Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

biore regularnie od 3 lat yasminelle. od jakiegos roku nie zapomnialam o zadnej tabletce. od jakis 3 miesiecy mam mocne bole glowy. od jakiegos miesiaca kreci mi sie w glowie a od tygodnia jest mi nie dobrze tzn nudnosci.dodam ze chlopak nigdy nie skonczyl we mnie tylko poza mna. czy to wina tabletek czy ciaza???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomba1234 --- rownie dobrze guz,tetniak ... wymieniac dalej ? Ciaza bym sie najmniej martwila.Moze jednak warto wybrac sie do lekarza,zamiast pytac na forum,bo my tu diagnozy nie postawimy,a to sa za powazne sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga12
cześć mam pytanie czy w momencie kiedy wystąpi krwawienie i nie biorę wtedy tabletki czy wtedy też mogę się kochać bez obawy ,czy istnieje szansa , że zajdę w ciążę????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni__a
Młoda położna - a co myślisz o składzie Naraya??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seria Bravo...
Pytanie z serii Bravo... Interesuje mnie ile plemnikow zawiera preejakulat...Oczywiście wiem, ze poprzez niego można zajsc w ciaze, ale interesuje mnie inna (kretynska) sprawa. Jeżeli wykonywalam partnerowi masaz pensia dlonia wydawalo mi się ze zoladx nie był pokryty sluzem, ale cholera wie...dobra...dalej...Ponieważ naleze do osob, które bardzo szybko się pobudzaja, a przez to mocno wilgotnieja, poszlam potem do toalety, ze papierem zetrzec sluz z bielizny. Polozylam papier na bieliznie i przycisnelam go ta reka, która wykonywalam masaz. Papier oczywiście był zaraz mokry, i ciekawi mnie czy jeśli jakies plemniki zostaly na dlni (palcach) to mogly przez ten mokry już papier przeniknac na bielizne i potem czy moglo dojsc do zaplodnienia... Wiem wiem jakie to kretynskie pytanie...Ale ja naprawde potrafie sobie najglupsze rzeczy wmowic... Kiedy szlam do toalety dlonie mialam suche wiec wydaje mi się ze wszystko ok., poza tym, przeciez wczesniej jak wstawalam, czy przytulilam się do partnera to tez troche tego się pewnie wytarlo czy w przescieradlo czy w koszulke...Mowie „wytarlo choc tak naprawde palce mialam suche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Seria Bravo... -------jeszcze mi napisz,ze bierzesz regularnie tabletki.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seria Bravo...
Seria Bravo - Tzn tak biore (jakos rok bedzie) ale chodzi o to, ze teraz jak zaczelam opakowanie to jakos godzina-dwie zaczal mnie bolec strasznie brzuch i bolal tak, jakkby mi wbijano w przepone i jelita szpilki aż chodzic nie moglam. Wzielam 1,5-2 godziny po pigulce 2 NOSPY i nie pomogly prawie nic. POtem wieczorem jeszcze dwie. I do tego chyba 4 czy 5 szklanek miety w ciagu dnia... No i potem kilka dni (2-3) pozniej rozgrywa sie akcja z opowiadnia powyzej... Nawet bez tabletek tak jest niemozliwe aby wpasc prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Dziewczyno a ile Ty masz lat,ze zadajesz takie pytania?15?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seria Bravo...
Tzn lat troche mam...duzo wiecej niz 15... Natomiast na jakims forum przeczytalam rozmowe w ktorej sie nad ta kwestia zastanawiali kiedys i tknelo mnie az... Jakie jest twoje zdanie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha ha ha ! Takiego czegoś jeszcze tu na frmum nie bylo ! Dziewczyna sama sobie odpowiedz na to pytanie i zastanow sie nad soba !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frau D.
