Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość dagusia1
chodzi mi o to czy okres może trwać tak jak normalnie...?? bo ja mam tak 5 dni i chciałam wiedzieć czy po tabletkach będzie trwał krócej a dziś wezmę druga...o to mi chodziło:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
dagusia1 ---> to sprawa indywidualna. zobaczysz po pierwszym blistrze ile bedzie trwalo Twoje krwawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulkaaaa22
Cześć dziewczyny. Od 6 dni biorę Yasminelle (są to moje pierwsze tabletki), czuje sie bardzo dobrze. Tylko trochę bolą mnie piersi i łydki. Czy to są jakieś skutki uboczne brania tych tabletek??? Czy jest mozliwe że urosna mi troche piersi przez te tabletki (bo mam małe)??? Prosze o szybka odpowiedź w miarę możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skksksksksk
Nic ci nie urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulkaaaa22
Szkoda, bo troch by się przydało:) a jak to jest z tymi łydkami? To może byc skutek uboczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc , dziewczyny mam takie pytanie , własnie dzis rozpoczełam 7 dniowa przerwe i chciałam sie zapytac tak dla pewnosci czy nowy blister zaczynam brac w nastepna srode czy czwartek ? Czy stanie sie cos jak np skróce sobie ta przerwe o jeden czy dwa dni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylodyby
styska88 następny blister zaczynasz po 7 dniach, jak policzysz zapewne wyjdzie Ci środa. przerwe skrócić możesz, ale nie wydłużyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylodyby
kasiulkaaaa22 ból lydek to skutek uboczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 424
kasiulkaaaa22 a ulotki Ci nie dali? moze miałas jakies trefne opakowanie czy cos? w mojej ulotce było skutków ubocznych na dwie strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mondzia
cześc dziewczyny nie chce Was martwic ale moja kumpela brała yasminelle regularnie i co sie okazało jest w drugim miesiacu ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mondzia
te tabletki mają bardzo małą dawke hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mondzia
a jej lekarz ginekolog potwierdził że tak może sie zdarzyc,każdy organizm inaczej te tabletki przyjmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
czyli "moc" pigułek nie ma wpływu na krwawienie z odstawienia... a co jeśli się przechodzi z tabletek "słabszych" na "mocniejsze" czy wtedy krwawienie moze byc mniejsze, albo w ogóle może się nie pojawić po 1 nowym opakowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
noito -- z tego co wiem, dawka hormonow sama w sobie nie ma wplywu na 'moc' krwawienia,to jest tylko kwestia rekacji organizmu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
czyli na zwiekszona dawke hormonów organizm może zareagowac inaczej. zawsze się zastanawiałm nad tą "moca" czemu sa takie i takie pigułki. czy jest to tlyko kwestia skutków ubocznych i dopasowania do organizmu, czy coś więcej... czy brak krwawienia z odstawienia lub tylko plamienie oznacza już ciąże? czy na tej podstawie można podejrzewać ciąże? p.s. dzieki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
noito ---- dawke hormonow dostosowuje sie sie przede wszystkim do typu hormonlanego kobiety,do wieku.Jedna kobieta potrzebuje wiecej estrogenow inna z kolei wiecej progesteronu.Jezeli na przyklad tabletki nie trzymaja cyklu to oznacza,to ze dawka tabletek jest za mala i trzeba przejsc na inne.Przy czym antykoncepcja jest zachowana.Poczytaj sobie w necie o tabletkach homronalnych,tam jest opisane wszystko szczegolowo.Jezeli krwawienie z odstawienia nie pojawi sie 2 raz pod rzad,albo zamaist 'normalnych ' krwawien beda skape plamienia to mozna podejrzewac ciaze,ale na pewno takie objawy nie beda oznaczaly ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulka_18_DS
Widze tu duzo opisow na temat Yasminelle. Ja biore je wlasnie od wczoraj dzisjaj wzielam druga tabletke. A wlasnie czy ta pierwsza tabletka juz zabiezpiecza przed ciaza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika-87
Ja tez właśnie dziś wzięłam druga tabletkę...ale nie widzę żadnej poprawy co do okresu..i tak mnie wszystko boli i jest obfity;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika-87
Paulka_18_DS---------> a jak tobie przebiega okres?? widzisz jakies zmiany u siebie?? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, pierwsza tabletka, jeżeli została przyjęta w odpowiednim dniu, zabezpiecza przed ciążą. Polecam lekturę ulotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka_mala
Witam drogie Panie:) Jak widac, pisze tu poraz pierwszy..czytałam wyrywkowo rózne posty, ale mimo wszystko mam kilka pytań... Poniewaz zazyłam juz 15 tabletek z pierwszego bilistra (sa to moje pierwsze tabsy) i pojawily sie oczywiscie, plamienia, no i straszny ból piersi, mam strasznie nabrzmiałe i obolałe... Ale nie o to chciałam spytać... w wieku 2 lat, przeszłam wzw typu B...i niestety pozostałam nosicielka.. czytałam, ze tabsów nie powinno sie brac w takich rpzypadkach, ale pytałam sie lekarza..ale ten wsumie nic nie odpowiedział... po prostu przepisał... powiedział jak stosowac..i tyle.. wiec mam dalej obawy..zaczełam je stosowac..ale czy to nie wpłynie źłe na moje zdrowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eilis
