Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

olinka141

ASTMA OSKRZELOWA - czy ktoś też na to choruje

Polecane posty

Gość nie farbujesz
Jakiego leku??chemiczne to nie leki a trucizny,spróbuj ssac olej słonecznikowy,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KONRAD76
oczywiście ze tak. Ale ludziska idą częściej na łatwizne, bo o ilez prosciej lyknąć 2 czy 3 pastylki , zarzyć gaz wziewny niz powaznie zacząc zmieniac sie w kierunku realnego myślenia o swoim zdrowiu. Dieta dieta i jeszcze raz dieta. Do ciala nalezy podejsc z pokorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie farbujesz
No włąsnie,podejsc do swojego ciała z pokora,a ono napewno sie nam odwdzięczy,własnie wiem ,że ludziska ida na łatwizne,ale dlaczego pozniej nazekaja,ze coraz to nowe choróbska ich atakuja???a stara dolegliwosc ciagle ma sie dobrze:(hmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wierzę w to...
Ja już któryś raz z rzędu czytam, że pomóc ma dieta, albo na przykład nowe techniki oddychania. Ludzie odstawiają leki, a potem mają atak i wracają po rozum do głowy. Ja mam astme alergiczną biorę Cezere na alergię i Monkastę na astmę. To sa tabletki, więc co za problem łyknąc i zapomniec, a ludzie szukają jakiś dziwnych metod które tak naprawde już pomijam ze nie sa skuteczne, a przez nie jeszcze ryzykuje się swoim zdrowiem, bo ludzie odstawiają leki, a z drugiej strony to wszystko zajmuje kupę czasu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dos
witam mam kilka pytań zależy mi na odpowiedzi bo do lekarza nie mogę się dostać.Nie wiem wiele o astmie i nie chce wierzyć że ją mam. Zaczęło się wszystko od wizyty u endokrynologa pytałam czy tarczyca może powodować duszności. Poradził w moim przypadku szukać innych przyczyn zacząć od laryngologa. Okazał się że mam alergie na roztocza i psa. Teraz wizyta u pulmonologa i na dzień dobry dostałam alvesco. Badania spirometryczne podobno w normie ( pytałam pielęgniarkę) i teraz pytanie czy stosować ten steryd, nie chce faszerować się lekami. Na jakiej podstawie stwierdza się astmą wywiad i osłuchanie? Dodam że u mnie głównie kaszel występuje po wysiłku, zdenerwowaniu i zmianie powietrza, uczucie jakby było mało tlenu w powietrzu, częste zmęczenie, straszne pocenie, a rano zdarza mi się uczucie ,, podduszenia'' . Nie mam jakiś ataków choć zdarzało mi się kaszleć aż do odruchu wymiotnego i trudno było złapać oddech. czasami nawet udaje mi się opanowywać moje pokasływanie - trochę połaskocze( lekkie poszarpywanie) mnie w klatce. Dodam że takie dolegliwości mam od lat i żyję czy muszę stosować leki. Nie czuje się po tym dobrze, faktycznie jakby były rozszerzone oskrzela ( nawet uczucie obrzęku) ale też więcej drażniącego powietrza wpływa. Na wizytę pewnie uda mi się załapać w następnym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jesttt
Czy astmę można wyleczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jesttt
upp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabii55
hej, widzę że jeszcze czasami ktoś tu zagląda - pisałam już w 2007 r. na str.2, wtedy po 7 latach bezskutecznego leczenia alergii i astmy przeprowadziłam 2-tyg. dietę oczyszczającą warzywno-owocową i już po 7 dniach ustąpiła mi alergia i astma (byłam uczulona na pyłki drzew, traw, zbóż, kurz, roztocze, sierść psa), do tej pory jestem na zdrowym żywieniu (dieta wegetariańska), nie piję mleka i jestem zdrowa, nie zażywam żadnych leków - szczerze polecam tę metodę tu linki do diety: 1/ http://ewadabrowska.ovh.org/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=10 2/ http://www.dieta-dabrowska.pl/dieta.html 3/ http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4451878&start=0 oraz polecam filmy: 1/ http://www.youtube.com/watch?v=Dd5EnWqX-Qc&feature=related 2/ http://www.youtube.com/watch?v=tuhGOh_pbMU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jackdaniels1989
