Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Carmamelle
1) Czy jeśli dostałam krwawienie z odstawienia tego samego dnia co zwykle, z takimi samymi objawami (ból brzucha, itp.), ze skrzepami, to czy mogę być spokojna, nie jestem w ciąży? Wiem, że można krwawć będąc w ciąży, ale odróżniłabym to od normalnego krwawienia i nie miałabym takich samych objawów co zwykle, prawda? 2) Czy krwawienie z odstawienia może być jednego razu bardzo obfite, a drugiego mniej? To nie świadczy o ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnaa
Hej Dziewczyny Ja podobnie jak Wy także biorę yasminelle Jestem właśnie na trzecim opakowaniu i mam do Was takie pytanie Czy podczas brania tych tabletek odczuwacie bóle brzucha takie jak np przed okresem mimo że okres ma być dopiero za 2 tyg Czasem odczuwam także kłucie jajników To wszystko dzieje się dopiero od dwóch dni (a dokładniej to od ostatniego stosunku) ale pomimo tego zaczynam się martwić Bardzo proszę was o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
1) Czy jeśli dostałam krwawienie z odstawienia tego samego dnia co zwykle, z takimi samymi objawami (ból brzucha, itp.), ze skrzepami, to czy mogę być spokojna, nie jestem w ciąży? Wiem, że można krwawć będąc w ciąży, ale odróżniłabym to od normalnego krwawienia i nie miałabym takich samych objawów co zwykle, prawda? 2) Czy krwawienie z odstawienia może być jednego razu bardzo obfite, a drugiego mniej? To nie świadczy o ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasne
krwawienie w ciazy zdaRZA SIE b,rzadko, i jest inne niz zwyczajne krwawienie miesiaczkowe. krwawienia na tab powinny byc mniej obfite niz te bez ich stosowania. dlaczego bierzesz pod uwage ciaze mimo ze bierzesz tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewulka88
odkupie jedno opakowanie yasminelle!! jak najszybciej.. EwUnKa88@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnaa
Hej Dziewczyny Ja podobnie jak Wy także biorę yasminelle Jestem właśnie na trzecim opakowaniu i mam do Was takie pytanie Czy podczas brania tych tabletek odczuwacie bóle brzucha takie jak np przed okresem mimo że okres ma być dopiero za 2 tyg Czasem odczuwam także kłucie jajników To wszystko dzieje się dopiero od dwóch dni (a dokładniej to od ostatniego stosunku) ale pomimo tego zaczynam się martwić Bardzo proszę was o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tocha
Kobietki mam pytanko, biorę od niedawna (5 miech) Yasmin - i jest ok, żadnych objaw nie mam, krwawienia regularne (krótkie) żadnych plamień przez dłuższy okres czasu ;)) Moje pytanie dotyczy - gł schematu brania pigułek, bo zawsze kierowałam się wg strzałek, ale ostatnio, zamiast brać pig. np. w czw. (górna strzałka) zabrałam czw.(dolna strzałka) i tak sobie podążam ... jak wskazówki zegara, ale nie na górze tylko na dole. Z tego powodu,że brakowało mi 2 pigułek z opakowania i nie wiem co mam robić: Czy dojść do tej luki (gdzie nie mam 2 pig) i przeskoczyć na nowe opakowanie czy olać to i przerwać te opakowanie (zostało ok. 6tab) i poczekać na krwawienie i zacząć od nowa....Pokręcone to ........ ;)))) Jak myślicie?? Czy jestem prawidłowo zabezpieczona i czy będę. Już dostaje bzikaaaaaaa .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tocha---> Jeśli byś przeczytała ulotkę to dowiedziałabyś się, że KAŻDA PIGUŁKA MA TEN SAM SKŁAD! Strrzałki są tylko i wyłącznie do ułatwienia brania, do wyeliminowania ewentualnych pomyłek. Więc możesz sobie brać w poniedziałek tabletkę oznaczoną piątkiem, w sobotę możesz wziąć, niedzielną a w środę wtorkową. Nie ma żadnej różnicy. Masz wziąć te 21 tabletek i tyle, które to będą to nie ma znaczenia. annnnaa ---> Odczuwanie bólów przy braniu tabletek jest normalne, wiele osób tak ma. Nie wiem czym się martwisz, przecież jajniki dalej pracują, więc mają prawo czasem poboleć ;) Oczywiście taki ból nie oznacza, że masz owulację. Biorąc tabletki zgodnie z instrukcją nie będziesz miałą owulacji, więc automaycznie nie masz się czym martwić. Nie no błagam, ja tu się martwię ciążą bo nie miałam krwawienia w przerwie, a tutaj widzę, że inne dziewczęta martwią się o ciążę i schizują, mimo iż miały w pełni normalne krwawienie jak co miesiąc. No prananoja :D Dziewczyny nie wyolbrzymiajcie i nie stwarzajcie sobie problemów! Po co w takim razie brać te abletki jak tam schizujecie, wrzućcie na luz! