Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość black espresso
kurkanono Ja miałam krwawienie 5 dni...czyli jak mój okres.Było może mniej obfite-ale,że tak się wyraże: bez szału...Jeżeli będziesz się martiwc i krwawienie będzie się nasilało umów się z lekarzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black espresso
miammiamola => A może za dużo się naczytałaś o skutkach ubocznych i teraz organizm reaguje t"tak jak mu zagrasz"?A może faktycznie, Twój organizm tak reaguje na hormony, ale mysle,że możesz jeszcze dzień, dwa odczekac.Może coś się zmieni. Sama Yasminelle zaczynam brac niedługo;) Jak tylko pojawi się okres...jestem 2 miechy po odstawieniu tabletek więc nie wiem czy okres dostane 28 dnia cyklu...do tego albothyl...szału dostane;/ Ale wkrótce będe z wami;-)i podziele się swoimi odczuciami!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kurkanono ---- krwawienie po 1 blistrze moze trwac dluzej,a potem jeszcze mozesz plamic.Skoro przez pierwsze dni to krwawienie bylo skape to w koncu musialo sie 'rozkrecic'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gulkaaaaa
mloda polożna czyli wszystko jest ok z moim organizmem i moja tabletka w nim hehe? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyy88
na moje pytanie nikt nie jest w stanie odpowiedzieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina8711
pollyy88 nie zdarzyło mi się tak mimo że stosowałąm metodę bez pzrerywania ale moj kochany ginekolog powiedzial ze jesli przyjmuje tabletki regularnie i bez zapominania i dbam o te godziny przyjec itd to nawet jesli krwawienie nie wystapi to nalezy byc spokojnym ...gorzej jesli krwawienia brak tez po kolejnych opakowaniach...ja sadze ze narazie nalezy sie uspokoic i nie martwic ze sie jest moze w ciazy skoro krwawienia nie ma bo jego faktycznie moze nie byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyy88
malina8711 --> dziękuje za odpowiedź:) jeszcze się nie stresuję ciążą bo spokojnie czekam na krwawienie, tylko że w ulotce przeczytałam, że w takiej sytuacji "krwawienie najprawdopodobniej wystąpi pod koniec drugiego blistra, ale może wystąpić także plamienie lub krwawienie podczas przyjmowanie drugiego blistra" no a u mnie nic takiego nie było więc chciałam wiedzieć czy możliwe jest że tego krwawienia wogle nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
pollyy88 -- ja, jak bralam 2 blistry pod rząd to zawsze dostawalam krwawienia w przerwie.W trakcie nigdy nie mialam plamien ani wczesniejszego krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej to ja :) mam pytanko jestem przy 1 blistrze dzis wzielam przedostatnia tabletke novynette i kochalam sie bez zabezpieczenia..moge byc spokojna ze wszystko jest ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyy88
aha. i to chciałam wiedzieć :) dzięki bardzo :) czyli wszycho ze mną w porządku jak na razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewitam
młoda położna Gdzieś tam był mój post.Pisałam w nim o moich skutkach ubocznych.Ja to okropnie znosiłam.Po dwóch nieudanych próbach zaprzyjaźnienia się z antykoncepcja mówię-stop.Chyba dołoże do tego-nerwica i szukanie chorób.Bola mnie mięśnie i tak szczypią,piecze,czort wie.. Biore magnez,rutinoscorbin od samego początku i teraz jak przerwałam tez mnie boli. Ktos tam pisał,że boli głowa z tyłu.Tez tak mam czasem ale ja wiem od czego.Ginekolog mówił,że ciśnienie,to jak głowa boli tak z góry,czasem to mam ale z tyłu jak boli,szczególnie tak dołem,to przez ...zęby. To stwierdził mój dentysta.Człowiek nie wie,że śpiąc zaciskamy mocno szczękę-szczękościsk.Zęby bolą,to raz,skronie,z tyłu za uszami i głowa z tyłu,tak powyżej karku.To wszystko jest jeden mięsień.Spróbujmy zaciskac mocno zęby i zobaczymy.Ja czasem budzę się rano i zęby mnie bola i głowa.Tak więc Koleżanko-spoko.Często