Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Inka67

***DOŚWIADCZONE MAMY W OCZEKIWANIU NA KOLEJNE MALEŃSTWO***

Polecane posty

Bega, tak sie zastanawiam nad ta Twoja lekarką, nie pamietam juz kto Ci ją polecił...ale w sumie chyba była mowa o trzech cyklach i szczęśliwym zaciązeniu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super reaktywacja i tak trzymać :) nie tak jak w któryś weekend kiedy bylam sama w domu, chciałam z Wami popisać a ta 5 postów na krzyż :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beguś u mnie też właśnie taki tępy ból ,ale nie taki owulacyjny , ale ten sluz to miałam taki płodny w 10 dc ( to był pierwszy dzień śluzu płodnego ) , w jedenastym dużo śluzu i takie coś brązowe ze śluzem mi wyleciało ( sorry ,że tak obrazowo ) , 12 mniej śluzu i mniej rozciągliwy , a dziś mam trochę śluzu ,ale jak pogmyram to ciągnie się na kilometr ....może Sylwia zajrzy ,ona zna sie na śluzie ,bo ja się juz popgubiłam .Zastanawiam sie poprostu czy mogłam mieć owu w 11 dc , no i czy po owu byłby ciągnący śluz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koko :) może ja po studiach na temat śluzu :P się wypowiem po owu raczej nie będzie śluzu ciągnącego, a szczyt śluzu można zaobserwować dnia następnego, kiedy śluz nie ma już oznak typu płodnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o janeczko ty chociaż mogłaś poczytać , ja przez te kłopoty z netem to nie mogłam wasx nawet czytać , ale pod koniec tygodnia odkryłam ,że jak dzwonię na infolinię neostrady to mam połączenie z netem , więc ,żeby cokolwiek poczytać 9 bo pisać nie zdążałam :D ) , to łączyłam się z info i szybko czytałam , a sekretarka sobie gadała , dopiero po 3 powtórzeniach zgłasza sie konsultant ,więc szybko sie rozłączałam - no bo co mu miałam powiedzieć ,że chce z wami popisać niech wisi na telefonie :P :D . A swoją drogą to dziwne z tym połączeniem no nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janeczko...no ta dziewczyna, ktora mi polecila ta gin..zaszla w 3 cyklu..... koko...ze sluzem wydawalo mi sie, ze duzo wiem, ale zycie dalo mi po nosie i nadal uwazam, ze jestem laikiem..poza tym wszystko jest mozliwe, nie wiem jak moge Ci pomoc?? ja w tym cyklu prawie wcale nie widzialm sluzu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli janeczko dziś jak mam ciągnący ( ale tylko jak pogmyram ) no i uczucie wilgoci to jeszcze owu nie było ,tak dobrze zrozumiałam ? Bo 11 dc to mi go trochę wyleciało i miałam mokro ,tylko wtedy to też mogły być żołnierzyki :P ...ło matko o jakich my rzeczach piszemy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bega nie możemy za szybko sie zniechęcać ja w sumie tez tak mam potem mąż mi wszystko tłumaczy ze nie można jak na wariackich papierach że nie zawsze da się załatwić od razu. Z drugiej strony nie bardzo rozumiem jej 50/50 przecież to bez żadnej metody też tyle wychodzi.Czyżby wycofywała sie z pewnych obietnic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beguś to ty kochana musisz chociaż 3 cykle też poświęcić , wiem ,że to sporo kasy , i jeszcze jak człowiek tyle płaci i nie ma efektów , to się zastanawia czy go ktoś nie naciąga , ale może warto spróbować .Idziemy łeb w łeb - sama napisałaś , ja powiedziałam 2 cykle i koniec , to może i ty spróbuj 2 , choć mam nadzieje ,że nie będziesz musiała i w tym cyklu się uda . Powiedz mi ty idziesz zobaczyć czy ci jajo pękło czy wogóle zobaczyć jakiej wielkości i czemu nie dziłacie z tym zastrzykiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koko