witam ja także chyba mam astmę chociaż sam nie jestem do końca pewien co to jest kiedyś jak miałem 10 lat została zdiagnozowana ale nie pamiętam dokładnie co brałem ale miałem spokój do 18 roku życia... później znów pojawiły się jakieś duszności i znów przerwa na dwa lata to samo... i teraz od listopada znów powróciły duszności ... :( i nie ustępują mam dysk Flixotide i ostatnio dostałem jakiś inhalator Ventolin ale nic mi nie pomaga cały dzień mam duszności ... byłem u pulmonologa ale nic nie wykrył.. płuca na zdjęciach wyszły idealnie spirometria tez wyszła dobrze ale mam dziwne duszności i lekki świst... :( nie wiem co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astmatyk
Ja mam astme oskrzelowa od 2 roku zycia mam 13 lat biore leki 24h nie moge wytrzymac poprostu dusze sie nie moge oddychac mam nudnosci //////////////// ja chce do ziemi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarze o Astmie Oskrzelowej Poniżej publikujemy dwie opinie na temat astmy oskrzelowej, jej powstawania i sposobów leczenia, wyrażone przez przedstawiciela medycyny konwencjonalnej i lekarza optymalnego. Przyjęta przez Światową Organizację Zdrowia definicja astmy określa ją jako przewlekłą chorobę zapalną, w której odgrywają rolę liczne komórki, takie jak: mostocyty, eozynofile i limfocyty. Choroba ta dotyczy układu oddechowego i cechuje ją obturacja dróg oddechowych, stan zapalny dróg oddechowych oraz nadreaktywność oskrzeli na różne bodźce. Zwężenie dróg oddechowych występujące w astmie spowodowane jest skurczem mięśni gładkich oskrzeli, obrzękiem ślu-zówki tych dróg oddechowych, wzmożo-nym wydzielaniem śluzu, uszkodzeniem nabłonka oskrzelowego. Objawami astmy są nawracające ataki świszczącego oddechu, duszności i kaszlu. Objawy te nasilają się w nocy lub nad ranem i wiążą się z zaburzeniami przepływu powietrza. Wyróżnia się astmę alergiczną, która jest lepiej poznana i astmę niealergiczną . Podkreśla się znaczenie autonomicznego układu nerwowego dla powstania astmy. Układ ten powoduje nasilenie objawu kaszlowego. Nadmierna wrażliwość osk-rzeli na różne niespecyficzne bodźce prowadzące do zwężenia światła oskrzeli jest uniwersalną cechą astmy. Do tej nadmiernej reaktywności oskrzeli prowa-dzi zapalenie oraz zaburzenie funkcji me-chanizmów nerwowych w zetknięciu z alergenem, substancją drażniącą, czy też pod wpływem infekcji wirusowej. W rozpoznaniu astmy istotne znaczenie mają cechy kaszlu, jest on nawracający i nasilający się nocą lub nad ranem, nasilający się pod wpływem wilgotnego powietrza, wysiłku fizycznego, zakażenia dróg oddechowych, często brak objawów osłuchowych (świstów i furczeń). Leczenie antybiotykami nie przynosi poprawy, po-maga zastosowanie kortykosterydów. Do podstawowych badań diagnostycznych zalicza się rentgen klatki pier-siowej, spirometrię, inhalacyjne testy prowokacyjne, próbę wysiłkową. Do po -wikłań astmy oskrzelowej należą: odma opłucnowa, śródpiersiowa i podskórna, niedodma obejmująca płat lub całe płuco, rzadziej dochodzi do wystąpienia rozstrzeni oskrzeli i serca płucnego. Leczenie polega na praktycznie stałym przyjmowaniu leków, które umożliwiają choremu w miarę normalną egzystencję z możliwością wystąpienia rozmaitych działań ubocznych, związanych ze stoso-wanymi lekami. Między innymi stosuje się leki Beta adrenergiczne, które rozkurcza-ją mięśniówkę gładką oskrzeli i hamują wydzielanie mediatorów.. Leki te podaje się przy użyciu inhalatorów. Podaje się również Teofilinę rozkurczającą mięś-niówkę gładką oskrzeli, działa ona szcze-gólnie dobrze przy atakach w nocy. Popularne kortykosteroidy działają hamu-jąc napływ granulocytów do miejsca reakcji alergicznej, hamują one późną fazę reakcji alergicznej. Są skuteczne, ale nie należy zapominać o ich licznych działaniach ubocznych. Ostatnio zyskują popularność kromoglikany o dużej sku-teczności działania. Dr n. med. Aleksander Grigorjew Ordynator w Szpitalu w Lidzbarku Warmińskim Astma oskrzelowa jest nadal częstą przyczyną nagłych zgonów mimo rozwoju współczesnej medycyny. Choroba ta zwią-zana jest z napadowym zmniejszeniem drożności dróg oddechowych spowodowanym obrzękiem śluzówki, zwiększonym wydzielaniem śluzu oraz skurczem mięśni ścian oskrzeli tzn. przewagą