Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ProblemowaMowa

Problem z kolczykami

Polecane posty

Gość ProblemowaMowa

nie są z prawdziwego srebra i po jakimś czasie czarnieją, matowieją.. nie wiem co na to zaradzić :( może ktoś coś podpowie? Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no coz niestety kolczyki z metalu lub posrebrzane tak maja. ja srebrne czyscilam soda lub proszkiem do piecznia, ale na metalowych tego nie probowalam. wiec nie wiem jakie moga byc tego efekty;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ProblemowaMowa
dziękuję za odzew 🌼 :) spróbuję z tą sodą i tak nie mam nic do stracenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ProblemowaMowa
lilly rose i Twojej propozycji spróbuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belamari
Ja swoje czyszcze zwyykla pasta do zebow, co zdaje egzamin, ale tyllko na krotki czas :( Teraz eksperymentuje z zamykaniem kolczykow w takich woreczkach ze struna, moze jak nie beda "na powietrzu", nie bedzie z tak szybkim ciemnieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te nie z prawdziwego srebra ciemnieja po jakims czasie, taka ich natura. a dodatkowo trzymanie ich w wilgoci przyspiesza ten proces, dlatego radze sie w takiej bizuterii nie kapac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale prawdziwe srebro też ciemnieje. im częściej je zakładamy tym szybciej. mi dziś babcia poradziła żeby nalać do szklanki wody, porwać trochę folii aluminiowej, wrzucić do szklanki. w tym perparacie potrzymać tak z pół godziny - godzinę srebro i ponoć efekt jak po czyszczeniu płynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wydaje mi się, by ciemnienie srebra zalezało od częstotliwości noszenia. To raczej zależy od jakości srebra i ponoć także od stanu zdrowia noszącego (ciemnieje na noszącym gdy w organizmie jest coś nie tak). Co do czyszczenia to pasta do zębów się sprawdza tylko trzeba uważać, by nie porysować biżuterii. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dla mnie złoty pas torebka czy
Dokładnie, jak tu napisano, trzeba biżuterię ze srebra pomoczyć w wodzie z solą i sodą oczyszczoną. Zalewamy większy kawałek pogiętego sreberka ciepłą wodą i wrzucamy tam bizuterię tak, aby była cała zanurzona. Zostawiamy na kilka godzin. Soli i sody musi by tyle, alby roztwór był nasycony. Osad ze srebra osiadzie na sreberku. Ważne. Przed "sreberkowa" kompielą biżuterie należy umyć wodą z płynem do mycia naczyć, aby ją odtłuścić. Pod warstwą tłuszczu reakcja chemiczna nie zajdzie. Biżuterie należy osuszyć i przechowywać w szczelnie zamkniętych woreczkach strunowych, alby srebro sie wolniej utleniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Im częściej zakładane, tym szybciej czernieje? U mnie odwrotnie. To, co noszę jest błyszczące i jasne, a jak długo nie zakładam, wówczas czernieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×