Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość STOKROTKA310
Ja mam takie pytanie może trochę głupie , ale jednak je zadam. Wczoraj byłam na imprezie i podczas niej musiałam zażyć tabletkę. W ulotce pisze, że można tabletkę przepić niewielką iloscia wody, ja co prawda zażyłam ją bez wody, ale zapomniałam się i za jakąś chwilę wypiłam cała szklankę soku pomarańczowego. Powiedzcie mi czy to może w jakiś sposób wpłynąć na działanie prawidłowe tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
agnieszkaaaa - moze tak byc. nanus86 --- musisz ja wziac.Tylko po 12 h nie potrzebnie bralas ta zapasowa.Teraz musisz przeczytac w ulotce co dalej, bo to zalezy od tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
agnieszkaaaa - moze tak byc. nanus86 --- musisz ja wziac.Tylko po 12 h nie potrzebnie bralas ta zapasowa.Teraz musisz przeczytac w ulotce co dalej, bo to zalezy od tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STOKROTKA310
Mam pytanie może wyda wam się głupie, ale je zadam. Wczoraj byłam na imprezie i podczas nie wypadła mi pora zażycia tabletki. W ulotce pisze, że można ją popić niewielką ilością wody. Ja co prawda połknęłam ją na sucho, ale chwilę potem się zapomniałam i wypiłam całą szklankę soku pomarańczowego. Powiedzcie mi czy to może w jakiś sposób wpłynąć na skuteczność tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STOKROTKA310
Mam pytanie może wyda wam się głupie, ale je zadam. Wczoraj byłam na imprezie i podczas nie wypadła mi pora zażycia tabletki. W ulotce pisze, że można ją popić niewielką ilością wody. Ja co prawda połknęłam ją na sucho, ale chwilę potem się zapomniałam i wypiłam całą szklankę soku pomarańczowego. Powiedzcie mi czy to może w jakiś sposób wpłynąć na skuteczność tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka310
Mam pytanie może wyda wam się głupie, ale je zadam. Wczoraj byłam na imprezie i podczas nie wypadła mi pora zażycia tabletki. W ulotce pisze, że można ją popić niewielką ilością wody. Ja co prawda połknęłam ją na sucho, ale chwilę potem się zapomniałam i wypiłam całą szklankę soku pomarańczowego. Powiedzcie mi czy to może w jakiś sposób wpłynąć na skuteczność tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
agnieszkaaaa - moze tak byc. nanus86 --- musisz ja wziac.Tylko po 12 h nie potrzebnie bralas ta zapasowa.Teraz musisz przeczytac w ulotce co dalej, bo to zalezy od tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej... ja jestem po dokladnie tygodniu braniamoich pierwszych tabletek, tez jestem obolala jak przy grypie jak sie ruszam, a raczej ledwo ruszam, bole glowy minely,mialam dosc silne przez pierwsze 3 dni. przez pierwsze dni ryczalam tez z byle powodu i jestem ospala libido mi nie spadlo, wrecz przeciwnie...duzo sikam. narazie to by bylo tyle. Biore tabletki codziennie punktualnie o 19. Minal tydzien, ale jakos jeszcze nie jestem pewna ze jestem chroniona przed ciaza, mimo ze wzielam tabletke w 1 dzien cyklu.. chce poczekac do 2-3 tygodni...nawet wtedy bede miec stracha. Jesli bierze sie te tabletki regularnie dokladnie o tej samej godzinie bez brania innych, ktore moglby oslabic funkcjonowanie tabletek mozna byc pewnym na 99 procent? bo wiem ze 100 procentowej pewnosci sie nigdy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowo
niech ktoś odpowie stokrotce 310 bo tez mnie to ciekawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patyssska
ja znowu po porade do moich drogich specjalistek zostaly mi jeszcze dwie tabletki do konca blistra,dzisiejsza z niedzieli,i jutrzejsza poniedzialkowa,i w niedziele ( bo w sumie juz mamy poniedzialek ) ok godzi 16 zaczelam juz krwawic,niem wiem czy mam sie martwic czy to sie zdarza? musze podkresli ze to jest moj dopiero drugi blister,wizyte u ginekologa mam dopiero we wtorek,wiec wlasciwie nie wiem co mam robic,napewno wezme ta tabletke z poniedzialku ale nie wiem czy to jest normalne ze dwa dni wczesniej juz sie pojawia krwawienie z odstawienia.pomocy prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carrin
