Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jakof

wyniki badania nasienia

Polecane posty

Gość smex
Koncentracja: 60 mln/ml (norma 20-200 mln/ml) Ruch A: 10 Ruch B: 15 Ruch C: 25 Ruch D: 50 Całkowita liczba plemników 180 mln/ml WBC (mln/ml) 0,5 (norma mniejsze lub równe 1 mln/ml) Morfologia(%) 15 (norma większe lub równe 15% test eozynowy(%) 10 (norma mniejsze lub równe 25 martwych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smex
My jeszcze nie staramy sie o dzieci, tylko dla wlasnej świadomości robilismy badania. Wydaje mi sie ze moga sie znacznie roznic od rzeczywisosci (stres itd.) Ruchliwość zanim zbadali tez sie mogla obniżyć. Co do ilośći 60 mln (20-200 mln) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusjen
smex po wizycie napisze co i jak, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusjen
nasienie jest jak najbardziej ok. zaniżone z lekka wyniki ruchliwosci plem to przez dłuższy okres wstrzemiężliwości przed badaniem, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smex
dzięki lusjen :) z ta wstrzęmieżliwością to by się zgadzało bo mój chłopak jest jeszcze prawiczkiem :) czekamy na odpowiedni moment jak skończymy studia :) ale teraz przynajmniej oboje mamy pewność że wszystko jest OK :) ale się ciesze :) pozdrawiam i dziękuje jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulek
Witam chciałbym prosic o opinie a temat moich wyników Czas upłynnienia 25 Objętość 3 pH 8 Barwa szara Całkowita ilość plemników 1,2 mil Plemniki ruchliwe 40 % Plemniki nieruchliwe 60 % Plemniki prawidłowe 89 % -ze zmiana w główce 10% -ze zmianą w witce 1% inne komórki poj.nabł.pl 8-10 leukocyty 8-12 8-12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smex
paulek, ilość plemników w 1 ml powinna wynosić od 20 - 200 mln/1ml. jeżeli masz 3 ml no to conajmniej minimum 60 mln powinnas mieć. Nie pomylilaś czegoś bo w objętości 3 ml całkowita ilośc plemników 1,2 mln to o wiele za mało :( ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smex
Dla porównania podaję Ci: u mnie było w 1 ml 60 mln plemników. W całości (objętość również 3 ml tak jak u Ciebie) stanowiło to 180 mln plemników. Powtórz te badania gdzie indziej szybko i porównaj dane ;) wrzuć wyniki jak będziesz miała. Będzie dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smex
Paulek to Ty rozumiem ? Do tych badań i tak musisz doliczyć małą poprawke, stres robi swoje :/ co innego jak jesteś z dziewczyną a co innego jak masz to na sobie wymusić to takie sztuczne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAKIA
OTO PRAWIDOWE WYNIKI BADANIA NASIENIA ŻYCZE WAM ABY WASZY FACECI TAKIE MIELI POZDRAWIAM: Badanie nasienia Niepłodność wg WHO rozpoznajemy gdy u danej pary nie zaistnieje ciąża pomimo regularnego współżycia w celach koncepcyjnych przez co najmniej 12 miesięcy. WHO postuluje, żeby niepłodność małżeńską traktować jako chorobę społeczną. Za niepłodność par w: 20% odpowiada mężczyzna 32% kobieta 21% oboje 14% nie ustalono Niepłodność męską rozpoznaje się wykonując badanie nasienia oraz inne dodatkowe badania. Poniżej przedstawiamy Parametry nasienia prawidłowego wg WHO. Objętość Wartości prawidłowe: powyżej 2ml Wartości nieprawidłowe: Aspermia - 0-0,5 ml Hipospermia - 0,5-2,0 ml Normospermia - 4ml ± 2 ml Hiperspermia - >6,0 ml Czas upłynnienia Wartości prawidłowe: do 30 min pH Wartości