Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

Ilonka, ja też bardzo lubię Topora :) I zazdroszczę tego ciupciania ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry mamusie :) Iva skarbie jest wiele matek wychowujących samotnie dzieci. Dasz radę, wierzę w to. Jeśli masz obok bliskich, to jest latwiej. Rodzina na pewno Ci pomoże. Z drugiej strony wydaje mi się że lepiej wychowywać dziecko samotnie a niżeli w domu gdzie dla ojca najważniejsze są używki. Może poród go coś zmieni, otrzeźwieje skoro zawsze dawałas mu jeszcze jedną szansę a tym razem powiesz dość może to spowoduje, że w końcu zrozumie. Nie smuć się kochana, nie załamuj pomyśl facet nie jest tego wart, na pewno poznasz kogos z kim będziesz szczęśliwa. Moja koleżanka też rozeszła się z facetem jak była w ciązy, teraz jej córa ma 5 lat a ona od roku jest mężatką z innym gościem i są szczęśliwą rodzinką. Iva całe życie przed Tobą będzie dobrze. Buziaki dla Ciebie i maleństwa Gazik witaj wśród nas, super że do nas dołączyłaś :) :) :) zaglądaj do nas częściej, pisz jak się czujesz jak maleństwo. Buziaki dla brzusia :) Shenen tak mi przykro z powodu twego samopoczucia :( oj biedulko ale dasz radę już niedługo koniec i będziesz miała swoje maleństwo. Mam nadzieję, że nie pójdziesz do szpitala. Daj znać zaraz po wizycie, koenicznie. Misiaki jak u lekarza? Oj martwie się o Ciebie, mam nadzieje że lekarz powie C same dobre wieści. Daj znać zaraz jak będziesz coś wiedzieć. A u mnie co do współżycia to marniutko, mam potem straszne skurcze :( i niestety nie da rady ale wczoraj małe przytulano było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! U nas tez przytulanie nocne bylo. I to jakos ostatnio prawie codziennie, co mnie troche dziwi, bo jescze miesiac temu w ogole nie mialam ochoty :) Ale mezus sobie zasluzyl, po wczorajszych zakupach. Pierwszych dla naszego Juniora. najpierw odebralismy ze sklepu \"pakiet startowy\", czyli gotowa wyprawke na pierwsze dni malucha, ktora zamowilam kilka dni wczesniej. Dobrze, ze ktos pomyslal za ciezarne w Szwecji,ktore nie musza sie stresowac, co zabrac ze soba do szpitala. Misiek juz w sklepie wykazal zainteresowanie wozkami (mniej wiecej upatrzylismy juz model, trzeba to tylko zglosic dziadkom-sponsorom), fotelikami samochodowymi itp.Ale prawdziwej glupawki dostal w IKEI. Nigdy bym go nie podejrzewala, ze tak sie przejmie kolorem poscieli, czy gruboscia materacyka. Wdal sie nawet w dyskusje z innymi tatusiami na temat wysokosci stolika do przewijania. No ujal mnie wczoraj po prostu :)Mielismy kupic tylko materacyk (lozko \"odziedziczymy\" po bratanku Miska) a wydalismy na PLN ok.700 zl.Ale taki byl dumny jak chwalil sie potem nabytkami dziadkom po obiedzie :) Co do wozka, to na nasze warunki bedzie raczej ten: http://www.wozkidzieciece.pl/index.php?d1=9&d2=620&d3=194&d4=29&id=2087&p=0&x=0&p1=0&p2=0&session=MSOLqmok&k=0&dd=2&pp=1 3majcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elizka77
Witam Kochane!!!! Iva24 bardzo mi przykro, że spotkałaś się z taką nieodpowiedzialnością facetów, ale niestety oni czasami dorastają jak dostaną porządnego kopniaka w tyłek!!!! Więc bądź twarda w swoim postanowieniu i nie daj się nabrać na jego "miałczenie" i błaganie, to tylko gra żeby uśpić twoją czujność. Przez pewien czas będzie super i pięknie a potem znowu wróci do swoich nałogów. Puki sam nie zrozumie, że to co robi niszczy życie najbliższych nic z jego poprawy nie będzie!!!!! Msz w okół siebie kochające osoby, które na pewno ci pomogą wesprą w trudnych chwilach. Wiadomo początki są bardzo trudne i ciężko się pzrechodzi takie rozstania, ale dla włąsnego szczęścia i szczęścia twojego maleństwa tak będzie najlepeij. Któraś z dziewczyn dobrze napisała, że na tym jednym świat się nie kończy, a trwanie w tak toksycznym związku prowadzi do katastrofy, Jestem pewna, że świetnie sobie poradzisz i znajdziesz prawdziwe szczęście. Trzymam za ciebie kciuki!!!!!! Myśl o dzidziusiu, on Ciebie teraz bardzo potrzebuje!!!!!! Misiaki strasznie się zmartwiłąm czytając o twoich dolegliwościach, dobrze że idziesz dziś do lekarza, on cię na pewno uspokoi i sprawdzi co się dzieję. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i w terminie urodzisz swoje dwa śliczne maleństwa!!!!!!:) Bebolku20 i Bunia77 wszystkie naj naj naj najwspanialeszego z okazji urodzin!!!!! Duzo pięknych chwil i mnóstwo uśmiechów na codzień!!!!!:):):) Witaj agazik1 - super że do nas dołączyłaś, pisz jak najczęściej co u ciebie i maleństwa!!!!! Shenen kochana ty się trzymaj odpoczywaj i nie dawaj się tym paskudnym bólom i skurczom!!!!! Na pewno wszystko będzie dobrze!!!!!Trzymam kciuki za ciebie i dzidzie!!!!!:):):) Co do współżycia heheheheheee to może was to zdziwi, ale ja od początku ciąży nic - tylko jakieś takie drobne przytulanki i nie dlatego że lekarz zabronił, ale po prostu u mnie hormony zadziałały inaczej niż zwykle i ja w ogóle nie mam ochoty na sex. No cóż czasem tak bywa na szczęście mój mąż jest wyrozumiały i cierpliwy:):):) migotko86 super że pierwsze zakupy już za tobą ja nadal prawie nic nie mam ale myślę że dam radę za jakiś czas!!!!! Pozdrawiam kobietki bardzo cieplutko trzymajcie się zdrowo!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka81
