Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość verdeanjel
Cześć dziewczyny. Moze któras z Was byla w podobnej sytuacji jak ja i moglaby mi coś doradzić? Bralam yasminelle przez 7 miesiecy bez większych problemów. Przy ósmym blistrze się zawirowało, ponieważ dwukrotnie, z powodu brania innych lekówm miałam przez dwa dni biegunkę. W efekcie w trakcie brania pigułek w drugim tygodniu wystąpilo krwawienie, które potem przeszło w plamienie, razem trwały dwa tygodnie.Moja pani doktor zalecila mi przejście na yasmin bez robienia porzerwy, co zrobiłam, ale wystąpiły silne bóle w łydce i lekarz " naczyniowiec" kazał mi natychmiast przerwać yasmin. Ponieważ moja pani ginekolog jest na urlopie, skonsultowalam się z innym lekarzem, który zalecił mi zrobienie normalnej 7 dniowej przerwy( wzięłam tylko 4 tabletki yasmin) i powrót do yasminelle, skoro przy nich nic się nie działo a problemy wynikały z innych powodów. Bółe w nodze przeszły, wczoraj zaczęłlo się krwawienie, ale dziś stało sie tak obfite jak przed braniem pigułek i teraz nie wiem, co powinnam zrobić- czekać do wtorku aż będzie ten siódmy dzień, czy też powinnam zacząć brać nowy blister w pierwszym , no dziś drugim dniu krwawienia tak, jakby to był początek? Zaznaczam, że biorę pigułki z powodu bardzo bolesnych i nadmiernie obfitych miesiączek , zabezpieczenie przed ciążą nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, jestem początkująca jeśli chodzi o tabletki antykoncepcyjne, mój lekarz przepisał mi właśnie yasminelle.mam pytanie : wiem, że pierwszą tabletkę trzeba przyjąć w pierwszym dniu menstracji, ale czy trzeba ją przyjąć od razu po pojawieniu się krwawienia?? chodzi mi o to że u mnie miesiączka pojawiła się rano a pierwszą tabletkę wzięłami wieczorem o godzinie 19, czy to nie za późno, czy nie jest tak, że trzeb ją zażyć od razu po tym jak wystąpi krwawienie, tzn. nie powinnam rano zaczać zażywać ? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new girl
somiya musisz poprostu w pierwszym dniu miesiączki wziać mozesz nawet o 22 :) ja dostałam miesiączki ok. 7 rano a tabletkę biorę zawsze o 15... także nie przejmuj się tym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ____nati___
hej ... własnie zaczełam pierwsze opakowanie yasminell, pierwszą tabletke wzielam w pierwszym dniu okresu, a bylo to 01.07. Normalnie okres miałam 6-7 dni i koniec, a tu teraz mam ciagle plemienia - raz czerwone, inne brązowe, czytalam że przy stosowaniu anty po raz pierwszy takie coś jak plamienie wystepuje , ale ile to trwa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klapa
witam:) mam pytanko czy Len mielony...ma jakis wplyw na tabletki anty....? Pytam poniewaz na opakowaniu nie ma takiej informacji, a po drugie len wspomaga wyproznienie...i mozna powiedziec ze w jakims stopniu dziala przeczyszczajaca. prosze o odpowiedz:) z gory dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy alkohol ma jakiś wpływ na skuteczność yasminelle ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
____nati___ ----- mam to samo ;/ okres normalnie 6-7 dni a teraz 7 dzien i co ...? i nie w 5 nie w 9 ;/do dupy z takim czyms co ja mam przez caly miesiac biegac z podpaskami lub w tamponach ? to w ogole nie ustanie ?! powiedzialam lekarzowi ze zalezy mi na tym zeby tak nie przychodzodzic miesiaczek bo w sierpniu wyjezdzam a on mnie tak urzadzil ;/ ze przez caly urlop jeszcze bede miala pseudo "okres" fuuuck ;/ DZIEWCZYNY po jakim czasie mijaja te plamienia i jak dlugo sie utrzymuja ? pare dni po okresie ? czy tak caly miesiac do nastepnego "okresu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Isabelle_000 plamienia sa normalnym zjawiskiem do 3 miesięcy brania tabletek. po tym okresie nalezy zmienić tabletki na "silniejsze" lekarz Cię raczej nie urządził specjalnie, każdy organizm reaguje inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
somiya alkohol nie ma wpływu. trzeba jednak pamiętaj o przynajmniej godzinnej przerwie pomiędzy wypiciem drinka a wzięciem tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nela___
