Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Schiz
Dziewczyny czy ja przesadzam...? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frau D.
Milka! Moim zdaniem powinnaś zacząć brać kolejne opakowanie bez przerwy. Nie przyjęłaś tej tabletki w sobote ani 12 godz później, więc powinnaś nie robić przerwy. Były dwie opcje: albo przerwać stosowanie albo nie robić przerwy między opakowaniami. Pierwsza opcja odpada, bo pomysliłaś dni, więc pozostaj e jedynie druga opcja czyli zacząć przyjmować kolejne opakowanie bez 7 dni przerwy. I wychodzi na to, że jednego dnia przyjęłaś podwójną dawkę. Jedna pigułka powinna zostać pominięta, czyli np ostatnia z blistar powinna zostać nienaruszona.Ty przyjęłaś wszystkie, więc wychodzi na to, że o jedną za dużo. Czyli biorąc ostatnią tabletkę z tego blistra tak jakbyś zaczęła przyjmować już pierwszą z kolejnego opakowania. Jeśli nie zrobisz przerwy, co wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji, to nie wiem, czy nie powinnaś zostawić ostatniej tabletki w blistrze, który zaczniesz przyjmować, bo to tak jakbyś przyjęła 22 tabletki. Trochę zagmatwane ale mam nadziję, że dało się zrozumieć o co mi chodzi. Jeśli nie zrobisz 7 dni przerwy to najlepiej skontaktować sie z lekarzem, powiedzieć co się stało i zapytać czy przyjmować tę ostatnia tabletkę. Bo z hormonami nie ma żartów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Schiz
Faktycznie troche pomotalas, ja bym poprostu zapytala lekarza... w ulotce są dwie opcje i niewiadomo ktora lepsza w Twoim przypadku.Żebys sie zaburzen hormonalnych nie nabawila czy grom wie czego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naraya
W Polsce dostępny jest środek identyczny z Yasminelle: http://www.doz.pl/leki/p7696-Naraya Jedyna różnica, to że jest połowę tańszy. Skład dokładnie ten sam. Nie dajcie się naciągać lekarzom, którzy czerpią profity z tego, że przepisują Wam środki konkretnego koncernu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1873298503980345
Młoda położna mnie tylko troszkę niepotrzebnie zestresowała... Byłam u innego ginekologa ponoć najlepszego i polecanego przez kobiety i powiedziała mi, że w takim wypadku jak mój powinnam przez pierwszy tydzien najlepiej dwa stosować dodatkowe zabezpieczenie a potem wszystko jest jak najbardziej chronione... I miała rację kochałam się z chłopakiem potem dwa razy (skończył we mnie) i w ciąży nie jestem bo dostałam miesiączkę (obfitą taką jak zawsze). Powiedziała, że spokojnie mogę zrobić tydzień przerwy i zacząć kolejne tabletki po 7 dniach. Tak też zrobiłam dzisiaj właśnie wzięłam trzecią tabletkę z drugiego blistra i nic mi nie jest;) Nie ma to wpływu na zaburzenie hormonalne bo by o tym ostrzegli w ulotce gdyby jakaś planowała brać tabletki tak jak ja ;) Pozdrawiam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Itaka taka
witam serdecznie. mam dosc poważny problem. wychodze za mąż 12 lutego i akurat wtedy wypada mi krwawienie z odstawienia. Nie wiem co robić. Słyszałam, że można zrobić tak, że nie zrobi sie tyg przerwy miedzy opakowaniami tylko od razu zacznie sie brac nastepne opakowanie i wtedy ponoc krwawienie nie wystapi. Czy to prawda ? Wiecie cos na ten temat ? Chce wiedziec czy metoda ta skutkuje w 100% i czy nie musze sie wtedy obawiac krwawienia. Boje sie tez czy nie wystapia potem jakies powiklania. Jesli wiecie cos na ten temat to prosze o pomoc. Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Itaka taka -- Tak, można przesunąć sobie krwawienie biorąc 2 opakowania pod rząd. Nie masz wówczas gwarancji, że krwawienie się nie pojawi, bo takie przesunięcie może skutkować plamieniem, ale to zależy od organizmu. W ulotce masz napisane, jak to się robi i jakie mogą być skutki. Ja osobiście nie miałam krwawienia, kiedy łączyłam opakowania:) No i zabezpieczenie jest wówczas takie samo, nie zmniejsza się w żadnym stopniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytnie o Yaz, przyjelam dokladnie trzy tabletki Yaz i mam bardzo mocno wydety brzuch ..co to moze oznaczac??? @jeszcze trwa ale sa to koncowki z regoly @ mam bardzo krotkie do 4dni potem to juz sa same resztki, no i nigdy nie mialam takiego twardego i wydetego brzucha... zaznaczam ze sa to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne Pomoze ktos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Itaka taka