NICK.....WIEK .....OST@....KG...DŁ.C IAŻY.....TERMIN...MIEJSCOWOŚĆ....DZIECKO 101082...25...25,01...20TYDZIEN.....2.11.07.....oLSZTYN< br /> migotka.....21..........25.01.....+6......29tydz.....1.1 1.0 7r.....Szwecja bebolek20...20.....26.01...0...29tyd(C).....02.11 .07 ...kilcock(Irlandia) Bunia_77.... 30...... 27.01...+7....26tyg (S)....30.10/3.11.07r...Cork Fufcia .......29....25.01 ..+18.....29 tyg(C)......25.10/ 3.11.07r..Siedlce...1 Brzuchacz..29........28.01.........29...+12....04.11.07< br /> Carlaa.......31........01.02...+5........26tyg(S)... 4-8.11.07r. Mülheim/R Malutek…...25….…..27.01....+12…. . ..28tyd… ….4.11.07r…..Cork Asiorek2…..26……….27.01….+6 ……..27 tydz…….4.11.07/ 12.11.07.Jaworzno Amelka77... 30....... 30.01...+11.. 29(S) tydz .......22.10/6.11.07r....Wrocław Wiola_75....32........29.01...+7..26 tyg (S?)...27.10/6.11.07r....Ustka Monika26....26.......30.01.........16 tyg.......6.11.07....Belfast Asiamal .....25 .......30.01...+3..... 18 tyd (C)..... 7.11.07r.......Rybnik Carolka2007..25......31.01..-2....20 tyd........7.11.07r. ..Szczecin petunia555...30.......31.01 ........9 tyd ........7.11.07r. Wzetka .....31........31.01...+7.....29 tyg........7.11.07r....Rzeszów kasmo........28........28.01.........7 tyg.........8.11.07r. nikola22.....22...........4.02......................11.1 1.07 r. Shenen...... 31 .....05.02 ..+5 kg...29tyd (c)....05/11.11.07r....Chełm Iva24.......25......4.02...27 tyd(S)...4kg700gram...11.11.07r......Toruń Aikangel....32.........................18 tyd ........16.11.07r. Pyzatachrupka.......................11 tyd.........11.11.07r. aniask....27....29.01.....+5kg......24 tydz (C?).....14.11.07 .....Torun Madzia_u ...29.... 08.02 ....+5kg....24 tydz (S)......15.11.07r....Poznań Konkaa..24......26.01...+8...26tydz(C?)........15.11.07. .. ......... Calw Kati76...................09.02........14 tyd.......15.11.07r. Aguuusia ....28........ 06.02 ........6 tyd .......16.11.07r adzia_g.....27..........13.02........10 tyg.......19.11.07r ozon..........31.........14.02 .......12tyd........ 21.11 .07r. Ilonka32....32.........14.02(S)......27tyd..+10..21.11.0 7...Bielsko-Biała kasiunia80..............................9 tyd.......23.11.07r. kamila81....25......15.02.....córka....23.11.0 7r..+12kg...Wrocław Elizka77 Sz-n...30....15.02.........26tcx...22.11.07...córcia...+9 Sz-n Kalinka1985 .22 ...16.02 ..+2...16tyd s...23.11.07r...Częstochowa Niuuusia .....21........16.02.........10tyd ......23.11.07r.częstochowa e-linka........27.........16.02 .......7tyd........23.11 . 07r. Magdysia 2....32.......18.02.........8 tyd. .....25.11.07r Sara2...........23.......20.02...+5...synek!.....27 .11.07r......Kraków Mimi1981...26.....20.02.....26tydz.Córeczka!...27.11.07. .Warszawa basik....33....21.02...25tyd Córeczka!+9...19.11.07r....Katowice ssss...........21.........23.02........8tyg........30.11 .0 7r myszanka...27.........23.02........15 tyg.......30.11.07 r......Mannheim Aneta71....36.........23.02.........5 tyd........30.11.07...Warszawa Misiaki -- 32 -- 26.02 -- +12 -- 24tc -- cora i syn -- 29.11.07.Szczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka81
cześć mamusie! wróciłam z urlopu prosto na USG no i mam stersa: moje maleństwo jest troszke za małe. Wymiary wskazują na 25tydzień a jesteśmy już w 28! Waga też dość niska: 1kg a powinno być ok 1,3 :( Lekarz mówił żeby się nie przejmować ale jak tu się nie przejmować! Sama utyłam już 12kg a córeczka taka drobniutka..? Chyba już zrezygnuje z pracy do końca ciąży, nie wiem co jeszcze moge zrobić. Dziwne jest że w ostatnim USG przed miesiącem pomiary były w porządku dopiero teraz takie "opóźnienie" w rozwoju a musze przyznać ze własnie w ostatnim miesiącu bardzo się uaktywniłam fizycznie (długie spacery, kąpiele w morzu, mało leżenia) i teraz się boje że to przeze mnie moja malutka jest taka malutka... Innych przyczyn nie widzę bo wszelkie infekcje lekarz wykluczył A jak wymiary i waga waszych dzieciaczków? P.S. IVA24, 26lat temu moja mama podjęła tę samą decyzję co ty: jeszcze przed moim urodzeniem rozstała się z moim ojcem (notorycznie zdradzał) Przez 8lat wychowywała mnie sama, potem wplątała się w 10letni związek z nieodpowiedzialnym mężczyzną, alkoholikiem. JA, mając doświadczenia z rodziny niepełnej oraz pełnej ale dysfunkcyjnej moge cię zapewnić że jeśli rzeczywiście nie widzisz szans na to że on się zmieni to podjęłaś właściwą decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka81
