Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jakof

wyniki badania nasienia

Polecane posty

Gość donna cor le-one
Jo-An-F - moj ma podobne i nie wiem co mysleć - wizytę u gina mamy za tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkaczm
do emila1980 ---> sprawa jest bardzo ważna, ale łatwo sobie z tym poradzić. Ja zastosowałem syropy mukolityczne, które rozrzedzają sluz, etc. np (Flavamed) i plemniki łatwo się upłynniają. Na dłuższą metę za upłynnianie jest opdowiedzialne LH i FSH, trzeba to u męża sprawdzić do Jo-An-F ---> istotnie jest za mała ruchliwość oraz nie do końca wiem jaka jest morfologia, ile jest tu form prawidlowych. Problemem jest ze ilosc plemnikow jakkolwiek powyzej normy, nie jest bardzo duza. Jedna z metod walki jest drastyczne zwiekszenie produkcji plemnikow. Jezeli zamiast 40 mln/ml jest ich 300-400 mln/ml to nawet przy tak zlej ruchliwosci polic, ze liczba ruchliwych a+b jest bardzo duza i tak i wtedy szansa na zaplodnienie jest duza. Jaka wartosc testosteronu ma mąż? i ile komórek spermatogenezy jest widocznych w ejakulacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zomber
nawet gdy wynik jest slaby mozecie zrobic imsi w invimedzie. Nowa metoda, bardzo duza skutecznosc nawet przy slabych plemnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania85pomorskie
Witam wszystkich. Tak sie zasanawiam czy ma jakiś związek grupa krwi moja i męża a zajście w ciąże. Niemamy dzieci a bardzo bysmy chcieli i są problemy. 1.5 roku się staramy i nic.Pilnuje dni płodnych itp. owulacja jest.Miesiaczka jest regularna co 28dni. mam podwyzszona prolaktyne i biore bromergon 1 tabl.na noc .Maz wczoraj odebrał badanie nasienia i jest średnie.Plemnikow ma bardzo duzo a ruchliwosc mniejsza i ja mialam test friobra czy jakos tak wykonywaqny z krwi i maz tez i wyszlo ok ,tylko tyle ze ja niby ta ruchliwosc u mnie ginie.maz Ma za duzo leukocytów w tym nasieniu!Co to może oznaczać czy wie ktoś? moja grupa krwi to 0 Rh+ a męża A Rh + ps. wczoraj miałam miec badanie hsg ale ostatecznie nie mialam bo musialam nowy wynik cytologi zrobic i teraz czekam na wynik 2 tyg i moze w nastepnym cyklu bede miala robione hsg. dodam ze miaalm 2 cytologie robione w marcu wyszlo ze mam maly stan zapalny a w kwietniu ze jest ok. lekarz jeden mowil ze maja robic hsg a drugi sie uparl ze skoro byl stan zapalny kiedys nie beda robic. takze jechaalm na darmo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania85pomorskie
Wyniki badań: Test Friberga ocena ruchliwości plemników w surowicach partnerów: EJAKULAT do godziny po oddaniu nasienia; ruchliwość typu A 20% ruchliwość typu B 30% ruchliwość typu C 20% nieruchome D- 30% żywotność - 70% ilość plemników w 1 ml. nasienia 40 000 000 upłynnienie - prawidłowe pH - 8,0 leukocyty - 2,5mln/ml komórki plemnikopodobne - 0 patologia plemnika- % patologicznych plemników- 30% typ patologii - główka Obraz zachowania się plemników w surowicy krwi partnerów: M : A 20% B 25% C 15% D 40% K : A 10% B 15% C 15% D 60% Hamowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Właśnie odebrałam wyniki nasienia mojego męża. Czy mógłby ktoś mi to zinterpretować? Chodzi mi szczególnie o ich ilość bo jest dość dziwny zapis i nie wiem czy jest w normie:( Liczba plemników: 62,4000x10^6/ml (tego właśnie nie rozumiem) Upłynnienie: całkowite Objętość: 2,7 ml Barwa: szarobiała Woń: swoista pH: 7,5 ruch progresywny: 45% ruch wolniejszy: 30% ruch w miejscu: 15% nie wykazuje ruchu: 10% inne kom w ejakulacie: leukocyty 1-2 wpw (tego też nie rozumiem) Staramy się od roku o dziecko. Moje hormony wszystkie wyszły idealnie. Pani doktor powiedziała, że męża nasienie też jest ok. Co jeszcze może więc być przyczyną tego, że nie mogę zajść w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dotka, twój ogier ma w mililitrze nasienia 64 miliony plemników. Plemniki najlepszej jakości stanowią 45%. Czyli OK. Zajdziesz w ciążę. Wartość średnia to obecnie 55 mln na mililitr, przy czym plemniki najlepszej jakości (A) powinny stanowić co najmniej 40%. wpw - w polu widzenia. Bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BiałaOrchideaWhite
