Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nic niewiedzaca

gdzie wyrobic dokumenty dla noworodka mieszkajac w Anglii??

Polecane posty

Gość nic niewiedzaca

mieszkamy w anglii i niedlugo urodzi nam sie dziecko i tak naprawde nie wiem co dalej robic?? czy paszport wyrabia sie w Anglii czy w Polsce? gdzie rejestrowac dziecko itp.?? czy ktos moze mi pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gyr
moja siostra rodziła w anglii, przysłała mi wypis ze szpitala chyba coś takiego, ja tłumaczyłam to tu w Polsce u tłumacza przysięgłego, później wyrabiałam akt urodzenia tu gdzie mieszkamy, później miesiąc czekaliśmy na pessel dziecka, akt urodzenia i pessel wystarczył do złożenia dokumentów by otrzymać paszport w konsulacie to już się załatwia. u nas był jeden problem bo na wypisie ang było miejsce urodzenia ... i tu wpisana dzielnica londynu a nie londyn, więc warto to dopilnować, bo później musieliśmy dodatkowo tłumaczyć dokument urodzenia ten ang i akt urodzenia korygować, bo konsulat zażyczył sobie, że ma być wyraźnie napisany londyn a nie dzielnica londynu. pewnie trochę nieskładnie napisałam :) ale mam nadzieję, że dojdziesz o co mi chodziło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic niewiedzaca
bardzo dziekuje, widze zo to bedzie troche skomplikowane ale trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nninkaa
A czy ktos wie co matce w UK przysluguje jesli pracuje tu legalnie? Gdybym teraz byla w ciazy i chciala rodzic w Polsce i cala ciazy przeczekac w polsce to co powinnam tu zalatwic? Czy dostane jakies pienadze( maciezynskie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiunia876
ninka jezeli mieszkasz w anglii i pracujesz tutaj to nalezy ci sie sporo. ale jezeli na caly okres ciazy i porodu chcesz wrocic do polski z tego co wiem bedzie ci sie nalezalo tylko polskie becikowe :) pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×