migotka! świetny wózek wybrałaś, bardzo podobny do mojego: http://www.bobowozki.pl/product_info.php?products_id=574 ale zdaje się ze podobnie jak mój nie ma skrętnych przednich kół a niektóre doświadczone mamusie mówią mi że skrętne koła są wygodniejsze. Mnie się wydaje ze z nieskrętnymi sobie poradzę..? jak myślisz? W ogóle polecam wózek bebecar style AT, ma tradycyjną krzyżakową konstrucję stelaża i można w nim bujać dziecko, a tych bardziej nowoczesnych wózkach nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka81
to jeszcze raz ja. Teraz to już się naprawdę boję. Znalazłam takie zdanie na stronce o parametrach USG : "Zwolnione tempo wzrostu brzucha płodu jest jednym z najwcześniejszych sygnałów, zapowiadających zaburzenia przepływu krwi w łożysku" a własnie pomiar brzuszka malutkiej najbardziej odbiegał od normy! wymiar główki też był za mały ale na stronce piszą : ...ponieważ nie uwzględnia kształtu głowy, jest mniej dokładny w ocenie wieku ciążowego. Główke ma wydłużoną, po tatusiu. Kość udowa (odzwierciedla tempo wzrostu płodu na długość) w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazik1
Witam was dziewczyny!!!! Ja dziś mam wizytę u lekarza więc może dowiem się coś więcej niż wiem do tej pory :-) Czuję się w miarę dobrze, tyle, że też ciężko mi się oddycha ostatnio no i wnocy budzę się i nie śpię, no ale to już jest chyba ten etap, bo jak sobie przypominam to z synkiem też tak miałam. Przeczytałam ze jedna z was, shenen o ile dobrze pamiętam bierze cordafen, mi na ostatniej wizycie też to zlecił ze względu na skracającą się szyjkę i magnez z potasem, co prawda cordafen to lek na nadciśneinie ale ponoc przepisują go na rozluźnienie mięśni gładlkich. miałam duże wątpliwości czy wogóle to brac ale jednak postanowiłam zaufać swojemu lekarzowi. wziełam juz cale opakowanie 50 tabeletek i akurat tydzien temu sie skonczylo wiec bardzo jestem ciekawa co mi dzis powie lekarz. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilka, nie czytaj informacji w internecie na temat ciąży czy rozwoju dziecka. Pamiętaj, w Twoim brzuchu dokonuje się cud i każdy dzień jest dla dziecka dniem rozwoju. Za 2 tygodnie nadrobi rozmiar głowki więc nie zamartwiaj się. Mimo wszystko ja wierzę lekarzom i chyba wiedzą co robią, jeżeli będzie zagrożenie to na pewno zaczną działać w tym kierunku. Pamiętaj że np.dziewczynce do 32tc może wyrosnąć siusiak, więc tak naprawdę do porodu wszystko sięzmienia. Nie ma sensu się zastraszać, jeżeli innych objawów nie masz typu skurcze, upławy lub krwawienie. Trzymaj się i odejdź od netu 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kagurki :) :) :) :) Migotko, Elizko powiem Ci że ja na przytulanie ostatnio w ogóle nie mialam ochoty, a o seksie nie mówię jak mąż coś chciał to ja się wściekałam, cały czas zbywałam męża, żal mi go troszkę było. A on ostatnimi czasy jest coraz bardziej brzydko mówiąc napalony :) :) :) :) Cieszy mnie to bo dla większości facetów kobiety w ciąży nie są atrakcyjne. Kamilko na razie wagą się nie przejmuj, bo moja mała na początku strasznie szybko przybierała, ważyła prawie dwa razy więcej niż norma w danym tygodniu. W zeszłym tygodniu miałam usg i ważyła 1400. także nie martw się zawczasu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane ... ja wpadłam sie pożegnać na tydzien!!!! jutro już lecimy.. nawet niewiecie jak ja sie ciesze!!!! walizka już spakowana prawie w całości:P jeszcze dzis miałam straszna historie!!!! dzwonie potwierdzic moja wizyte do polskiej ginekolog odnośnie tego zaswiadczenia.. i okazuje sie ze coś sie stało i jutro przyjmuje od 18... ja o 17 mam samolot... i skad to zaswiadczenie... ubrałam sie i lece do lekarza tutejszego mówie mu jaka sytuacje.. i na szczescie wypisał mi papierek.. ale powiedział ze i tak po nie niewidac takbardzo ze ejstem w ciąży!!! wiec pewno i tak go niebedepotrzeowac!!! przecież to niemoja wina ze taka moja uroda ze brzuszek mały!!! kochane nieprzejmujecie sie ze dzidzia moze byc mniejsa!!! u mnie na każdytm usg wychjodzi ze dzidiza mniejsza tak jakby o 2 tyg... ale pani dokor poweidziała ze jezeli w rodzine sa niskie osoby to nic dziwnego i zeby soe niemartwic!!! witam nowa mamusie:) Misiaki!!! mi moja Pani dokror powiedział ze siusuak może urosnać tylko do 24 tyg...!!! mówiała ze pomyłki u niektórych lekarzy polegaja na tym ze oni niewidza zadnych naradów i stwierdzaja dziewczynke a czasami jest tak ze poprostu jajka tak sie schowia ze niewidac.. dobra uciekam.. jabede miec okazje to napisze z polski:) pozdrawiam i sciskamwszytkie