Cześć dziewczyny, mam mały problem. Biorę drugie opakowanie Y, jestem w 8 dniu. W sobotę, czyli 5 dni temu, dostałam nudności rano (podczas jazdy samochodem, byłam bez śniadania i mam chorobę lokomocyjną, także myślałam że to był powód), jednak nudności te utrzymywały się cały dzień... i utrzymują się nadal! Codziennie rano zaczyna mi być niedobrze i jest tak cały dzień. Mam dla tego dwa wytłumaczenia: stres? (mam ostatnio pewne problemy rodzinne, nic przyjemnego, a już w przeszłości zdarzało mi się reagować nudnościami na tego typu sytuacje) albo Y, bo to przecież możliwy skutek uboczny. Ale czy jest to możliwe, by dostać nudności ot tak, w 4 dniu drugiego opakowania? Ciąży nawet nie chcę brać pod uwagę =( brałam wszystkie pigułki jak trzeba, może dwa razy z lekkim opuźnieniem (1-3 godziny). Kochałam się z moim chłopakiem też w 7-dniowej przerwie, ale tabletkę wzięłam 8 dnia tak jak trzeba (bo tak trzeba, prawda? tak jest w ulotce). No i jestem w kropce, nie wiem co się dzieje a te nudności są nie do wytrzymania... Pomóżcie =(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakretka
kasiulkaaaa22 urosna Ci, mi urosly wszystkie staniki mam za male...sa jakies spuchniete i strasznie bola:( ale rozmiar oki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1986a
hej dziewczynt mam pytanko czy to normalne ze krwawienie z odstawienia trwa tylko 2-3 dni. wiem ze krwawienie moze pojawic sie pierwszegoa a nawt ostatniego dnia przerwy - bo to zalezy od osoby ale jeli pojawia sie w drugi dzien przerwy i traw 3 dni - to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulka_18_DS
Do nika-87 w sumie narazie nic takiego nie zauwazylam A mam pytanie do was jak duzo mozna przytyc od tabletek antykoncepcyjnych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie któraś z Was zadała już to pytanie, jednak nie mogę znaleźć odpowiedzi. Chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób organizm reaguje na odstawienie tabletek? Nie w trakcie cyklu, jednak po skończonym opakowaniu. Ile czasu potrzeba żeby powrócił normalny cykl? Bo kiedyś czytałam, że około pół roku potrzeba żeby organizm odzwyczaił się od hormonów. Jak wygląda sprawa długości cyklu po odstawieniu ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olkaxxx
Hej dziewczyny, a ja mam takie pytanie, regularnie biorę yasminelle, od jakis 3 miesiecy i zawsze w tygodniu przerwy mialam normalnie krwawienie lecz teraz jest juz 5 dzień przerwy i mam tylko lekkie plamienie zamiast okresu;/ Mozliwe żeby tak sie zdarzało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ewka_mala --- ja bym to jeszcze skonsultowala z innym lekarzem.Biorac tabletki na pewno bedziesz musiala regularnie wykonywac proby watrobowe,ale ja na Twoim miejscu wybralam innya metoda antykoncepcji.Plastry,krazek? Hormony wtedy omijaja watrobe. Eilis ----- skoro nudnosci sa nie do wytrzymania to moze wybierz sie do lekarza? a1986a ----- mozliwe. Paulka_18_DS ---- tabletki nie sa kaloryczne.Tyje sie od jedzenia. joanna202 ---- to jest kwestia indywidualna.Nie przekonasz sie jak nie odstawisz.Ja np.mialam cykl regularny jak w zegraku. Olkaxxx ---- skoro tak sie dzieje,to widac jest to mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veroniś
Witam dziewczyny:) stosuje Yasminelle juz prawie miesiąc, nie mam zbyt uciążliwych skutków ubocznych,poza tym,ze jestem bardziej ospała, na początku byłam bardziej poddenerwowana i mialam plamienia. Teraz wszytsko zaczyna mi sie regulować, zwłaszcza plamienia z czego bardzo sie cieszę:) Mam pytanie dotyczące właśnie zmiany tabletek, mój lekarz przepisał mi Yasminelle, ale powiedział,że zmieni mi na Yasmin, a Yasminelle dał mi tyko na początek,to moje pierwsze tabletki. Czytająć forum właśnie zastanawiałam się,po co zmieniać tabsy skoro te są dla mnie dobre a skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana. Może któraś z Was jest w podobnej sytuacji? Bo nie wiem czy upierać sie zeby zostać przy Yasminelle czy zmeinić na Yasmin. I jeszcze jedno, ziarno niepewności zasiala "mondzia"której koleżanka jest w ciąży mimo,że brala tabletki regularnie. Nie wiem,czy to możliwe zeby tableki były dla nie "za słabe" i czy jest pewność,że brala je na pewno tak jak powinna,bez spóźnień, alczkolwiek kiedyś pani gin(którą w końcu zmieniłam) twierdziła,że zeby być "dobrze" zabezpieczoną to tabletki trzeba brać ok.3miesięcy a wcześniej stosować dodatkowe zabezpieczenia. Ja nie studuję medycyny wiec nie będę sie rzucać na wyrokowanie w tych kwestiach, liczę,że Wy jesteście bardziej doświadczone i znacie odpowiedzi na te kwestie:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marjonetka
witam, mam ważne dla mnie pytanie. Zaczęłam miesiąc temu brać tabletki. zaczęłam tak się powinno je zaczac brać od 1szego dnia miesiączki. piątego i szóstego dnia brania tabletki odbyłam stosunek. niestety siódmego dnia zapomniałam wziąć tabletki:( czy mogę być w ciązy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×