Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

co za problem

szukam kogos dobrego z jez. polskiego

Polecane posty

Witam! Jestem w trakcie pisania bibliografii przedmiotowej i bardzo potrzebuje jakiś przykładowych książek. Temat pracy to: \"Czy można żyć ze świadomością popełnionej zbrodni ? Rozważ zagadnienie odwołując się do utworów literackich różnych epok.\" Może macie jakieś pomysły? :( Byłabym bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocjana ja proponuje także te ksiązeczki powyżej jak i równiez:Balladyne,Makbeta,dziady cześc II,także moga być motywy z biblii i mitologii Jana parandowskiego.Możesz użyć także Imię rozy umberta eco!! powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam: \"rozmowy z katem\" Moczarskiego \"imie róży\" umberto eco \"giaur\" Byron\'a \"mein kampf\" Hitlera \"balladyna\" Słowackiego \"antygona\" Sofoklesa \"makbet\" Szekspira \"zbrodnia i kara\" Dostojewskiego i nie wiem jak to podzielić, czyli co do literatury podmiotu, a co do przedmiotu :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisiap
hej ja bym dodała jeszcze coś z literatury wojennej i holocauastu coś z "Medalionów" czy " Opowiadań Borowskiego", " Lilie" A. Mickiewicza, " Pan Tadeusz"- ksiądz Robak oczywiście, " Lord Jim".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wy chyba nie rozumiecie
co to jest bibliografia przedmiotowa:O Chodzi o książki, nie fabularne, w których poruszany jest ten temet!!!!!! jakies opracowania, publikacje naukowe na ten temat!!!!!!!!:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam kogos
Mój dług Sikory...poszukaj tez jego strony netowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wy chyba nie rozumiecie
Musisz znaleźć coś, gdzie jakieś osoby mądre wypowiadają się na ten temat! W Balladynie raczej się nikt jako autor artykułu czy książki sam od siebie nie wypowiada... Musisz znaleźć coś innego. Jakieś artykuły! Na pewno możesz iść do BUWu, jak jesteś z Warszawy i poszukać wśród prac Kołakowskiego. Na 100% poruszał ten temat;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koobi
Watpię,żeby ktos Ci z głowy podał opracowania do lit. przedmiotu. Idź do biblioteki pedagogicznej i zobacz, jakie książki sa zgromadzone w katalogu rzeczowytm pod hasłem np.zbrodnia czy podobnymi-- na pewno pomogą Ci tam.Spiszesz tytuły, moze z niektórych zaczerpniesz jakies cytaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tych ksiązek,które już wybrałaś nie wybieraj niczego do literatury przedmiotu!!Literatura przedmiotu jest to to książki, artykuły etc. (bądź ich fragmenty) związane z tematem Twojej prezentacji, z którymi zapoznałeś się, przygotowując się do przedstawienia danego zagadnienia (np. \"Dostojewski i przeklęte problemy: od \"Biednych ludzi\" do \"Zbrodni i kary\" R. Przybylskiego). Mogą się tu również pojawić adresy stron WWW, bądź jednak ostrożny - dokładnie sprawdź zawartość strony, którą zamierzasz umieścić w bibliografii! powodzenia:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wy chyba nie rozumiecie
Masz np.: Michaił Bachtin: Słowo w dziele Dostojewskiego. To o Zbrodni i Karze i nie tylko:) W ogóle o poetyce powieści Dostojewskiego. Np. dlaczego w bajkach ważne jest dobro i zło, dlaczego porusza się ten motyw, w : Włodzimierz Propp: Transformacje bajek magicznych. To są tytuły artykułów, musisz je sobie znaleźć. A tutaj masz i źródło, tylko pewnie i tak nie będzie Ci się chciało szukać:) Kozera Bartlomiej: Ewolucja swiadomosci zla? Kwartalnik Opolski 1993 nr 3 s. 37-42 Podziomek Piotr: Hetman ciemnosci Lad 1991 nr 46 s. 8 Ulicka Danuta: Tylko dla doroslych? Guliwer 1992 nr 4 s. 6-9 Też są to artykuły. Na temat motywu zła w literaturze i czemu ten motyw służy. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz zebrać literaturę przedmiotu, przejdź się do biblioteki i wypożycz sobie nawet do czytelni książki z serii Wielka Historia Literatury Polskiej, wydawane przez PWN. Michałowskiej jest średniowiecze, Hernasa barok itd, zresztą ci powiedzą. Na końcu mają bibliografię do omawianych działów. Druga droga to wypożyczenie też do czytelni książek z literatury podmiotowej, ale w wydaniu krytycznym, najlepiej BN, czyli Biblioteka Narodowa. Seria I to literatura polska, seria II to obca. Wszystkie są opatrzone wstępami, którę z serca radzę przeczytać i mają załączoną bibliografię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wy chyba nie rozumiecie
O zbrodni II wojny światowej: Dąbrowska Danuta: Romantyzm i wojna. Interpretacja historii w polskiej literaturze o tematyce okupacyjnej Swiadectwa i powroty nieludzkiego czasu. Materialy konferencji naukowej poswieconej martyrologii lat II wojny swiatowej w literaturze [Majdanek, 18-19 IV 1989] (książka wydana przez PAN) Nowakowska Anna: "Druga wojna swiatowa w literaturze polskiej i obcej" Przeglad Humanistyczny 1990 1 175-8 (artykuł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no rzeczywiście nie rozumiem o co ci chodzi!! Może po prostu nie chce ci się nic robic i myślisz,że ktoś odwali to za ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wy chyba nie rozumiecie - ja rozumiem doskonale, przecież podałam najprostszą drogę do znalezienia literatury przedmiotowej. W wymienionych książkach są bibliografie DO dzieł, a nie bibliografie dzieł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja byłabym
ja czegoś nie rozumiem do autorki lepiej porządnie zanalizować problem na 2 lub 3 przykładach niz zanalizować 20 i do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×