Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomozcie prosze

kulka? guzek w pochwie?

Polecane posty

Gość paula_1980
Witam, piszę, ponieważ sama przerabiałam podobny problem i wiem, że niekoniecznie musi chodzić o szyjkę macicy, ale o torbiel pochwy. Jestem już ponad 2 lata po jej usunięciu. Jak się okazało torbiel, którą ja miałam była pozostałością przewodów Mu''llera- czyli miałam ją od urodzenia. Urodziłam 2 dzieci i nigdy od żadnego lekarza nie usłyszałam, że coś takiego mam. Kiedyś przed urodzeniem dzieci sama ją wyczułam po lewej stronie obok szyjki macicy- była jeszcze mała. Chodziłam do ginekologa regularnie i jak już wcześniej pisałam nigdy nie usłyszałam, że coś jest nie wporządku, więc się tym nie przejmowałam- myślałam, że tak musi być. Jednak po urodzeniu 2-go dziecka znacznie się powiększyła i również dawała o sobie znać w czasie zbliżeń- silny ból podbrzusza i częste oddawanie moczu, ponieważ uciskała na pęcherz. Przy najbliższej wizycie u ginekologa powiedziałam, że coś wyczułam i określiłam dokładnie w którym miejscu. Usłyszałam tylko: "No ładnie to pani sobie wymacała". Zrobiło mi się strasznie głupio, ale odpowiedziałam, że wiem, iż to mam od dawna, jednak było mniejsze i spytałam, jak to jest możliwe, że przez 2 ciąże przewinęłam się przez tylu lekarzy i nikt o tym nie wspomniał. Na to pytanie odpowiedzi nie uzyskałam, bo pan doktor też należał do tego grona. Wyszłam z gabinetu ze skierowaniem na operację. Miesiąc później torbiel została usunięta, miała już wymiary 42,5x28,9 mm. W czasie operacji został pobrany wycinek do badań histopatologicznych. Był najgorszy czas jaki pamiętam, strasznie się bałam tych wyników, gdyż miałam świadomość, że ta torbiel towarzyszyła mi od dłuższego czasu. Na szczęście wynik okazał się pozytywny: zmiana łagodna, torbiel z pozostałości przewodów Mu''llera. Dlatego dziewczyny nie lekceważcie zmian jakie wyczujecie w swoim organiźmie i nie wstydźcie się pytać- w końcu tu chodzi o nasze zdrowie i życie. A jak widać po moim przypadku lekarze często lekceważą pewne sprawy i widocznie do niektórych trzeba przyjść z gotową diagnozą-szkoda tylko, a jednocześnie przykro, że aż tylu spotkałam na swojej drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula_1980
nadmienię, iż na początku ten guzek był twardy i wielkości ziarnka grochu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katjaw89
Od lat przy masturbacji wyczuwałam coś takiego chropowatego, kulkowatego w pochwie (ok 4,5 cm od wejscia) ale że przy badaniu ginekologicznym żaden gin. nie wykrzyczał "A co tam Pani ma?!" to się nie przejmowałam, uznałam, że normalne. Dzisiaj wyczułam małą grudkę na tym. Ktoś wie w końcu co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angel02gg
z upływem czasu kulka się zmniejszyła... już mnie nie denerwuje i nie boli... byłam u lekarza 2 tygodnie temu no i stwierdził, że wszystko jest w jak najlepszym porządku... :) no i to jest faktycznie szyjka macicy... a Ból podczas seksu to hmmm... wina mojego Ex Narzeczonego... :) Czuły i delikatny facet i problemu nie ma... Główka do góry... ;) Pozdrawiam... :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZaniepokojonaJoanna
Jakiś miesiąc temu znalazłam u siebie guzek. Był on malutki, teraz urusł i jest mniej więcej wielkości ziarnka grochu. Dodam jeszcze, że mam 16 lat i nigdy nie byłam u ginekologa i szczerze mówiąc się tego boję.. Miał ktoś coś takiego? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wklejony post z innego forum
Kilka dni temu byłam u ginekologa. Na początku nie wiedziałam co to jest, bałam się że to cos poważnego, więc wolałam się zbadac tym bardziej, że mnie to pobolewało. Pani doktor zbadała mnie i to co mam to jest gruczoł, ma go każda kobieta, który jest odpowiedzialny za wydzielanie śluzu który zwilża pochwę. Mój problem polega na tym ze coś się zatkało i śluz nie miał jak ulatywac, zbierał się i zbierał, aż utworzyła się taka kulka wielkości orzecha włoskiego. Na miejscu zamroziła mi to potem wbiła igłę i wykonała mały zabieg, zaczęła mi odsysac ten śluz, trochę bolało tylko wbicie igły, ale dało sie znieśc. Wyssała mi to(to taki żółty śluz) i poinformowała że czasami jest tak że jak to sie odessa to już nie wraca i jest ok. Ale czasami jest tak ze ta kulka znów sie tworzy i wtedy będzie niezbędny mały zabieg z znieczuleniem gdzie mi to usuną. Pani ginekolog przepisała mi też globułki dopochwowe BETADINE, oby to coś pomogło. Muszę teraz czekac 2 miesiące i zobaczymy jak to się dalej potoczy mam nadzieję że to już nie wróci i nie będe musiała przechodzic zabiegu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam
@ lata temu miałam kulkę wielkości landrynki, (nie bolała)przy wejściu. Jak poszłam do ginekologa to okazało się że to torbiel (płyny nie mają ujścia i gromadzą się) Gin. powiedział żeby tego nie ruszać jeśli nie przeszkadza, powinno samo się wchłonąć albo pęknąć a jak nie to za jakiś czas można będzie pomyśleć o usunięciu. Pękło samo. Teraz z kolei mnie delikatnie boli i jest jakby bardziej w środku ciała, poprzednia urosła na ściance, a ta wewnątrz. Mam nadzieje że to to samo. Dopiero byłam u ginekologa i znów mnie czeka wizyta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga19
niestety mam taki sam problem,tyle,że u mnie to nie jest zależne od fazy cyklu,gdyż guzek jest zaaawsze...wiem bo sprawdzalam wiele razy.jak chodzi o gina to byłam,nawet u dwóch-mówią,że wszystko jest wporządku,ale jakoś nie wiem czy mogę tak na słowo im wierzyć,gdyż nie miałam nigdy wymazu...i niestety nie mogę go mieć,ponieważ lekarka powiedziała,że jestem za wąska do tego badania i nie chce mi zrobić krzywdy żebym wróciła po stosunkach seksualnych,tyle,że nie jestem w stanie odbyć stosunku ponieważ przy próbach ból jest po prostu nie do zniesienia.....nie jestem w stanie tego wytrzymac.... mialam robione jedynie usg i lekarka pow mi,że nie straciłam błony dziewiczej. nie wiem czy mogę być spokojna?prosze odpowiedzcie..;(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjjjj
hej, ostatnio wyczulam od wewnatrz mojej pochwy kulke byla dosc duza, przestarszylam sie , rosla rosla i pekla -strasznie bolalo,wszystko sie rozlalo....pozniej zaczelo krwawic ,przestaszylam sie, poszlam do ginekologa, okazalo sie ze to nic takiego ze tak jest czasami,ale od wczoraj widze ze to samo sie robi....co jest?;/ macie tak samoo????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggR66
Oo ciekawie tez to ostatnio odkrylam hum i sie tez zaczelam martwic ale jak uslyszalam ze to moze byc szyjka macicy uspokoilam sie .... no i ktos mi kiedys mowil o tej gulce wlasnie ze mezczyzni lubia ja piescic wiec jestem spokojna ze wiele osob to ma i nie ma nic w tym szczegolnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tttyykujns
też tak mam. malutki guzek na bocznej ściance, taka kuleczka, niebolesny ale się martwie. zauważułam go z miesiąc temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co jak bylam jeszcze gowniara tez to wyczulam !!! bylam przerazona poszlam do lekarza I powiedziala mi ze to szyjka macicy :) wiec nie macie sie co martwic :) co do takich miekkich grudek na macicy to tez normalna rzecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moononoomn
ja to za uwazylam tydzien temu kulkę w macicy jest dużą i naniej jeszcze miejsza kulka. Powinnam dostać juz okres ale ciągle czekam. Brzuch mie boli a ją dalej nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mój Problem
czesc mam problem ten który prawie każda z was. Lecz ja mam 25 lat też mam takiego guzka lecz nie bylo z nim problemu do wczoraj. Wczoraj gdy kochałam sie z chłopakiem gdy już wsadził (wiadomo co) :) to strasznie mnie po prawej stronie zakuło czyli ta GULKA jakoś nie fortuunnie wsadził i teraz mi to spuchło jak dotykam pochwy to z wierzchu wyczówam tą gulkę i mam spuchnięte wyrzej jeszcze nad nią a tam gdzie znajduje sie ta gulka to widać takie sine jakby mi sie zrobił krwiak tylko na wierzchu i nie wiem czy powinnam sie bac bo prawde mówiac to mnie to boli nawet jak chcę założyć nogę na nogę to odczówam promieniujący ból. Prosze o odpoeirdz czy takie coś też was spotykało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscccc
Sabrinka u Cb to jest punkt G nie martw się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×