Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimoza89

Ciekawe miejsca w świętokrzyskim

Polecane posty

Witam, szczególnie mieszkańców tego województwa. Chciałabym zaczerpnąć informacji o ciekawych miejscach w tym regionie od was, o legendach z nimi związanych itd. Niekoniecznie muszą to być ważne miejsca, czasem wystarczy jakieś jeziorko. Niedługo wiosna więc rozpoczynam kolejną część wyprawy odkrywając region świętokrzyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gouig
może poszukaj lepiej w przewodniku czy na stronach internetowych w Świętokrzyskiem wystarczy przejść się po górach a po drodze natrafi się na masę ciekawych obiektów: jaskinie, skały, tu i tam malownicze wsie, skanseny... Chęciny, Jaskinia Raj, kieleckie kamieniołomy, Święty Krzyż z kręgiem pogańskim i drogą do Słupi Nowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie te miejsca już odwiedziłam, chodzi mi bardziej o jakieś lokalne miejsca, takie osobliwe i bardziej \"dziewicze\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vesper
Swiety Krzyz, Nowa Słupia:), Krzemionki Opatowskie, Dab Bartek,Jaskinia Raj ,Zamek w Checinach,Kałkow!! Swietokrzyskie jest piekne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gouig
to takie trudno opisać, trzeba chyba samemu odkrywać, a wówczas i każdy kamień okaże się ciekawy nie wiem, nie umiem pomóc, mimo tego że moja ciocia jest tam przewodniczką i "lokalną patriotką" a ja znam to i owo od dziecka, to jednak to dla mnie obcy teren, jestem Gdańszczanką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nic ale dziękuję wam pięknie za rady :) poszukam czegoś na jakichś lokalnych forach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ha jak
będziesz w świętokrzyskim polecam ruiny zamku w Ujeżdzie (Krzyżtopór)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ha jak
polecam zalew Chańcza, potem są niewielkie ruiny zamku w Szydłowie. Chyba w Kurozwękach albo gdzieś obok jest takie niby ranczo ze zwierzetami (żubry, strusie itd ) Ale tam to latem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki nad Chańczą byłam:) Napewno powrócę tam w wakacje, a do Kurozwęk właśnie mamy się wybrać. Słyszałąś może o Bałtowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejo093
w Baltowie jest jedynie park jurajski..nic ciekawgo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejo093 dzieki za info:) ale może na wolnym czasie i tam się wybiorę. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×