układu parasympatycznego (PS) w układzie oddechowym. Medycyna konwencjonalna poszu-kuje przyczyn w reakcjach alergicz-nych, powikłaniach chorób innych układów, w ciężkiej nerwicy. Rodzinne występowanie choroby (ten sam sposób żywienia), to, że wszyscy mamy kontakt z alergenami, a chorują tylko niektórzy, że tylko część chorych na nerwicę ma dolegliwości astmatyczne (odmienny sposób ży-wienia) sugeruje, że źródeł astmy należy poszukiwać w sposobie odżywiania. Dowodem na to jest ustępowanie choroby po rozpoczęciu żywienia optymalnego. W leczeniu astmy medycyna stosuje wiele specyfików chemicznych m. in. leki pobudzające receptory układu sympatycznego (S), kortykosterydy, aminofilinę, antycholinergiki, kromoglikan. Taka terapia farmakologiczna niesie za sobą szereg powikłań np. nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, otyłość, miażdżycę, chorobę wrzodową żołądka, arytmię serca, napady drgawkowe, a czasami niektóre leki, jak np. kromoglikan mogą powodować zaostrzenie choroby. Medycyna konwencjonalna uznaje astmę oskrzelową za chorobę nieule-czalną. Jedynym możliwym sposobem wyleczenia tego groźnego schorzenia jest żywienie optymalne jako metoda usuwająca przyczynę a nie tylko objawy. Korzystny wpływ żywienia optymalnego wymaga wspomagania prądami selektywnymi, które powodują miejscowe (w układzie oddechowym) pobudzenie układu sympatycznego (S) i poszerzenie światła oskrzeli. Najlepsze efekty uzyskujemy w przy-padku pewnego rozpoznania astmy oskrzelowej. Niestety często zdarzają się mylne diagnozy u pacjen-tów chorujących m. in. na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (czasami te schorzenia współistnieją), astmę sercową, zatorowość płucną a czasami nawet rozedmę płuc. W przypadku tych chorób ze względu na dominujące uszkodzenie struktury płuc efekty występują później i nie są tak spektakularne. Charakter tego schorzenia wymaga podjęcia leczenia w stacjonarnym ośrodku żywienia optymalnego. Konieczne jest od początku prawidłowe żywienie optymalne z indywidualnym ustaleniem dobowej ilości białka, tłuszczu i węglowodanów dla każdego chorego, regularnie stosowa-ne zabiegi prądami selektywnymi, a przede wszystkim sprecyzowanie diag-nozy przez doświadczonego lekarza optymalnego. Te warunki łącznie z pro -fesjonalnym nauczaniem żywienia, (od 2 do 3 godzin dziennie wykładów dietetyczek)jako jedyne w Polsce spełnia Centrum Żywienia Optymal-nego w Jastrzębiej Górze. Dodat-kowym atutem tego miejsca jest mikroklimat sprzyjający leczeniu chorób układu oddechowego. Dlatego spośród ok. 60 osób chorych na astmę (dorosłych i dzieci) przebywających w Jastrzębiej Górze w ostatnich miesiącach, u 100% obserwowaliśmy istotną poprawę a u ok. 70% całkowite wyleczenie (brak duszności po odsta-wieniu leków). Odnotowano również bardzo spektakularne efekty np. kilku-nastoletnia astma wyleczona w 4 dni (patrz list Stosowałam wszystkie diety świata w numerze grudniowym). Takimi efektami nie może się pochwalić żadna znana mi metoda leczenia astmy oskrzelowej. lek. med. Mariusz Głowacki konsultant i opiekun medyczny Centrum Żywienia Optymalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki ja
hej mam astme i moja spirometria po braniu lekow fostex i singulair jest na granicy zdrowych i chorych pluc tak lekarz powiedzial. mowil,ze dla niektorych moge byc jeszcze zdrow a dla innych chory . teraz mam pytanie czy moge z racji tego dostac orzeczenie o niepelnosprawnosci ? do tego mam tez przepukline kregoslupa , ale nie wielka . patrzac na sama astme czy jest jakas szansa? chodzi mi o orzeczenie a nie o rente, pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki ja
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
Olinka141 - co u Ciebie, jak zdrówko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anfil
Mozna wyleczyć astme ale to proces skomplikowany każdy ma swoje lekarstwo testuje obecnie wiele rozwiązań oliwa plus cytryna , dieta, ssanie oleju ,witaminy c i jeszcze pare objawy ustępują powoli jest coraz lepie ale to jeszcze nie to czego oczekuje leki na astme stosowalem 3 -4 razy dziennie obecnie jest to 1 raz czasami nawet zapomnę co ciekawe najgorzej jest jak przychodzi weekend i siedzi sie w domu najlepiej jak jestem poza domem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiwi cie zadziwi