Wiecie, łatwo się podśmiewać, kiedy ktoś panikuje a Wam wydaje się to śmieszne. A gdybyście same były na jej miejscu? seria Bravo, nie panikuj, bierzesz tabsy anty, do tego stosunku nie było i chyba istnieje minimalna możliwośc( jeśli wogóle istnnieje) aby przez ten papier coś się przeniosło ;) Głowa do góry i nie martw się, bo nie ma czym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxy85
po pół rocznej przerwie zaczęłam brać Yaz, brałam przez 2 miesiące, i od wczoraj zmieniłam na Yasminelle, bo lekarz powiedział, że skoro mam problemy z cerą (w ciągu tej przerwy 6-miesięcznej znowu pojawiło mi się dziadostwo na buzi i na plechach) to Yasminelle ma jakiś składnik, który wpływa na poprawę cery... któraś z Was miała problem z cerą i Jasminelle jej pomogło? aaaa i mam jeszcze pytanko, skoro nie ma głupich pytań, tylko głupie odpowiedzi ;), to czy Wasz biust zwiększył swoją objętość po Yasminelle? ;) tak pytam z ciekawości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Dziewczynki, test po 6 tyg od stosunku jest raczej wiarygodny, prawda? I jeśli odczytałam go nieco wcześniej niż po 3 minutach, jak należało i była 1 kreska, to mogę mu wierzyć? Gdybym miała być w ciąży to po takim czasie bez wahania pojawiłyby się 2 kreski, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiam dzisiaj w aptece SUPLEMENT DIETY: CERA NOWA Z BRATKIEM. Skład: ziele bratka, glukonian cynku, witamina C, witamina B1, witamina B2, witamina B6, witamina B12, witamina PP, kwas foliowy, celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu. Sposób użycia 2 razy dziennie. Sposób działania: wpływa na przyspieszenie przemiany materii, wyciągi roślinne zawierają olejki eteryczne, garbniki i bioflawonidy, które wykazują silne działanie antyoksydacyjne, co powoduje "wymiatanie wolnych rodników", wpływa na opóźnienie procesów starzenia skóry oraz na procesy oczyszczenia organizmu. Wskazania: preparat przeznaczony dla osób z problemami skóry związanymi z nadmierną czynnością gruczołów łojowych. FARMACEUTKA powiedziała, że jej zdaniem nie powinno to się kłócić z Yasminelle, jednak ja już sama nie wiem komu wierzyeć. Proszę wyraźcie swoje zdanie na ten temat i w jakiej godzinie powinnam brac skoro Yasminelle biore o 8:30 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seria Bravo
dzieki Frau D.--> tabletki biore ze wzgledu na nieregularne miesiaczki i nie moge sie przemoc w ich dzialanie antykoncepcyjne...Nie wiem czemu... A dodatkowo wlasnie jeszcze jak zaczelam teraz kolejne opakowanie to po pierwszej tabletce tak strasznie caly dzien bolal mnie brzuch ze myslalam ze pogotowie bedzie potrzebne i dwie NOSPY wzielam w godzine po pigulce (nie wiem czy to ma wplyw) wieczorem kolejne dwie, a tak 2-3 godz po pigulce pilam miete (ta niby nie wplywa) i wypilam jej w ciagu dnia z 4-5 (nie wiem czy takie ilosci tez nie wplywaja) Ten brzuch mnie strasznie martwi, czy to cos zlego bylo czy to moglo oznaczac ze cos sie moglo odblokowac czy cos... Sluzu plodnego nie mialam bo jak sprawdzalam w piatek rano (a w nocy mial miejsce punkt poczatkowy moich zmartwien) to byl bialy i gesty... Pewnie jak zwykle wymyslam, ale na innym forum pisza ze to mozliwe jest...To by strasznie glupie bylo... A do krwawienia jeszcze dwa tygodnie...No nic...trzeba bedzie poczekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Andzelika1207 -- Ze składu wynika, że nie ma żadnych substancji, które wchodziłyby w interakcje z pigułkami. Mój tata jest lekarzem rodzinnym i jakiego leku bym nie brała, zawsze powtarza, że jeśli zachowa się odstęp, to lek nie wpływa na pigułki anty. Więc, jeśli Yasminelle bierzesz rano, to najlepiej byłoby ten preparat brać wieczorem i jestem pewna, że nie wejdą ze sobą w interakcje, jeśli będzie taki odstęp. Ale nawet, gdybyś zrobiła 2-godzinny odstęp, wydaje mi się, że byłoby okej. Najlepiej będzie jednak, jak się skontaktujesz ze swoim ginekologiem, prawda? Dziewczynki, a test po 6 tyg od stosunku jest raczej wiarygodny, prawda? I jeśli odczytałam go nieco wcześniej niż po 3 minutach, jak należało i była 1 kreska, to mogę mu wierzyć? Gdybym miała być w ciąży to po takim czasie bez wahania pojawiłyby się 2 kreski, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frau D.
