Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lenkaaaaa

ból żołądka = wrzody?

Polecane posty

Gość lenkaaaaa

ehh mam taki niepokojący probem, mam nadzieje ze ktos mi tu pomoże. mam 16 lat i od jakiegos czasu odczuwam bóle żołądka..(kiedyś mialam to ale b. rzadko, teraz coraz częściej) sa to takie napady bólu biorące się nagle i trwają do kilku godzin, raz mocniej raz mniej.. mam uczucie jakby jakieś ukłucia w żołądku i gniecenia, do tego przechodza mnie ciarki po całym ciele i mam gęsia skókrę.. strasznie utrudnia mi to zycie bo wtedy zginam sie z bólu i gdy chce sie wyprostowac to poprostu mnie to paraliżuje i strasznie boli. :( dzisiaj w szkole higienistka dała mi krople miętowe ale nic nie pomogly. Czasem, gdy bardzo boli biore Ranigast ale nie zawsze pomaga, czasami robi się jeszcze gorzej. Myślę, że mam wrzody ale nie jestem pewna czy to są objawy. Nie mam żadnego nieprzyjemnego zapachu z ust.. czasami gdy cos zjem to ból przechodzi (dzisiaj nie przeszło), a czasami pojawia się on między posiłkami. Nie wiem czy panikuję, mama mówi że nie ma potrzeby iść do lekarza, ale ja chciałam się tu zapytać, może ktos z wrzodami się tu wypowie .. aha nie palę, kawę piję od czasu do czasu no i alkohol to juz rzadko.. czytałam, że wrzody pojawiają się m.in od nadmiernego spożywania środków przeciwbolowych. Ja dosyć często biorę ibuprofen (ok. raz na tydzień) a w trakcie okresu to codziennie :( teraz, jak mnie boli to jest mi niedobrze.. aha no i wrzody podobno biorą się z bakterii, które żyją w przewodzie pokarmowym.. ja znam kilka osób z chorobą wrzodową.. czy mogłam się jakoś od nich zarazić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkaaaaa
hehe ale sie rozpisalam... mam nadzieje ze komus bedzie sie chcialo to przeczytac i odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź do lekarza
bez badań nawet lekarz Ci diagnozy nie postawi. Moim zdaniem na wrzody jestes zbyt młoda, ale z tym różnie bywa. Do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkaaaaa
hmm no czy za mloda.. czytalam ze nawet male dzieci moga miec wrzody, no i mam kolezanke i kolege w moim wieku i jeszcze kolege ktory ma 20 lat i na to choruje :( narazie to jest mi jeszcze gorzej, wzielam ranigast - nie pomogl... ide sie polozyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzodami można się zarazić
na ich występowanie mają tez wpływ leki,środki przeciwobólowe(pisałaś,ze często je bierzesz):-oIdź jak najszybciej do lekarza!Ze zdrowiem nie ma żartów!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzodami można się zarazić
na wrzody nie ma limitu wikeu,mogą się zawsze pojawić:-oW Twoim przypadku nie koniecznie muszą to byc wrzody,moze masz nerwicę,za duzo stresu i stąd te bóle...nie wiem,nie jestem lekarzem,powinnaś jak najszybciej sie do niego wybrac aby stwierdzil co Ci dolega. Pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkaaaaa
ehh.. a mama mowila ze lekarza nieotrzebny.. wiec chyba nie pojde jak tak ma wygladac skutek stresu to ja dziekuje... :( ale dzieki wszystkim za wypowiedzi.. a moze wypowie sie tu ktos z wrzodami.. chodzi mi glownie o to czy mam objawy tej choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **** **** ****
to mogą być wrzody skutek stresu nerwica żoładka, albo gólnie nerwica takie bóle w twoim wieku nie są normalne i powinnaś skonsultowac się z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawet jeślii
teraz stwierdzisz ze masz wrzody bez wizyty u lekarza, to nic Ci to nie da, to trzeba leczyć u lekarza i koniec, a Twoja mam powinna sie zacząć martwić, nie wiem, moze uważa ze symulujesz zeby uniknac szkoły? Idź do lekarza, bo jak wylądujesz w szpitalu to dopiero bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czakk2
Żadne wrzody. Jestes za młoda. 90% że z przyczyn emocjonalnych. Może jeszcze nie aż nerwica, ale to mogą być początki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×