Witam, Odebraliśmy wyniki mojego męża i jesteśmy trochę zaniepokojeni, zwłaszcza morfologią i ruchem plemników. Co sądzicie o tych wynikach? Badanie Wynik Jedn. Min Max Norma ANALIZA NASIENIA wg. WHO == ZAKRES PODSTAWOWY --== -abstynencja płciowa 5 dni dni 2 7 dni -abstynencja alkoholowa 5 dni dni > 2 dni -upłynnienie dostarczono min. do 60 min. -konsystencja płyn -płyn -ciagliwosc < 1 cm. cm 0 1 cm. -objetosc 2.1 ml ml 2,0 5,0 ml -pH 7.3 7,0 8,0 -ilosc plemników w 1 ml 87.0 mln/ml mln/ml 20,0 120,0 -morfologia(%patologicznych) 84% % do 70% -ruch A. (zywy postepowy) 22% % 25% lub A. -ruch B.(wolny postepowy) 20% % > 50% A.+B. -ruch C. ( oscylujacy ) 17% % 0 10% -aglutynacja 0% % 0 10% -aglomeracja do 5% % 0 10% -leukocyty Bardzo liczne c. resztkowe! Będę wdzięczna za komentarze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plemników typu A w nasieniu męża jest niewiele, ale ogólnie ma ich w mililitrze nasienia bardzo dużo. Ogólnie rzecz biorąc wynik jest przeciętny. W każdym razie na tyle dobry że powinien móc cię normalnie zapłodnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ok. Ale jeśli w takim razie z męża nasieniem jest wszystko w porządku, moje hormony też wszystkie ok, kochamy się co 2-3 dni to co w takim razie jeszcze może być przyczyną tego, że od roku staramy się o dzidzię bez żadnego rezultatu? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ok. Ale jeśli w takim razie z męża nasieniem jest wszystko w porządku, moje hormony też wszystkie ok, kochamy się co 2-3 dni to co w takim razie jeszcze może być przyczyną tego, że od roku staramy się o dzidzię bez żadnego rezultatu? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najwyraźniej są jeszcze jakieś inne czynniki, które są nieznane współczesnej nauce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola.ma
dziwie sie ze nikt tutaj nie pisze o IMSI, czyli procedurze in vitro, ktora pomoglaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aicha27
hej, pomijając jakość i żywotność - wyszło w normie, czy 30mln/ml to jest kiepsko? Bo niby w normie ale jak widzę 20-250mln to jednak jest dolna granica. Czy można jakoś zwiększyć ilość witaminami itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka174823
Witam Odebraliśmy dziś badania nasienia męża. Było to pierwsze badanie.Wyniki nie są chyba najlepsze. Martwię się, bo do lekarza możemy się udać dopiero za 2 tygodnie. DANE FIZYKO - CHEMICZNE: Objętość: 2,2 ml Aglutynacja: minimalna Upłynnienie : zupełne Kolor: mleczno - słomkowy Lepkość : normalna pH: 7,6 Liczba komórek okrągłych: 1,50 x 106/ml w tym liczba leukocytów: 0,75 x 106/ml OCENA KONCENTRACJI : Koncentracja: 60,1 x 106/ml Całkowita liczba w ejakulacie: 132,3 x 106 OCENA RUCHLIWOŚCI klasyfikacja WHO: liczba badanych: % koncentracja x 106/ml liczba w ejakulacie x 106 Ruch posteępowy (typ a + b ): 70 16 9,5 20.9 Ruch nieposteępowy ( typ c): 87 20 11,8 25,9 Nieruchome (typ d): 287 64 38,9 85,6] Wartości redferencyjne: 32% plemników o ruchu a+b lub 40% plemników o ruchu a+b+c ogólnie r.niepostępowy r.postępowy wolny r.postępowy szybki ALH : 1,8 nie oceniono 0,0 1,8 BCF: 6,6 nie oceniono 0,0 6,6 VCL: 47,6 9,8 21,2 65,6 VAP: 26,3 3,9 11,8 37,0 LIN VSL/VCL (%): 32,8 22,4 26,8 34,9 STR- VSL/VAP (%): 59,2 56,6 47,9 61,9 DANCEMEAN-ALHxVCL/VSL:5,5 nie oceniono 0,0 5,2 OCENA MORFOLOGI WG WHO: Plemniki prawidłowe 0 0 Plemniki nieprawidłowe 100 100 Wady główki 98 98 Wady wstawki 26 26 Wady witki 19 19 krople cytoplazmatyczne 5 5 Indeks teratozospermi: 1,50 (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka174823
