Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kangurek

Nocnik -trudne początki,jak się do tego zabrać?

Polecane posty

Postanowiliśmy wprowadzić nocnik.Jeszcze miesiac temu jak gdzies byliśmy to pokazywalismy małemu nocnik i patrzył jak inny maluch z niego korzysta.Dziś na początek wytłumaczyłam do czego on służy,mały się cieszył że może podotykać nocnik-wyglądało tak że rozumie ,że bedize dobrze. Żeby małemu pokazać co i jak to.....sama gatki w dół i na niego usiadłam hehehe,to samo zrobiłam synkiem ale on uwieszył mi się na szyi i płakał uspokoiłam jego i postanowiłam że spróbuje za parę minut.Mały zaczął chisterycznie płakać,uspokoiłam jego a potem zaskoczenia posadziłam jego na nocnik i dałam już na dziś spokój.Boi się jego chyba.Wiem że to były 3 póby ale obawiam że tak prędko to nie nastapi żeby usiadł. Drogie mamy co Wy robiliście że dziecko się nie bało usiąść,póki co nie licze żeby mi powiedizało że chce siusiu bo ani nie mówi a i pewnie też dużo z tego nie rozumie. Nie chcę jego zniechęcić ale też nie chcę by latał z pieluchą do 3 lat lub więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyklej go kropelką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz23
Ja do dzisiaj robię do nocnika bo tak mi sie spodobało. na poczatku mama pozwalała mi robic w majty ale po maturze przestałem. kiedys do nocnika wpadł mi klocek lego i wogóle myslałem że oszaleje. wogole to nocnik jes git i kazdemu polecał walnąć se klocka w plastikowy pojemnik. 500177773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, a ile twoja dzidzia ma?moj syn w maju skonczy 2 lata i tez nie chce siadac na nocnik.kiedy robi kupke albo siku wola, ale kiedy juz posadze go na nocnik ucieka, jakby sie bal.teraz przerzucilam sie nawet na tetrowe pieluchy, moze wkoncu zacznie mu przeszkadzac ze ma mokro...taka mam nadzieje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w końcu jakaś normalna odp :) 8 marca będize miał 1,5 roku. Dziś usiadł w spodenkach i to chyba dobry znak hehehehe ,aj chyba jestem przewrażliwiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to chyba odpowiednia pora na oswojenie sie z nocnikiem.Spróbuj postawić poprostu nocnik na widocznym miejscui nie sadzaj go. Niech sobie stoi i niech sie nim bawi i na niego patrzy,aż przyjdzie moment ze zaczniesz go sadzac albo sam usiadzie. U nas tak było - 9 lat temu.Jak kupilismy nocnik to była panika- uciekał z niego nie było mowy o tym by na niego usiadł. Nocnik sobie stał.Niejednokrotnie poprzewracany,poprzesuwany,czasmi sluzył nam w zabawie ;rzut do celu. No i któregoś dnia po takim obojetnum stosunku do tego nocnika zaczęłam łapać dosłownie jego si....Jak zobaczył że tam jest si... i potem ceremonia wylewania do duzej ubikacji uwieńczone spuszczaniem wody to potem poszło już jak z płatka......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola ma 9 miesiecy i nocnik juz stoi w przedpokoju. Na razie to rafał zakłada go na głowe ....hihihi.ale dzięki tym wygłupom ola nie omija go z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz23
ja też lubiłem zakładać sobie nocnik na głowę :) do tej poty mi to zostało :) kangurek, odezwij sie do mnie na gg, strasznie mnie kręcisz:) mam nadzieję, że masz grubą pupcię, jak moja mama, takie lubię najbardziej czekam na kontakt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najważniejsze to wybrac odpowiedni moment. Mój syn miał 20 miesięcy i załapał w ciągu kilku dni, z tym, że za pierwszym razem jak go posadziłam to od razu zrobił siku i kupę na nocnik. moim zdaniem to miało duże znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba uatrakyjnić dziecku czynność sikania. Polecam super grający nocnik. Produkt dostępny jest na CoZaCena – www.cozacena.pl w niskiej cenie. Jeżeli chcesz dokonać zakupu to skorzystaj z porównywarki cenowej CoZaCena, sprawdzisz ceny produktów w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja trzymalam sie tego co powiedziala polozna ze trzeba zaczac sadzac dziecko jak ma ok 8-9 miesiecy. Wiadomo ze wtedy nie nauczy sie z niego korzystac, chodzi o to ze sie przyzwyczai do siedzenia, potem jak juz dziecko chodzi czy raczkuje i moze samo zwiac jest trudniej. U nas sie to bardzo sprawdzilo, w wieku dwoch lat pozbylismy sie pieluch w tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×