kobietki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Ja tylko na minutkę, właśnie wróciłam od lekarza i wszystko w porządeczku, wyniki badań super, a co do glukazy - wcale nie była taka zła, szczerze mówiąc nawet dobra,wypiłam prawie duszkiem potem obleciałam pół miasta i wróciłam na ponowne badanie. Umówiłam się na środę na usg 4d! Już nie moge sie doczekać, zobaczę moją dziewczynkę. Mam właśnie malutki remoncik w mieszkaniu, szybkie malowanie w celu odświezenia ścian, bo zanim sie wyprowadzimy na nowe to pewnie jeszcze rok minie... Ale ja sobie siedzę na necie a konkubent z malarzem malują i ... sprzątają po sobie!!! Kończę i jadę po mamę i pieseczkę na działeczkę.Pozdrawiam ,pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALUTEK
Bebolku ja tez mysle ze w Irlandii na lotnisku nie beda chcieli od ciebie zaswiadczenia,odemnie nikt nie chcial.Co innego w polsce jak bedziesz wracac,ja mialam zaswiadczenie,chcieli je zobaczyc,przyczepili sie ze nie ma tam napisane konkretnie,ze lekarz wyraza zgode na lot,tylko stan mojej ciazy,ze jest prawidlowy itd.Ale na szczescie poscili mnie.Chociaz i tak mnie zdenerwowali,wiec zwroc na to uwage co bedziesz miala napisane na zaswiadczeniu.Zycze ci milego pobytu w Polsce! Dzis zmierzylam pierwszy raz obwod brzuszka,rowna 100. Kamilka81 mi taz sie wydaje ze nie powinnas zbytnio zamartwiac sie wymiarami dzidziusia,kazde rosnie w swoim tempie.Jedne rodza 4kg dzieci,a inne 2-3kg,a i tak poznie nadrabiaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilko, nie martw się na zapas! 🌻 Koniecznie skonsultuj się z innym lekarzem. Ha, mój brzuch ma w obwodzie 96 cm, poprzednio na tydzień przed porodem miałam wymiary jak kołchoźnica: 100 cm na 100 cm na 100 cm :D Teraz na pewno będzie więcej (przynajmniej w biodrach ;P Dobrej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Wróciłam od ginki, wszystko o.k. chociaż mam nic nie robić bo położy mnie do szpitala. A rączki same uciekają do sprzątania :-) Wody płodowe mi nie wyciekają, szyjka zamknięta i się nie skróciła ale mam raz w tygodniu odkażającą globulkę na wszelki wypadek, no i zdwojoną dawkę mange B6-3x2 i Nospe forte 2x1, także odetchnęłam. Płeć potwierdzona drugi raz, mam Nataszkę i Aleksandra ❤️ ❤️ Dzieciaczki rozmiary głowy mają na 26tc a reszta na 25tc lub nawet 24tc. Skurcze i twardy brzuch w bliźniakach podobno normalne że tak twardy, cóż zanosi się na 3 miesiące nieróbstwa. Jutro napiszę więcej bo padam ze zmęczenia. Pozdrawiam wszystkie mamusie. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki! Korzystam z chwilowego braku jakichkolwiek dolegliwości u mnie, dzieci śpią jeszcze i nie rozrabiają. Bebolku, myślę, że nie będziesz miała problemów na lotnisku chyba że trafisz na wyjątkowo skrupulatnych ludzi przy odprawie. Pomyślnego rejsu i miłego pobytu w Polsce, żebyś miała dobrą pogodę.🌼 Co do ustalania płci to nie zgodzę się z opinią, że do 24tc już wiadomo na 100%. Dzieci rozwijają się różnie, te które mają na początku słabe tempo rozwoju mogą w ostatnich tygodniach nadrobić zaległości a jajeczka u chłopców schodzą z okolic żołądka i mogą być nie do wychwycenia zwłaszcza w ciążach mnogich, gdzie dzieciaczki są zawsze mniejsze od pojedynczych. Poza tym los już nie raz spatał figla lekarzom, którzy określali płeć w 100% a jak dziecko przychodziło na świat to z dziewczynki rodzili się piękni chłopcy :-) Ja nie ukrywam, ze chciałabym mieć córeczkę i chociaż mam potwierdzone, że noszę parkę to jestem pełna pokory i do momentu kiedy mi nie położą dzieci na brzuchu i nie zobaczę to zakładam, że z Nataszki może urodzić się Igorek :-) Shenen, tak jak wczoraj pisałam nie wyciekają ze mnie wody płodowe ale sprawdź to u ginki, bo takie wycieki są niebezpieczne bardzo i kończą się wczesnym porodem. Ja dostałam globulki na odkażenie całej pochwy (Macmiror) jakby rzeczywiście coś zaczęło wyciekać i aby nie zakazić Misiaków. Kamilka, co do swojej wagi to ja podam ci średnio z książki przy pojedynczej ciązy ile z tych 12 kg od razu zgubisz: dziecko-3,5kg łożysko-0,7kg płyn owodniowy-0,9kg powiększenie macicy-1,0kg gruczoły piersiowe-0,5kg objętośc krwi matki -2,0kg płyny komórkowe-2,0kg tkanka tłuszczowa-3,5kg = 13,5kg To oczywiście są dane szacunkowe i możesz mieć np. większe dziecko, więcej wód płodowych a tłuszczykiem sie nie przejmuj bo jak pokarmisz przez 3 m-ce piersią to od razu schudniesz. Dzidzią się na razie nie zamartwiaj, jak będziesz już w 36tc to wtedy mniej więcej powinnaś widzieć jak duża jest niunia twoja. Z tego co wiem to właśnie do 36tc wszystko się rozwija, rośnie a od 36tc już tylko organy wewnętrzne. Głowa do góry 🌼 acha, moja ginka twierdzi, że jeżeli My odżywiamy się dobrze to specjalnego wpływu na przyrost masy dziecka nie mamy, co do ruchu to jeżeli masz szyjkę