Kto nie próbuje przeważnie traci. Wychodząc z tego założenia namawiam Was wszystkich, którzy mają problemy z płucami, oskrzelami, z astma do wypróbowania stymulacji wg dr Viktora Żenniego. Najczesciej metoda Żenniego kojarzona jest z leczeniem chorób tarczycy jednak tak naprawdę to spektrum jej działania jest porzeogromne . Stymulacji moga poddawać się także małe dzieci!!!Pacjenci z którymi rozmawiałam chwala sobie skuteczność, to że duzo łatwiej i głebiej sie oddycha, że uporczywy kaszel maleje albo znika co wpływa na jakosc snu, odpoczynku ale tez i ułatwia normalne funkcjonowanie. Pamietam taka starsza Panią która kiedy przyszła nie mogła z nami rozmawiać własnie przez problemy z oddychaniem na tle astmatycznym.Juz w czasie zabiegu objawy zaczeły znikać, a Pani rozgadała sie na dobre:). Stymulacje pozwalaja odstawic brane leki a to na jak długo wystarcza jeden zabieg to juz sprawa indywidualna jak ze wszystkim. To sie nie dzieje od razu , za to stopniowo.Zabiegi na oskrzela podczas ostatniuch licznych zachorowań na grype stały sie niezmiernie popularne .Opisywane elektrostymulacje pozwalały szybciej uporać sie z powikłaniami/ze strony m.in. układu oddechowego/ które czesto rozciagały sie w czasie a nawet kończyły sie pobytami w szpitalach.Generalnie zabiegi znacznie przyspieszały powrót do formy.Widziałam i doświadczyłam dlatego tak pisze :). Zostawiam Wam linka na strone o metodzie : www.zenni.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiwi cie zadziwi
aaaa to nasza "krajowa" metoda tzn opracowana przez Polaka:) i oparta jest na medycynie fizykalnej. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam astmę oskrzelową, mi to paskudztwo rozwinęło się z powodu lekceważonych alergii,a alergie kij wie skąd. Zawsze byłam bardzo "zdrowa", dopiero w wieku 27 lat zaczęłam mieć alergię na zwierzaki, które miałam cale życie, na pyłki różnych roślin, na roztocza, ta lista mogłaby mieć z kilkadziesiąt punktów... "Na kota" biorę szczepionki odczulające, prócz tego cezerę, fostex, doraźnie ventolin i jakiś spray na katar i krople do oczu, których nazw nie pamiętam. najgorzej jest jak się przeziębię, bo wtedy mam też z automatu zapalenie oskrzeli. Zwężone i zawalone oskrzela, to coś przecudownego po prostu. Jesli chodzi o naturalne metody, to piję olej z czarnuszki i kapsułki allergokaps z pachnotką i chlorellę. Staram się jeść nieprzetworzone jedzenie, nic z torebek i instant. Efektów póki co brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaQ3391
Uzywaliscie preparatu co sie nazywa Oxodil? Bo wyszukiwalam komentarzy dotyczacych tego produktu i nic nie moge znalezc. Mozecie cos opowiedziec mi o tym produkcie? Jest sens go kupowac, znacie jakies zamienniki? Tutaj zanalazlam troche recencji o Oxodil: http://www.listalekow.pl/oxodil/ - uwazacie, ze to rzetelne informacje? Wolalabym sie nie rozczarowac i roztrwonic bezsensownie siano, dlatego pytam Was o rade. Z gory dziekuje za wszystkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Obecnie prowadzone są badania z udziałem osób chorujących na astmę oskrzelową. Dla pacjentów, u których dotychczasowe metody leczenia zawiodły, dużą szansą może być udział w badaniach klinicznych z użyciem innowacyjnych leków. W Polsce działają profesjonalne ośrodki medyczne, które prowadzą badania nad lekami mającymi na celu zapobieganie nieoczekiwanym napadom astmy i likwidację stanu zapalnego u pacjentów. Oczywiście uczestnicy badania mają zapewnioną profesjonalną, bezpłatną opiekę lekarzy, pełną diagnostykę, darmowe leki oraz zwrot kosztów dojazdu. Wszystkim zainteresowanym polecam stronę http://klinicznebadania.pl/astma-oskrzelowa/ Aby otrzymywać informacje o wszystkich bieżących badaniach, zachęcam do rejestracji na klinicznebadania.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera2506
