Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zbolała

neuralgia nerwu trójdziejnego twarzy..

Polecane posty

Gość gośćaz
Mam lek na nerw trójdzielny sprawdzony z chęcią pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jana Baba
Halo .Cierpiè na tà paskudnà chorobachorobè od pòłtora roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jana Baba
Zastrzyki z Botoxem co 3 miesiàce pomogły dla wielu na neuralgié nerwu tròjdzielnego. Wiem to z forum z niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam! pragnę podzielić się z Państwem swoja historią i pocieszyć walczących z bólem. Ponad dwa lata męczyłam się z okropnym bólem twarzy- w zasadzie prawego policzka w okolicy górnej szóstki. Zaczęło się nagle -w nocy silnym bólem. Myślałam, że to ząb , chociaż dentysta wykluczył. Potem stwierdzono, że ból pochodzi od zatok. Rozpoczęłam ich leczenie- dwóch lekarzy laryngologów potwierdziło diagnozę. Leczenie najpierw zatok- antybiotyki, płukanie. Mimo tego ból nie ustępował. Stwierdzono, że to pewnie grzybica lub alergia, pomimo leczenia- brak efektów. W między czasie tomograf głowy i zatok - wynik prawidłowy. Mimo to ból nie ustępował, nic nie pomagało, zaczęłam przyjmować leki przeciwpadaczkowe neurotop- w dawce 18000 dziennie, zmian leku na gabapentin z uwagi na z wyniki krwi, potem ponownie powrót do leku gabapentin. Brak efektów, dawka sukcesywnie zwiększana.Trzy konsultacje neurologicznie - ta sama diagnoza- neuropatia nerwu trójdzielnego z nieznanych przyczyn. Ból był nie do wytrzymania, nietypowy, o stałym natężeniu, nie miałam nagłych ataków. Ból cały czas trwał, nasilał się wieczorami i nocą. Nie było żadnej przyczyny, która by go wywoływała. Żadne leki przeciwbólowe nie pomagały. Następnie przeszłam cykl blokad bezpośrednio w nerw- przez policzek. Brak efektów. Stwierdzono, że nerw trzeba usunąć. I nagle w poradni bólu przewlekłego stwierdzono, że przyczyną może być zwyrodnienie stawu żuchwowo-skroniowego. Nigdy mnie nie bolał więc diagnozę przyjęłam bardzo sceptycznie. Zaczęłam przyjmować leki i nosić szynę relaksacyjną na zębach i o dziwo jest poprawa, i to duża -chociaż lekarze neurolodzy u których wcześniej się leczyłam nie mogą w to uwierzyć! Ja też nie byłam przekonana, ale zrobiłabym wszystko, aby tylko ból ustąpił. Proszę mi wierzyć, że jest lepiej, nie biorę żadnych leków przeciwbólowych. Sama nie mogę uwierzyć , że pomimo tylu konsultacji żaden z lekarzy nie pomyślał, że to błahe zwyrodnienie stawu. Nawet dentysta. Pozdrawiam i życzę wytrwałości i zdrowia. Może komuś moja historia pomoże. Wcześniej sama przeczytałam wszystkie możliwe informacje w necie i nie znalazłam odpowiedzi , ale warto wszystkiego spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam! Trzy tygodnie temu miałam zabieg laserowego usuwania naczynek na twarzy. To co przezywam teraz po zabiegu to jest jakiś koszmar. Mega opuchlizna twarzy wylewy naczynek zwisy po opuchliznie i jeszcze ten dziwny ból na kosciach policzkowych pod oczami. Diagnoza neurologa - neuralgia obwodowa z podrażnieniem nerwów trojdzielnych. Dostałam tegretal początkowo 100 mg jak nie pomoże to po 7 dniach 200 mg. Bardzo boje się tego leku skutków ubocznych mam małe dziecko. Wyglądam po tym zabiegu jak potwór a ból jest ze mną cały czas. Jak czytam tutaj o akupunkturze masażu i operacji- u mnie odpada bo cierpię na tradzik różowaty, szukam wsparcia mój e mail monia_monka@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Neuralgia Nerwu Trójdzielnego polecam Gamma Knife Warszawa. Po 4 latach okropnego bólu głowy wreszcie od roku spokój :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slawmal