Carmamelle- a czy są potem jakies skutki uboczne czy raczej nie bardzo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Itaka taka -- Masz opisane w ulotce, jakie mogą być. Mogą, ale nie muszą, z tego co pamiętam to głównie jakieś mdłości albo właśnie plamienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość INDYS
Ja jak wzielam dwa blistry pod rzad to mialam plemienia przez dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
A mnie nie było absolutnie nic, zero plamień, zawrotów głowy czy innych takich, więc wszystko zależy od organizmu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim:)) !! Ja właśnie dzisiaj zaczynam brać Yasminelle i zobaczymy jak sie będę czuła... mam nadzieje że wszystko będzie dobrze:) To jest moja pierwsza antykoncepcja jaka będę stosować:)Też się obawiałyście jak zaczynałyście brać tabletki?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Va21
Yasminelle są ok, na początku mialam straszne plaienia ale potem wszystko jak najbardziej spoko :) krwawienia zawsze punktualnie i zadnych niepożadanych efektow w postaci tycia czy jakis bolow... :) jakby ktoś miał pytania to walcie, jestem weteranką pigułek anty, postaram sie pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Va21
Dosia ja panikowałam, że nie zadzialają i zaskoczę... ale jak dotąd jest wszystko dobrze. O ile się nie przyjmuje żadnych leków, nie wymiotuje i nie ma biegunki to wszystko niemalże musi być ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku dziękuję Wam bardzo:):) od razu czuje sie lepiej:D Jak narazie wziełam dwie tabletki i wszystko jest w porzadku:) Zobaczymy jak bedzie dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
do Mlodej Poloznej------------uzywam krazka nuvaring, dzis lekarz przepisal mi antybiotyk SUMAMED ktory mam brac po tabletce przez 6 dni (angina), lekarz nie potrafil mi odpoiedzic czy ten antybiotykl wplywa na dzialania krazka.Mloda Polono odpowiedz na moje pytanie.Teraz jestem w trakcie 7-dniowej przerwy, krazek zakladam w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dzisiaj przez przypadek wzielam dwie tabletki yasminelle. stalo sie to tak, ze nosze je w portfelu bez papierowego opakowania. zaczynam blister w niedziele wiec w 1 rzeczie jest ostatnia tabletka wzieta. drugi tydzien juz caly wziety, no i w trzecim tez 1 z racji poniedzialku. wczoraj rano musialam byc zaspana i wzielam tabletke nie z wtorku tylko z 1 tygodnia z soboty. dzisiaj rano sie obudzialam i panika ze wczoraj nie wzielam tabletki chodz doskonale pamietalam ze bralam, nigdy wczesniej mi sie to nie zdazylo, wiec szybko w panice wzielam wtorkowa i dzisiejsza i polknelam. co mam teraz robic, prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Andzelika -- Czyli wzięłaś 2 tabletki jednego dnia po prostu, tak? O ile żadnej nie opuściłaś, tylko wzięłaś jedną więcej tego samego dnia, to nic się nie stało, po prostu skończysz to opakowanie dzień wcześniej i dzień wcześniej zaczniesz kolejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Jeju jak mnie tu dawno nie bylo:) Mam pytanko a propo interakcji lekow... Czy Bioprazol brany w odstepie 1-2h od pigulki moze oslabic jej dzialanie? Niby nie ma tego w ulotce ale skoro Bioprazol zmienia kwasnosc srodowiska zoladka to tak zastanawiam sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie opuściłam, wziełam dwie jednego dnia. Czyli nie musze tej jednej dobierac z nowego opakowania? Nic sie nie stanie jak skoncze w sobote i zaczne w sobote? Bo przerwy nie powinnam wydluzac, prawda? Czy bede chroniona ze wzgledu na to, iż wyjdzie, ze bralam tabletki 20 dn i?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olsenka