Witam Odebraliśmy dziś badania nasienia męża. Było to pierwsze badanie.Wyniki nie są chyba najlepsze. Martwię się, bo do lekarza możemy się udać dopiero za 2 tygodnie. DANE FIZYKO - CHEMICZNE: Objętość: 2,2 ml Aglutynacja: minimalna Upłynnienie : zupełne Kolor: mleczno - słomkowy Lepkość : normalna pH: 7,6 Liczba komórek okrągłych: 1,50 x 106/ml w tym liczba leukocytów: 0,75 x 106/ml OCENA KONCENTRACJI : Koncentracja: 60,1 x 106/ml Całkowita liczba w ejakulacie: 132,3 x 106 OCENA RUCHLIWOŚCI klasyfikacja WHO: liczba badanych: % koncentracja x 106/ml liczba w ejakulacie x 106 Ruch posteępowy (typ a + b ): 70 16 9,5 20.9 Ruch nieposteępowy ( typ c): 87 20 11,8 25,9 Nieruchome (typ d): 287 64 38,9 85,6] Wartości redferencyjne: 32% plemników o ruchu a+b lub 40% plemników o ruchu a+b+c ogólnie r.niepostępowy r.postępowy wolny r.postępowy szybki ALH : 1,8 nie oceniono 0,0 1,8 BCF: 6,6 nie oceniono 0,0 6,6 VCL: 47,6 9,8 21,2 65,6 VAP: 26,3 3,9 11,8 37,0 LIN VSL/VCL (%): 32,8 22,4 26,8 34,9 STR- VSL/VAP (%): 59,2 56,6 47,9 61,9 DANCEMEAN-ALHxVCL/VSL:5,5 nie oceniono 0,0 5,2 OCENA MORFOLOGI WG WHO: Plemniki prawidłowe 0 0 Plemniki nieprawidłowe 100 100 Wady główki 98 98 Wady wstawki 26 26 Wady witki 19 19 krople cytoplazmatyczne 5 5 Indeks teratozospermi: 1,50 (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka174823
czy z tymi wunikami będziemy mogli mieć dziecko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzat89
Cześć wszystkim, Odebrałam właśnie wynika badania nasienia mojego partnera ale nie bardzo są one dla mnie czytelne czy możecie pomóc z interpretacją wyników i o czym one świadczą? Ocena Makroskopowa Objętość: 3,49 ml ph: 8,2 wygląd: prawidłowy upłynnienie : prawidłowe lepkość: prawidłowa Ocena Mikroskopowa: Koncentracja plemników : 54,66 mln/ml całkowita liczba plemników w ejakulacie: 185,84 mln *****iwość plemników: Ruch postępowy: 51% ******iepostępowy: 11% plemniki nieruchome: 38% Morfologia plemników: prawidłowa budowa morfologiczna : 1% wady główki i akrosomu: 97% wady wstawki: 33% wady witki: 10% krople cytoplazmatyczne: 9% formy potworkowate :1% żywotność plemników: 85 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę o interpretację wyników badań nasienia męża. * Objętość 4,1 ml, ph 8,2, * lepkosc prawidlowa, * koncentracja plemników w 1 ml 54 mln. * Całkowita liczba plemników w ejakulacie 221,4mln (norma 39mln) * Ruch postępowy 36 (norma 32), * ******ałkowity 60 ( norma 42), * brak ruchu 40. * Żywotność 62 (norma 58). * Plemniki o prawidłowej budowie 3 (norma powyżej 4) * koncentracja komórek okrągłych 14 mln (norma 5) Staramy sie o dziecko już od 3 lat. Bardzo proszę o informację wizytę mamy dopiero za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem z plemnikami o prawidłowej budowie. Dieta (łosoś, ale nie wędzony, sardynki), leki wspomagające ukrwienie tkanek (Tinctura Ginkgo bilobae, 6 tygodni, 3x po łyżeczce absolutnie odstawić alkohol, bo wchodzi w interakcje). Rzucić palenie, jeśli pali, smartfona wyjąć z kieszeni i przełożyć do torebki. Spacery z "kijkami", minimum 2 godziny dziennie. Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×