prawidłowe: 7,2 – 8,0 W chwili emisji wzrasta z czasem do 8,2-8,5 Liczba plemników / ml Wartości prawidłowe: 20-250 mln/ml Wartości nieprawidłowe: Azoospermia - brak plemników Oligozoospermia ekstremalna -pojedyńcze plemniki Oligozoospermia bardzo ciężka - 1-5 mln/ml Oligozoospermia ciężka - 5-10 mln/ml Oligozoospermia lekka - 10-20 mln/ml Polizoospermia - powyżej 250 mln/ml Liczba plemników / ejakulat Wartości prawidłowe: > 40 mln Kolor Wartości prawidłowe: białawy Zapach Wartości prawidłowe: kasztanów Ruch plemników Wartości prawidłowe: > 50% kat A i B i > 25% kat A Wartości nieprawidłowe: Asthenozoospermia - niespełnia tych kryteriów Żywotność Wartości prawidłowe: > 75% żywych plemników Morfologia Wartości prawidłowe: > 30% o prawidłowej budowie Wartości nieprawidłowe: Jeżeli mniej niż 30 % prawidłowych to mówimy o teratozoospermii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DRB Łódź
Jesteśmy po 30. Staraliśmy się przez 0,5 roku aż Mąż zrobił badanie nasienia w Łodzi na Szparagowej. Kosztowało 60zł. Wyniki nas zaniepokoiły. Ilość nasienia 2,76mln/ml. Norma to powyżej 20mln/ml. oceny morfologicznej z braku dostatecznej ilości plemników nie wykonano. Zmartwiliśmy się. Kolega polecił nam urologa - dr Monitę z Piotrkowskiej. Mąż poszedł. Lekarz wykonał dodatkowo USG. Stwierdził, że przyczyna może leżeć po przebytej w dzieciństwie śwince i zapaleniu jąder. Takie zapalenie może być bezobjawowe. Mąż dostał 3 zastrzyki Pregnylu. I po 6 tyg. miał wykonać kolejne badanie. W tym kolejnym badaniu plemników było już 20 mln, ale form typowych było tylko 10 %. Mąż brał także witaminy dla mężczyzn. Po miesiącu od tego drugiego badania nasienia udało się i jestem w ciąży. Nie wolno tracić nadziei i warto szukać dobrych specjalistów i oczywiście mieć trochę szczęścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alchemia34
bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników: czas upłynnienia:25 minut objetośc:9,0 ml aglutynacja :(-) p.H:7.6 Liczba leukocytów:0,25*10 (6)/ml liczba plemników w ml:80,00*10(6)/ml liczba plemników w ejakulacie:720,0*10(6) ruchliwośc plemników:60% ruch szybki postepowy(typ a)-25% typ b-45% ruch nieprawidlowy:30% Zywotnośc w(%) -zywe:66 % -martwe:34%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoska-83
witam, Mąż 3 tyg temu robił badanie, wyszły słabe, dzis powtórzył i okazały się fatalne, ma oligospermię bardzo cięzką. Mam tylko jedna pytanie, czy to się jakoś leczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLKA84
proszę was bardzo o interpretacje wyników badania po 4 dniach abstynencji objętość 5,0 (norma>2,0) lepkość + norma+ czas upłynnienia 15 norma 7,2 liczna plemników 78 norma >20x10 do szóstej /ml ogolna liczna 390,0 norma >40x10 do 6/ml ruchliwość postępowa: szybka linearna 5 norma >25% wolna linearna i nielinearna 45 brak ruchliwości postępowej 5 brak ruchu w ogóle 45 norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MoniaSZ30
Witam u mojego męża badania wszyły fatalnie, czy ktoś mógłby coś wiecej powiedzieć? lekarz jeszcze nie interpretował, ale wybieram sie w najbliższym czasie: ilość naisienia w 1 mlilitrze-----troche ponad 20 mln czas upłynnienia >30 min 40% żywych 60% martwych 20% żyworuchowych ph 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana78
