którą wcześniej nie mieliśmy styczności, i to wtedy całkowicie musimy polegać na twórczym myśleniu i logice. Na tym ile różnych pomysłów nam przyjdzie do głowy i który z nich najlepiej będzie pasował do rozwiązania problemu. Pamiętacie pierwszą część "Facetów w Czerni"? Gdzie czarnoskóry zdał test, bo zamiast rozwiązywać śmieszny test na nodze, mimo że kartka była tak delikatna że robiło się w niej dziurę ołówkiem, to jako jedyny wykorzystał stół. Bardzo fajny przykład na to gdzie właśnie test inteligencji polegał na sprawdzeniu jak dana osoba radzi sobie z problemem drącej się kartki, a nie całkowicie skupionej na teście pisemnym. Więc panowie i panie psychologowie, przestańcie być Alfą i Omegą w swojej dziedzinie, bo zachowujecie się jak bogowie. Myślicie że zwykły człowiek po zawodówce nie jest w stanie zrozumieć tak mglistego i niezrozumiałego pojęcia jakim jest psychologia? Właśnie staję w obronie koleżanki, abyście przestali się tak puszyć, a pomogli zrozumieć dla czego tego typu testy są ściśle tajne. Ps, ja się nie wstydzę swojego IQ, ale wiem że znajdą się osoby na tym forum które skrytykują to. Moje IQ wynosi w granicach 128-134. Test był przeprowadzany na darmowym teście, ale według mnie miarodajnym. I test wykonywałem 3 razy w przeciągu 5 lat. I wiem że mój poziom znajduje się w przedziale 10% społeczeństwa. Jestem z tego dumny. I wcale się nie wywyższam tym, jak niektóre osoby z "boskim" certyfikatem na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×