Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

hej dziewczyny.. jestem przy 6 opakowaniu novynette i nigdy nie mialam zadnych plamien.. dzis mam wziasc ostatnia tabletke z opakowania a ja dzis mam jakies brazowe plamienia.. tabletki biore regularnie.. nigdy nie mialam takich plamien i troszke ise wystraszylam .. czy to normalnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haniaa
wiem wiem ze kazdy organizm inaczej reaguje, takze juz sie nie moge doczekac kiedy zaczne brac zeby sprawdzic jak moj zareaguje, tez juz troche poczytałam i jestem i przerazona i pełna nadziei ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenkaaa
macie racuje.bylam u lekarza. przepisał mi Yasmin. stwierdził że tabletki nie trzymaja cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniaa -- tez tak mialam.. :D przerażenie totalne.. ale dobrze ze sa dziewczyny ktore przymkna oko na glupie pytania i poradza ;) ja dzisiaj poszlam po recepte na dwa kolejne opakowania.. narazie wszystkie dolegliwosci procz plamien i bolu piersi minely.. najgorsze plamienia.. no ale trzeba byc cierpliwym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
kattarzynka możesz sie dodatkowo zapezpieczać prezerwatywą, tylko pytanie po co? szansa na zajście w ciąze jest taka sama z gumką czy bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
ah może się zdarzyć i nie jest to niczym strasznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonko123
Dzieki dziewczyni bo ja juz chcialam powiedziec facetowi dosc z sexem. uspokoiłyscie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana000
Młodo Położno mam pytanie przez 3 miesiae bralam tabletki odczuwałam jednak bóle rąk i nog a ostatnio dość często dokuczał mi bol lewej ręki odstawilam tabletki ponad tydzień temu i z tym bólem wybralam się w końcu do lekarza mojego rodzinnego obejrzał powiedział że nic nie widać żeby z ręką złego się coś robiło i dał skierowanie na badania krwi morfologia ob jonogram cukier wszystko wyszło w normie oprócz jonogramu Okazalo się ze mam niedobór potasu lekarz powiedzial ze to moga byc objawy tego niedoboru. Dal mi recepte na kaldyum i masc przeciwbolowa tarproxen. Od 3 dni przyjmuje potas jednak dalej ból się utrzymuje ale moze to za krotko zeby juz odczuwac poprawe. Jednak naczytalam sie o zakrzepicy i strasznie sie wystaraszylam czy moze byc tak ze jak boli mnie czesciej ta lewa reka odreszty konczyn to moze byc przyczyna ten niedobor potasu tzn ze bol nie rozklada sie rownomiernie tylko badziej dokucza w jednej z konczyn czy moge obawiac sie zakrzepicy. Prosze zebys mi odpisala pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana000
Młodo Położno mam pytanie przez 3 miesiae bralam tabletki odczuwałam jednak bóle rąk i nog a ostatnio dość często dokuczał mi bol lewej ręki odstawilam tabletki ponad tydzień temu i z tym bólem wybralam się w końcu do lekarza mojego rodzinnego obejrzał powiedział że nic nie widać żeby z ręką złego się coś robiło i dał skierowanie na badania krwi morfologia ob jonogram cukier wszystko wyszło w normie oprócz jonogramu Okazalo się ze mam niedobór potasu lekarz powiedzial ze to moga byc objawy tego niedoboru. Dal mi recepte na kaldyum i masc przeciwbolowa tarproxen. Od 3 dni przyjmuje potas jednak dalej ból się utrzymuje ale moze to za krotko zeby juz odczuwac poprawe. Jednak naczytalam sie o zakrzepicy i strasznie sie wystaraszylam czy moze byc tak ze jak boli mnie czesciej ta lewa reka odreszty konczyn to moze byc przyczyna ten niedobor potasu tzn ze bol nie rozklada sie rownomiernie tylko badziej dokucza w jednej z konczyn czy moge obawiac sie zakrzepicy. Prosze zebys mi odpisala pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kattarzynka
bocobybylogdyby...twierdzisz ze stosowanie prezerwatywy dodatkowo do pigułek tak samo dziala jak by sie...bez???przeciez to jest dodatkowe zabezpieczenie;/ a co wy o tym sądzicie dziewczyny>dopiero zaczelam...wiec wybaczcie te pytanie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania820
witam! tak sobie czytam i widze że fajne to forum. ja też biore yasminelle. i właśnie mam takie pytanie: jestem po pierwszym opakowaniu (zaczęłam w pierwszym dniu okresu, brałam regularnie i każdą tabletkę) i jestem akurat w czasie przerwy, a krwawienia jakoś nie widać. Powiedzcie, czy to może być jakiś "niepokojący objaw" czy może po tabletkach i tak może się zdarzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania820
witam widze że fajne to forum. ja też biorę yasminelle i mam takie pytanie: jestem po pierwszym opakowaniu (zaczęłam w pierwszym dniu okresu, brałam o regularnych porach i każdą tabletkę) jestem w czasie przerwy a krwawienia jakoś nie bardzo widać. powiedzcie, czy to może być jakiś "niepokojący objaw" czy przy braniu tabletek i tak może być, że po pierwszym w ogóle nie będzie krwawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żyrafkah
