Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinky696

biznesowy wizerunek

Polecane posty

Jutro ide na rozmowe w sprawie pracy, poproszono mnie o biznesowy wizerunek. Czyli jak mam sie ubrać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdejmij tipsy
i pinky też :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biznesowy wizerunek - czyli najlepiej i najbezpieczniej klasyczny kostium, obojętnie czy ze spodniami czy spódnicą (ważne żeby ta nie była zbyt krótka). Kolory stonowane, szary, czarny, granatowy. Najlepiej żeby komplet był z niemnącego się materiału, starannie wyprasowany i czyściutki i chyba tyle ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym zaproponowala satynowa bluzke bardzo fajnie wygladaja te z wiazana kokardka lub marszczone zawsze przyda ci sie na wiecej okazji jesli miala bys ja kupowac. spodnice taka tube dotego moga byc kozaki tylko nie kowbojki. bluzke masz elegancka spodnice prosta a kozaki wiadomo przynajmniej nie bedziesz miala wpadki z przemakajacymi butami. kolejna propozycja elegancki sweterek lub dzaninowa bluzka plus spodnie koniecznie na kantke . ogolnie proponowala bym nie wychodzic poza kolory bialy kremowy czarny granat ostatecznie czerwien ale tylko jedna rzecz lub dodatki. a i wazna rzecz torebka nie bierz malusienkiej ani wielkiej torby worka. i koniecznie poukladaj w niej rzeczy zeby nie szukala przypadkowo dlugopisa wyrzucajac z torebki tampony:):):) i nie mysl ze biznesowy wizerunek to wcisniecie sie w kostium - garnitur. to poprostu zachowanie odpowiedniej kolorystyki i rozumienia ze niektore dodatki czy wielki dekolt sa nie na miejscu. najgorsze co mozesz zrobic to ubrac sie w taki sposob ze bedziesz sie zle czuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żadne bluzki w kokardkę
na rozmowę z biznesowym wizerunkiem absolutnie tylko kostium, biała koszulowa bluzka, kolory szary, czarny, granatowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj przesadzasz ! Przecież ona nie mowi o jakis fiokach ! Są teraz naprawdę piękne satynowe koszule wiązane w pasie. Do tego klasyczne spodnie w kancik i jest super :) Czasy bialych bluzek i czarnych spodni minęły bezpowrotnie dzieki Bogu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba sztywno trzymać się zasad czarny-biały a granatowy to już rozbój w biały dzień. Bardzo ładnie wygląda tweedowy komplet w stonowanych kolorach z elegancką białą koszulą. I delikatny wisiorek, do tego ładne kolczyki i pasująca torebka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w korporacjach
klasyczny strój to podstawa i niestety tam trzymają się ściśle kanonu kostium: marynarka + spodnie/spódnica do kolan, i kolorów też. Czyli uniform, masz pokazać intelekt a nie fantazję stroju, na szaleństwa typu satynowa bluzka w dowolnym kolorze może sobie pozwolić pani dyrektor, a i tak wątpię, czy te sztywne biznesmenki mają w szafie coś innego niz biel, beż, czerń, szarość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzdura !! Mowisz chyba o bankach :) Pracuję w korporacjach od 12 lat i jakos nie spotkalam się z wymogiem czarny ganitur biala koszula... !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROzumiem, ze nie wypada zalożyc koszuli w różowe kwiaty ale koszulka niebieska w paseczki (moze byc i satynowa) badz czarna w groszki nie przeszkadza. Wazne, zeby nie bylo biustu na wierzchu czy mini nie wiadomo dokąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biała bluzka