w porządku i nie ma przeciwwskazań do niego, to dlaczego masz z tego nie korzystać??? Ja tęsknię do tego aby sobie popływać lub pobiegać a teraz to mogę chodzić na spacerki wokół bloku :-( Ja będę rodzić przez cc i w 34tc mam mieć szczególowe Usg, żeby sprawdzić jak Misiaki są zdrowe, jak będą o.k. to rodzę u mojej ginki, a jak będzie jakikolwiek cień niepokoju o dzieci to rodzę w szpitalu z aparaturą dla dzieciaczków z problemami. Ozon, ja miałam wczoraj montowane półek na ścianie z betonu (w sumie 7m i 26 dziur, brrr!!!!), uciekłam z domu bo jak mąż wiercił dziury to wszystko w środku mi się kotłowało. Ale mam już spokój, mieszkanie odkurzone i teraz już spokojnie mogę sobie układać co chcę. Cieszę się, że mam już to za sobą bo potem byłoby ciężko. Co do seksu po porodzie, wiem, że kobiety wtedy są \"wiatropylne\" i trzeba się mocno zabezpieczyć. Ja nie będę brała pigułek antykoncepc. bo baaardzo źle je znoszę, zostaje prezewatywa i w razie wpadki z nią kremy plemnikobójcze, chociaż wątpię, że przez 1 miesiąc przy dwójce będę miała ochotę na seks a nie na sen :-) chociaż mnie nosi... a nie mogę :-( Dziewczynki, rozpisałam się bardzo, ale mnie energia roznosi po wczorajszych wieściach dla mnie no i widziałam Misiaki :-) Trzymajcie się cieplutko Wszystkie 🌼 p.s. Iva, trzymasz się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonka32
:-) Chyba najmilej bede wspominała z tej ciąży... właśnie cudowny sex. I to ja jestem raczej stroną " atakująca"- hiihihihihi. Co prawda mój mąż mówi,że dzidziuś w srodku go troszkę "onieśmiela" i się boi, czy mu aby nie zrobi krzywdy...;-) Mam nadzieję, że po porodzie się nic nie zmieni...troszkę się tego boję. Zamierzam brać pigułkę- podobno są takie dla kobiet karmiących. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Misiaki, dobrze że wszystko dobrze :) Wizytę mam dziś po południu, mam nadzieję że tylko panikuję i to zwyczajne(zdrowe) upławy. Spacery wokół bloku też mogą być miłe :) Ja dostałam zgodę jedynie na wyjścia ...do ubikacji :( Łudzę się,że gin pozwoli mi dziś na odrobinę więcej aktywności, od poniedziałku Maja zaczyna edukację przedszkolną, chciałabym ją zaprowadzać i przyprowadzać przez pierwszych kilka dni (mąż pracuje od 7 więc takie koczowanie w przedszkolu od 6:30 dla małej na początku byłoby chyba przegięciem). Do przedszkola mam ok 10 minut marszu, może uda się uzyskać zgodę na taki przemarsz 4 razy dziennie (bo i z powrotem). Trzymajcie kciuki, proszę, to dla mnie ważne :) Co do płci, mój ginekolog twierdzi z kolei ze penis może wyrosnąć do 26 tygodnia ciąży. A w 26 tygodniu widzieliśmy z mężem na usg BARDZO wyraźnie szparę sromową :) Czyli już pozwalam sobie tytułować mój brzuch Magdaleną :) Agazik, Cordafen brałam też w pierwszej ciąży (od 26 tyg.) a poród rozpoczął się pomimo tego (na wizycie u mojej ówczesnej pani ginekolog okazało się że mam 2 cm rozwarcia, chciała zostawić mnie w szpitalu ale odmówiłam, kazała odstawić Cordafen. Nie wzięłam więc już tego dnia i od północy męczyły mnie skurcze, o 7 rano byłam na izbie przyjęć ze skurczami co 3 minuty a o 8:55 Maja leżała już na moim brzuchu :) Pierwszy raz też bałam się brać, oczywiście przeczytałam ulotkę a tam:\" przeciwwskazania: ciąża\" Wykonałam kilka telefonów do mojej gin aż w końcu mnie uspokoiła. I dobrze. Jak po wizycie? Ilonko, są są :) Ja brałam Cerazette podczas karmienia, ale pewnie teraz są jeszcze jakieś. Też nie mogę sie już doczekać końca połogu. Chociaż jak przypomnę sobie początki seksu po porodzie, ten ból..Brr mam nadzieję że tym razem będzie lepiej! Kasik kasik, no historia Twojej koleżanki hm raczej nie do pozazdroszczenia. Chociaż teraz już pewnie w związku z drugim dzieckiem mnóstwo radości to wyobrażam sobie ich szok na początku. Bebolku, miłego lotu! Ściskam Was mocno wszystkie bez wyjątku, odezwę się pewnie po wizycie. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulka 82
Czesc dziewczyny, ja tez jak Wy mam termin na listopad (7.11.07). Mieszkam od 5 lat w Niemczech i nie wiele mam tu mamusiek z Polski. Mam pytanie wiecie moze jaka powinna byc dlugosc szyjki macicy w 30 tyg. ciazy bo moja ma 3 cm ,tak mowi moj lekarz i straszy mnie ze powinnam uwazac na siebie bo moze sie to skonczyc przedwczesnym porodem, tylko dziwne ze nie dal mi zadnych tabletek tylko kazal brac magnez (ktory sama sobie kupilam) 2 razy dziennie. :(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane :) :) :) :) :) U nas robi się coraz chłodniej to super mogę wejść na spacerek. Ale i tak jest mi potwornie gorąco. Dziś w nocy miałam straszne skórcze łydek i potwornie mnie bolą nogi :( Bebolek szczęśliwej podróży i wracaj do nas szybciutko :) :) Kasik powiem Ci że moja koleżanka podobnie 3 miesiące po porodzie zaszła ponownie w ciąże, nie