Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Monalisa12.

Czym Waszym zdaniem jest zycie czlowieka ?

Polecane posty

4 godziny temu, Monalisa12. napisał:

Czym Waszym zdaniem jest zycie czlowieka ?

Czlowiek sie rodzi , zyje , umiera . 

Jako, że człowiek to jedyna istota na świecie, która pojmuje w pełni swoją przemijalność, to że kiedyś umrze, oraz jest w pełni świadom swojej egzystencji, poszukuje celu, drogi, przeznaczenia, (żadne inne stworzenie tak swojego jestestwa nie pojmuje), oznacza to w praktyce, że jeżeli śmierć jest definitywnym końcem, to biorąc pod uwagę w/w świadomość przemijalności człowieka bardzo łatwo wysnuć wniosek, że w takim razie życie ludzkie nie miałoby absolutnie żadnego sensu.

No bo po co nam ta świadomość naszej przemijalności, abstrakcyjne myślenie, jeżeli i tak to wszystko za kilkadziesiąt lat obróci się w nicość? Na co człowiekowi tak głębokie pojmowanie swojej bytności jeżeli za chwilę go nie będzie?

Dlatego dla mnie jest oczywiste, że musi istnieć życie po życiu, i wbrew pozorom biorąc pod uwagę jak nieprzemierzony, nieodkryty jest wszechświat, jego wielowymiarowość o której coraz częściej mówią badacze, wcale ta koncepcja nie powinna być tak odległa dla ludzkiego umysłu, nawet tego uznającego się za racjonalny.

W skrócie, wg mnie życie człowieka jest tylko epizodem, testem, wstępem do nieskończoności która czeka go po tym życiu ziemskim.

Edytowano przez ___RymCym
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ___RymCym napisał:

Jako, że człowiek to jedyna istota na świecie pojmuje w pełni swoją przemijalność, to że kiedyś umrze, oraz jest w pełni świadom swojej egzystencji, poszukuje celu, drogi, przeznaczenia, (żadne inne stworzenie tak swojego jestestwa nie pojmuje), oznacza to w praktyce, że jeżeli śmierć jest definitywnym końcem, to biorąc pod uwagę w/w świadomość przemijalności człowieka bardzo łatwo wysnuć wniosek, że w takim razie życie ludzkie nie miałoby absolutnie żadnego sensu.

No bo po co nam ta świadomość naszej przemijalności, abstrakcyjne myślenie, jeżeli i tak to wszystko za kilkadziesiąt lat obróci się w nicość? Na co człowiekowi tak głębokie pojmowanie swojej bytności jeżeli za chwilę go nie będzie?

Dlatego dla mnie jest oczywiste, że musi istnieć życie po życiu, i wbrew pozorom biorąc pod uwagę jak nieprzemierzony, nieodkryty jest wszechświat, jego wielowymiarowość o której coraz częściej mówią badacze, wcale ta koncepcja nie powinna być tak odległa dla ludzkiego umysłu, nawet tego uznającego się za racjonalny.

W skrócie, wg mnie życie człowieka jest tylko epizodem, testem, wstępem do nieskończoności która czeka go po tym życiu ziemskim.

Szympans co ty pierrdolisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, fjewf39ewfj napisał:

Szympans co ty pierrdolisz 

dla ciebie zbyt skomplikowane, bankrucie intelektualny, ty nawet szkoły podstawowej ukończyć w stanie nie byłeś.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, prut napisał:

Ciekawy temat, szkoda że coraz mniej się gada o filozofii tylko o autach i tabletach no bo potrzebny jest jakiś sens oprócz tego inaczej mozna eutanazję zapodac jak będzie dostępna dla ludu...

Co tu ciekawego chodzi o roochanie nawet księża robią munkowe orgie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fjewf39ewfj napisał:

CYFROWE TO TY SE MOŻESZ NAPISAĆ ILE TYLKO WYMYŚLISZ MITOMANIE 

 

No ja gotówkę od razu wpłacam na kartę po co to nosić jakiś brudny i z bakterie papier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Życie ma sens, ale trzeba sobie samemu ten sens znaleźć. Większość ludzi chciałaby mieć wszystko podane na tacy. Łatwy przepis z gwarancją sukcesu, po to istnieją religie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Moc heblowania stypiar napisał:

Roochanie steruje wszystkim co żyje 

Tu masz rację, bo bez ruсhania nie było by ciągłości gatunku chociaż można sztucznie. No i świat wisi na seksie i pieniądzach to wieme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Monalisa12. napisał:

Czlowiek sie rodzi , zyje , umiera . 

Sa rozni ludzie inni bardziej zamozni , inni mniej , sa ludzie uczuciowi inni mniej albo wcale . Gdy czlowiek umiera trzeba z jego cialem cos zrobic czyli zakopac jego cialo , przeciez nie mozna go zostawic tak sobie po prostu . To kosztuje bardzo duzo , ale zauwazylam ze te firmy pogrzebowe sa zayebiste naprawde wywiazuja sie z obowiazkow i w sumie ta zaplata naprawde nalezy sie ! Natomiast nie rozumiem kosciola .... pochowek w sumie kosztuje strasznie drogo a sama ceremonia pogrzebowa prowadzona przez ksiedza tzn samo to ze on wyjdzie po urne i ja zaprowadzi do kosciola i ja odprowadzi na cmentarz to jest w sumie ta prawie sama cena co firma pogrzebowa robi robote czyli przygotowuja zwloki cala impreze pogrzebowa a to kosztuje !!!! co qrwa taki ksiadz sobie wyobraza ? Podam przyklad ! Bardzo biedna rodzina prosila ksiedza o pomoc w pochowku najblizszej ich osoby byli bardzo biedni wiec no nie mieli kasy na pogrzeb i zapytali czy byloby to mozliwe jakos w miare taniej ? Ksiadz odpowiedzial a macie moze krowe ? No tak ale my bardzo biedni krowa to jedyny zywiciel naszej rodziny , jeszcze tylko mamy kartofle buraki i to wszystko a ksiadza na to .... to prosze sprzedac krowe i bedzie pogrzeb , bo jak nie to pogrzebu nie bedzie . 

Zmień księdza ja znam dużo i ludziom pomagają, są zakonnicy oni robią to za darmo, kapelani wojskowi. To że góra jest zepsuta nie oznacza wszyscy. Isć na księdza trzeba mieć powołanie pomagania ludziom.

Dużo poszło chyba tam na kasę i wygodne życie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdym zawodzie są z powołania i są też dla kasy często nieuczciwi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leżak ? Ta szara retro i akcesoria nawiązujące do jedynki dopiero premiera w Listopadzie. To będzie karkołomne kupić i chyba trzeba wcześniej zamawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Crеер napisał:

Jak w każdym zawodzie są z powołania i są też dla kasy często nieuczciwi. 

Mam znajomą on wyższą szkołę skończył i jej syn poszedł dla wygody. 

 

Ogólnie Kościół odszedł od pomagania ludziom. Taki przyszły ksiądz nawet nie ma gdzie się spełnić i zweryfikować powołanie. Powołanie nie jest pstrykniesz i jesteś powołany. Tylko to jest długo trwały proces z jakimiś sukcesami tym kierunku.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ktoś mądry je przyrównał do zawodów sportowych i też tak myślę tym jest. Meta i nagroda po nim.

Edytowano przez Isk^a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×