Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

13:07 BlackDevil (blackdevil4@o2.pl) Moje drogie, potrzebuje pilnie odpowiedzi na pytanie... Jeżeli jestem w trakcie trwania tygodniowej przerwy od brania yasminelle, to jesli skończyłam brać tabletki w piątek, to mam zacząć znów w piątek czy dopiero w sobote?????? PILNIE PROSZę O ODPOWIEDZ!!!! 13:11 Mruczek23 Liczymy 7 dni przerwy:1- sobota, 2-niedziela,3-poniedziałek, 4-wtorek, 5-środa,6- czwartek, 7-piątek i koniec przerwy. I 8 dnia czyli w sobotę zaczynasz blister Analogiczny przykład z poprzedniej strony. Naprawdę czasem wystarczy poprzeglądać przed wysłaniem posta. To forum nie gryzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13:07 BlackDevil (blackdevil4@o2.pl) Moje drogie, potrzebuje pilnie odpowiedzi na pytanie... Jeżeli jestem w trakcie trwania tygodniowej przerwy od brania yasminelle, to jesli skończyłam brać tabletki w piątek, to mam zacząć znów w piątek czy dopiero w sobote?????? PILNIE PROSZę O ODPOWIEDZ!!!! 13:11 Mruczek23 Liczymy 7 dni przerwy:1- sobota, 2-niedziela,3-poniedziałek, 4-wtorek, 5-środa,6- czwartek, 7-piątek i koniec przerwy. I 8 dnia czyli w sobotę zaczynasz blister Analogiczny przykład z poprzedniej strony. Naprawdę czasem warto poprzeglądać wątki, choćby kilka ostatnich postów, przed wysłaniem swojego zapytania. To forum nie gryzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
Bede zlosliwa..... Tak trudno jest policzyc do 7? 7 dni bez tabletek i 8 dnia rozpoczyna sie nowy blister...Liczyc juz umieja przedszkolaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13:07 BlackDevil (blackdevil4@o2.pl) Moje drogie, potrzebuje pilnie odpowiedzi na pytanie... Jeżeli jestem w trakcie trwania tygodniowej przerwy od brania yasminelle, to jesli skończyłam brać tabletki w piątek, to mam zacząć znów w piątek czy dopiero w sobote?????? PILNIE PROSZę O ODPOWIEDZ!!!! 13:11 Mruczek23 Liczymy 7 dni przerwy:1- sobota, 2-niedziela,3-poniedziałek, 4-wtorek, 5-środa,6- czwartek, 7-piątek i koniec przerwy. I 8 dnia czyli w sobotę zaczynasz blister Analogiczny przypadek z poprzedniej strony. Naprawdę czasem warto trochę poczytać, poprzeglądać i poszukać odpowiedzi na pytania, bo one w większości się tylko powtarzają. To forum nie gryzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Analogiczny przypadek z liczeniem dni znajduje się na poprzedniej stronie (post BlackDevil). Naprawdę czasem warto trochę poczytać, poprzeglądać i poszukać odpowiedzi na pytania, które w większości się tu tylko powtarzają. To forum nie gryzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, u mnie PATOLOGIA - sennosc jak byla tak jest ale pojawia sie do tego zmiana nastrojow.... koszmar doly lape jak cholera, placze bez powodu :( nie wspomne ze moja skora zrobila sie masakrycznie sucha.... koniec! we wt biore ostatnia tabletke i nie zaczynam nowego opakowania... wierzcie odliczam dni jak skazaniec... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
ewitam-----szukałam prezerwatyw nie z lateksu ale nigdzie nie było może te apteki były beznadziejne ale dzięki za podpowiedż. U mnie też sex tylko w dni niepłodne bo panika - normalka.A co do antykoncepcji miałam robione badania na krzepliwość i te inne i był wszystko ok ale widocznie reakcji organizmu się nie przewidzi i kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo przepraszam za ten wielokrotny wpis. Nienawidzę serwerów kafeterii ;/ Zawsze jak próbuję się dopisać to jakieś błędy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewitam
No tak... Mieszkam teraz w Londynie i widziałam.Wiesz co,napewno w Polsce też są.Popatrz tylko na durex.Zobacze w sklepei co to za kolor opakowania i Ci powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antares
czy wiecie może czy picie herbatek z serii system slim z herbapolu i przyjmowanie yasminelle jakoś ze sobą kolidują? prosze o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mawui
