Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aneczka11

grunt rolny na budowlany.....

Polecane posty

jak przeksztalcic grunt rolny na budowlany lub siedliskowy? niemamy planu zabudowy,poprzedni wlasciciel niedostal jej.Co mozna zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba......
Sprawdzić czy na co grunt jest przeznaczony w planie zagospodarowania przestrzennego.Siedliskowy bedzie tylko w przypadku rolnika I jeszcze jeno-trzeba wiedzieć jajka jest klasa grutu.Jezeli do I.II.III to moze być problem przeklasyfikowaniem-ochrona gruntów rolnych.Zacznij wiec od gminy i staroswa.Po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli w pobliżu tego gruntu rolnego są jakieś zabudowania to jest duża szansa na przekształcenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprezdni wlasciciel niedostal zgody poniewaz ta dzialka jest z tylu jego domu i nie dostal zgody zabudowy na tyle dzialki ,ta dzialka nie stoji na lini frontu.O to ponoc chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba......
może nie miec dojazdu ta działka.A z przeklasyfikowaniem III może być ciezko.Jest mozliwość sglądu do planu.Idź do architekta w gminie i wszystkiego sie dowiesz.To najprostrza i najpewniejsza droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba....
Słuzebnosc gruntowa?Teraz nieczesto sie spotyka.Ja wolałabym wydzielic i wykupic dojazd,mozna to zrobic przy jednym podziale. Ale sprawdź plan>Bo moze się okazać ze kupisz działke na której nigdy nic nie wybudujesz. Pozdrawiam i powodzenia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz zacząc od sprawdzenia zapisu w planie zagospodarowanie przestrzennego w gminie, wątpię żeby działak była bez dojazdu, chyba,ze ona jeszcze wcale nie jest wydzielona jako odrębna działka geodezyjna.Jesli jest to pewnie przy podziale była ustanowiona służebność drogowa, ale rzeczywiscie w takim wypadku bezpieczniej jest zrobic podział i wykupic tę częśc na dojazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem pewna czy tak jest wszedzie , ale w mojej gminie jak masz pow.hektara i jesteś w związku z tym rolnikiem , masz prawo wybudować na swojej ziemi siedlisko czyli dom ponizej hektara - nie masz szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha..jak problem z dojazdem to nkt nie wyda zgody , bo gmina ma potem obowiązek droge zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak..jeśli jesteś rolnikiem to tak...ale zastanawia mnie ten dojazd. Nie można wydzielić działki bez dojazdu, taki jest obowiązek przy podziale...myślę ze to nie ejst osobna działka tylko grunt...za domem..który tzreba dopiero podzielić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten wlasciciel dopiero nam wydziela dzialke za swoim domem oczywiscie z dojazdem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×