Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Karola21
kurcze a ja zawsze miałam tłustą skóre i teraz też mam hehe:) a mam inne pytanko. Dziewczyny bo biore yasminele juz od 2 miesiecy (zostało mi kilka tabletek do zakonczenia 2 blistra) wszystko oki tylko ze nadal mam takie brazowawe plamienie tzn mniejsze niz w 1 miesiacu ale jednak czy to normalne jeszcze w 2 miesiacu?i jeszcze jedno pytanie mam bardzo szybka przemiane materii tabletke biore o 21 ale rano zawsze musze poleciec do toaletki i mam tak ze 2 razy dziennie chodze prawie codziennie czy to moze oslabic dzialanie tabletek? tzn od zawsze tak mam ale to sie dzieje po nocy wiec chyba tabletka zdazyla sie wchlonac? dzieki za odp z gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koliberek202
Zwykłe wypróżnienie nie ma wpływu na wchłonięcie się tabletki:) U mnie z przemianą materii jest tak samo;] Jeśli byłaby to ostra biegunka, to dopiero wtedy można się obawiać, że tabletka nie zdążyła się wchłonąć i lepiej wziąć jeszcze jedną z opakowania awaryjnego;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ah
a potrafisz sama kupe zrobic?czy do tego tez potrzebujesz pomocy dziewczyn z forum?jełopka z Ciebie straszna!!!:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola21
ok dziekuje bardzo za szybka odpowiedz:) ja mam tak od kiedy pamietam a dopiero teraz zaczelam sie tak nad tym zastanawiac jak przeczytalam wypowiedzi powyzej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna-----dziękuje za odpowiedź. W aptece farmaceuta polecił mi właśnie takie \"hydro\" tabletki, dobrze że nie kupiłam odrazu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietaAAAAAAAAA
MAM PYTANIE, WIEM, ZE GŁUPIE, ALE JESTEM PANIKARĄ I KTOS MNIE MUSI USPOKOIĆ... OD JAKIEGOŚ CZASU BAŁAM SIE PRZEZ 4 GODZINY PO PRZYJĘCIU TABLETKI IŚĆDO UBIKACJI, BO BAŁAM SIĘ ZE NAGLE DOSTANE BIEGUNKI. CZY NAPEWNO NORMALNE POJSCIE DO UBIKACJI NIE SPOWODUJE WYPROZNIENIA TABLETKI? WIEM, ZE BIEGUNKA TO LATANIE CO 30 MIN. DO UBIKACJI, ALE PROSZE USPOKÓJCIE MNIE :) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
hahahaha kobietAAAA dobra jestes :D czy to oznacza, ze przez 5 lat jak bedziesz brala np tabletki bedziesz bala sie isc do toalety po ich przyjeciu zeby nie dostac biegunki?! rozsmieszylas mnie troszke Ci powiem :D nic Ci sie nie stanie! wyprozniaj sie normalnie :P jeju hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
ewitam------niestety ale jest możliwe,że komuś nie pasują hormony i nie wolno mu ich przyjmować.Wiele pisze się o tym w gazetach,że są kobiety które nie mogą brac antykoncepcji hormonalnej.Ja też chyba do nich należę.Wylądowałam wczoraj w szpitalu,dzisiaj nie byłam w pracy ale juz jest wszystko pod kontrolą.Dziewczyny uważajcie na hormony.Są bardzo niebezpieczne dla naszych organizmów.Po krótkim czasie już sie przekonałam,a wy możecie się przekonac póżniej.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miammiamola, o kurczę :( Strasznie mi przykro :/ Wzięłaś wczoraj tabletkę? Jeśli tak, to aż mi trochę głupio, w końcu utwierdzałam Cię w tym i w ogóle... Naprawdę szkoda, że nie możesz brać i że Twój organizm tak reaguje. Trzymaj się mocno i życzę dużo dużo zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewitam
miammiamola Co Ty opowiadasz? Byłas w szpitalu? Co sie stało? Mnie jak ostatnio dłonie bolały,to nawet nie mogłam pisac na klawiaturze.Palce sztywniały.I tak jak pisałam-dłonie to jakbym do prądu włożyła.Aż mąz się przeraził.I tak przez kilka dni. Powiem Wam coś,moja bratowa co mieskza w Usa,przez rok miała plastry.Poszła do pani ginekolog,a ta powiedziała jej,ze ona jako kobieta nigdy nie przepisze żadnej innej kobiecie antykoncepcji.Nie chciała powiedziec dlaczego,tylko jedno-nigdy nie przepisze antykoncepcji .Nie chodzi o to,że wierząca ale wie,co to robi niektórym kobietom. A ja pocieszam sie tym,ze nie mam uczulenia na lateks:) Tylko czasem zastanawiam się,co będzie za kilka ładnych lat,jak bede przechodziła klimakterium i będe musiała brac hormony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ewitam --- przy menozpauzie nie trzeba koniecznie brac hormonow ;-) Nie martw sie o to na zapas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna >>Te moje krwawionko to wogle jak by go nie było nie wiem co sądzić .Dostałam krwawienie z odstawienia w srode dzis juz nie mam a przez te 2 dni to bylo napare bardzo skape .Tabletki biore zawsze o tej samej godzinie ,nie pije alkocholu nie pale ,meczy mnie to ze moze byc cos nie tak .A co do plan na buzi po solarce to ja akuratnie mam takie plamy i nie moge opalać ryjka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Effinka ---- dla pewnosci mozesz zbadac bhcg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie stasz mnie nawet bo dziecka raczej nie planowałam,teraz to dopiero sie zamartwiam .Jutrso rano to sprawdze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Effinka ---- ale jak juz sprawdzisz to przestaniesz sie zamartwiac.... Skape krwawienia przy wielomiesiecznym braniu tabletek nie jest czyms nienormalnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale czy przy ciązy wogle by sie pojawiło krawawie i akuratnie w 2 dniu przerwy tak jak było zawsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