znalazłam na temat śluzu takie inf. ŚLUZ – czyli najprostszy do zbadania objaw owulacyjny Jest to najstarsza metoda antykoncepcyjna świata, daje niezłe efekty, ale nie można się na niej jedynie opierać. Ilość śluzu wzrasta przed owulacją pod wpływem estrogenów, jest to sposób w jaki natura wspomaga plemniki w walce o 3 dniowe życie. Tylko w płodnym śluzie są w stanie przemieszczać i przeżyć, inaczej giną. JAK BADAĆ ŚLUZ Warto wyrobić nawyk analizy śluzu podczas wizyty w łazience. Po pewnym czasie robi się to automatycznie. Bierzemy papier toaletowy i patrzymy czy dostrzegamy jakiś ślad śluzu. Na badanie wpływa stosunek i wtedy śluz można dopiero analizować po 12 godzinach, choroby. ANALIZA KOLORU Najpierw analizujemy kolor, zazwyczaj wyróżniamy następujące: * Biały – tzw. śluz kremowy jest to śluz niepłodny, jest też często pierwszym objawem ciąży * Przezroczysty –jest śluz płodny należy dokładnie przeanalizować jego rozciągliwość * Żółty- może świadczyć o zakażeniu, grzybicy, należy zbadać zapach i udać się do lekarza. * Różowy – występuje w momencie tzw. Plamienia okołoowulacyjnego, w poprzedniej części opowiadaliśmy, że w momencie pęknięcia i wydobycia komórki jajowej pęcherzyk Graffa wypełnia się krwią często wtedy kobieta odczuwa bardzo silny ból i krwawi na jasnoczerwono bądź różowo. * Brązowy – w fazie poowulacyjnej świadczy o za małej ilości progesteronu lub problemach hormonalnych, konieczna wizyta lekarska ANALIZA ROZCIĄGLIWOŚCI Następnie próbujemy rozciągnąć śluz w nitkę * śluz rwie się po 1 cm lub nie ma go wcale * śluz zaczyna się rozciągać ale do 2-3 cm – okres płodny, uważniej obserwujemy śluz w ciągu następnym 3-4 dni * śluz rozciąga się w długą nitkę z wyglądu przypomina białko jaja kurzego – okres najbardziej płodny – owulacyjny ANALIZA WILGOTNOŚCI Warto też zapamiętywać odczucie jakie nam towarzyszy przez cały dzień * Sucho – okres niepłodny * Naoliwienie – zaczyna się zbliżać okres płodny * Bardzo wilgotno – dzień szczytu śluzu – owulacja TYPOWY SCHEMAT WYSTĘPOWANIA ŚLUZU A PŁODNOŚĆ Faza niepłodna * suchość i brak śluzu – na początku zaraz po miesiączce przez kilka dni panuje suchość i brak śluzu. * suchość i śluz w bardzo małej ilości -następnie pojawia się bardzo krótko drobna ilość śluzu mimo suchości, właściwie prawie go nie widać i można w ogóle go nie zauważyć Faza płodna początkowa śluz lepki, rwący się, kremowy – pojawia się śluz lepki, który powoli przechodzi w kremowy, mimo, że nie ma on dobrych właściwości dla życia plemników oznacza, że zaczyna się zbliżać faza płodna, albo już się zaczęła. Taki śluz może utrzymywać się nawet kilka dni. śluz wodnisty, uczucie wilgoci – z dnia na dzień śluz kremowy coraz bardziej staje się przezroczysty, wzrasta też uczucie nawilżenia , w końcu śluz robi się wodnisty. Jest to płodny okres i oznacza zbliżanie się owulacji. Faza płodna SZCZYT OBJAWU ŚLUZU 1. śluz jak jajko kurze - Śluz ten daje wrażenia dużej wilgotności i naoliwienia, rozciąga się w długą nitkę, często towarzyszy temu nagły wzrost libido. Następnego dnia śluz znika oznacza to, że dzień szczytu mamy za sobą. Jeżeli staracie się o dziecko w tym dniu macie największe szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się rozpisałam... :P a tak poważnie Koko skoro Ci sie mocno rozciąga to albo masz owu albo bardzo blisko do niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w tym cyklu ostatnie starania miałam z początkiem śluzu płodnego a za 2,5 doby owulację ;) Moni, gdzie Cię wcieło????