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do annnnaa - jeżeli chodzi o ból w jajnikach to też tak miałam i również jakoś w środku opakowania, u mnie było to chyba piąte opakowanie, ale potem przeszło i już się nie pojawiło;-) także na razie nie masz się co martwić;-) a jak w kolejnym opakowaniu będziesz miała ten sam problem to po prostu skontaktuj się ze swoim lekarzem;-) poza tym piszesz, że to Twoj trzeci blister więc Twój organizm może się jeszcze przyzwyczajać i stąd jakiekolwiek niepokojące objawy;-) do funia89 - dzięki;-) do tocha - każda tabletka ma taki sam skład więc możesz sobie brać np. w poniedziałek tabletkę z czwartku;-) strzałki są dla ułatwienia i żebyś mogła sobie sprawdzić czy np. na pewno w dany dzień wzięłaś tabletkę, także spokojnie dokończ opakowanie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnaa
Dziewczyny dzięki za odpowiedzi:) W mojej wypowiedzi chodziło mi o takie bóle jak np macie przed okresem takie jakby skurcze macicy czy coś takiego Ten brzuch boli mnie czasem i to tak jak bym miała np za parę dni dostać okres. Nie wiem co się dzieje bo okres mam mieć za niecałe 2 tyg Może to jest spowodowane tym że w tamtym tyg byłam przeziębiona i brałam rutinoscorbin scorbolamid piłam także gripex hot activ i syrop na kaszel herbapect ale słyszałam że one nie wpływają na skuteczność tabletek anty Ale może te bóle brzucha są spowodowane braniem tych tabletek razem z tabletkami anty Co o tym myślicie?? Jak na następnym opakowaniu znów będę mieć te dolegliwości to chyba wybiorę się do gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Martwię się, bo panikara jestem:) A poza tym czytałam o tym krwawieniu w ciąży i martwię się dlatego, że było trochę mniej obfite i krótsze niż zazwyczaj. Ale wciąż były skrzepy, były bóle brzucha i ciemna krew... Wcześniej jeszcze była sytuacja, kiedy brałam w 3 tygodniu pigułek węgiel godzinę pzed wzięciem pigułki i martwiłam się, czy może węgiel sprawić, że się ona nie wchłonie i to by było jak pominięcie tabletki. Ale lekarz powiedział, że jak był jakiś odstęp to nie ma wpływu. Więc nie mam się o co martwić, jeśli krwawiłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Martwię się, bo panikara jestem:) A poza tym czytałam o tym krwawieniu w ciąży i martwię się dlatego, że było trochę mniej obfite i krótsze niż zazwyczaj. Ale wciąż były skrzepy, były bóle brzucha i ciemna krew... Wcześniej jeszcze była sytuacja, kiedy brałam w 3 tygodniu pigułek węgiel godzinę pzed wzięciem pigułki i martwiłam się, czy może węgiel sprawić, że się ona nie wchłonie i to by było jak pominięcie tabletki. Ale lekarz powiedział, że jak był jakiś odstęp to nie ma wpływu. Więc nie mam się o co martwić, jeśli krwawiłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Martwię się, bo panikara jestem:) A poza tym czytałam o tym krwawieniu w ciąży i martwię się dlatego, że było trochę mniej obfite i krótsze niż zazwyczaj. Ale wciąż były skrzepy, były bóle brzucha i ciemna krew... Wcześniej jeszcze była sytuacja, kiedy brałam w 3 tygodniu pigułek węgiel godzinę pzed wzięciem pigułki i martwiłam się, czy może węgiel sprawić, że się ona nie wchłonie i to by było jak pominięcie tabletki. Ale lekarz powiedział, że jak był jakiś odstęp to nie ma wpływu. Więc nie mam się o co martwić, jeśli krwawiłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markita