to jest pod wpływem stresu,nerwów. Wracając do hormonów-mi nie pasują,a chciałabym brać.Juz boje się bólu mięśni,głowy,nerwów,bolu piersi,nóg,brzucha.U mnie zaczęło to się od 6,7tabl.Przerwałam po 9-tej.To było miesiąc temu,a jeszcze bolą mnie mięśnie i czasem głowa Czy możliwe jest,żeby komus za nic nie pasowały hormony? I czy możliwe,że jednej szybciej inej wolniej uwalniają się z organizmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ah Ty nas tu znowu nie stresuj ;) JESTEŚ ZABEZPIECZONA jak brałaś regularnie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do młodej położnej!!! Przepraszam ,że tak centralnie ale szukam ze tak powiem informacji.. Jestem po 30tce 10 lat temu miałam cięcie.Od 4 lat dokuczają mi bóle lewego podbrzusza.Ja lokalizuje to na ból jajnika.Bóle mają charakter kolek bardzo silnych.Pojawiają się najczęściej około 8 do 14 dnia cyklu i tydzień przed miesiączką.Okres przechodzę w miarę cykle od 21 do 28 dni różnie.Wspomnę ,że jestem częstym bywalcem lekarzy gin. bo jestem wściekła, że nikt nie chce mi pomóc.Zawsze diagnoza ok , OB 8 , wyniki krwi i moczu wzorcowe USG brzucha b/z a ja czasami nie mogę wstać do pracy nie pomagały mi żadne leki przeciwbólowe. Ostatnio trafiłam do gina poza miejscem zamieszkania i zastanawiała się nad endometriozą .Zapisała mi właśnie yasminelle biorę 3 miesiąc i jest lepiej chociaż czasem bóle pojawiają się są dużo lżejsze.Zastanawiam się jednak czy na podstawie USG można stwierdzić endometriozę.Są to moje piersze hormony i czuję się dobrze najbardziej nurtuje mnie ten ból.Mam myśli przeróżne czasami dostaje takiego doła,wściekam się że taka technika medycyny a wychodzi na to że sobie bóle wymyślam . Rozpisałam się trochę pozdrawiam wszystkie Jasminelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do młodej położnej!!! Przepraszam ,że tak centralnie ale szukam ze tak powiem informacji.. Jestem po 30tce 10 lat temu miałam cięcie.Od 4 lat dokuczają mi bóle lewego podbrzusza.Ja lokalizuje to na ból jajnika.Bóle mają charakter kolek bardzo silnych.Pojawiają się najczęściej około 8 do 14 dnia cyklu i tydzień przed miesiączką.Okres przechodzę w miarę cykle od 21 do 28 dni różnie.Wspomnę ,że jestem częstym bywalcem lekarzy gin. bo jestem wściekła, że nikt nie chce mi pomóc.Zawsze diagnoza ok , OB 8 , wyniki krwi i moczu wzorcowe USG brzucha b/z a ja czasami nie mogę wstać do pracy nie pomagały mi żadne leki przeciwbólowe. Ostatnio trafiłam do gina poza miejscem zamieszkania i zastanawiała się nad endometriozą .Zapisała mi właśnie yasminelle biorę 3 miesiąc i jest lepiej chociaż czasem bóle pojawiają się są dużo lżejsze.Zastanawiam się jednak czy na podstawie USG można stwierdzić endometriozę.Są to moje piersze hormony i czuję się dobrze najbardziej nurtuje mnie ten ból.Mam myśli przeróżne czasami dostaje takiego doła,wściekam się że taka technika medycyny a wychodzi na to że sobie bóle wymyślam . Rozpisałam się trochę pozdrawiam wszystkie Jasminelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mam jeszcze jdno pyt.. bo wczoraj wzielam tabletke o 21 a o 24 mialam biegunke.. czy to moglo oslabic dzialanie tabletki??no i oczywiscie musialam sie powstrzymac i do lazienki nie poszlam dopiero dzis o 6..ale noc mialam ciezka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah---> W ulotce: w ciągu 3-4 godzin po przyjęciu tabletki wystąpiła CIĘŻKA biegunka, istnieje ryzyko, że substancje czynne z tabletki nie zostały całkowicie wchłonięte do organizmu.Ale u Ciebie to nie była ciężka biegunka,wiec nie martw się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie byla..i w dodatku nie poszlam do kibelka tylko meczylam sie cala noc zeby ja przetrzymac ze wzgledu na tabletke jak dzis poslzam do kibelka to nie byla to ostra biegunka..czyli moge byc spokojna?? PIERWSZY raz kochalam sie bez zabezpieczenia i naprawde mam pewne obawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli bierzesz tabletki regularnie, nie było ciężkiej biegunki, wymiotów to możesz być spokojna:) jesteś zabezpieczona.Więc nie denerwuj się, bo nie masz czym:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewitam
wiesz co,mnie też boli prawy jajnik,tak w połowie cyklu.Robiłam usg i nic nie widać.Wszystkie badania ok.Dopiero moja siostra wytłumaczyła mi,że tak sie dzieje,gdy są dni płodne! Ona wie co mówi,miała trojaczki i jeszcze ddwa razy po jednym. Tak więc nic sie nie martw.Mnie czasem tez boli i kłuje.Wtedy mój mąz masuje mi receptory na stopach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna >>>Kochana powiedz mi czy to jest normalne ze moje krawienie z odstawienia są bardzo skąpe ,juz nie wiem czy to plamienia czy krwawienia .Drugi miesiać juz tak mam ze nie wiem sama ,kiedyś miałam takie okersy normalne ale teraz raczej bardza mało obfite są.Podczas brania tabletek nie mniewam plamien wszytsko jest bardzo dobrze ,tylko waga spada.Prosze Cie o odpowiedz bo sie martwie .Dziękuje z góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje drogie, potrzebuje pilnie odpowiedzi na pytanie... Jeżeli jestem w trakcie trwania tygodniowej przerwy od brania yasminelle, to jesli skończyłam brać tabletki w piątek, to mam zacząć znów w piątek czy dopiero w sobote?????? PILNIE PROSZę O ODPOWIEDZ!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liczymy 7 dni przerwy:1- sobota, 2-niedziela,3-poniedziałek, 4-wtorek, 5-środa,6- czwartek, 7-piątek i koniec przerwy. I 8 dnia czyli w sobotę zaczynasz blister:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny, mam pytanko chodzicie na solarium podczas brania yasminelle?ja biore pierwszy blister i mam plamienia...czy moge wybrac sie na solar?słyszam kiedys cos o przebarwieniach na skórze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodziłam na solarium...jak na razie nie mam przebarwień. Jak miałam plamienia przy 1opakowaniu to chodziłam,ale chyba źle robiłam, bo wtedy plamienie nasilało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Czy któraś z Was miała po Y suchą skórę? Bo ja mam, najbardziej na twarzy(aż się łuszczy). A zawsze miałam problem z tym że była za tłusta.Smaruję się kremem kilka razy dziennie do tego pilling ale to nic nie daje. Ginekolog powiedział mi że te tabletki nie zatrzymują wody w organiźmie, czy może to powodować przesuszenie skóry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
RexonaM --- na podstawie USG mozna rozpoznac endometrioze.Na pewno dokladniejszym badaniem jest MRI i oczywiscie laparaoskopia i laparotomia. Mysle,ze bol ktory opisujesz to bol owulacyjny.Tym bardziej,ze badania masz ok.Ja tez sie z nim zmagam.Biore bardzo silne leki p/bolowe,no-spe lykam jak cukierki a do tego gorace oklady.Takie same mam bole menstruacyjne.Zadne hormony tego bolu mi nie lagodza...Porod naturalny moze cos tu pomoc,ale tez nie zawsze ( bol menstruacyjny).Wspolczesna medycyna moze w tej sprawie zaoferowac leki przeciwbole. ewitam --- sa kobiety,ktore nie moga brac hormonow.Wyniki badan moga miec dobre a i tak organizm nie bedzie tolerowal zadnych tabletek. Co do boli miesni to pamietaj,ze w czasie cyklu tez moga wytstepowac.Wiec odstawienie tabletek moze sprawy tu nie zalatwic.Taka jest fizjologia kobiet.Zastanow sie czy te bole nie wystepuja od polowy cyklu.MI bardzo pomaga preparat aspargin (potas plus magnez).Czasami sam magnez nie wystarcza. effinka --- im dluzej bierzesz tabletki tym krwawienie moze stawac sie bardziej skape .W skrajnych przypadkach nawet zanika. Agulek84 -- jak najbardziej.Musisz pic duzo wody.Nie zadne tabletki hydro tylko woda,plus nawilzanie od zewnatrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×