Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Papera
Andziazawsze - w instrukcji Yasminelle jest zawarta odpowiedz na twoje pytanie: "Kiedy można zacząć pierwszy blister? Zmiana z metody wyłącznie progestagenowej (mini-tabletka gestagenna, zastrzyki, implanty lub system domaciczny uwalniający progestagen).Można przestawić się w dowolnym dniu z mini-tabletek gestagennych (z implantu lub systemu domacicznego w dniu ich usunięcia, lub z postaci w zastrzykach w dniu planowanego kolejnego zastrzyku) ale we wszystkich przypadkach trzeba stosować dodatkowe środki ochronne (na przykład prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni przyjmowania tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca9009
Hej chodze tak po roznych forach i nigdzie nie moge znalesc odpowiedzi na moje pytanie wiec pisze tutaj moze ktoras z was mi odpowie. Mam 20 lat od 1.5 roku biore yasminelle moj partner rowniez sie zabezpiecza. Wiec chcialabym zapytac bo wzielam 3 tab. z blistra i chcialabym wspolzyc bez prezerwatywy czy jest prawdopodobienstwo ze moge zajsc w ciaze czy nadal jest to 99.9%??i czy nadal po stosunku nie przerywanym moge brac tab. bez zadnych obaw bo do nastepnej pzrerwy mam niecale 3 tyg... a wiem ze jak dziewczyna zajdzie w ciaze to nie wskazane sa tabletki anty. Prosze o odpowiedz.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
To po co faszerujesz sie hormonami skoro z nich nie korzystalas przez te 1,5 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca9009
poprostu musialam zalecenie lekarza. Nie liczylam na taka odpowiedz tylko na odpowiedz na moje pytanie... a pozatym zabezpieczenie podwojne to nic takiego zeby odrazu odpowiadac w taki sposob...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca9009
nic takiego zlego... mialo byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
pytajaca 9009 --- mozesz jasniej opisac swoj problem, bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Biezesz tabeltki yasminelle od 1,5 roku, twoj partner sie zabezpiecza i do tego stosujecie tzw. stosunek przerywany? Tak czy inaczej nikt nie da ci 100% zapewnienia bo takie nie istnieje, no chyba ze dokonasz zabiegu usuniecia... ale to chyba nie o to ci chodzi. Skoro zazywasz tabletki, przestrzegajac zasad, to nie masz czym sie martwic. Nie potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie (typu prezerwatywa), no chyba ze w ten sposob checie sie zabezpieczyc przed chorobami.. to ok, ale jestli chodzi o dodatkowa ochrone przed niechciana ciazo to zupelnie bez sensu. Nie wspomne juz o stosunku przerywanym... ktory nie jest wogole metoda antykoncepcyjna. Skoro biezesz tabletki od 1,5 roku to nie jest istotne czy zaczynasz nowe opakowanie czy dziesiate czy tez masz przerwe na krwawienie Caly czas jestes zabezpieczona! Nawet w przerwie. Mam nadzieje ze chociaz troche ci pomoglam. Jak masz jakies inne watpliwosci, pisz, jestesmy tu zeby sobie pomagac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
pytajaca 9009 i jeszcze jedno. Skoro bierzesz tabletki, wyluzuj sie, badz spokojna. Tabletki to najpewniejszy srodek antykoncepcji i niemajac waznych powodow nie stosuje sie dodatkowego zabezpieczenia. Kazda z nas (albo prawie kazda) miala te same watpliwosci. I chyba zadna nie jest tfu tfu w 'przypadkowej' w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca9009
Nie stosunek normalnie odbywam. chodzilo mi czy prezerwatywa jest potzrebna gdy biore tabletki ale juz wiem ze nie... bardzo dziekuje Ci za odpowiedz bardzo mi pomoglas takiej odpowiedzi chcialam wlasnie a nie jakies typowe pouczanie jak wyzej. wiem ze czasem kobiety ktore biora tab. znajda sie w tych 0.1% ale to zadko bywa. dlatego moe drugie pyt. gdyby cos sie stalo(tfu tfu) to i tak dowiem sie za niecale 3 tyg. jak skoncze blister tak??tylko czy wtedy jak sie bierze tab. nic sie takiej kobiecie nie stanie i jej plodowi.tak tylko pyt. wole wiedziec szybciej niz za pozno:) licze na zrozumienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca9009
i z tego co zrozumialam co napisalas podczas gdy biore tab. stosunek moze odbyc sie w pelni bez zadnej przerwy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca9009
nawet jezeli mam dni plodne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytajaca9009 --- a od kiedy w czasie stosowania tabletek anty, wystepuja dni plodne ? Pomysl logicznie. Prezerwatywa i tabletki nie dadza Ci 100% gwarancji,ze nie zajdziesz w ciaze.A jak peknie prezerwartywa to wezmiesz jeszcze np escapelle,bo bedziesz sie bala,ze hormony nie dzialaja.Po co w takim razie faszerowac sie chemia,skoro i tak sie nie ma do niej zaufania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca9009
juz pisalam ze tab. musialam brac lekarz kazal takze prosze cie wstrzymaj si od takich komentarzy jak napisalas.dzieki bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytajaca9009 --- ja bym na Twoim miejscu omijala takiego lekarza szerokim lukiem.Skoro myli sie w tak podstawowych rzeczach,to az strach pomyslec w czym jeszcze moze sie pomylic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca9009
ale jaki blad poprostu mialam wielkie problemy i zalecil mi tab. a to ze moj partner tez sie zabezpieczal to nic zlego takze daruj sobie...!!!!bo takie wypowiedzi jak twoja mnie nie obchodza..!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frau D.