Mam pytanie dziewczyny!! Otóż wczoraj wystąpiły u mnie wymioty po okolo 4h i 45min od zażycia tabsa. A wcześniej się kochaliśmy z moim chłopakiem (dzisiaj rano też). Na dodatek zapomnialam włączyś sobie dzisiaj przypomnienie na yasminelle i połknęłam tabletkę 3 godziny później! Kobity... już pół roku stosuję te tabletki. Ulotkę znam. Jednak wciąż sie cykam, poniewaz w niej zawsze mają jakieś \"ale\". Normalnie sie boję! Mam nadzieje ze wczoraj mi się wchłonęły te substancje czynne (w ulotce niby rzyganie 3-4 godziny po połknięciu są dopuszczone). Tylko kurczę jak sie nie wchlonęło? a dzisiaj jeszcze sie spoźnilam z polknieciem 3 godziny?? Nie grozi mi nic? Czy mam stosować teraz prezerwatywę przez 7 dni? Kurde... Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nela___
aa. zapomnialam dodać, że to pierwszy tydzień stosowania tabletek z blistra ;] help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
klapa ziółka przeczyszczające i inne specyfiki wspomagające wypróżnianie najlepiej stosować w 7 dniowej przerwie, wtedy gdy nie bierze się tablete. ma się gwarancje ze antykoncepcja jest zachowana i nie trzeba sie dodatkowo martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Nela___ na moje oko to wszystko jest ok. wymiotowałaś prawie 5 godzin po wzięciu tabletki, więc powinna się ona już spokojnie wchłonąc, a jednorazowe spóźnienie 3 godziny nie jest niczym strasznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nela___
nocobybylogdyby - też mi się tak wydaje. Kurde za coś placę te 45 zeta, wiec nic nie powinno byc nie tak, jak mi sie rzygnelo w pierwszym tygodniu i troche sie spóźnialm co? Ahh. No ale piszcie piszcie, bo juz sama nie wiem :( a tak na marginesie, to jestem strasznym nerwusem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
dobry temat bo ja mam pytanie! W ulotce Yasminu, cytuje: "Jeśli wystąpiły wymioty lub ostra biegunka substance czynne preparatu Yasmin mogą nie wchłonąć się całkowicie. Jeżeli wymioty wystąpiły w ciągu 3 do 4 godzin po zażyciu tabletki nalezy jak najszybciej przyjąć nową tabletkę. Jeżeli minęło więcej niż 12 godzin nalezy postępować zgodnie z zaleceniami dotyczącymi pominięcia tabletki (...)" Czy jak wymiotowałam po 12 godzinach od wzięcia mam się dodadtkowo przez 7 dni zabezpieczać? Trochę to nielogiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
bocobybylogdyby ----- ale to znaczy ze te krwawienia nie ustapia nawet na chwile ? caly miesiac moge ich sie spodziewac ( a nawet te 3 m-ce?) cholera ;/ najgorsze jest to ze ja nie zaczelam brac tabletek ze wzgledu na sex... to byla bardziej 2 rzedna sprawa ... 1 rzedna to byly moje okresy i ja nie chce silenijszych tabletek :(( te mi nie sprawiaja klopotow tj. bole glowy brzucha zaslabniecia czy inne tylko wlasnie te plamienia ... mam nadzieje ze to ustapi bo jak nie to chyba wroce do normalnego trybu zycia i bede sie faszerowac tabletkami przeciwbolowymi (ketonal dostalam w recepcie to moze mi to pomoze ;/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nela___