Hej dziewczyny, Po raz pierwszy (w ogole) biore tabletki antykoncepcyjne i troche sie boje nie stosowac zadnych innych srodkow, czytalam wprawdzie troche na ten temat ale nadal mam obawy czy to bezpieczne. Prosze o jakakolwiek odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markita
Hej dziewczyny, Po raz pierwszy biore tabletki anykoncepcyjne i troche sie boje nie stosowac zadnych innych srodkow. Czytalam troche na ten temat ale czy moge miec pewnosc ze zaden plemnik nie przedostanie sie tam gdzie nie powinien? Niecierpliwie czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Carmamelle - ja też jestem panikarą więc Cię rozumiem;-) przeczytałam to co napisałaś i moim zdaniem nie masz się o co martwić;-) jeżeli co miesiąc masz się martwić czy jesteś w ciąży to rób sobie co miesiąc testy ciążowe;P oczywiście żartuje;-) ale na pocieszenie dodam, że ja sobie kiedyś wkręciłam, zupełnie bezpodstawnie, że miałam jajeczkowanie i jak skończyłam blister to pierwszą rzeczą jaką zrobiłam był test ciążowy;P oczywiście negatywny i oczywiście nie potrzebnie się denerwowałam;-) poza tym im dłużej bierzesz tabletki to z biegiem czasu denerwujesz się takimi rzeczami coraz mniej;-) do Markita - tak dla jasności, to po pierwsze tabletki powodują brak jajeczkowania, po drugie śluz zmienia się na bardziej gęsty co znacznie zawęża ruchy plemników, a po trzecie nawet jeżeli jakiś wybryk organizmu wywoła jajeczkowanie to kolejnym zadaniem tabletek jest uniemożliwić mu przeniknięcie do komórki jajowej albo zapobiec rozwinięciu się już zapłodnionej, także sama widzisz, że nie ma się o co martwić;-) co prawda tabletki nie dają 100% bezpieczeństwa tylko 99%, ale przy tej metodzie antykoncepcji najważniejsza jest regularność, ten 1% to zazwyczaj dziewczyny które nie biorą tabletek o tej samej porze, albo czasami w ogóle zapominają je zażyć, więc potem nie ma co się dziwić... ja osobiście nie spotkałam się nigdy z przypadkiem żeby dziewczyna biorąca tabletki zaszła w ciąże... więc bierz regularnie, nie martw się i ciesz się seksem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
markita--> jasna sprawa, ze plemniki "dostana sie tam gdzie nie powinny, to oczywiste. Recz w tym, ze nie wyrzadza ci krzywdy bo nie bedzie komorki jajowej, ktora mozna by zaplodnic, dodatkowo gesty sluz nie pozwoli plemnikom tak zwinnie sie poruszac, az wreszcie nawet jak odblokuje sie owulacja to gruba sluzowka utrudni zagniezdzenie sie komorki zaplodnionej. Lykaj spokojnie. Ja tez biore dopiero 4 miesiac. w zeszlym miesiacu mialam nudnosci, ale to wszytsko norma na poczatku i nie swiadczy na szczescie o ciazy...Wiem bo w przyplywie paniki test zrobilam:P 12 zl w bloto:P hehe na szczescie:) A powiedzcie mi lykam juz 4 miesiac i czy normalne jest, ze w 7 dniu zaczynaja pobolewac piersi a od 8 dnia bola juz bardzo? W kazdym opakowaniu mialam bole, ale nigdy tak wczesnie....Ok jest, czy jakies zapalenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Mam małą prośbę, powiedzcie co byście zrobiły na moim miejscu:) Dostałam antybiotyk osłabiający działanie naszych Y:( Zaczelam go brac w niedziele a za tydzien w srode mam wziac ostatnia tabletke i zrobic tydzien przerwy. Tylko teraz pytanie czy ją robić?:) Po jakim czasie odblokowywuje się owulacja? Proszę o odpowiedz i zgory dziekuje:) buzki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwsoci
aaaaaaaaa23--> Ja bym zrobila tak, ze nie laczylabym dwoch opakowan, lecz zrobila normalna przere...W przeriw bym nie wspozyla a w pierwszym tygodniu zabezpieczala bym sie dodatkowo (przez caly tydzien) . Na bank mialabys spokoj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do 1500 wątpliwości - jeżeli chodzi o Twoje piersi to myślę, że nic złego się z nimi nie dzieje;-) do aaaaaaaaaa23 - zrobiłabym dokładnie tak samo jak 1500 wątpliwości;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