droga olinko pisze do ciebie poniewaz moja mama choruje na astme oskrzelowa juz dziewięć lat.brała wszystko co mozliwe i nic nie pomagała dychrała cały czas prawie.raz sobie zapisywała to było 200 razy na dobę.od marca pije zioła. łyzeczke babki lancetowatej i łyżeczke macierzanki,plasterek cytryny i łyżeczke cukru brazowego doprowadza do wrzenia 3-4 razy i musi to parzyc sie pod przykryciem pół godziny i pic taki napar 4-5 razy dziennie.kaszel ustąpił jej w 80 proc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, czy ktos z was kto ma astme leczyl sie tu www.alergolog.lublin.pl i może mi powiedzieć czy warto podjąć tam leczenie? szukam innego dobrego lekarza i zastanawiam sie wlasnie nad zmiana, tylko nie wiem do konca na kogo postawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich.Choruję na astmę oskrzelową od 11 roku życia,jest jeszcze ktoś kto na to choruje,niech napisze na email. BlueSea1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Astma jest ostatnio bardzo popularna i coraz więcej osób na nią choruje. Ja w przypadku tej choroby stosuje zabiegi medycyny naturalnej w http://www.activummed.com/metody-terapii które działają moim zdaniem najskuteczniej a przy okazji nie truję organizmu kolejną chemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się niestety męczę z astmą oskrzelową. Wiem że można się przy tym załamać ale najważniejsze to trafić po prostu na dobrego alergologa. Mój czyli cudowna (i nie bez powodu tak piszę) kobieta dr. Stelmasiak www.alergolog.lublin.pl naprawdę bardzo mi pomógł. Kiedyś te ataki były nie do zniesienia a teraz jest zupełnie bez porównania. Naprawdę uwierzcie mi są gorsze choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstrzymana
Witam wszystkich, pozdrawiam serdecznie! Ze względu na tempo życia i prace { rownież za granicą} nie odżywiałam sie zgodnie z grupą krwii i leczyłam tradycyjnie lekami wziewnymi - sterydami oraz inhalatorem Foradil. W wieku 36 lat jestem zmeczoną kobietą , przerażoną wizją brania wynisczających leków do konca mojego życia. Leków ,które pozostawiaja skutki uboczne już w tej chwili b widoczne. Mimo niewygody powracam do diety zgodnej z grupą krwii. Lepiej lub gorzej pozostane jej już wierna. Amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochani - leki wziewne typu Flixotide , Budesonid etc. naprawdę szkodzą. Niewierzcie ,ze male dawki nie zostawiają sladów. Niszczą codzień wszystko- zęby , kości, skórę , włosy , oczy, ingerują głęboko w układ hormonalny szczególnie kobiet, załatwiaja tarczycę na amen, powodują tycie w dziwnych miejscach , rozstępy , które nie znikają. Lista jest długa i stale się powiększa. Nie warto. Teraz kiedy dzieci mam odchowane i styl życia bardziej stabilny - mam czas i środki finansowe na odpowiednie odzżywianie. Już po 1 tygodniu stosowania odczuwam pierwsze wyniki - w naturalny sposób odkaszluje to co w oskrzelach zalega i zmniejszam ilość leków. Planuje po miesiącu je odstawić. Jeśli nie będzie dużej poprawy dołącze kuracje sokami z warzyw i owoców { po powrocie do Polski}. Będe tak długo próbować aż osiągnę swój cel.Wiosna ,lato- pokrzywa. Z autopsji wiem , że jest to możliwe. Planuje włączenie równiez produktów kozich , które mnie nie uczulają i działają jak lek. To na przyszłość. Tyle w temacie. Szkoda życia na sponsorowanie koncernów farmaceutycznych i kopanie własnego grobu łyżką. Pozdrawiam wszystkich zmęczonych astmatyków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamarka3333
Wygodnym aparatem jest Alergia Stop. Nie wiem jak inne działają, ale ten rzeczywiście aerozol dostarcza szybko. U nas dzieci raczej fanami inhalacji nie są, także dla mnie to ważne, że cały zabieg długo nie trwa, to nie trzeba dzieciaków męczyć i się też szczególnie nie zrażają do całego leczenia tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrym urządzeniem będzie Baby od Sanity, polska firma, trzy lata gwarancji i cząstkę leku robi rzeczywiście drobną tak żeby aerozol dostarczył substancję w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×