yamayeczka------nie martw się.bo nie zdążyłam łyknąć drugiej wszystko jest ok (tak myślę)szkoda mi tylko,że nie mogę brać .Może jeszcze kiedyś coś się zmieni.Tak się cieszyłam.Trudno naprawdę to najważniejsze zdrowie.Miałam objawy zakrzepicy,dostałam zastrzyk na rozrzedzenie krwi....okropnośc,bałam się jak nigdy. ewita-----ja też mam dzieci,i niestety trochę na lateks jestem uczulana,ale myślę ,że musimy sobie jakoś radzić.aprzy menopauzie hormonów brać nie musisz,młoda położna ma rację wczoraj pytałam się przy okazji lekarza,więc myślę,że natura chyba wszystko wyrówna. yamayeczka-----jakoś byłaś mi bliska bo zaczynałyśmy razem,dlatego szczególnie cię cieplo pozdrawiam i bądż czujana.A tak w ogóle jak się czujesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
yamayeczka------nie martw się.bo nie zdążyłam łyknąć drugiej wszystko jest ok (tak myślę)szkoda mi tylko,że nie mogę brać .Może jeszcze kiedyś coś się zmieni.Tak się cieszyłam.Trudno naprawdę to najważniejsze zdrowie.Miałam objawy zakrzepicy,dostałam zastrzyk na rozrzedzenie krwi....okropnośc,bałam się jak nigdy. ewita-----ja też mam dzieci,i niestety trochę na lateks jestem uczulana,ale myślę ,że musimy sobie jakoś radzić.aprzy menopauzie hormonów brać nie musisz,młoda położna ma rację wczoraj pytałam się przy okazji lekarza,więc myślę,że natura chyba wszystko wyrówna. yamayeczka-----jakoś byłaś mi bliska bo zaczynałyśmy razem,dlatego szczególnie cię cieplo pozdrawiam i bądż czujana.A tak w ogóle jak się czujesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadał duzo z wagi 4 kg ,duzo stresu , a to krwawienei bardziej wygladało ja skrzepy .Nie ma co panikować sprawdze to i pojde do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
ewitam------sorki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Effinka ---- pojawia sie,tylko jest bardzo skape,takie plamienie.Ale ciaza to jest tylko jedna z przyczyn.Jezeli to naprawde Cie niepokoi to wybierz sie do lekarza i sprawdz.Spadek wagi,stres tez sa jednym z przyczyn...Tak samo jak branie tabletek od dluzszego czasu.Wiec bez nerwow, bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Kobiety zawsze znajda sobie powod zeby sie zamartwiac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miammiamola, zakrzepica. Brzmi naprawdę groźnie. Dobrze, że jednak nie posłuchałaś nas, tylko swojej kobiecej intuicji, bo aż mnie ciarki przeszły jak napisałaś co się stało. Bardzo Ci współczuję, zwłaszcza, że też Ciebie zapamiętałam i myślałam, że będziemy się prześcigać doświadczeniami i spostrzeżeniami z tych pierwszych blistrów ;) No ale trudno, tak jak powiedziałaś - zdrowie najważniejsze a hormony faktycznie nie są dla każdej z nas. U mnie póki co wszystko w normie, ale nie wiem czy można się w ogóle wypowiadać po 3 tabletkach ;) Okres mam delikatniejszy i chyba mniej bolesny, ale normalny, nie żadne plamienie. Czuję się dobrze, apetyt mi się zmniejszył ale to raczej zasługa ostrego przeziębienia i okresu (zawsze w trakcie @ mam mniejszy). No i póki co tyle z obserwacji :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewitam
No kurcze,to naprawdę wspólczuję.Ale dobrze,że w porę zareagowałaś. Ja miałam robione badanie na krzepliwość krwi i wyszło ok.A Ty? Moja mama ma żylaki,babcia,siostra i wiem,że to dziedziczne.Lekarz mi powiedział by brac rutinoscorbin na rozrzedzenie krwi.Brałam i ...nic.Nic...nie pomogło.Miałam wrażenie,że żyły mi rozsadzi. Na ulotce jest napisane,że jak w rodzinie występują żylaki,to uważać na antykoncepcje. Tylko wiecie co,naczytamy sie tej ulotki i se przypisujemy rózności. ja to wiem,ale i tak dalej swoje.Mój mąż bardzo wierzy w podświadomość i w siłe umysłu.Mówi mi,że możan sobie wmówić chorobę,jak i chory człowiek przez siłe umysłu-wyleczy się.ja to wiem ale gorzej w praktyce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewitam
miammamola Moge Ci jedynie doradzić kupno prezerwatyw,które nie sa z lateksu.Firmy DUREX.Widziałam,sa takie:) A mi mąż powiedział,że te prezerwatywy firmy durex są może drogie ale i ultracienkie i super.Ostatnio kupilismy ciut grubsze niz ultracienkie.Aj,bo sie boje i już.Mam dwoje dzieci i na razie mówię-stop. A dla pewności ,to sex jedynie w dni niepłodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ewitam ---- rutinoscorbin nie rozrzedza krwi tylko wzmacnia naczynia krwionosne.Na rozrzedzenie krwi bez recepty sa dostepne np.masci z heparyna i kwas acetylosalicylowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewitam
czyli aspirynka. tego,to mi nie powiedział.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkkaaa
witam mam pytanie miesiąc twmu w srode wzięłam pierwszą tabletke yasminelle i we wtorek wzielam ostatnią i w jaki dzien powinnam zacząć nowe opakowanie po 7 dniach przerwy we wtorek czy w środe???prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×