Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Amussant
Dziękuję, Funia, dzwoniłam dziś do gina i to powiedział i mówił również, że nie mam się martwić stosunkiem 3 dni po braniu tego antybiotyku, mówił, że nie powinno się nic stać. Skoro i on, i lekarz rodzinny tak mówią, że nie miał wpływu ten antybiotyk to coś w tym musi być, prawda? W razie czego to oni będą odpowiedzialni, gdyby (odpukać) coś się stało. I co do tych 20 pigułek miałam obawy, ponieważ wiele dziewczyn pisze, że jeśli okres po braniu antybiotyku zachodzi na 7-dniową przerwę w pigułkach, to że należy połączyć opak. Ale ja w tym czasie współżyć nie będę, więc mogę i wcześniej zakończyć opakowanie, tak, jak mi powiedział gin. Mam nadzieję, że i na Twoje pytanie ktoś odpowie, ja niestety nie potrafię. Dziękuję, bo widzę, że ostatnio na tym forum rzadko kto udziela odpowiedzi innym forumowiczkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amussant
Dziękuję, Funia, dzwoniłam dziś do gina i to powiedział i mówił również, że nie mam się martwić stosunkiem 3 dni po braniu tego antybiotyku, mówił, że nie powinno się nic stać. Skoro i on, i lekarz rodzinny tak mówią, że nie miał wpływu ten antybiotyk to coś w tym musi być, prawda? W razie czego to oni będą odpowiedzialni, gdyby (odpukać) coś się stało. I co do tych 20 pigułek miałam obawy, ponieważ wiele dziewczyn pisze, że jeśli okres po braniu antybiotyku zachodzi na 7-dniową przerwę w pigułkach, to że należy połączyć opak. Ale ja w tym czasie współżyć nie będę, więc mogę i wcześniej zakończyć opakowanie, tak, jak mi powiedział gin. Mam nadzieję, że i na Twoje pytanie ktoś odpowie, ja niestety nie potrafię. Dziękuję, bo widzę, że ostatnio na tym forum rzadko kto udziela odpowiedzi innym forumowiczkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 24
hej, zrobilam sobie pół roku przerwy od yasminelle i chcę zacząć nowe opakowanie,i czy mogę od pierwszego opakowania nie stosować żadnego zabezpieczenia dodatkowego, czy potrzeba trochę czasu aby tabletki zaczęly działać? bo w sumie jest powiedziane ze od pierwszej tabletki jestem zabezpieczona, ale nie wiem. i od którego dnia mam zacząć przyjmowac tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 24
hej, zrobilam sobie pół roku przerwy od yasminelle i chcę zacząć nowe opakowanie,i czy mogę od pierwszego opakowania nie stosować żadnego zabezpieczenia dodatkowego, czy potrzeba trochę czasu aby tabletki zaczęly działać? bo w sumie jest powiedziane ze od pierwszej tabletki jestem zabezpieczona, ale nie wiem. i od którego dnia mam zacząć przyjmowac tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 24
hej, zrobilam sobie pół roku przerwy od yasminelle i chcę zacząć nowe opakowanie,i czy mogę od pierwszego opakowania nie stosować żadnego zabezpieczenia dodatkowego, czy potrzeba trochę czasu aby tabletki zaczęly działać? bo w sumie jest powiedziane ze od pierwszej tabletki jestem zabezpieczona, ale nie wiem. i od którego dnia mam zacząć przyjmowac tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amussant --> No jak dwóch lekarzy tak mówi to musi coś w tym być ;) No i nie ma za co. Zaglądałam tutaj kiedyś regularnie - od chyba 1,5 roku w ogóle tutaj nie zaglądałam, dopiero teraz. Ania 24 ---> Tabletki działają od pierwszej tabletki, gdy weźmiesz ją w pierwszym dniu okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny nie boicie się
szkód, które tabletki wyrządzają w organizmie? Podczas brania dosyć rzadko występują, ale problemy zaczynają się po odstawieniu. Poza tym Yasminelle jest ponoć zabójcza dla układu krążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlekolaczkaaaa
odstawilam ten badzieW ! nigdy wiecej ;/ w ogole zaluje ze zaczelam je brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey wszystkim! zaczęłam miesiąc temu pierwsze opakowanie yasminelle i nie najlepiej się po nich czuje. Boli mnie głowa i ciągle mdli. Z tego co czytałam to tabletki te powinny zmniejszyć obfitość miesiączki, a mi lekarz zapisał je żeby ja wydłużyć i by była bardziej obfita bo normalnie trwa ona u mnie 1 dzień i jest w postaci plamienia. Czy to w ogóle mozliwe żeby pomagały tak i na odwrót???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey wszystkim! zaczęłam miesiąc temu pierwsze opakowanie yasminelle i nie najlepiej się po nich czuje. Boli mnie głowa i ciągle mdli. Z tego co czytałam to tabletki te powinny zmniejszyć obfitość miesiączki, a mi lekarz zapisał je żeby ja wydłużyć i by była bardziej obfita bo normalnie trwa ona u mnie 1 dzień i jest w postaci plamienia. Czy to w ogóle mozliwe żeby pomagały tak i na odwrót???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey wszystkim! zaczęłam miesiąc temu pierwsze opakowanie yasminelle i nie najlepiej się po nich czuje. Boli mnie głowa i ciągle mdli. Z tego co czytałam to tabletki te powinny zmniejszyć obfitość miesiączki, a mi lekarz zapisał je żeby ja wydłużyć i by była bardziej obfita bo normalnie trwa ona u mnie 1 dzień i jest w postaci plamienia. Czy to w ogóle mozliwe żeby pomagały tak i na odwrót???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caramille
1) Czy węgiel leczniczy obniża skuteczność pigułek? Czytałam, że tak, i że powinno się robić odstęp 3-4 h, a ja wzięłam w 3-cim tygodniu węgiel godzinę przed zażyciem pigułki. Czy jeśli lekarz powiedział mi, że nic się w związku z tym nie stało, mogę mu wierzyć? 2) Czy jeśli na ulotce od antybiotyku nie ma informacji o wpływie na antykoncepcję, a jego skład jej nie obniża, czy trzeba się zabezpieczać, mimo to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proseosybkaodpowiedz
witam. bardo prosze o szybka odpowiedz.. biore tabaletki zawsze o 19. wczoraj wziełam 17 tabletke(trzeci tydzień) o 19 a o 1 w nocy zaczełam ostro wymiotować... co najlepiej teraz zrobić?? czytałam ulotke ale chce zapytac doświadczone kolezanki.. bardzo prosze o szybka odpowiedz co najlepiej zrobic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proseosybkaodpowiedz
bo rozważam nastepujące sposoby: 1) to było 6 godzin po żażyciu tabletki więc powinna się wchłonąć ale wymiotowałam dosyc ostro dlatego nie wiem... 2) odstawić tabletki zrobić przerwe 7 dniową(lub skróconą zeby zawsze zaczynac brac w ten sam dzień czyli w nidziele) 3) wziąć teraz jedna tabletke, o 19 natępna dokończyć blister i zacząć od razu drugi... co jest najlepszym rozwiązaniem? chyba ze sa jakies inne lepsze? bardzo prosze o odpowiedzc:) pozdrawiiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey1 Mi lekarz powiedział ze nie trzeba brać ciągle o tej samej godzinie tabletek ważne tylko żeby była to stała pora dnia np. wieczór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caramille