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o cholera to ja ma teraz chyba owu bo libido u mnie ....ochocho :P :D :D dzięki za informacje , tylko zastanawiam sie co oznaczało to brązowe u mnie w 11 dc , a dziś mam przezroczysty i ciągnący ,czyli tak jakby owu ,tylko czemu tempka mi nie spadła ,może dlatego ,że krótko spałam i nie jest dzis ona wiarygodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o janeczko to ładnie zgodnie z przepisem na córeczke ,mam nadzieje ,że ci się udało , a kiedy termin @ właśnie Moni , Bega , Daily - a właśnie tobie @ się już skończyła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorąc pod uwagę, że w tym cyklu owu wystapiła bardzo późno :( bo w 21 dc, to termin @ mam na 11.06... w poprzednich cyklach kończylam duzo za wcześnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej to bardzo póżno miałaś owu , a stosowałaś testy owu ? bo ja wtym mc nic tylko obserwacja śluzu , głónie sie na tym opieram no 11 to jeszcze 8 dni , a właściwie już prawie 7 , a jak odczucia miałaś coś inaczej niż zwykle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koko...ja jutro ide zobaczyc czy jejo peklo i w ogole co u mnie w organizmie ze sie tak wyraze... pytalas sie dlaczego nei bylo zastrzyku? wiec w poprzednim cyklu jak wiesz bylo juz za pozno, bo pecherzyk byl za duzy na zastrzyk a w tym cyklu bylo czasowo dobrze, ale torbiel byla z poprzedniego pecherzyka wiec nie mogla dac zastrzyku bo torbiel by urosla itd itd..bledne kolo!!!! nie wiem juz na ile to wszystko normalne? jutro ide do niej ostatni raz!!! to juz pewne..najwyzej jak nie strace do konca wiary i determinacji poszukam kogos innego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym cyklu mialam monitoring, oczywiscie grzebałam też w tym śluzie,Bolał mnie lewy jajnik. za bardzo nie nastawiam sie na ten cykl, bo wg gin. pęcherzu\\yki nie pekaja, a teraz nie bylo okazji żeby sprawdzić czy pękł, bo miał urlop :( Od nastepnego cyklu mam brać clostibergyt :( chyba tak to sie pisze i zastrzyk z pregnylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koko, inaczej niż zwykle, to tylko dłużej się strałam, bo wreszcie jako baba 35 letnia dowiedzialam się kiedy mam owu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz janeczko dobrze ,że poszłaś do tego lekarza , bo tak to starałabyś sie nie wiadomo ile .Swoją drogą to wiesz dziękuje Bogu ,że dzieci już mam ,bo gdyby to miałobyc moje 1 dziecko to chyba juz po takim czasie bym włosy sobie z głowy darła ,bo mam taki głupi charakter . Ja będąc panienką to juz sie zastanawiałam czy jestem płodna ,może to dlatego , że jestem jedynaczką i zawsze chciałam mieć dużą rodzinkę i bałam sie czy tak będzie , czy nic mi nie stanie na przeszkodzie . I naprawde szczerze współczuję tym dziewczynom ,które długo sie starają o 1 dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koko, najdziwniejsze jest to, że zanim zaczęłam strać się o dziecko, moje cykle wynosiły 28-29 dni, żadnych odstępstw, rozmawiałam na ten temat z lekarzem i powiedział że nie będziemy teraz zajmowac się regulacja cyklu, bo troche by to trwalo, a mnie szkoda każdego z nich, no i oczywiscie przyczyną chyba jest psychika... Ten lekarz nastawia mnie tak jakoś pozytywnie, robi badania, stara sie a najważniejsze nie chce czekac w nieskończonośc... Faktycznie gdybym teraz starła się o pierwsze dziecko to chyba dostalabym na głowę... Nie ma co jednak odkład na później, róznie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Janeczko bardzo się cieszę, że strzeliłaś dość blisko, trzymam