biała bluzka zawsze wygląda elegancko...daje obraz świeżości i profesjonalizmu...oczywiście musi byc czysta i wyprasowana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zaprzeczam biala bluzka jest idealana. dodaje profesjonalizmu i swiezosci. jednak dajmy sobie chcile wytchnienia na dworze pada i zimno mi z pewnoscia nie chcialo by sie wychodzic w kostiumiku i bluzeczce tak samo elegancko i profesjonalnie mozna wygladac w eleganckim sweterku. a calkowice inna sprawa jest na co moze pozowlic sobie ksiegowa a na co pani architekt idaca na spotkanie biznesowe. co do satyny jest elegancka i bardzo modna w tym sezonie wedlug mnie zestaw satynowy pokoszulek zakiecik i spodnie jest tak samo dobry. najwazniejsze jest zeby zwrocic uwage na siebie w pozytwnym tych slow znaczeniu i zostac zapamietana. jeden fakt jest dla mnie nie zaprzeczalny posrod 10 kadydatek na stanowisko 8 przyjdzie w czarnym kostiumie i bialej bluzeczce oczywiscie najwazniejsze jest to co zaprezentuja soba w kontekscie pracy. ale poczucie ze wyglada sie dobrze i czuje sie dobrze w stroju dodaje duzo pewnosci siebie i bedzie to zauwazalne w wypowiedzi. wedlug mnie jest kilka zasad: 1. zadnych dekoltow i mini 2. zadnych krzykliwych kolorow 3.eleganckie dodatki 4. wszystko musi pasowac do siebie i tworzc calosc 5.dzinsy, pokoszulki, tuniki dlugie spodnice, kwiaty w duzej ilosci, wystajaca bielizna to rzeczy ktore nie powinny sie zdarzyc 6. sukienka musi byc przemyslana decyzja dobra teraz proponuje poprawki i dopiski do mojej listy ps. z satynowej nie zrezygmnuje swietnie sie w niej czuje kremowa o eleganckim kroju dla mnie idealna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bgggggggggggggy
no właśnie ja mam za sobą całą serie rozmów kwalifikacyjnych i cały czas wręcz uciekałam od zestawienia czarnego kostiumu i białej koszuli bo to mi sie wydaje szkolniackie. Bardzo lubie eleganckie stroje wiec moglam sobie swobodnie podobierac je. Nigdy to nie były rzeczy pstrokate, czy ekstrwaganckie zwykle 2 kolory. Najczesciej na najważniejsze rozmowy ubierałam (to była wiosna/lato) jasnozieloną (pastelowa) garsonke i jakas ciekawa bluzke biała lub czarną. i zawsze wydaje mi sie ze było bardzo dobrze. kiedys jednak rozmawiałam z kimś kto zajmuje sie rozmowami i przeprowadzaniem ich i powiedział mi ze dla niego własnie klasyczna czarna garsonka i biała zwykła koszula to podstawa i to wg niego najlepiej świadczy o starajacym sie o prace- zdziwilo mnie to. Pewnie jest właśnie część ludzi którzy tak myślą. a szukałam pracy jako ekonomistka w różnorodnym tego słowa znaczeniu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trafilas
na zgreda albo jakiegos dziada :) Facet chyba nie wie o czym mowi. Sam niech się ubiera w czarny garnitur i biała koszule :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SaraSara
Jak powinnam się ubrać na rozmowę o pracę w kancelarii prawnej ? Będę pracować na pół etatu od 16 ... pliz o poradę mam 22 lata ,będę pracować na tzw. frontdesku chciałabym dobrze wypaść...A jak potem się ubierać ? czy dobre będą spodnie w kant czarne/szare a do tego bluzka ale nie koszula? też czarna . Musi być z rękawkami ? A czy gdybym chciała założyć spódnicę to muszę zakładać rajstopy/pończochy i zakryte buty np. szpilki? Nie wypada chyba raczej w sandałach na kotórnie? a bez rajstop można? spódnica jest za kolana,czarna... chcę coś w czym uda mi się dojechać na miejsce w taką pogodę nie zlaną potem i smierdzącą...chodzi mi o odrobinę komfortu nie chcę na rozmiwie myśleć o ciuchach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×