Seria Bravo, możesz zaufać tabletkom, wiadomo nic nie daje 100% skuteczności, ale tabsy to jeden z najlepszych, niestety, sposobów na uniknięcie ciąży- tak uważam ja. Nie masz się co martwić, możesz śmiało kochać się z facetem ;) A ten ból brzucha nie wiem skąd mógł wyniknąć, nie chcę się ''mądrzyć'' bo się na tym nie znam ;) Carmamelle ;) Dziewczyno daj Ty już spokój :) Jak sądzę, obawiasz się ''pamiątki'' po byłym facecie. Nie wiem jak to jest z testami, więc nie pomogę. Ale już minęło trochę czasu, byś coś chyba zauważyła...poza tym brałaś tabsy! Jak już wcześniej wspomniałam, jeśli chcesz mieć z tym 100%owy spokój, wybierz się do ginka:) myślę, że szkoda fatygi, ale byłabyś spokojniejsza ;) Tak na marginesie - rzuciłam tą paskudną Jaśkę jeszcze przed skończeniem opakowania... i wiecie co, czuję się cudnie :) Ciekawe tylko jak to z seksem będzie, wkrótce będę pewnie ja miała czarne wizje :) Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiam dzisiaj w aptece SUPLEMENT DIETY: CERA NOWA Z BRATKIEM. Skład: ziele bratka, glukonian cynku, witamina C, witamina B1, witamina B2, witamina B6, witamina B12, witamina PP, kwas foliowy, celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu. Sposób użycia 2 razy dziennie. Sposób działania: wpływa na przyspieszenie przemiany materii, wyciągi roślinne zawierają olejki eteryczne, garbniki i bioflawonidy, które wykazują silne działanie antyoksydacyjne, co powoduje "wymiatanie wolnych rodników", wpływa na opóźnienie procesów starzenia skóry oraz na procesy oczyszczenia organizmu. Wskazania: preparat przeznaczony dla osób z problemami skóry związanymi z nadmierną czynnością gruczołów łojowych. FARMACEUTKA powiedziała, że jej zdaniem nie powinno to się kłócić z Yasminelle, jednak ja już sama nie wiem komu wierzyeć. Proszę wyraźcie swoje zdanie na ten temat i w jakiej godzinie powinnam brac skoro Yasminelle biore o 8:30 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Frau D. - Dokładnie tak, obawiam się, ale to tylko przez ten Flumycon, który brałam i przez to, że w ulotce nie jest jednoznacznie napisane, że nie wpływa na obniżenie skuteczności tabletek anty, wiesz? "Bardzo mało prawdopodobne" mnie nie satysfakcjonuje;P A poza tym można mieć krwawienie będąc w ciąży i dlatego nawet, jak miałam tydzień temu kolejne krwawienie z odstawienia od czasu tamtego zdarzenia, wciąż się obawiam. Do lekarza idę 27 sierpnia, więc jeszcze troszkę poczekam, ale zapewne USG wtedy zrobię:) A Ty teraz nie bierzesz już żadnych tabletek anty? Rzuciłaś jakiekolwiek hormony? Widzę, że też się strasznie na Yasminelle czułaś. Ja widzę, że na Novynette jest lepiej, a te czasem napady złości już tak często mi nie towarzyszą, odkąd zmieniłam styl życia (a przede wszystkim nie jestem z facetem, przy którym miałam wiele wyrzeczeń i nie stresuję się szkołą, którą skończyłam:)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frau D.