aaaaaaaaa23 ------a ja bym zrobila inaczej niz mowi kolezanka powyzej:)Tez bylam w zeszlym miesiacu chora i bralam antybiotyk obnizajacy dzialanie tabeletek.Ginekolog mi powiedziala,ze mam sie zabezpieczac w trakcie trwania kuracji antybiotykowej oraz tydzien po, i kazala mi wziasc dwa opakowania pod rzad z tego wzgledu iz przerwa wypadala mi w trakcie brania antybiotyku.Tak tez zrobilam i dzidziusa nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
A ja mam takie ptanki niby blahe i durne a jednak intrygujace mnie. Bo...wiadome jest, ze pigulek jak i zadnych lekow nie wolno popijac mlekiem bo sie nie wchona wcale lub ledwe co... Ale...Czy po godzinie od zaycia pigulki moge bezpiecznie jesc jogurt naturalny? Niby tabletka ciagle jest w zoladku i jogurt jako profukt mleczny moze cos nie tak z nia zrobic...Jest ktos madry, kto czytal cos na ten temat? ALbo tak robi i wszystko jest ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi:) Jestem bardzo wdzieczna:) Ja w tą niedziele kończę kurację antybiotykową a w przyszły czwartek zaczynam tydzień przerwy więc chyba nie będę brała 2 opakowań pod rząd tylko trochę odpocznę od tych wszystkich prochów:) Pozdrawiam Was wszystkie cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi:) Jestem bardzo wdzieczna:) Ja w tą niedziele kończę kurację antybiotykową a w przyszły czwartek zaczynam tydzień przerwy więc chyba nie będę brała 2 opakowań pod rząd tylko trochę odpocznę od tych wszystkich prochów:) Pozdrawiam Was wszystkie cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi:) Jestem bardzo wdzieczna:) Ja w tą niedziele kończę kurację antybiotykową a w przyszły czwartek zaczynam tydzień przerwy więc chyba nie będę brała 2 opakowań pod rząd tylko trochę odpocznę od tych wszystkich prochów:) Pozdrawiam Was wszystkie cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnaa
Dziewczyny jeszcze raz liczę na Waszą pomoc gdyż w mojej wypowiedzi chodziło mi o takie bóle jak np macie przed okresem takie jakby skurcze macicy czy coś takiego Ten brzuch boli mnie czasem i to tak jak bym miała np za parę dni dostać okres. Nie wiem co się dzieje bo okres mam mieć za niecałe 2 tyg Może to jest spowodowane tym że w tamtym tyg byłam przeziębiona i brałam rutinoscorbin scorbolamid piłam także gripex hot activ i syrop na kaszel herbapect ale słyszałam że one nie wpływają na skuteczność tabletek anty Ale może te bóle brzucha są spowodowane braniem tych tabletek razem z tabletkami anty Co o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
annnaa -- Mnie też bolą jajniki, jakoś po pierwszym tygodniu brania, a czasem nawet jak się stresuję, może to ból podbrzusza po prostu, ale podobny ból do jajników. I przed okresem też mnie bolą. To o niczym nie świadczy, nic złego się nie dzieje:) trzepotko, dziękuję Ci:) Uspokoiłaś mnie. Bałam się dlatego, że miałam słabsze krwawienie i krótsze niż zazwyczaj, ale rozumiem, żę biorąc pigułki raz może być tak, raz tak. A ból brzucha i zmiany w psychice były takie, jak zazwyczaj na okres, nie było to też żadne plamienie, więc rozumiem, że nie muszę już o tym myśleć? Wiem, że psychika może płatać figle i nie chcę się już denerwować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fairah
Sprzedam 1 opakowanie Yasminelle. ( fabrycznie zapakowane ) Sprzedaję gdyż mi nie spasowały. Okolice Krakowa. kontakt fairah@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cathe
Sprzedam 4 opakowania yasminelle kasiulka47@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pitbullka
Kupię Yasminelle :-) Kontakt GG: 5531644

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×