Od 15 lat mam zapalenie nerwu trójdzielnego, od 12 lat biorę tegretol cr200 2xdziennie a przy nasileniu 2x400 i dużo wit Bcompl i b12. To jedyne skuteczne lekarstwo. Oczywiście wszystkiego próbowałem z akupunkturą , itp.. Trzreba tylko cierpliwie zacząć bo nie skutkuje po godzinie a raczej po paru - parunastu i zacząć od dawki 100 (1/2tab.)i ewentualnie zwiększać. I nie słuchać o szkodliwości i otym że nie wolno nic alkoholu ( z umiarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka 123
Witam od 3 miesiecy pieka mnie zeby z przodu na dole ale bardziej u gory. Nie wiem co to jest bylam qu neurologa dwa razy dal mi leki ale one mnie otepiaja boli mnie glowa mam zawroty. Nie wiem co mi jest. Poza tym czeka mnie resekcja wierzcholka zeba bo mi dentysta przepchnal material. Moze to on mnie tak promieniuje. Moze ktos mi pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagosc
Witam, ciekaw jestem czy forum jest jeszcze aktywne? Ja od 12 lat mam problemy z dysfunkcja nerwu trojdzielnego typu II. Jest to tak jak opisujecie, ciagly bol w przeciwienstwie do typu I, ktory jest napadowy. Wydaje mi sie, ze z literatury znam chyba wszystkie motody jego leczenia. Ja mam nerwiaka nerwu trojdzielnego i wlasnie 12 lat temu, poddalem sie GK. "Moja" dysfunkcja pojawila sie jako efekt uboczne naswietlania co niestety powoduje brak niektorych " skutecznych" metod jej zwalczania. Moj bol twarzy ma przebieg sinusoidalny, nie odczuwam bolu w snie. Nasila sie podczas zimna, wiatru, promieni slonecznych, zdenerwowania, rozmowy telefonicznej, szkodzi tez alkohol i czekolada. Zazywam Tagreol CR 200x 3. Tagretol lagodzi bol ale go nie eleminuje. Gratuluje tym co sie tego pozbyli, wspolczuli tym co sie im nie udaje. Badzmy razem - w kupie zawsze razniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mondes
Tez zmagam sie z neuralgia od ponad pół roku. Proszę o pomoc , o cos skutecznego . Moze ktoś ma namiary do jakiegoś dobrego lekarza lub zielarza. Wcześniej pisała ,,gość amma'' że mezowi pomogły zioła. Bylabym bardzo wdzięczna. Proszę o odpowiedz. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam leczę się na neuralgię nerwu trójdzielnego od 10 lat. Miałam tak straszne bóle, że nie mogłam jeść ani pić. Brałam tergetol, gababentin nic nie pomagało. Trafiłam na onkologię w Gliwicach miałam zabieg nożem klifem, nie pomogło. Dopiero akupunktura po 7 razie. Dwa lata miałam spokoju no i teraz powrócił ból, biorę gababentin oraz witaminę b12 czy pomóże? Zauważyłam, że ból mnie dopadł po jeździe na rowerze, były silne wiatry. Trzeba bardzo uważać na przeciągi, wiatr chociaż jak możnasięprzed nim uchronić latem bo zimą można w czapce i szaliku chodzić i jakoś się uchronić, Bóle mam napadowe bo kiedyś miałam przez pół roku ciągły ból. W każdym bądź razie to #ą bóle chwilami nie do wytrzymania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu jakaś kobieta opisuje, że miała nieudaną akupunkturę w neuralgii trójdzielnej: https://neuralgiatrojdzielna.blogspot.com Sama już nie wiem co robić, bo mnie zdiagnozowali pół roku temu, a leki to słabo, a opinie o tym różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta1
Witam Państwa, Chciałam się podzielić swoją historią. Otóż 5 lat temu zdiagnozowano mi neuralgię nerwu trójdzielnego. Miałam bóle lewej strony twarzy, na które nic nie pomagało. Z tego powodu przeszłam operację odbarczenia konfliktu nerwowo-naczyniowego. Po tej ciężkiej i poważnej operacji nie miałam żadnej poprawy. Bóle twarzy dalej się nasilały a mi nie chciało sie żyć. Od roku jednak jestem pod opieką lekarza psychiatry. Okazało się, że to była maska wieloletniej depresji. Depresje maskowane - prosze sobie poczytać. Psychiatra zdiagnozował mi również zaburzenia