Carmamelle, w ulotce tak napisali, żeby później w razie wpadki jakaś kobieta nie miała do nich pretensji :D Chyba w żadnej ulotce jakiegokolwiek leku nie napiszą, że na 100% nie obniża skuteczności ;) Nie masz się czym martwić ;) Co do wyrzeczeń dla faceta, czasem można, ale bez przesady...Byłam w takim związku p[rzez ponad dwa lata i wiem jak to jest rezygnować z wielu rzeczy dla faceta. BEZ SENSU :) Raz jedna strona idzie na kompromis, raz druga, tak być powinno ;) Nie biorę żadnych tabsów, nic. Yasminelle fatalnie wpłynęły na moją koncentrację, czekają mnie dwie poprawki na początku września ;( a wcześniej świetnie mi się uczyło. Tak więc wkuwam teraz od początku sierpnia :D Szkoda by było zawalić studia przez głupie tabsy... i tamte doły...coś okropnego. Przyznam, że mam ogromnego cykora przed seksem teraz ;/ Po odstawieniu nie kochałam się jeszcze z mym lubym :D i nie wiem czy wogóle zacznę :D pewnie za 3-4 miesiące znów wróce do pigułek anty, ale nie będą to Yasminelle, myślałam właśnie o Novynette, bo na bobaska jeszcze nie czas ;) Poza tym nieregularne miesiączki też bywają uciążliwe... A Ty korzystaj z życia jako singielka, bo ma ono wiele uroków ;) i nie przejmuj się ''niespodzianką'' bo na pewno jej nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seria Bravo
Frau D. --> No ciesze sie, ze trak mowisz:) Bo wlasnie sie balam ze ten bol brzucha moze byc oznaka odblokowania owulacji...Ale pewnie to cos innego a tabsy dzialaja jak nalezy;) NOSPA i mieta na tabsy pewnie nie wplywaja wiec powoli zaczne sie uspakajac mam nadzieje...ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ma któraś z Was rozpoczęte opakowanie Yasminelle? Bo zgubiłam portfem z tabletkami, teraz zaczelam kolejne bo nie mialam wyjscia, jednak zostanie lika tabletek i chcialabym je jakoś zużyć dokupując od kogoś zbedne mu rozpoczete opakowanie. Prosze o kontakt: a9207@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do Młodej położnej- chciałabym się dowiedzieć ile czasu wchłania się tabletka anty (biorę Yasminelle) ? wyjeżdżam do Turcji i boję się rozstroju żołądka. Tabletkę biorę zawsze ok 15, więc ile czasu potrzeba aby ona normalnie się wchłonęła i działała nawet jeśli dopadnie mnie ewentualnie biegunka? Drugie pytanie czy mogę opóźnić trochę godzinę branie tabletki, np o 2 godziny? Bo jeśli działanie tabletek wtedy może być osłabione to nie będę ryzykować. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isisisisisiis
wweronika 2-3 godziny. Przecież to podstawowa wiedza :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
isisisis--> 3-4 godziny...Przecież to podstawowa wiedza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Bardzo ucieszylam sie gdy natrafilam na ten temat gdyz od paru dni meczy mnie pewna sprawa zwiazana z tymi tabletkami. Moj ginekolog przepisal mi yasminelle (to moje pierwsze tabl. ant., dopiero planuje rozpoczac wspolzycie)- zaczelam je brac pierwszego dnia okresu - 10. sierpnia. dzis mamy juz 19, a ja nadal plamie(zawsze mam regularne miesiaczki trwajace 5-6 dni). z tym ze nie jest to juz krew a brazowawa wydzielina taka jak zawsze pod koniec okresu. troche mnie to martwi, zastanawiam sie nad pojsciem do lekarza. sprawa jest tym bardziej frapujaca, ze jutro wyjezdzam w gory. Z chlopakiem :) Czy ktoras z Was miala/ma podobny problem? Bardzo prosze o porade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Bardzo ucieszylam sie gdy natrafilam na ten temat gdyz od paru dni meczy mnie pewna sprawa zwiazana z tymi tabletkami. Moj ginekolog przepisal mi yasminelle (to moje pierwsze tabl. ant., dopiero planuje rozpoczac wspolzycie)- zaczelam je brac pierwszego dnia okresu - 10. sierpnia. dzis mamy juz 19, a ja nadal plamie(zawsze mam regularne miesiaczki trwajace 5-6 dni). z tym ze nie jest to juz krew a brazowawa wydzielina taka jak zawsze pod koniec okresu. troche mnie to martwi, zastanawiam sie nad pojsciem do lekarza. sprawa jest tym bardziej frapujaca, ze jutro wyjezdzam w gory. Z chlopakiem :) Czy ktoras z Was miala/ma podobny problem? Bardzo prosze o porade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
warisdirie -- Nie miałam takiego problemu, ale i bez tego wiem, że tak może się dziać, jeśli zaczynasz brać pigułki dopiero. Organizm przyzwyczaja się w ciagu 3 miesięcy i w tym czasie mogą dziać się różne rzeczy, które masz wypisane w ulotce. Nie martw się, bo to nic groźnego, musisz to tylko przeboleć, jedne mają plamienia, drugie jakieś inne skutki uboczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frau D.
warisdirie, nie masz się czym martwić, plamienia są jak najbardziej normalnym zjawiskiem na początku brania pigułek anty, to żadna choroba ;) ja przy swoich pierwszych tablekach plamiłam chyba ze 3 miesiące, nie przesadzam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×