Witam. Staramy się z mężem o dziecko od 4 lat, i dzisiaj mąż odebrał wyniki badań z kliniki leczenie niepłodności, chieliśmy zrobić to prywatnie. Czy mogę prosić o interpretację? Jestem załamana, bo mąż prawie, że rzucił mi je w twarz zrzucając winę na mnie, a moje wyniki badań również wyszły w normie i nie wiem już o co chodzi. Okres abstynencji 7 dni nasienie: świeże Analiza nasienia: Wygląd: prawidłowy czas upłynnienia 15 50 Ruchliwość postępowa(%) a)szybka linearna 30 >25 b)wolna linearna i nielinearna 35 c)brak ruchliwości postepowej 10 d)brak ruchu w ogóle 25 2.0 Lepkość (+,++,+++): + + pH: 7,5 >7,2 Żywotność plemników(%) Żywych: 77 >50 Aglutynacja(+,++,+++): -brak Liczba plemników /ml 182 500 000 >20 000 000 Ogólna liczba plemników w ejakulacie 1 369 000 000 >40 000 000 MORFOLOGIA PLEMNIKÓW Prawidłowe 40% Duże 0% Małe 7% Stożkowate 32% Gruszkowate 13% Okrągłe 1% Amorficzne 3% Rozdwojone 0% OGÓLNY ODSETEK PRAWIDŁOWYCH PLEMNIKÓW 31 % Norma >30% WYNIK HOS-TESU 66,4% Norma>60% plemników napęczniałych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IIBB
jak to "rzuciła ci je w twarz zrzucając winę na ciebie" :( tu przecież w ogóle nie można mówić o czyjejś winie :( choroby (w tym niepłodności) się nie wybiera przecież, no chyba, że ktos specjalnie szkodzi swojemu zdrowiu, ale w Twoim przypadku na pewno tak nie jest. Oboje przeciez cierpicie... OJ, NIE ŁADNIE, BARDZO NIE ŁADNIE PANIE MĘŻU !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusianie
Niżej przedstawie wyniki badań nasienia mojego męża, może ktoś mi pomoże w interpretacji: konsytencja płyn ciągliwość-lepkość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusianie
Niżej przedstawie wyniki badań nasienia mojego męża, może ktoś mi pomoże w interpretacji: konsytencja płyn ciągliwość-lepkość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANDZA2
WITAJCIE Z GÓRY DZIĘKI ZA TAKIE FORUM WIEM ŻE NIE POWINNIŚMY SIĘ WZORCOWAĆ NA INNYCH BO KAŻDY MA INNĄ NATURĘ ALE TONĄCY ŁAPIE SIĘ WSZYSTKIEGO.STARAMY SIĘ O DZIECKO I DZIĘKI BOGU ŻE JEDNO MAMY ALE NIGDY NIE MYŚLAŁAM ŻE BĘDZIE TAK TRUDNO I SZUKAMY PRZYCZYN U MNIE PO PRZEBADANIU U GIN-END. JEST WSZYSTKO O.K. I PO SZEREGU BADAŃ TEŻ. Kazał zrobić badanie nasienia męża i o to wynik: BARWA: SZARA UPŁYNNIENIE: 15 OBJĘTOŚĆ: 1 CIĄGLIWOŚĆ: 0 P.H.: 7,8 KONCENTRACJA: 70 RUCH TYP A: 10 TYP B: 10 RUCH TYP C: 20 RUCH TYPU D: 60 CAŁKOWITA LICZBA PLEMNIKÓW W MLN 70 WBC MLN 0,5 MORFOLOGIA 15 TEST EOZYNOWY 10 AGLUTYNACJA 0 POMOCY MÓJ LEKARZ BĘDZIE DOPIERO MAJ JAK OCENIACIE TEN WYNIK?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasiaC
Witam, mój mąż zrobił badanie nasienia i czy ktoś mógłby mi je zinterpretować? Podaje wyniki: ilość nasienia:7 ml barwa: mleczna odczynn pH: 9,0 upłynnione po 30 min tfsc całkowita czynnościowa koncentracja nasienia: 842 mln/ml liczba plemników: 157 mln/ml całkowita ilośc plemników: 1099mln plemniki o prawidłowej morfologi:47% ruchliwość plemników przed upływem 60 min: 72% w tym kat A: 50% kat B 22% plemniki wykazujące żywotność 78% leukocyty: 0-2-3 wpn nabłonki:0-0-1 wpn wydaje mi sie ze cos jest nietak.proszę o pomoc!! z góry dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laborant
Wyniki są dobre, jedyna wada to pH i upłynnienie po 30 min ale widzę, że ruchliwość jest świetna. Pierwszy raz widzę, żeby ruch a wynosił aż 50%, to bardzo dobry wynik, wręcz mało spotykany. Koncentracja i żywotność również bardzo dobra. Morfologia też widzę rewelacyjn. Nie macie się czym martwić. Głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasiaC
Dziękuje bardzo Laborant. Poprostu staramy sie koło 1 roku o dziecko i nic nie wychodzi:( poprotu chyba ja mam jeszcze jakies problemy ze swoim zdrowiem. A mozna jakos poprawic uplynnienie lub ph zeby bylo lepsze?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANDZA2
Bardzo proszę o podpowiedź Laborant co do moich wyników z góry bardzo bardzo dziękuję pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laborant
ANDZA2: 1 ml to zły wynik, norma wynosi od 2 do 6 ml. Pytanie czy mąż ma tak zawsze, czy może oddał tylko pierwszą frakcję. Czasem tak bywa, ze mężczyzna się denerwuje sytuacją i nie jest w stanie oddać całego nasienia. Koncentracja jest niezła tylko jest problem z ruchliwością. Może to być spowodowane wieloma czynnikami. Bardzo często jest to spowodowane złym trybem życia. Niech mąż unika gorących kąpieli, sauny, papierosów i alkoholu. Mam nadzieję, że okres abstynencji seksualnej wynosił ok 5 dni. Jeśli ten czas jest dłuższy wtedy w nasieniu jest bardzo dużo martwych plemników. Brzmi banalnie ale naprawdę ma to ogromny wpływ na jakość plemników. Morfologia jest w normie. Za normę uważa się ponad 14% prawidłowych Generalnie nie ma tragedii ale lekarz na pewno zastosuje jakąś kurację dla męża i będzie dobrze. powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANDZA2
Wiadomość do Laborant!!!Bardzo ale to bardzo dziękuję za interpretację wyniku jestem zaskoczona tak szybkim odezwem.Wielkie dziękuję i ukłony dla CIEBIE :) dużo mi to dało. Czas abstynencji męża to 3 dni i tak rzeczywiście jest to pierwsza frakcja mąż nie pije nie pali ale ma stresującą pracę a do tego choruje na przewlekłe zapalenie wątroby typu B wiem powinien więcej wypoczywać muszę go zmobilizować i koniecznie udać się do lekarza z wynikami pewnie do dobrego androloga??? Cóż jeszcze radzisz?Dziękuje bardzo mam nadzieję zę pójdzie to naprawić pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emila1980
staramy sie o dziecko od prawie roku. zdecydowalismy sie zrobic spermogram. wyniki wyszly w normie jednak martwi nas fakt ze nasienie jest nieuplynnione.czy ktos wie co to oznacza i jak to sie leczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny mam do was peożbe wielką co wy myślicie o tych wynikach bo ja już sama nie wiem co mam o tym myśleć co prawda byłam u mego gin z tymi badaniami on mi powiedział że jest wpożądku najważniejsze że róchliwość jest i jest dobrze tylko że mała objętość i że na to niema leków tylko witaminy .i jak to w końcu jest z tą objętością jedni mówią ze trzeba tylko mało łyżeczkę oddać spermy a inni że całą zawartość bo to jest ważne .ob 0,5 ml ph 7,4 liczba plemników (10 sześcienny/ml) 60 nie wiem co to znaczy ruchliwość szybka 10 wolna 50 w miejscu15 brak 25 leukocyty7-10 morfologia prawidłowa 30 patologiczna 70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-An-F
Bardzo proszę o podpowiedź jak wyszły wyniki (badanie po 5 dniach abstynencji) mojego męża (niepokoi nas ruchliwość plemników): upłynnienie 15 objętość 3 lepkość 0 pH 7,8 koncentracja 40 ruch typ A 5 ruch typ B 10 ruch typ C 15 ruch typ D 70 całk. liczba w ejakulacie 120 morfologia 5 test eozynowy 20 WBC 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×