osobowości. Mówią, że ludzie z tą chorobą wariują. Jednak w moim przypadku ciało manifestowało ból psychiczny właśnie w ten sposób. Ból psychiczny, który noszę od dziecka. Po leczeniu psychoterapeutycznym i lekami antydepresyjnymi czuję się w 80% lepiej. Konflikty naczyniowe czy nerwowe jak to zwą, ma wielu ludzi jak się okazuje. Ludzie się nawet z tym rodzą. Ale nie muszą one być przyczyną bólu. W moim przypadku tak nie było. Chirurg - inny - chciał mnie operować drugi raz. Podejrzewam, że więcej bym sobie zaszkodziła. Mój neurolog skierował mnie do psychiatry bo już nie wytrzymywałam i tam się wszystkiego dowiedziałam. Bóle miałam identyczne jak w neuralgii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Neurolog powinien przepisać leki przeciwpadaczkowe / ja wiem,że nie masz padaczki/.Dwutygodniowa kuracja usunie całkowicie ból,a już po dwóch dniach poczujesz ulgę.Dodatkowo Olfen 150mg. + osłona.Powrotu do zdrowia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta1
Leczenie zaczynałam od Amizepinu 200, następnie 400 aż do 1200 na dobę. Nie mialam zmniejszenia bólu. Dostawałm również Gabapentynę w dużych dawkach i amitryptylinę, fenytoinę i depakinę. Nic to nie dawało. Może trochę przyćmiło ale poprawy żadnej nie było. Miałam też skutki uboczne jak każdy. Napisałam tak jak wcześniej - brałam leki, które nic nie pomagały. Próbowałam też Pregabaliny ani drgnęło. Tramal, Ketonal, i wszystkie inne leki przeciwzapalne w ogóle tego nie ruszyly,. Bole napadowe lewej strony twarzy. Z czasem dolaczyl sie bol staly. Dlatego bylam operowana bo nic nie działało. Później okazało się, że to była maska depresji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nily
Ja od 10 lat cierpiałam na neuralgię nerwu trójdzielnego brałam różne leki - na chwilę uśmierzał się ból, ale po zaprzestaniu powracał. Neurolog wciąż mi powtarzał że trzeba kontynuować leki, ale ja wszystko odstawiłam i zaczęłam brać duże dawki Wit. C i Wit. z grupy B. - coś zaczęło się polepszać, nawet ból ustąpił na jakiś czas, ale wrócił. Kiedy dowiedziałam się, że bardzo ważne dla nerwów jest picie dużej ilości wody zaczęłam to stosować. Rozpoczęłam rano zaraz po wstaniu od 2 szklanek i w ciągu dnia między posiłkami - tak do 10 szklanek dziennie. Po 2 tygodniach ból ustąpił i tak jest do dzisiaj prawie już od miesiąca. Witaminy biorę nadal. Spróbujcie - nie zaszkodzi, a może i komuś jak mnie pomoże!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piję w ciągu dnia 4 litry wody bo po przeciwpadaczkowych mnie suszy. Wcześniej piłam 2 litry bez leków ale miałam ból. Witaminy to dodatek. Najlepiej z pożywienia czerpać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miro 1960
DZien dobry .Wszyscy piszecie ze was boli ale nik nie napisze meila i jak wam pomóc jak nie ma do kogo napisac. Pisze ogólnie i nie cierppci bo to cholerstwo po niczym nie ..... nie będe dalej kończył.Zona od 4 lat choruje na nerw trójdzielny twarzy co się wycierpiała to każdy z was wie ale do żeczy bo dużo by pisać pomógł essen 5% CBD jest to olej konopny leczniczy można go kupić za 99,00zl to boli ale krótko po tym przestaje wierzcie bardzo skuteczny kto nie wierzy nich zadzwoni do mnie to jes najszypszy kontakt tel.602655141 to nie reklama to poprostu wiem co to ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ner trójdzielny

Wiem, ze to nieaktualne, ale może na przyszłość komuś się przyda.  Moja mama często cierpiała na zapalenie nerwu trójdzielnego i dziś odkryła, - jesli to nie zbieg okoliczności z działaniem leku, co jak wiemy szybko nie popuszcza - zasmarowała miejsce nerwu alpa - niejako go 'upiła' i od reki puściło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×