dzisiaj kończy mi się pierwszy blister, poza grzybicą i zakażeniem dróg moczowych no i oczywiście tym, ze jestem przez ostatni miesiąc bardziej kłótliwa co jakiś czas mam kłucie w klatce piersiowej. w ulotce jest napisane że silny, nagły ból w klatce piersiowej przenoszący sie na lewe ramię jest oznaką zakrzepicy, ale to jest tylko kłucie, takie 'szpileczki' najczęściej ok 5-6 godzin po wzięciu tabletki. Lekarka powiedziała żebym wzięła jeszcze 2 opakowania i jeśli to sie nie uspokoi to mam zmienić tabletki, ale nie wiem czy na pewno nie jest to większy niż ona uważa powód do zmartwień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekus
ja mam podobnie jak Patyssska... biore już Y od roku... i pierwszy raz zdarzyło mi sie tak cuś... powinam mieć miesiaczke dopiero dzisiaj.. a miałam juz ją w sobote... czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OluSs
ja znowu mam problem.. ku... skleeroza nie boli;/ wczoraj mialam wziąć tabletke o 22 no i zapomnialam był to ostatni dzien drugiego tygodnia.. i wzielam ja doperio teraz 11.10.... i co teraz?? kierowalam sie ulotka, ze jeli to byl TABLETKA Z DRUGIEGO TYGODNIA I MINŁO WIECEJ NIZ 12 GODZIN TO NALEZY PRZYJAC JA I BRAC DALEJ KOLEJNO Z BLISTRRA DO KONC O STALEJ PORZE.. DOBRZE ZROBILAM??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OluSs
w sumieo zle napisalam. bo ogolnie przyjmowanie tego blistra zaczelam w srode... i w drgim tygodniu w niedziele (czuyli wczoraj) nie wzielam tej tabletki. wiec tak jak pisalam wyzej w ulotce pislo zeby jesli minelo wiecej niz 12 godzin przyjac pominitą tabletke i dokonczyc przyuyjmowanie z tego bilistra o stalych porach... no to ja biore o stalych porach o 22 i tą pominieta wzilam rano o 11... i co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA12
OluSs i następną bierzesz o normalnej porze i tak do końca blistra, a potem czekasz na efekty pominięcia tabletki( jeżeli współżyłaś przed). No ale myśle ze nie ma sie czym martwić, bo w ulotce pisze że jezeli zapomni się tabletki w 2 tyg to antykoncepcja jest zachowana.:) a tak a propo jestem w podobnej sytuacji;p i czekam teraz na czwartek( bo mam dostać miesiączke) bo mimo wszystko, mimo zapewnień ulotki to troche sie stresuje;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OluSs
powiem Ci ze ja tez sie stresuje bo w sylwestra zwymiotowalam po tabletce..;/ i bralam koejny blister bez przerwy i czaekam na okre.. bo tydzien temu bylo wpolzycie. no i wczoraj rano tez tyle ze moj chlopak nie skonczył we mnie... zachowujemy przy tym ostroznosc. ale jak kontaktowalam sie z przyjaciolką to dostalam taka samoa odpowedz tyle zebym jszcze przez te 7 dni uzywac dodatkowego zabezpieczenia tak dla pewnosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxSylwiaxx
Mam pytanko jesli ominęłam dwie tabletki w drugim tygodniu a dzis jeszcze powinnam wziąść trzecią wieczorem to jak ja mam je teraz brać ? nawet dostalam juz tego krwawienia ? czy moge wziasc dwie tabletki na raz i trzecia wieczorem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morgiana 22