miała jeszcze okresu ale już była płodna. Ja też pragne uniknąć takich niespodzianek ale jeszcze nie wiem jak się zabezpieczyny. Misiaki super ze z maleństwami wszystko dobrze, no i że znów potwierdzona parka :) :) :) gratulacje :) :) Malutka witaj wśród nas :) :) zaglądaj do nas częściej. Co do długości szyjki to nie wiem jaka powinna być ale powiem Ci że 3 cm to jest normalna długość także wszystko jest ok. Moja mała od wczoraj strasznie bryka, kopie bardzo czasem aż tak że boli, ale cieszę się ze daje o sobie znać ostatnio dwa dni siedziała cicho i się martwiłam. Już nie mogę się doczekac piątku w piątek jadę na usg do Katowic, zrobić ponownie badania. Mam nadzieję, że tym razem wyjdzie dobrze wierzę w to mocno. Dziewczyny jak śpicie w nocy? Bo ja każdego dnia wstaję bardziej zmęczona aniżeli się kładłam, śpię malutko bo ok. 6 godz dziennie. W nocy cały czas się budzę i jeszcze mam co noc jakieś koszmary, nigdy mi się tyle nie śniło co teraz. A jaką przybieracie pozycję? Bo mi na boku jest potwornie niewygodnie :( Zmykam coś zjeść bo mam potworne mdłości miłego południa :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiamal
Hej dziewczynki! Wczoraj bylam u ginekologa na badaniu i ku mojemu zaskoczeniu moja dzidzia ma juz 1800 kg wiec wielka z niej baba :) Poza tym wszytko dobrze cukrem mam sie nie marwic tylko oczywiscie uwazac na to co jem ( malo slodyczy i duzo ruchu ). Tego drugiego to mi nie brakuje bo remontujemy niedawno kupiony domek tak ze jest co robic. Dzisiaj zakonczylam zakupy ubrankowe dla malej :) nazbieralo sie tego troszke. W najblizszym czasie przewijak posciel i wanienka no i oczywiscie trzeba zamowic wozek bo czeka sie na niego przeszlo miesiac. Szyjke mam bardzo wysoko, mala obrocila sie juz i czeka w gotowosci. Mam nadzieje ze nie nastapi to za niedlugo niech jeszcze sobie poczeka w brzuszku. Termin wg usg mam na 24 pazdziernik wiec jakos topik nie pasuje :) ale za nic w swiecie sie nie przeniose. Bede z Wami do konca bo nigdy nic nie wiadomo. Pozdrawiem Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( Wróciłam, ale nie mam zbyt dobrych wieści. Mała jest o pół cm niżej niż przed tygodniem, tzn szyjka się skraca. Na szczęście jeszcze się nie rozwiera. Muszę jeszcze przynajmniej przez 5 tygodni pozaciskać nogi. Ale aż mi słabo na samą myśl, szyja po tygodniu, pomimo ścisłego leżenia, skróciła się o pół cm czyli najprawdopodobniej - w najlepszym razie -rodzę za 5 tygodni :( Aby były skończone 34. Ale mam i dobrą nowinę, na szczęście wody ze mnie nie wyciekają. I to tyle. Biedna ta moja Maja, nie wiem jak będzie z przedszkolem. Jakoś będzie musiało być... Uciekam bo smutno mi troszkę. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.....WIEK .....OST@....KG...DŁ.C IAŻY.....TERMIN...MIEJSCOWOŚĆ....DZIECKO 101082...25...25,01...20TYDZIEN.....2.11.07.....oLSZTYN< br /> migotka.....21..........25.01.....+6......29tydz.....1.1 1.0 7r.....Szwecja bebolek20...20.....26.01...0...29tyd(C).....02.11 .07 ...kilcock(Irlandia) Bunia_77.... 30...... 27.01...+7....26tyg (S)....30.10/3.11.07r...Cork Fufcia .......29....25.01 ..+18.....29 tyg(C)......25.10/ 3.11.07r..Siedlce...1 Brzuchacz..29........28.01.........29...+12....04.11.07< br /> Carlaa.......31........01.02...+5........26tyg(S)... 4-8.11.07r. Mülheim/R Malutek…...25….…..27.01....+12…. . ..28tyd… ….4.11.07r…..Cork Asiorek2…..26……….27.01….+6 ……..27 tydz…….4.11.07/ 12.11.07.Jaworzno Amelka77... 30....... 30.01...+11.. 29(S) tydz .......22.10/6.11.07r....Wrocław Wiola_75....32........29.01...+7..26 tyg (S?)...27.10/6.11.07r....Ustka Monika26....26.......30.01.........16 tyg.......6.11.07....Belfast Asiamal .....25 .......30.01...+3..... 18 tyd (C)..... 7.11.07r.......Rybnik Carolka2007..25......31.01..-2....20 tyd........7.11.07r. ..Szczecin petunia555...30.......31.01 ........9 tyd ........7.11.07r. Wzetka .....31........31.01...+7.....29 tyg........7.11.07r....Rzeszów kasmo........28........28.01.........7 tyg.........8.11.07r. nikola22.....22...........4.02......................11.1 1.07 r. Shenen...... 31 .....05.02 ..+6 kg...30tyd (c)....05/11.11.07r....Chełm Iva24.......25......4.02...29 tyd(S)...4kg700gram...11.11.07r......Toruń Aikangel....32.........................18 tyd ........16.11.07r. Pyzatachrupka.......................11 tyd.........11.11.07r. aniask....27....29.01.....+5kg......24 tydz (C?).....14.11.07 .....Torun Madzia_u ...29.... 08.02 ....+5kg....24 tydz (S)......15.11.07r....Poznań Konkaa..24......26.01...+8...26tydz(C?)........15.11.07. .. ......... Calw Kati76...................09.02........14 tyd.......15.11.07r. Aguuusia ....28........ 06.02 ........6 tyd .......16.11.07r adzia_g.....27..........13.02........10 tyg.......19.11.07r ozon..........31.........14.02 .......12tyd........ 21.11 .07r. Ilonka32....32.........14.02(S)......27tyd..