Hej dziewczynki :) Kilka stron wcześniej wypowiadałam się na temat swoich odczuć co do brania tabletek Yasminelle. Byłam przy 3 opakowaniu. Obiecałam wtedy, że za jakiś czas odezwę się co tam u mnie no i nadarzyła się okazja, bo mam do Was pytanko. Ale po kolei. No więc większość przypadłości ustąpiło, tak jak wahania się nastrojów, libido też już nie takie małe ;) no i jak się troszkę ograniczyłam z jedzeniem to i boczki zniknęły :) Ale jakiś czas temu zaczęła boleć mnie głowa i to nie są żadne bóle migrenowe, bo ból na ogół występuje z tyłu głowy i tylko po prawej stronie. Wcale nie musi być związane to z braniem tabletek, ale też tego nie wykluczam, dlatego chciałam Was zapytać czy u którejś z Was wystąpiły bóle głowy (podobne do opisanych przeze mnie) przy stosowaniu tabletek? Byłabym Wam ogromnie wdzięczna za odpowiedzi. Serdecznie Was wszystkie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Andzelika -- Skoro nie opuściłaś, tylko wzięłaś 2 jednego dnia, nic się nie stało. Sam lekarz kiedyś mi powiedział tak. Nie ma znaczenia, że skończysz opakowanie dzień wcześniej. Ważne, żeby była 7dniowa przerwa i weź nową tabletkę z nowego op.dzień wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keia
Dziewczynki! Biore Yasminelle juz prawie 2 lata. Od wczoraj z powodu choroby biore antybiotyk Duomox. Okres powinnam dostac w przyszlym tygodniu, a tu dzis niespodzianka - dosc obfite plamienie. Czy moze to byc zwiazane z zazywaniem antybiotyku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIKITA0511
Chciałabym ostrzec wszystkie dziewczyny stosujące leki antykoncepcyjne, zwłaszcza yaz, yasmin i yasminell. Stosowanie tych lekow prowadzi do UDAROW MÓZGU!!! Niestety wszystkie działania uboczne, które sa zawarte w ulotkach informacyjnych się potwierdzają. Moja koleżanka nie jest jedyną ofiarą tabletek antykoncepcyjnych! Byly tez inne. Ma 18 lat. Lek stosowala przez 8 miesięcy. Zaczeło się od Bólu głowy i nadmiernej senności. Wizyta u neurologa wykazała migreny.. Miesiąc pozniej jednego dnia rozmawiala, smiala sie a drugiego nie była w stanie rozmawiac. Zamiast słow był jeden wielki bełkot, nawet z pisaniem byly problemy. Neurologia, tomograf, diagnoza- UDAR NIEDOKRWIENNY MÓZGU!!! W chwili obecnej uczy sie na nowo pisac i mowic, ma niedowlad reki i nogi. przed nia jeszcze spora droga Rehabilitacji. Poczytajcie ulotki i poszukajcie na necie informacji na temat tych lekow! Złapiecie sie za głowy!!! Wiwm że każda z Was pomysli ze jej osoby to niedotyczy., ale lepiej dmuchac na zimne i zyc w pełni sprawnym. Jesli nie chcecie zostac kalekami lub tzw "roślinkami" nie bagatelizujcie tego. Kolezanka przyjmowala akurat yaz. Ale to ta sama grupa lekow co yasmin i yasminell. polecam inne srodki antykoncepji niz tabletki i plastry a najbardziej Kawe zamiast :) Sama tez kiedys bralam yasminell na szczescie musialam go odstawic ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Itaka taka
dziewczyny napiszcie mi czy jak wezmę dwa opakowania tabletek pod rząd i nie dostane krwawienia to potem kiedy skończe to drugie opakowanie dostane je normalnie tak jak dostawalam wczesniej czyli 3-4 dzień w tyg przerwy czy jakos sie to wszystko rozleguluje ? Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keia
Itaka taka, ja pozniej bez zadnych problemow dostawalam krwawienia :) obawialam sie jedynie reakcji organizmu na wziecie opakowania jednego po drugim ale bylo wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
keia -- Bardzo możliwe, że to przez antybiotyk, tymbardziej, że on obniża skuteczność pigułek, więc wpływa na nie silniej, niż leki nieobniżające, więc moim zdaniem, te plamienia jak najbardziej mogą być związane z lekiem, ale najlepiej zadzwonić do lekarza i się upewnić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Binladen876
Witam, mam problem. Otóż za dokładnie pięć dni kończę swoje pierwsze opakowanie Yasminelle. Po tych kilku dniach zrobię 7-dniową przerwę, po czym zacznę nowy blister. Problem tkwi w tym, że jak piję alkohol, choćby to było pół piwa, boli mnie żołądek. Drugiego dnia od zaczęcia nowego opakowania mam Studniówkę (2 tabletka) i nie wiem czy powinnam pominąć jedną tabletkę, ponieważ przez pierwsze dni nowego opakowania krwawienie może się jeszcze nie skończyć, boję się że narobię sobie biedy... A zależy mi na tym, żeby pominąć tabletkę tego dnia... Dodam również, że nie zależy mi na dzień dzisiejszy na antykoncepcji, dostałam Yasminelle na cerę, proszę o pomoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olsenka
Mam pytanie do NIKITA0511. Czy mogłabyś się ze mną skontaktować i podać mi np swoje gadu albo maila? To mój adres mailowy olunia311@autograf.pl . Mam do Ciebie kilka ważnych pytań i byłabym bardzo wdzięczna gdybyś się do mnie odezwała. Na prawdę jest to dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×