kciuki może się uda nam razem rodzićw lutym 2008 Co myślisz o lataniu w ciąży,bo ja słyszałam, że tylkow ostatnim miesiącu nie wolno. Bardzo cieszę się na wczasy w ciepłych krajach(jeszcze nie wiemy dokładnie gdzie) szkoda by był mi rezygnować. Co do śluzu Koko to ja u siebie nie zauważyłam prawie żadnego śluzu jedynie trochę takiego jak klej w okolicach 14-15 dc, starania skończyłam na 9dc i do tego dnia śluz śladowy, a okazuje się że trafiliśmy właśnie około 11-12dc . Zapomniałam wam dziewczyny napisać ( to też może być jakąś wskazówką), że odczuwam BO ( czyt. ból owul.) i tym razem wyczułam go był silny ok.11 dc a13 dc był soko temperatury o ok.3 kreski. Z moich obliczeń i doświadczeń dziewczyn wynikałoby, że owulka byłaok.12 dc - A ŚLUZU ZERO KOMA NULL! dDziwne prawda??? Co do bólu to ostatnio wyczytałam, że BO pojawia się od kilku do 1-2 dni przed owul. Daily=> coś pomieszałam, sorki myślałam, że ta dziewuszka to twoja pociecha, ale pewnie ty też się doczekasz musissz wierzyć- marzenia się spełniają! Boję się też jak to będzie czy dam radę, jak i będzie przebieg ciąży itp. Na razie mdłości trochę ustąpiły, ale pojawił się dziwny ucisk w dole brzucha. Czy to może oznaczać coś złego? Do lekarza wybiorę się za jakieś 2 tygodnie. Muszę znaleźć jakiegoś dobrego, bo obecna nie wzbudza u mnie większego zaufania. No to kończę na razie , bo chyba nikt nie zechce czytać tych bredni...chociaż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiesz u mnie też miałam regularne cykle ,a teraz mi sie przesuwaja ,może nie znacznie ,ale.... Chyba masz rację ,że tu psychika daje o sobie znać , wiesz ja trochę odpuściłam ,troche bo całkowicie sie nie da (chyba za duża chęć posiadania maleństwa ) , ale obiecałam sobie ,że będę się starała do 1 dnia śluzu płodnego ,jeśli mi się coś poprzestawia tzn ,że miałbyc syn , a jeśli nie zajdę w ciążę tzn ,że mam mieć 3 dzieci i koniec . To są moje plany oczywiście , a czy wytrzymam i nie polecę w następnym cyklu na monitoring ,tego nie wiem , bo już tyle razy sobie obiecywałam ,że np .nie będę sie nakręcać przed @ tylko spokojnie na nią czekać i nic z tego mi nie wychodziło , więc pewnie i tym razem z 10 dni po owu polecę po test ,żeby sobie już czekał i pewnie przed terminem @ go zrobię ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paty, nie wiem czy czytałas posty Aguni, ale u niej tez po zapłodnieniu nie bylo oznak sluzu plodnego, dziwne prawda? A jeżeli chodzi o latanie, to nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko poczta działa dzięki za liścik.Chyba skrzynka była przepełniona i stąd te problemy.Dziś mam takie odczucie jakbym była w 7 lub 8 mc jakoś tak ciązy mi8 w dół. Na razie nie dociera do mnie ta ciąża , nie nakręcam się też za bardzo różnie jeszcze może być . Pierwszą ciąże bliźniaczą poroniłam i boję się rozczarowań. Ale jestem dobrej myśli i spokojnie podchodzę do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koko, ja już dzisiaj myślałam, żeby wyskoczyc do apteki.. ale sobie potem wytłumaczyłam,że i tak chcę tylko ten strumieniowy i musze go najpierw poszukac gdzie go mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paty 🖐️ wiesz przy okazji ,jak jesteś to ciebie zapytam ,bo czytałam twoje wcześniejsze posty jak u ciebie było z tempką ,czy ona najpierw spadła , a potem był skok , czy może była cały czas mniej więcej taka sama ,a potem skok do góry co bólu brzucha to czytałam na innych topikach ,że tak jest na początku ,że to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×