pytajaca9009, możesz kochać ze swym mężczyzną bez obaw, nie bierz do siebie ''ostrych'' wypowiedzi, po prostu każdy ma inny język :) jak wiadomo, żadna met anty nie daje 100% pewności, ale pigułki anty są wg jedną z najlepszych metod ;) jeśli przestrezgasz zasad, przyjmujesz tabsy tak jak trzeba możesz śmiało uprawiać seks ze swym ukochanym bez dodatkowego zapezpieczenia typu prezerwatywa itp. Jeśli będziesz miała obawy, powiedz partnerowi, żeby nie kończył w Tobie tylko np na Twym brzuchu, piersiach, plecach czy co tam jeszcze. Ciesz się seksem i nie martw, bo nie masz czym :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papera
Pytajaca 9009 _ jak bierzesz tabletki zgodnie z zaleceniami i nie bierzesz innych lekarstw ktore moga obnizyc wchlanianie hormonow to zrelaksuj sie. twoj partner moze spokojnie konczyc w tobie bez ryzyka. zobaczysz ze po pierwszym miesiacu max dwoch taka przyjemnosc bez prezerwatywy bedzie dla ciebie normalka. i zapomnisz o gumkach. w instrukcji pisza ze, mozna podejrzewac zajscie w ciaze, w przypadku gdy sie nie dostanie krwawienia a wczesniej zapomnialo sie o jakiejs tabletce. Nie wiem jak to jest z plodem, nie mysle o wpadce lecz o tym by nie zapomniec tabletki A o ciaze mam w planach ale jeszcze nie teraz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
pytajaca9009 ----Mloda Polozna jest na tym forum nasza pomocna mama, wiec sama sobie daruj takie teksty.No!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca9009
papera bardzo ci dziekuje za odpowiedz i zrozumienie. jeszce pytanie mam pepera do ciebie nie zawsze ale zdarza sie ze zapomne tab.wziasc o tej semej porze ale wezme ja za jakies 3-4 godz. to tez jestem zabezpieczona przez caly czas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angeliczka0711
wlasnie skonczylam pierwsze opakowanie yasminelle i nastawilam sobie budzik na 18.00 i jak zadzwoni to biore tabsa i po klopocie;) nie musze sie martwic czy nie zapomne wziac... polecam;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angeliczka0711
no i niestety tradzik mi sie zwiekszyl;/ wczesniej mialam przed okresem a teraz mam caly czas odkad zaczelam brac yasminelle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z hormonami jak z antybiotykiami.Zeby dzialaly tak jak powinny to ich poziom w oragnizmie musi bys STALY. Ok 2 h "spoznienia",wiekszej roznicy nie zrobi,ale 3-4 ( regularnego spoznienia)juz moga.Bo poziom hormonow zaczyna systematycznie spadac.Ich poziom nie moze sie wahac.Czasami naprawde lepiej jest spoznic sie jednorazowo z tabletka o 12h,niz stale sie spozniac o pare godzin.Wahania hormonow bywaja niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
mloda polozno dziekuje za poprawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Czy jest możliwość, że po 1 opakowaniu tabletek może nie wystąpić krwawienie z odstawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
jest mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Mam do sprzedania recepte na dwa opakowania yasminelle :) Jeśli ktoraś byłaby chętna proszę o kontakt na e-maila :) mariolus17@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ancyna
Właśnie mnie też bardzo dziwi to, że po 1 opakowaniu yasminelle w trakcie 7 dniowej przerwy (obecnie 6 dzień) nie wystąpiło u mnie żadne krwawienie... dziwne przy wcześniejszych tabletkach był okres 2-3 dni trwał ale był...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość verka1986
Hej czy któraś z was miała potworne bóle głowy po yasminelle? Biorę 16 pigułkę, i co jakiś czas mam okropny ból, który uniemożliwia funkcjonowanie, prowadzenie samochodu. Lekarz mówił mi że przez pierwsze 3 cykle organizm się przyzwyczaja, jednakże ten ból mnie niepokoi, czy powinnam prosić o zmianę tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
verka1986, ja miałam różne dziwne bóle głowy podczas stosowania Yasminelle, z tą różnicą, że wystąpiły u mnie po kilku miesiącach stosowania. Kiedy odstawiłam Yasminelle, wszelkie bóle minęly jak ręką odjął, więc śmiem twierdzić, że przyczyną mogły byc właśnie te proszki, choć może nie tylko. Ale poprawa kolosalna była już po kilku dniach po odstawieniu. W ulotce zawarta jest informacja, że jeśli wystąpią nietypowe, silne bóle głowy (które wcześniej nie występowały) należy natychmist przerwać stosowanie Yasminelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość verka1986
Obudziłam się dzisiaj z silnym bólem głowy i do tego doszedł krwotok z nosa, więc pierwsze co zrobiłam to popędziłam do lekarza 1 kontaktu, a potem do gina. Nalegałam na zmianę tabletek, lekarz z ociąganiem je zmienił , bo stwierdził że yasminelle są najlepsze. Dostałam Cilest w zamiast yasminelle, cóż będą testować na mnie dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×