Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Neit

Wino

Polecane posty

Czasem jakoś mnie nachodzi żeby się napić dobrego wina. Może coś polecicie? Wytrawne, albo półwytrawne najlepiej, białe albo czerwone. Oczywiście żeby cena z nóg nie zwaliła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to zeby cena z nóg nie zwalila to polecam dwa: 1. dostepne w bardzo wielu sklepach a nawet w Biedronce :D (tam najtansze) wino różowe (moje ulubione) lub czerwone półwytrawne- Carlo Rossi- za 17 zl 2. Lambrusco- włoskie wino moje najukochańsze tylko coraz trudniej znalezc je w Polsce niestety :( ja kupuje je w Niemczech - tam jest tego mnóstwo! Jest leciutko musujące, czerwone półwytrawne ale bardzo delikatne w smaku. Ale pytaj- to znane wino, wiec pewnie znajdziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź :) Wypróbuję na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stary mnich jest dobry
jest to czerwone wino moldawskie polslodkie ma swietny lekko cierpki smak i lekko sliwkowy aromat uwielbiam:) kosztuje ok 18 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziku
ja najbardziej lubię Californię. Białe i czerwone są rewelacyjne. Niby półwytrawne, ale bardzo delikatne. Jest też różowe, półsłodkie - jak ktoś do ciasta chciałby podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziku
ta California to właśnie Carlo Rosi:) o którym pisała superpromocja. A ceny sa bardzo zróznicowane - w osiedlowym monopolowym kosztuje u mnie ok. 22-24 zeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a słodkie jakie naj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynka1
tylko wytrawne jesli czerwone to australijski shiraz - mozna kupic juz za 30 zl jesli biale to wloskie pinot grigio - cena tez od 30 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam greckie Imiglykos, kalifornijskie Sutter home, gruzińskie (nazwy nie pamiętam). Ceny tych win wynoszą 20-30 zł, ale na prawdę warto. Z tańszych niezłe są wina reńskie (Fraumilch, czy jakoś tak), ewentualnie kadarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia_mokotów
Carlo Rossi polecają sobie wszyscy. Nawet nie tyle, że to źle, bo samo w sobie jest całkiem dobre, natomiast ja sama mam ochotę czasem się uraczyć czymś mniej popularnym, spróbować czegoś nowego. I czasami kupuję sobie winko z kompletnie nieznanego mi roku, szczepu - a smak wcześniej mogę tylko znać z opisu. I tu dygresja: przyznaję sama, że w tej mierze warto się czasem zasugerować opinią kogoś innego. I o ile o najbardziej popularnych winach każdy może powiedzieć coś sensownego (jak w tym przytoczonym na wstępie Carlo Rossi) - tak gdy chce się wybiec trochę dalej w wykwintność to już ciężko. Niestety wiedza sprzedawców, nawet w Alkoholach Świata, jest bardzo ograniczona. Dlatego ja już od kilku lat stosuję swój sposób. Opieram się na opiniach ekspertów z Winezji (https://winezja.pl/). Zarówno Pan Jerzy Kruk jak i Tomasz Kolecki-Majewicz dzielą się informacjami wyniesionymi z lat doświadczeń w branży. Dczięki nim zawsze umiem znaleźć sobie coś wyjątkowego :-) Wracając do tematu - spróbujcie sycylijskiego Duca di Castelmonte. Wyś-mie-ni-te!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylwio, odkopałaś temat sprzed 6 lat, żeby zrobić reklamę, wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poleccie wina z biedronki
a ja się chętnie czegoś dowiem , gdzie mozna dobre winko i tanie kupić bo mnie ceny powalają w normalnych sklepach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebo4545
Może spróbuj poszukać wina na portalu www.winoitalia.com.pl. Ja zamawiałem od nich raz, bo szukałem prezentu i jestem zadowolony. Wino kupiłem za niecałe dwie stówki, pochodziło z winnicy z okolic Trydentu. Ponoć było smaczne, ale sam nie miałem okazji skosztować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakie wino Waszym zdaniem pasuje do deserów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeberunia
Ja do deserków podaję zwykle białe wino. Czerwone mi nie pasuje ( no chyba,że do mocno czekoladowego ciasta). Powiem Ci,że od jakiegoś czasu zamawiam wina przez internet. Robię większe zamówienie raz w miesiącu. Mozna znaleźć w sieci miejsca, w których smaczne wina przecenione są o połowę. Tak wiec zapłacisz 2 razy taniej niż w sklepach. Zobacz sobie sama: https://dobrewina.pl/ Wszystko jest dodatkowo tak opakowane,że nie ma szans aby się zbiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amarena najlepsze winko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×