Mam pytanie, dość, hm... osobiste. Ostatnio zauważyłam u siebie problemy z załatwianiem się - boli mnie przy oddawaniu stolca i często wtedy zauważam ślady krwi na papierze toaletowym - nie duże, ale zawsze. Pisałyście coś wcześniej o żylakach. Jeśli to hemoroidy, to czy jest możliwy związek między nimi, a antykoncepcją hormonalną? Czy w takim razie koniecznie muszę przestać brać Yasminelle? Wiem, że muszę iśc do lekarza z tym, ale wiecie, nie jest to jakaś super przyjemna sprawa :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
mawui ---- musisz isc do lekarza rodzinnego.Byc moze to jest zwykle podraznienie sluzowki jelita,a szczegolnie wtedy kiedy cierpisz na zaparcia.Ale to trzeba wyjasnic.Tabletki moga nie miec zwiazku z ta sprawa,ale to moze stwierdzic tylko lekarz po rozmowie z Toba i badaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietaAAAAAAA
kaminka dziekuje za odpowiedz :) wiem ze to glupie, no ale wlasnie taka panikara ze mnie :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietaAAAAAAA
kaminka dziekuje za odpowiedz :) wiem ze to glupie, no ale wlasnie taka panikara ze mnie :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietaAAAAAAA
kaminka dziekuje za odpowiedz :) wiem ze to glupie, no ale wlasnie taka panikara ze mnie :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminka-jasminka
a ja mam pytanko w sprawie opalania w solarium,slyszalam ze przy stosowaniu antykoncepcji opalenizna moze byc nierownomierna i moga powstawac rozne przebarwienia,czy to takze dotyczy zwyklego opalania,czy tylko po solarce?zglupialam,bo przyznam ze wydaje mi sie to dość dziwne:/czekam na wasze odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminka-jasminka
...i jeszcze 2 pytanie:jak jest z tabletkami i alkoholem?ja zazwyczaj biore y wieczorem i jezeli wychodze np gdzies do pub'u itd to nigdy nie wiem,czy w ogole moge wypic alkohol jezeli juz wzielam lub dopiero wezme tabletke,czy to nie wplynie jakos na jej skutecznosc i ile czasu po wzieciu tabletki musze odczekac zanim wypije alkohol.Dziekuje za odpowiedzi.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkkaaa
a ja zle zaczęłam drugie opakowanie bo zamiast w srode zaczęłam we wtorek bo zle odliczyłam 7 dni przerwy:((nie wiem zapewne w tym miesiącu nie bede chroniona ale zastanawia mnie jak zacząć 3 opakowanie żeby znowu nie popełnić tego samego błedu:(pomóżcie prosze pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serducho86
karolinkkaaa - czyli mialas wziac w srode a wzielas ze wtorek tak? takze nowy blister zaczelas po 6 dniach a nie po 7 jak powinno byc normalnie czyli wczesniej niz powinnas takze jestes zabezpieczona i wszystko jest normalnie bo zawsze lepiej skrocic tydzien przerwy niz go wydluzyc nie masz co sie bac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
jasminka-jasminka ---- przy oplananiu na sloncu i na solarium moga pojawic sie przebarwienia.Biale plamy ktorych bardzo ciezko jest sie pozbyc.Najbardziej sprzyja temu solarium.Na sloncu trzeba stosowac filtry.Trzeba pamietac,ze te przebarwienia moga pojawic po odstawniu tabletek.Ponad 90% kobiet dostaje takich przebarwien predzej czy pozniej wiec opalasz sie na wlasne ryzyko. Co do alkoholu, to na pewno nie popijaj nim tabletek.Zrob sobie ok godziny przerwy miedzy jednym a drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesoła....87
Wzięłam ósmą tabletką Yasminelle i czuje sie potwornie, piersi bolą tak bardzo że nie moge się dotknąć, boli mnie głowa, jestem otępiona. Te tabletki zatrzymują wode w organiźmie tak jak pozostale inne, nie wiem o co tyle krzyku w związku z tym nowym "cudownym" składnikiem, jestem zawiedziona i ie polecam. Mam tylko pytanie do kogoś w podobnej sytuacji...co sie stanie jesli po ósmej tabletce przerwę branie tych tabsów. prosze o odpowiedź. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dzisiaj rano się mocno zdziwiłam, bo mam okres czwarty dzień, a krwawię strasznie mocno. Przed rozpoczęciem brania Y. w czwarty dzień @ miałam już raczej końcówkę a tu nagle taka niespodzianka... Czytałam oczywiście, że okres może być bardziej obfity lub się wydłużać, więc cierpliwie czekam na jego zakończenie i mam szczerą nadzieję, że do przyszłej soboty to się skończy ;) No, i że to się unormuje i zmieni, bo nie wyobrażam sobie TAKICH okresów przez dłuższy czas :/ Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black espresso