+10..21.11.0 7...Bielsko-Biała kasiunia80..............................9 tyd.......23.11.07r. kamila81....25......15.02.....córka....23.11.0 7r..+12kg...Wrocław Elizka77 Sz-n...30....15.02.........26tcx...22.11.07...córcia...+9 Sz-n Kalinka1985 .22 ...16.02 ..+2...16tyd s...23.11.07r...Częstochowa Niuuusia .....21........16.02.........10tyd ......23.11.07r.częstochowa e-linka........27.........16.02 .......7tyd........23.11 . 07r. Magdysia 2....32.......18.02.........8 tyd. .....25.11.07r Sara2...........23.......20.02...+5...synek!.....27 .11.07r......Kraków Mimi1981...26.....20.02.....26tydz.Córeczka!...27.11.07. .Warszawa basik....33....21.02...25tyd Córeczka!+9...19.11.07r....Katowice ssss...........21.........23.02........8tyg........30.11 .0 7r myszanka...27.........23.02........15 tyg.......30.11.07 r......Mannheim Aneta71....36.........23.02.........5 tyd........30.11.07...Warszawa Misiaki -- 32 -- 26.02 -- +12 -- 24tc -- cora i syn -- 29.11.07.Szczecin Jeszcze tabelka, po szpitalu nadrobilam już 1 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVA24
NICK.....WIEK .....OST@....KG...DŁ.C IAŻY.....TERMIN...MIEJSCOWOŚĆ....DZIECKO 101082...25...25,01...20TYDZIEN.....2.11.07.....oLSZTYN< br /> migotka.....21..........25.01.....+6......29tydz.....1.1 1.0 7r.....Szwecja bebolek20...20.....26.01...0...29tyd(C).....02.11 .07 ...kilcock(Irlandia) Bunia_77.... 30...... 27.01...+7....26tyg (S)....30.10/3.11.07r...Cork Fufcia .......29....25.01 ..+18.....29 tyg(C)......25.10/ 3.11.07r..Siedlce...1 Brzuchacz..29........28.01.........31...+14....04.11.07< br /> Carlaa.......31........01.02...+5........26tyg(S)... 4-8.11.07r. Mülheim/R Malutek…...25….…..27.01....+12…. . ..28tyd… ….4.11.07r…..Cork Asiorek2…..26……….27.01….+6 ……..27 tydz…….4.11.07/ 12.11.07.Jaworzno Amelka77... 30....... 30.01...+11.. 29(S) tydz .......22.10/6.11.07r....Wrocław Wiola_75....32........29.01...+7..26 tyg (S?)...27.10/6.11.07r....Ustka Monika26....26.......30.01.........16 tyg.......6.11.07....Belfast Asiamal .....25 .......30.01...+3..... 18 tyd (C)..... 7.11.07r.......Rybnik Carolka2007..25......31.01..-2....20 tyd........7.11.07r. ..Szczecin petunia555...30.......31.01 ........9 tyd ........7.11.07r. Wzetka .....31........31.01...+7.....29 tyg........7.11.07r....Rzeszów kasmo........28........28.01.........7 tyg.........8.11.07r. nikola22.....22...........4.02......................11.1 1.07 r. Shenen...... 31 .....05.02 ..+6 kg...30tyd (c)....05/11.11.07r....Chełm Iva24.......25......4.02...30 tyd(SYNUS)...+8kg...11.11.07r......Toruń Aikangel....32.........................18 tyd ........16.11.07r. Pyzatachrupka.......................11 tyd.........11.11.07r. aniask....27....29.01.....+5kg......24 tydz (C?).....14.11.07 .....Torun Madzia_u ...29.... 08.02 ....+5kg....24 tydz (S)......15.11.07r....Poznań Konkaa..24......26.01...+8...26tydz(C?)........15.11.07. .. ......... Calw Kati76...................09.02........14 tyd.......15.11.07r. Aguuusia ....28........ 06.02 ........6 tyd .......16.11.07r adzia_g.....27..........13.02........10 tyg.......19.11.07r ozon..........31.........14.02 .......12tyd........ 21.11 .07r. Ilonka32....32.........14.02(S)......27tyd..+10..21.11.0 7...Bielsko-Biała kasiunia80..............................9 tyd.......23.11.07r. kamila81....25......15.02.....córka....23.11.0 7r..+12kg...Wrocław Elizka77 Sz-n...30....15.02.........26tcx...22.11.07...córcia...+9 Sz-n Kalinka1985 .22 ...16.02 ..+2...16tyd s...23.11.07r...Częstochowa Niuuusia .....21........16.02.........10tyd ......23.11.07r.częstochowa e-linka........27.........16.02 .......7tyd........23.11 . 07r. Magdysia 2....32.......18.02.........8 tyd. .....25.11.07r Sara2...........23.......20.02...+5...synek!.....27 .11.07r......Kraków Mimi1981...26.....20.02.....26tydz.Córeczka!...27.11.07. .Warszawa basik....33....21.02...25tyd Córeczka!+9...19.11.07r....Katowice ssss...........21.........23.02........8tyg........30.11 .0 7r myszanka...27.........23.02........15 tyg.......30.11.07 r......Mannheim Aneta71....36.........23.02.........5 tyd........30.11.07...Warszawa Misiaki -- 32 -- 26.02 -- +12 -- 24tc -- cora i syn -- 29.11.07.Szczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVA24