Czy węgiel leczniczy obniża skuteczność pigułek? Czytałam, że tak, i że powinno się robić odstęp 3-4 h, a ja wzięłam w 3-cim tygodniu węgiel godzinę przed zażyciem pigułki, 3 dni później współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy jeśli lekarz powiedział mi, że nic się w związku z tym nie stało, mogę mu wierzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę Yasminelle od prawie dwóch lat. Zawsze miałam krwawienia które trwały zwykle 4-5 dni i były raczej średnio obfite. W trakcie przerwy 2 miesiące temu to "krwawienie" trwało jeden dzień - a właściwie miało postać kilkugodzinnego plamienia. Ale wytłumaczyłam to sobie w ten sposób, że to reakcja mojego organizmu na skrócenie poprzedniej przerwy. Miesiąc temu miałam normalne krwawienie. Natomiast w trakcie ostatniej przerwy (19-25.11) nie dostałam żadnego krwawienia. Teraz zaczęłam kolejne opakowanie, ale tak czy inaczej niepokoi mnie to... Nie wiem czy to ciąża (chociaż nigdy nie zdarzyło mi się zapomnieć tabletki, brałam o stałych porach, nie było żadnych biegunek czy wymiotów, żadnych antybiotyków czy jakichkolwiek innych produktów wpływających na działanie antykoncepcyjne Y.), efekt stresu i "dołka" psychicznego trwających pewien czas , straceniu kilku kilogramów na wadze (poprzez "niedojadanie") czy czymś jeszcze innym... Gdy drugi raz wystąpi taka sytuacja, że nie pojawi mi się krwawienie to zrobię test, ale wg ulotki jest małe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę... Tak czy inaczej opinie innych osób być może mnie nieco uspokoją ;) Może znajdzie się osoba o podobnym doświadczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
proseosybkaodpowiedz ------mozesz byc spokojna, tabletka wchlania sie 2 godziny, wiec o 1 w nocy na 100% nie mialas juz jej w zoladku, nie rob zadnych przerw, nie łącz opakowan, bo tylko sobie w organizmie namieszasz.Poporstu bierz normalnie tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anabet
cześć! mam taki problem, biorę yasminelle już od 2 tygodni (to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne) i plamienia mi się nie kończą ale z tego co czytałam to raczej normalne prawda> do tego pojawił mi się trądzik bardziej obfity niż normalnie, czy to mi przejdzie jak organizm już się przyzwyczai do nowego poziomu hormonów?? no i jeszcze czy mimo tych plamień moge bez problemów kochać się z mężem?? bardzo was proszę o poradę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anabet
cześć! mam taki problem, biorę yasminelle już od 2 tygodni (to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne) i plamienia mi się nie kończą ale z tego co czytałam to raczej normalne prawda> do tego pojawił mi się trądzik bardziej obfity niż normalnie, czy to mi przejdzie jak organizm już się przyzwyczai do nowego poziomu hormonów?? no i jeszcze czy mimo tych plamień moge bez problemów kochać się z mężem?? bardzo was proszę o poradę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena22
Funia89------> Witam ja mialam kiedys taki problem jak ty obioje z partnerem juz bylismy przekonani ze to ciaza testy robilam jednak byly negatywne(pozytywne dla nas)... nie mialm okresu okolo 2 mies.. moim zdaniem mozesz byc spokojna i nie ma obaw ze to jest ciaza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziks
Hej dziewczyny, Mam problem,biorę Yasminelle juz od roku jak dotąd nie zdarzało mi się zapominać brać tabletek, ale dzisiaj jak miałam wziąć dzisiejszą zauważyłam, że jej nie ma za to jest środowa(czyli w środę wzięłam czwartkową) no i z tego wszystkiego wzięłam i tą środową i nie wiem czemu piątkową,pewnie dni tygodnia mi się pomieszały...Jak myślicie co teraz zrobić?Dokończyć te tabletki z blistra bo zostało mi jeszcze 5 tabletek,stosować dodatkowe zabezpieczenie, czy może macie jakiś inny pomysł? Z góry dziękuję za odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziks
Hej dziewczyny, Mam problem,biorę Yasminelle juz od roku jak dotąd nie zdażało mi się zapominać brać tabletek, ale dzisiaj jak miałam wziąć dzisiejszą zauważyłam, że jej nie ma za to jest środowa(czyli w środę wzięłam czwartkową) no i z tego wszystkiego wzięłam i tą środową i nie wiem czemu piątkową,pewnie dni tygodnia mi się pomieszały...Jak myślicie co teraz zrobić?Dokończyc te tabletki z blistra bo zostało mi jeszcze 5 tabletek,stosowac dodatkowe zabezpieczenie, czy może macie jakiś inny pomysł? Z góry dziękuję za odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziks
Hej dziewczyny, Mam problem,biorę Yasminelle juz od roku jak dotąd nie zdażało mi się zapominać brać tabletek, ale dzisiaj jak miałam wziąć dzisiejszą zauważyłam, że jej nie ma za to jest środowa(czyli w środę wzięłam czwartkową) no i z tego wszystkiego wzięłam i tą środową i nie wiem czemu piątkową,pewnie dni tygodnia mi się pomieszały...Jak myślicie co teraz zrobić?Dokończyc te tabletki z blistra bo zostało mi jeszcze 5 tabletek,stosowac dodatkowe zabezpieczenie, czy może macie jakiś inny pomysł? Z góry dziękuję za odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziks
Hej dziewczyny,mam problem...Pochrzaniły mi się dni i pomyliłam tabletki,dzisiaj jak miałam wziąć dzisiejszą zauważyłam, że jej nie ma za to jest środowa(czyli w środę wzięłam czwartkową) no i z tego wszystkiego wzięłam i tą środową i nie wiem czemu piątkową,pewnie dni tygodnia mi się pomieszały...Jak myślicie co teraz?zostało mi jeszcze 5 w blistrze,wiec mam je dokończyć i normalnie przerwę zrobić czy jak myślicie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziks
Hej dziewczyny,mam problem...biorę od roku yasminelle, dzisiaj jak miałam wziąć dzisiejszą tabletke zauważyłam, że jej nie ma za to jest środowa(czyli w środę wzięłam czwartkową) no i z tego wszystkiego wzięłam i tą środową i nie wiem czemu piątkową,przypuszczam,ze dni tygodnia mi sie pomylily i myslalam,ze dzisiaj piatek...:/Jak myślicie co teraz?zostało mi 5 tabletek do końca,co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziks
Kurde sory,coś mi się za dużo razy napisało,bo strona mi się nie ładowała i pisałam parę razy,a nie myślałam, że któreś się zapisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anabet
cześć! mam taki problem, biorę yasminelle już od 2 tygodni (to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne) i plamienia mi się nie kończą ale z tego co czytałam to raczej normalne prawda> do tego pojawił mi się trądzik bardziej obfity niż normalnie, czy to mi przejdzie jak organizm już się przyzwyczai do nowego poziomu hormonów?? no i jeszcze czy mimo tych plamień moge bez problemów kochać się z mężem?? bardzo was proszę o poradę! dziewczyny pomozcie, to jak mam je rzucic i pojsc po inne czy czekac az organizm sie dostosuje??? prosze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ahaya
No niestety ja nie mam zbyt dobrej opinii na temat Yasminelle. Otóż brałam je 1,5 roku i czułam się świetnie- cera mi się poprawiła okres praktycznie bez bólu choć przed tabl miałam katorgi myślałam że wrzystko ok waga skoczyła lekko w górę... aż w końcu dobiła do 70!!! Przytyłam 14 Kg miałam problemy z tarczycą więc nie odstawiłam tabl. W końcu zrezygnowałam po czym okazało się że tarczyca w normie... Wagi niestety nie zrzuciłam... zaczęłam ćwiczyć i czekam z nadzieją na efekty... Teraz lekarz po półrocznej przerwie przepisał mi Novynette i nie wiem co robić... boję się... Więc nie polecam Yasminelle choć z drugiej strony mam znajome które je przyjmują i sobie chwalą... więc... trudno powiedzieć... trzeba stać się króliczkiem doświadczalnym :] to jedyne wyjście... Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×