Wesoła, Te tabletki nie zatrzymuja wody w organizmie.A to jak każda z nas się czuje to indywidualna sprawa.To są skutki uboczne, niestety tabletki antykoncepcyjne to nie cukierki.Trzeba przetrwac kilka pierwszych dni czasem miesiąc.Sama zdecydowałaś się na antykoncepcje.Yasminelle mają najmniejszą dawkę hormonów.WIęc teoretycznie złe samopoczucie też powinno byc niewielkie.Ale widocznie nie każdemu te tabletki pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do młodej położnej Dzięki za wsparcie długo nie odzywałam się bo siadł mi intern. Piszesz,że to bóle owulacyjne ale jest to możliwe żeby pojawiały się od ostatnich dni miesiączki i tydzień przed jej wystąpieniem ? Bóle są tak potworne ,że porównać je można do ataków wyrostka zdarzało mi się siegać po ketonal.Bóle promieniują do uda a czasem pod kręgosłup.Jestem wtedy do niczego.Nospa nie pomaga mi wcale są dni że co 4 godziny szpikuje się ibupromem. Pozdrawiam serdecznie wszystkie kobietki !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
RexonaM ----- mnie nawet ketonal nie pomaga... Ja biore diclofenac, ale cos czuje ze powoli moj organizm sie na niego uodparnia.A silniejsze juz sa tylko narkotyczne leki p/bolowe...Tak wiec sama nie jestes...A jezeli nikt nie stwierdzil zadnycb nieprawidlowosci to widocznie musi byc to.Maly procent kobiet cierpni na taka przypadlosc, niestety ja znalazlam sie w tym malym procencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za szybką odpowiedź Szkoda tylko mi rodziny bo widze, ze też ich to martwi.Córka 10 letnia widzi kiedy jestem na \"chodzie\" a kiedy nie mam nawet ochoty z nią pogadać .Wspominałaś że yasminella też ci nie pomogła ? ja może mam troche nadzieji bo jest minimalnie lepiej ! Przecież one powodują brak owulacji to powinny pomóć a może się mylę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rukola
Witam. Wzięłam wczoraj trzecią tabletkę yasminelle i czuję się fantastycznie - mój zwykła zły humor minął. :) Mam też pytanie - od kiedy te tabletki tak na dobre zaczną działać i nie będę musiała stosować jakiejkolwiek dodatkowej antykoncepcji?? Dzię kuję za jakąkolwiek odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ratowniczka
Hej!!! Tylko się cieszyć skoro czujesz się tak dobrze. Ja przez pierwsze opakowanie chodziłam podminowana i ryczałam z byle powodu. Teraz całe szczęście jest już w porządku i doceniam plusy tych tableteczek:) Zabezpieczona jesteś od pierwszego dnia brania tabletek o ile wzięłaś pierwszą tabletkę w pierwszy dzień cyklu i bierzesz je regularnie. Więc baw się!:) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewitam
wesoła...87 Ja przerwałam po 9-tej tabletce.To było nie do zniesienia.Chyba po 3 dniach miałam takie plamienie przez 3-4dni.To nie był typowy okres,nawet nie wiem jask to nazwać. Ale dopiero po 3-ech tyg miałam normalny okres czyli pond tydzień temu. W dalszym ciągu niezbyt dobrze się czuję,czasem mam mdłości. Zazdroszczę dziewczynom,że ich organizm tak szybko zaakceptował hormonalnego intruza.Dla mnie to troszkę dziwne:cierpieć by organizm sie przestawił na chemie. Mój lekarz jak do niego dzwoniłam powiedział,by nie przerywać,tylko poczekac do konca cyklu ale kto by to zniósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackDevil---> NIe ma sprawy...czasem po prostu wystarczy spokojnie pomyśleć i wszystko będzie jasne :) Teraz to już wiesz jak liczyć. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×