Chyba kazdej z Was bede musiala wyslac piekny bukiet kwiatow,za te wszystkie bardzo madre rady dotyczace mojego K ....Dziekuje Wam bardzo i az mi glupio,ze tak sie 'przejelyscie' moja sytuacja.jestem pod ardzo milym wrazeniem,ze istnieja jeszcze osoby takie kochane jak Wy :) Ja to wszytsko bardzo dobrze wiem,ze lepiej wychowywac dziecko samej niz z ojcem ktory lubi uzywki.Nie jestem az taka glupia,zeby trwac przy nim latami (podziwiam takie kobiety a z drugiej strony nierozumiem),ale wyszlo tak jak wyszlo,ze "po czesci" jestesmy znowy razem...na jak dlugo???nie mam pojecia.Wiem jedno.Jesli znowu cos zauwaze i rodzice juz wroca z wakacji i nie bede musiala spedzac samotnych dni,dotrzymam mojego slowa na bardzo dlugo lub na zawsze.Stalam sie silna kobieta i jestem pewna,ze dam sobie rade,tymbardziej,ze malo pozostalo we mnie pozytywnych uczuc do niego.Nawet nie wiem czy slowo "kocham" jest na miejscu....Obiecal,ze orpocz spotkac z terapeuta do ktorego chodzi,zapisze sie na mitingi-zobaczymy czy dotrzyma swloa i czy cos dadza. Dzis bylam na wizycie.Wszystko ok.Nasmialam sie z polozna bo mam minimalnie bardzo zanizona glukoze ale ogolnie wporzadku ,wiec ona mowi ze z reguly zakazuje ciezarnym slodyczy a mi to wrecz zaleca :) odpowiedzialam ze co to ,to nie :) Balam sie o szyjke,ale jest w normie.Na skurcze mam kupic magzez.na toksoplazmowe bez problemu dostalam skierowanie.I za 3 tyg mam sie zglosic ponownie. Zycze milej nocy. ps znowu strasznie boli mnie kosc ogonowa-brrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fufcia
Hej dziewczyny!!!!! Witam też nowe mamusie.Martulko ty pisałaś,że masz szyjkę na 3 cm.Ciesz się, bo szyjka jest długa i nic ci nie grozi.Ja też mam na 3 cm, nawet dłuższą niż w poprzedniej ciąży, bo wtedy miałam na 2 cm. Asiamal twoja dzidzia jest naprawdę duża;-))Pewnie ze 4 kilogramy będzie miała jak się urodzi. Shenen musisz zaciskać nogi i wierzę,że dotrwasz.Tylko się nie stresuj a będzie dobrze.Trzymaj się cieplutko i buziaczki dla maleństwa i starszej córci.Moja mała też od września do przedszkola idzie.Jeszcze muszę jej wyprawkę zrobić. Iva24 nie przejmuj się i dbaj o siebie i o synka.Jesteś młodą kobietą i całe życie przed sobą.Faceci wiadomo,że zachowują się czasem jak dzieci.Dałaś mu szansę i powinien ją wykorzystać.Trzymam kciuki za wasz związek.Buziaczki dla ciebie i dzidziusia. Buniu a co u ciebie jak Amelka zdrowa już????A ty jak się czujesz????Przesyłam słodkie całusy dla ciebie , Amelki i maleństwa. Dobrej nocki mamusie;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry kochane Moja mała od dwóch dni szaleje strasznie. Wczoraj na szkole rodzenia brzuch mi się trząsł jak galareta i co chwle jakies górki na nim wyskakiwały :) :) Iva to super, że czujesz się silną kobietą, ale proszę bądź ostrożna z używkami nie ma żartów. Piszesz że jesteście znów razem mam nadzieję, ze K. naprawdę się zmienił i zrozumiał, jeśli znów sytuacja się powtórzy to wydaje mi się że nie warto znów dawać szansy. Wierzę, że będzie dobrze :) :) :) :) Asimal powiem Ci że moja mała tez będzie tyle ważyć ostatnio usg mialam robione 2 tyg temu i już ważyła 1400, a Ty masz termin na październik. Także chyba obie urodzimy kawał baby:) To dobrze że wszysto idzie w dobrym kierunku :) fajnie, że zostaniesz z nami do rozwiązania :) :) :) buziaczki dla brzusia Shenen tak mi przykro z powodu twojej szyjki, maja na szczęście stanęła w miejscu i się nie skraca. Musisz uważać na siebie i leżeć jak śledź wiem, że to nie przyjemne ale musisz uważaj na siebie. Buziaczki Zmykam na jakieś śniadanko, miłego poranka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ciężarówki. U mnie na razie wszystko w porządku. Mam tylko nadzieję że niedługo moje Maleństwo postanowi się jednak odwrócić główką w dół i ominie mnie cesarka. Shenen nie denerwuj się a wszystko będzie dobrze. Nie jesteś osamotniona w swoim przypadku. dziewczyna z innego topiku w 26 tygodniu dostała skurczy i prawie urodziła ale udało jej się i donosiła ciąże bezpiecznie a niedawno urodziła zdrowiutkiego synka. Uszy do góry i nogi razem :) Iva gratuluję zdrowego rozsądku i życzę ci żeby wszystko się dobrze rozwiązało. Pamiętaj nic na siłę. Do uczucia nie można nikogo zmusić a tym bardziej po co zmuszać samą siebie. Niedługo w twoim życiu dokona się najpiękniejszy cud - dasz nowe życie. Skoncentruj się na tym żeby twoje Maleństwo było szczęśliwe a czy będziesz z biologicznym ojcem dziecka czy też z innym mężczyzną to już jest sprawa poboczna. Najważniejsze żeby ten ktoś kochał was oboje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ja wlasnie przed chwilka wstalam :) tak mi sie dzisiaj dobrze spalo, ze az szkoda bylo wstawac. Taki to juz ze mnie spioch ;) Dziewczyny ile razy mialyscie robione USG? Ja jak dotad mialam tylko 2 razy. Pierwsze w 5 tygodniu i drugie w 24. Moj gin twierdzi ze 3 razy wystarczy i nie widzi potrzeby zeby robic czesciej. A ja bym chetnie Zuzke znowu popodgladala ;( Kurcze przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z komputra meza, a on tu nie ma zainstalowanego pol slownika wrwr Zmykam bo lece kupic komodke dla Zuzi ;) trzymajcie sie cieplo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×