ania 820 - jeżeli brałaś tabletki regularnie i nie wystpiła biegunka, ani wymioty, to znaczy że nie jesteś w ciąży i Twój organizm tak reaguje, okres może pojawić sie później. To Twoje pierwsze opakowanie więc organizm ma 3 -mce na przyzwyczajenie się do tabletek i różnie może reagować:) np. opóźnionym miesiączkowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocobybylogdyby ile takie plamienia moga trwac?? wczoraj wzielam ostatnia tabletke ..a ze dzis wyjedzam na wakacje chcialam zaczac od razu kolejne opakowanie tabletek zeby nie miec krwawienia..ale teraz przez te plamienia nie wiem czy moge nie orbic przerwy.. co o tym sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam takie pyt. skierowane raczej do doswiadczonych babek w tej kwestii. a wiec wczoraj w pracy jak zwykle chcialam zazyc sobie tableteczke i wlozylam ja do buzki nachylilam sie zeby ciut popic z kranu i teraz nie wiem czy polknelam czy mi wypadla do zlewu i co teraz zazyc dzis 2 czy dac luzzz (moze nie wypadla i ja polkalam-- nie mam pewnosci nie czulam ze ja polykal a w zlewie tez nie lezala ) moze dzis wziasc kolejna normlnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam takie pyt. skierowane raczej do doswiadczonych babek w tej kwestii. a wiec wczoraj w pracy jak zwykle chcialam zazyc sobie tableteczke i wlozylam ja do buzki nachylilam sie zeby ciut popic z kranu i teraz nie wiem czy polknelam czy mi wypadla do zlewu i co teraz zazyc dzis 2 czy dac luzzz (moze nie wypadla i ja polkalam-- nie mam pewnosci nie czulam ze ja polykal a w zlewie tez nie lezala ) moze dzis wziasc kolejna normlnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania820
bardzo dziękuję za odpowiedz. troche mnie podtrzymałaś na duchu. mam nadzieję, że jest jak mówisz.jeszcze raz dzięki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
kattarzynka stosuje sie albo same tabletki albo sama prezerwatywe. prawdopodobienstwo zajscia w ciaze jest identyczne podczas uzywania gumki i tabletek i samych tabletek. tabletki same w sobie blokuja owulacje a prezerwatywa zawsze moze peknac. nigdy nie bedziesz 100% zabezpieczona. tabletki sa jednak moim zdaniem jedne z najskuteczniejszych. skoro im nie ufasz, to wybierz inna forme antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
ah moim zdaniem mozesz normalnie wziąć to drugie opakowanie. gdyby jakies dziwne plamienia w trakcie blistra sie nasilały i nie ustępowały, to wtedy zgłoś się do lekarza. taka jednorazowa sytuacja jeszcze o niczym nie świadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new girl
milllla dziekuję za odpowiedz... :) Poczekam w takim razie jeszcze kilka dni spokojnie... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jka myslicie lepiej wziasc dzis 2?? moze ja polkalm i panikuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kattarzynka
bocobybylogdyby...jestes lekarzem ze wszystko wiesz?czy taka doświadczona?pozdrawiam i dzieki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
kattarzynka nie jestem lekarzem ;) co do tabletek, to raz spróbujesz i sie przekonasz że można im zaufać. a czytanie o rzekomych ciązach nic nie daje, tlyko pogarsza. zażywaj tablekti zgodnie z ulotką i wszystko bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
e1503 tabletka jest tak mała że niekiedy nie czuje się jak się ją połyka. skoro ją włożyłaś do ust a nie znalazłaś jej w zlewie, czy obok, to oznacza że ją połknęłaś. następnym razem staraj się popijać wodą z butelki. albo niczym. tak chyba bedzie bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
zakłopotana000 ---- skoro lekarz nie zobaczyl zadnych zmian,morfologia wyszla dobrze to o zadnej zakrzepicy nie moze byc mowy.Przy zakrzepicy plytki w morfologii sa grubo powyzej normy.Zakrzepica to nie tylko bol,ale i szereg innych objawow.Niedobor potasu moze bardzo dokuczyc.Bole miesni ,dretwienia.To nie przechodzi od razu.Bierz potas,do tego mozna brac magenz,a jak ma Ci to pomoc psychicznie to wez sobie jedna aspiryne na rozrzedzenie krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kattarzynka
bocobybylogdyby dzieki kochana rzeczywiscie chyba sie do nich przekonam...chyba wszystkie dziewczyny mają na poczatku takie obawy...pewnie to minie i bedzie git;) fajnie ze jest takie forum, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hshhsdhsdgsdgs
Witam! Wczoraj nieuważnie upuściłam jedną tabletkę schodząc ze schodów, teraz nie mogę jej znaleźć, bo mój dom jest remontowany i jest straszny bałagan. Czy nie będzie problemem, aby zażyć 20, a nie 21 tabletek z jednego blistra? potem zrobić normalnie przerwę 7 dni i zacząć nowy blister. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new girl
Chciałam jeszcze zapytać, bo wiem, że paracetamol nie obniża skuteczności tabletek jeśli sie nie przyjmuje więcej niz 3 g dziennie, ale czy zaraz po zażyciu Yasminelle mogę wziąć go? czy to nie zaszkodzi? POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new girl
Chciałam jeszcze zapytać, bo wiem, że paracetamol nie obniża skuteczności tabletek jeśli sie nie przyjmuje więcej niz 3 g dziennie, ale czy zaraz po zażyciu Yasminelle mogę wziąć go? czy to nie zaszkodzi? POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new girl
Chciałam jeszcze zapytać, bo wiem, że paracetamol nie obniża skuteczności tabletek jeśli sie nie przyjmuje więcej niz 3 g dziennie, ale czy zaraz po zażyciu Yasminelle mogę wziąć go? czy to nie zaszkodzi? POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×