w ulotce Yasminelle jest: "...po wymiotach lub biegunce trzeba możliwie szybko przyjąć jeszcze jedną tabletkę z rezerwowego blistra. jezeli nie jest to możliwe, lub upłynęło 12 godzin, nalezy postepowac według porady podanej w rozdziale " Matko uszata, to gdyby mi się nie wchłonęły te substance po tych 4h i 45 minutach jak wystąpiły wymioty, to powinam przyjąć nastepną tabletkę i zmiescic sie w 12 godzinach, a ja jeszcze na dodatek sie dzisiaj o 3 godziny spóźniłam!! a to pierwszy tydzień (od wtorku przyjmuję) i się kochałam w nocy i nad ranem...!Ludu miły... kompletna korozja...czy mam się bać??? help me! ;'(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Isabelle_000 plamienia moga trwać do 3 miesięcy, oznacza to że powinny się skończyć w przeciągu tych 3 miesięcy. a kiedy dokładnie? nie wiadomo. a miałaś robione badania hormonalne przez wypisaniem tabletek? silniejsze tabletki to nie oznacza gorsze! niktórym kobietom lepiej pasują własnie te silniejsze, dlatego powinno się znać swój typ hormonalny przed rozpoczęciem brania tabletek anty. jak i powinno się wykonać szereg innych badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
bocobybylogdyby ---- chcialam zeby mi lekarz zrobil badania bo mowilam ze niemoge sobie pozwolic na utycie ... zaargumentowal ze jezeli nie mialam zadnych przebytych powanzych chorob itp. to to jest wydanie tylko pieniedzy ok 70zl na cos co i tak sie nie przyda ;// no to trudno nie bede podwazac jego zdania w koncu bylam pierwszy raz w zyciu u lekarza to chyba ma wieksza orientacje niz ja =/ ( zrobil mi tylko te podstawowe badania jakie sie robi w gab. zeby nie bylo ze aja tylko siedzialam na krzesle a ona to moze dam pani te tabletki ... ) a jak wygladaja takie badania i gdzie sie je robi ? i co to za badania? to ginekolog robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Nela___ / noito nie mam ulotki ani Yasmin ani Yasminelle, bo biorę Cilest. Jednak ogólną zasadą jest to że tabletka wchłania się do 4h. Jeżeli wymioty albo biegunka występują w przeciągu tych 4 godzin należy przyjąć kolejną tablekę. Jeżeli przyjęło się jak dopiero po 12h nalezy stosować dodadtkowe zabezpieczenie. Jeżeli jednak wymioty albo biegunka (mówimy o jednorazowym incydencie a nie o przewlekłych problemach jelitowo-zołądkowych) wystąpiły po tych 4 h, skuteczność tabletek jest zachowana, bo tabletka zdążyła się już wchłonąc do organizmu i działa i nie da się już jej w żaden sposób zwymiotować albo wydalić z kałem. Nela___ co do tych 3h nie panikuj! mi się zdażyło wziąć raz wcześniej, raz później i to chyba około 4h. W ulotce jasno napisane jest że do 12h spóźnienia skutecznośc anty jest zachowana! Tym bardziej jeżeli spóźniłaś się jednorazowo i to nie 12h a zaledwie 3! mam nadzieję że podniosłam Cię trochę na duchu. Może nie mam takiego autorytetu jak młoda położna, ale domyślam się że ona odpowiedziała Ci podobie, przejrzyj kilka stron z dawniejszy dat, były już poruszane takie tematy, jeżeli dalej jesteś niespokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Isabelle_000 Ginekolodzy przepisują tabletki na zadadzie prób i błędów. Większość z nich ma podpisaną umowę z Sheringiem i przepisują albo Yasmin albo Yasminelle, bo mają z tego dodatkową kasę. Ja osobiście miałam złe doświadczenia z Y. i teraz nie zmienię Cilestu. Co to Twojego pytania o badania. Są to badania z krwi, najczęsciej dodatkowo płatne i dosyć drogie. Bada się poziom testosteronu, prolatyny, prolaktyny po obciążeniu, morfologia, próby wątrobowe, czas krzepliwości krwi. niekiedy też poziom tarczycy. Na podstawie badania prolaktyny i testosteronu określa się typ hormonalny, próby wątrobowe okreslają czy z Twoja wątrobą wszystko ok, czas krzepliwości i morfologia okreslają układ krwionośny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok. a jeśli wypije się coś w ciągu tej godziny po zażyciu to co wtedy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nela___
