Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*******illa

POTRZEBUJĘ TEST INTELIGENCJI WECHSLERA

Polecane posty

Gość maxim25
Odpowiedź dla koleżanki. Może znajdzie się osoba za granicą która podzieli się za darmo tym testem, ale wątpię w to. Test aby był miarodajny musi być spełnione kilka kryteriół jakie na tym forum było wspomniane. Nie można od tak go sobie ściągnąć, właśnie z przyczyn tego że przestał by być źrudłem miarodajnego testu. Kiedyś zauważono ten problem i dlatego komisja środowiska psychologicznego postanowiła aby kolejne testy były niedostępone dla ludzi którzy nie mają dyplomu psychologa. Czyli osoby która ma pozwolenie na przeprowadzenie testu. Po za tym aby test Wechslera wykonać trzeba mieć wiedzę na ten temat, by móc wiedzieć jak ocenić i na co zwracać uwagę w osobie testującej. To nie jest test polegający na zaznaczaniu ptaszków na kartce. To jest test polegający na zwracaniu uwagi na osobę która szuka rozwiązania na zadanym teście. Na zwróceniu uwagi na to ile prób podejmie, i czy uczy się na popełnionych błędach, aby kolejną próbę wykonać poprawnie. Tego typu testy również były przeprowadzone na naczelnych. Czyli małpach. Sprawdzano w jakim stopniu one wykorzystują własną inteligencję. Nawet szczur po kilku próbach umie znaleźć wyjście z problemem. I właśnie te testy dla tych naczelnych były czymś z czym się jeszcze w swoim życiu nie spotkały, i to właśnie świadczy o inteligencji, o twórczym myśleniu i dokonywaniu prób i stosowaniu różnych pomysłów. Więc uważam że taki test nie powinien być publicznie udostępniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie znajduje się informacja, że te testy można robić w takich, a nie innych odstępach czasu, tzn. co najmniej roku i czy, to dotyczy pełnego testu, jak i jego części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość portalowy
"Moje IQ wynosi w granicach 128-134. Test był przeprowadzany na darmowym teście, ale według mnie miarodajnym. I test wykonywałem 3 razy w przeciągu 5 lat. I wiem że mój poziom znajduje się w przedziale 10% społeczeństwa. Jestem z tego dumny." z czego jesteś dumna ? testy na inteligencję mierzą znajomość metody rozwiązywania testów na inteligencję, doświadczenie i pamięć roboczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WAIS-R czyli Skala Inteligencji Wechslera dla Dorosłych - Wersja Zrewidowana aktualnie kosztuje jedyne 1 633.68zł. Test do kupienia na oficjalnej stronie Pracowni Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego wyłącznie dla absolwentów psychologii. Test niemożliwy do pobrania z Internetu ponieważ zawiera pomoce typu klocki czy układanki. Co do wersji dla dzieci - każda grupa wiekowa ma własne normy i np. ten sam wynik surowy uzyskany przez 7 i 12 latka po normalizacji da inny wynik przeliczony. Innymi słowy im ktoś starszy tym większe wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz34
Test Inteligencji Wechslera ( WAIS, czyli Wechsler Adult Intelligence Test ) - jest przeznaczony dla osób dorosłych i składa się aż z 11 testów, które badają zdolności poznawcze człowieka. Ten test jest przeznaczony rozwiązywania przez osoby dorosłe. Taki test możecie rozwiązać na stronie http://mistrziq.pl/. Do wyliczenia skali inteligencji trzeba posłużyć się miarą inteligencji czym jest STIB, czyli skala inteligencji Alfreda Bineta. Kiedyś obliczano poziom inteligencji za jego pomocą, obecnie używa się skal wechslerowskich. Istotnym znaczeniem ma tutaj fakt, iż taka skala nie mierzy inteligencji ponadprzeciętnej, ale inteligencję ogólną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcx
Dnia 6.02.2007 o 15:15, *******illa napisał:

Może jeszcze się dowiem, że posiadanie testu Wechslera jest niezgodne z prawem 😮 Niedługo z drżeniem ręki będę odbierać maile z pogrózkami od PTP 😉

o tak przeprowadzanie testów psychologicznych nie będąc psychologiem lub na zajęciach na studiach jest nielegalne.
ie posiadając wiedzy jak zinterpretować taki wynik i tak nic sie nie dowiesz. A jak tego nie rozumiesz to myśle że już nie potrzebujesz tego testu 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie … czy test Wehslera może wyjść mylnie ? Moja córka miala Robiony i wyszło że ma obniżoną inteligencje. Nie muszę mówić jak bardzo była przygnębiona (żałuje że jej to robiłam) jest w pierwszej liceum. Ma problem z matematyka z reszta sobie radzi . I nie wierze w wynik testu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz godna głupiego człowieka . Wiem jak się pisze, mój błąd. Żeby od razu wyzwać dziecko bardzo słabe. Żałuje ze zapytałam, sądziłam że są tutaj fajni ludzie. Najlepiej obrazić, dokopać i co lepiej się czujesz ? Słabe bardzo . Poznasz człowieka po czynach jego 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×