Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość akma

NORPLANT lub IMPLANON

Polecane posty

zastanawiam sie nad ta metoda i mam jedno pytanie czy moge go wszczepc kiedy chce czy sa jakies okreslone dni w cyklu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chinkuje
witam! z tego co pamietam to zaklada sie go w pierwszych dniach miesiaczki! poczytaj w necie troche o skutkach ubocznych, bo moga one wystapic, ja ogolnie polecam, jestem bardzo zadowolona ze nie musze pamieac o tabletce, papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok tak tez slyszalam wiec musze poczekac jeszcze .... wczesniej nie stosowalam zadnych srodkow hormonalnych czy to nie przeszkadza? i nie mam jeszcze dzieci ale podobno po usunieciu implantu plodnosc wraca szybko?/ Mozesz mi jeszcze napisac co z miesiaczka?? niektore dziewczyny pisza ze znika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chinkuje
tak, plodnosc wraca podobno juz nastepnego dnia, a co do miesiaczki, to kazda z nas ma inny organizm, mi miesiaczki zniknela pojawila sie raz na ok 7 dni, a tak mam z glowy, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm no i okazuje sie ze to nie tak szybko... bylam i ginekolog powiedzial ze osobiscie nie poleca tej metody bo jednk bardzo duzy procent dziewzym ma nieregularne miesiaczki i plamienia.... jak narazie czekam na wyniki cytologi... wiec mam czas na podjecie decyzji do nastepnego miesiaca... czy to naprawde tak jest? wiecie moze jaki jest procent? czy to tylko sie zdarza nielicznym? natomias polecila mi stosowanie pierscienia antykoncepcyjnego? ktos uzywal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicolay0319
ja mam takiego implanta juz 2,5 roku i jestem zadowolona z francji mozna go sprowadzic ale tylko na recepte implon kosztuje 80 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krola
hej ja miałam IMPLANTON 2 LATA ,dzis go właśnie usunełam ponieważ mięsiączkowałam co tydzień przez ostatnie pół roku:( częste bóle głowy ,sennośc mnie ogarniała więc postanowiłam go wyjąc .przy zakładaniu prawie nic nie bolało a przy wyciąganiu zero:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandragora79
To nie jest zawsze tak jak byśmy chciały... Reklamy reklamami... Ja około 9 lat temu założyłam Implanon, wcześniej nie rodziłam. Cały rok było super, od razu wstrzymanie miesiączek, żadnych skutków ubocznych... po ponad roku zaczęły się krwawienia tak silne, że wcześniej nie miałam pojęcia, że takie mogą być. Mało tego trwały nawet 3 tygodnie a potem tylko tydzień spokoju i znów krwawienia na kolejne 3 tygodnie i tak bez przerwy. Zbyt długo z tym chodziłam, bo prawie kolejny rok. W końcu chirurg usunął mi to gówno. Pozostały na skórze tylko dwie maleńkie kropeczki które są bliznami po wszczepieniu i wyciąganiu Implanona, tylko one mi przypominają o tym koszmarze. Do dziś nie mam dzieci i obwiniam za to Implanon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phadwao
Odświeżam wątek i mam pytanie czy ktoś ma do teraz ten Implanon ? Zastanawiam się nad założeniem tego, ale póki co mało opinii w necie na ten temat, albo opinie są sprzed kliku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataaelka
no do teraz to nie mam, ponieważ zdjęłam go po dwóch latach od założenia ;) zdecydowaliśmy się z mężem że chcemy mieć dziecko i dlatego padła decyzja o usunięciu. pytaj o co chcesz to odpowiem bo nie wiem co Cię interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wygodna metoda.W Polsce jeszcze mało znana.Muszą się wypowiedzieć dziewczyny zamieszkałe w U.K.tam one sobie zakładają i chwalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak u ciebie z bzykaniem?Dajesz się do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phadwao
No właśnie wiem że metoda bardzo wygodna dlatego biorę ją pod uwagę. A interesuje mnie przede wszystkim jak się czułaś. Czy nie było żadnych skutków ubocznych, czy wszczepienie tego boli i ile kosztowało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataaelka
Czułam się ok. Ale ja nigdy nie miałam żadnych skutków ubocznych po tabletkach również. Co do kosztów to płaciłam 1000 zł wraz z założeniem już. Ja to robiłam dawno. Ale teraz np tam gdzie chodzę do swojego nowego gina wiem że też zakładają http://ginemedica.pl/ W każdym razie my już na etapie odstawienia całkiem antykoncepcji bo staramy się o dzidziusia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszczepiają w nieczuleniu miejscowy.Potem tylko mały siniak i na 3 lata spokój z zabezpieczeniem cipki.Zostaje tylko bzykanie i nastroje się nie zmieniają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyjęłam to cholerstwo po 3 miesiącach :/ Miałam chyba wszystkie możliwe skutki uboczne: brązowe plamienia niemal non-stop, ropne pryszcze na całym ciele, zerowe libido, wahania nastroju straszne, dopadała mnie depresja... Jedyne co to nie bolał mnie brzuch, ale jak dla mnie to za mało żeby zatrzymać implant. Tylko kasy szkoda (w Niemczech 340Euro płaciłam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam implanon przez całe 3 miesiące czułam się świetnie żadnych skutków ubocznych no poza jednym troche bardziej wypadały mi włosy ale to minimalnie, niestety musiałam usunąć, od razu po założeniu miałam z nim problem przez 4 dni po założeniu musiałam brać leki przeciwbólowe bo tak bolała mnie ręka, potem jak bóle ustąpiły to zaczeła sie gromadzić ropa w miejscu założenia, brałam na to mniejsce maści ale nic nie dało, bo ropa ciągle sie gromadziła i nie mógł sie wytworzyś strupek, jak ropa pomału się wysuszała i myślałam że już mi się to zagoi to nagle po kapieli implant wypadł, tak około 1 cm, normalnie z rany wystawało mi 1 cm białej rureczki, i dlatego ginekolog mi go wyjeła, od tego czasu mineły 4 tygodnie a ja nadal nie mam okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W czwartek zmieni się moje życie ponieważ idę wyciągnąć w końcu to ustrojstwo! Implant został mi założony ze względu na domniemane mięśniaki, które po skonsultowaniu z innymi lekarzami nie istniały. Ale implant już sobie siedział na ramieniu. Zostawiłam, ze względu na antykoncepcję. Mija 1,5 roku a ja przytyłam 11kg!! Zaznaczę, że jestem osobą bardzo aktywną (raczej byłam)... Nadal biegam, ale z taką nadwagą jest mi bardzo ciężko. Wiecznie jestem opuchnięta, waga skacze jak szalona. Pojawiła się "skórka pomarańczowa". Brak libido, brązowe plamienia - non stop. Nie napiszę, że nie polecam, bo każda kobieta jest inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co teraz będziesz robić z antykoncepcją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×