Fragment artykułu"Niektóre progestageny korzystnie wpływają na skórę. Wzrost aktywności hormonów męskich (tzw. androgenów) w organizmie kobiety powoduje nasilenie zmian skórnych pojawiających się najczęściej pod postacią zaawansowanego trądziku oraz owłosienia w miejscach typowo męskich - nad górną wargą, na policzkach, sutkach. Wspomniany już np. drospirenon jest progestagenem o działaniu anty-androgennym, tj. hamującym aktywność hormonów męskich. Badania wykazały, że pod wpływem tego typu progestagenów zmniejsza się wytwarzanie łoju w gruczołach łojowych skóry, co ma korzystny wpływ na przetłuszczające się włosy. Skutkiem ich stosowania jest również zdecydowane zmniejszenie nasilenia objawów trądzikowych. " A DROSPIRENON jest zawarty w Yasminelle w ilosci 20 mikrogramów.wiec chyba z tego wynika ze ma dzialanie antytrądzikowe,nie?co o tym myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrocia
a ja zaczynam sie stresowac, bo dzis 4 dzien przerwy po pierwszym blistrze i nie mam okresu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OluSs
spokojnie, ja okres dostalam w czwartym dniu..:) napewno dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OluSs
Morgiana 22 : moze i ma bo ja od kad biore mam tylko wypryski sporadycznie z reguly kila dni przed dostaniem miesiączki. a bylo ich naprawde duzo szczegolnie w okolicy onowa i na brodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA12
OluSs no ja mam tak ze 2 dni przed tym jak zapomniałam tabletki to współżyłam ii mój chłopak też nie skończył we mnie...;) nie no myśle ze będzie dobrze;) jak coś to daj znać:P ja musze wytrzymac do czwartku:P Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA12
stokrocia po pierwszym blistrze moze być nawet tak że nie dostaniesz krwawienia i to wcale nie oznacza że jesteś w ciązy, poprostu organizm sie przyzwyczaja... o ile sie nie myle to nawet w ulotce jest tak napisane;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanus86
mloda polozna - to byl 1 tydz i w ulotce pisze ze przez siedem dni musze zastosowac inna metode antykoncepcyjna. ale pisze tez cos o tym zeby nie robic siedmiodniowej przerwy i od razu brac natepny blister, czy dobrze to zrozumialam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxSylwiaxx
Czy by mogl mi ktos odpowiedziec na pytanie ??? bo nie wiem co mam zrobic !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxSylwiaxx
Mam pytanko jesli ominęłam dwie tabletki w drugim tygodniu a dzis jeszcze powinnam wziąść trzecią wieczorem to jak ja mam je teraz brać ? nawet dostalam juz tego krwawienia ? czy moge wziasc dwie tabletki na raz i trzecia wieczorem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
xxSylwiaxx -- nie wiem, czy nie powinnas przestac brac i zrobic 7 dniowa przerwe.Za duzo tych tabletek zapominialas, organizm juz rozregulowalas,krwawienie juz masz, 3 tabletek na raz nie wezmiesz bo i po co?Zdzwon do lekarza. nanus86 --- ztym dodatkowym zbezpieczeniem to sie zgodze,ale przerwy sie nie robi jak sie zapomni tabletki w 3 tyg.Ale ja nie mam ulotki wiec nie sprawdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N22
nanus 86, nie jestem pewna czy o to Ci chodzi, ale na blistrze jest napisane, że jak zapomnisz tabletki w pierwszym tyg. to zażywasz pominiętą,stosujesz dodatkową metodę anty przez 7 dni i kończysz przyjmowanie tabletek z blistra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrocia
dzieki dziewczyny, niby o tym wiem ale jakos dzis mnie stres ogarnął. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patyssska
ja znowu po porade do moich drogich specjalistek zostaly mi jeszcze dwie tabletki do konca blistra,dzisiejsza z niedzieli,i jutrzejsza poniedzialkowa,i w niedziele ( bo w sumie juz mamy poniedzialek ) ok godzi 16 zaczelam juz krwawic,niem wiem czy mam sie martwic czy to sie zdarza? musze podkresli ze to jest moj dopiero drugi blister,wizyte u ginekologa mam dopiero we wtorek,wiec wlasciwie nie wiem co mam robic,napewno wezme ta tabletke z poniedzialku ale nie wiem czy to jest normalne ze dwa dni wczesniej juz sie pojawia krwawienie z odstawienia.pomocy prosze nikt mi nie chce pomoc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×