cobybylogdyby - jesteś kochana ;* zapamiętam sobie. Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
somiya to niszczysz wątrobę. żadnych leków nie łączy się z alkoholem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
somiya --------- chyba oczywiste ze alkohol ma zły wpływ na KAZDE tabletki to albo poczekaj z godzinke albo wez wczesniej ... jeju to kazdy powinien wiedziec ze alkohol obniza dzialanie tabletki a nawet w reakcji z nia moze wywolac dzialania niepozadane bocobybylogdyby ----- a na takie badania musze miec skierowanie od gin.? czy moge isc do swojego lekarza pierwszego kontatku i powiedziec ze bym takie chciala badania ? głupie pyt. ale tak to brzmi groznie :D jakies prolaktyny proby watrabowe itp. to wszystko z krwi wynika ? czy jeszcze innych badani ?(pobieraja mi krew i to wszystko o czym mi pisalas beda mogli wyczytac?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Isabelle_000 alkohol nie obniża działania tabletek. trzeba mieć jednak na uwadze ewentualne rewolucje zołądkowe po przedawkowaniu %. co do badań, to nie wiem czy sa one w jakis sposób refundowane, ale raczej nie. skierowanie jest niepotrzebne, aczkolwiek mi zawsze ginekolog wypisywać te badania na karteczce, te które akurat potrzebował. nie robiłam ich sobie ze swoich widzi mi się. jak pójdziej do dobrego laboratorium, to musisz się liczyć z kosztem ponad 100 zł za wszystkie. a chodzisz do prywatnego ginekologa? jesli tak to bez skrępowania możesz do niego zadzwonić i powiedziec mu że się obawiasz i ze chcesz zrobic badania. wtedy powinien powiedziec Ci dokładnie jakie. chociaż powinien Ci już o nich powiedzieć na 1 wizycie przez wypisaniem tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
p.s. tak, wynika to wszystko z krwi ;) jednak krew to skarbnica wiedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
bocobybylogdyby----- on przyjmuje zarowno prywatnie jak i na kase ja poszlam na kase bo to czy sie pojdzie prywatnie to tylko moze zalezec od tego ze w innych godzinach i ze od razu mnie z miejsc umawiaja a pomyslalam ze jak mam wydac 100 zl za wizyte to wole isc na NFZ bo na tabletki poszlo 40 ;p ale teraz chyba zaczynam widziec roznice ... moze jakbym poszla prywatnie do niego to by mi kazal zrobic te badania :| i teraz jestem w kropce ... bo tablatki na mnie na prawde nie maja zlego wplywu poki co ( co mnie bardzo cieszy ) ale te plamienia ... i 100 innych rzeczy ktore wychodza w trakcie lub bardzo pozno wrrr ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Isabelle_000 prywatni lekarz wcale nie są lepsi. a plamienia sa jak najbardziej normalne i nie do wyczytania z badań ani nie do przewidzenia... jesli chcesz możesz zrobić sobie próby wątrobowe, morfologię, czas krzepnięcie, testosteron i prolatynę i zanieśc mu aby obejrzał je przy następnej wizycie. na pewno nie będzie miał nic przecwiko temu by na nie zerknąć i powiedzieć ci czy wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klapa
witam mam pytanko czy Len mielony...ma jakis wplyw na tabletki anty....? Pytam poniewaz na opakowaniu nie ma takiej informacji, a po drugie len wspomaga wyproznienie...i mozna powiedziec ze w jakims stopniu dziala przeczyszczajaca. prosze o odpowiedz z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×